Cookie Consent by TermsFeed
 

Alus

Barley Wine (Miežių vynas)

Kai kurie stiliai labai įdomūs ir verti jūsų dėmesio. Radę pabandykite paragauti ir jei jums stiprus alus asocijuojasi su plastikiniais buteliais ir mažomis kainomis - nustebsite.

Alaus kultūra (?) Lietuvoje

Žmonės, kurie nori greitai kažką atrasti manęs klausia: o koks alus jums skaniausias? Ir aš nežinau ką atsakyti. Aš tikrai žinau ką mėgstu ir ko ne, bet gyvenimas yra taip sutvertas, kad kuo daugiau apie kažką žinai, tuo mažiau kategoriškas esi. Kai tik sutinkate labai kategorišką žmogų - galite drąsiai abejoti jo žiniomis.

Žmogšala ir alaus nekultūra

Yra jau tris kartus vykęs (ne nuo žodžio pavykęs) alaus renginys „Žmogšala“. Kaip ir reiktų džiaugtis, kad toks yra, bet džiaugtis nėra daug kuo. Pakeitus vietą į didelę, erdvę visi tikėjosi stipraus žingsnio į priekį, bet buvo viskas taip, kaip ir prieš metus. Festivalis nepatobulėjo nė kiek.

Kodėl Mažųjų daryklų asociacija šika savo kieme?

Kai tik pamatau kažkokį „Lietuvos mažųjų alaus daryklų“ asociacijos straipsnį, iškart žinau, kad ten bus pripiltą pamazgų ne tik ant didžiųjų daryklų, bet ir ant pačio alaus. Lyg būtų šios asociacijos tikslas nesąmonių kalbėjimas.

Pirmasis „Genio“ blynas

„Kalifornikacija“ mane patenkino savo kartumu, tačiau jo ne per daug ir tai suteikia galimybę paragauti neypatingai kartumu besižavinčius mėgėjus.

Alaus mitai: plastikinis burbuliukas skardinėje

Pasirodo daug kas nežino kam Guinness alaus skardinėje yra plastikinis kamuoliukas. Tiesa, kamuoliuką galima rasti ne tik Guinness, bet ir kitur, tačiau pirmieji tai panaudojo būtent jie.

Alaus mitai: Alus iš skardinių yra blogai

Kas geriau skardinė ar butelis? Dauguma paklaustų žmonių pasakys, kad butelis. Dauguma iš jų negalės pasakyti kodėl. Keista, nes alaus skardinių pardavimai auga, o stiklo taroje - mažėja.

Alaus mitai: Lietuva garsėja alumi

Labai myliu savo šalį ir kartais atrodo, kad ne taip jau svarbu už ką - myliu be jokių kompromisų. Tačiau, kad ir kokia meilė bebūtų - reikia suprasti, kad ne viskas meilė, ko nematai.

Alaus mitai: viršutinės ir apatinės fermentacijos mielės

Alus yra skirstomas į Lagerą (taip, LT kalboje nebe lagerį), Elį ir Lambiką. Kitaip sakant žemutinės fermentacijos, viršutinės fermentacijos ir spontaninės fermentacijos mielėmis. Ir kai taip pasakoma, dauguma galvoja, kad vienos mielės gyvena pagal pavadinimą - viršuje arba apačioje. Iš tiesų yra kiek kitaip.

Alaus renginiai: Spalis

Po rugsėjo ateina spalis ir jis dar gausesnis renginiais. Lankykitės, edukuokitės ir alkoholio vartojimas nutols nuo alkoholio laipsnių iki skonių gausos. Kartais pakanka taurės gero alaus, o ne kelių butelių bet kokio.

Alaus mitai: alus iš miltelių

Beveik per kiekvieną paskaitą apie alų būna klausimas: „ar tiesa, kad didieji bravorai alų verda iš miltelių?“. 

Alaus renginiai: Rugsėjis

Surašau vienoje vietoje visus renginius, kuriuos radau ir kurie susiję su alumi šį mėnesį: Alaus ABC, Alutinio maratonas, Naujųjų laikų lietuviškos aludarystės istorija...

Lambic - kas tai per alus?

Grįžtu prie savo aplankyto bravoro. Jis įsikūręs vidury miesto ir niekada to net neįtartum. Apsilankius ten lieka ne tik kvapai ir skoniai, bet ir emocinis pakilimas ilgam.

Handwerk All-Day IPA

Kaip paprasta eilinis alus jis nebūtų blogas. Gal tik kiek per skystas. Tačiau kaip ipa tai nevykęs.