Cookie Consent by TermsFeed

Session Beer (Sesijinis alus)

Session žodynas verčia: sesija, posėdis, užsiėmimai, semestras... arba aprašo kaip tam tikrą susitikimą, bet pradėkim nuo pradžios.

Kaip ir daug dalykų susijusių su alumi, skirtingos valstybės - skirtingos taisyklės. Bendrai suvokiamas žodis „session“ alaus kontekste yra alaus gėrimas, kai išgeriama daugiau nei 2 alūs susitikus su draugais. Tiesa, žodis „draugai“ čia ne kertinis, o alaus skaičius neatsitiktinai toks.

JAV, Kanada turi tokį išsireiškimą „standard drink“ (standartinis gėrimas), o anglai - „unit of alcohol“ (alkoholio vienetas). Pirmieji sako, kad viskas gerai yra išgerti 1-2 standartinius gėrimus per dieną, o antrieji - 2-4 alkoholio vienetus. Atrodo viskas aišku, bet iš tiesų ne taip paprasta. Amerikiečių standartinis gėrimas yra toks gėrimas, kuris pasirinktame kiekyje turi 14 g alkoholio. Anglų vienetas turi 8 gramus (10 ml). Jei žiūrėti kitas šalis - bus dar painiau, nes tas vienetas gali svyruoti nuo 6 iki 20. Kiek yra Lietuvoje neradau, bet va gydytoja sako: „Mažai rizikingas išgeriamo alkoholio kiekis neturėtų būti didesnis kaip 1-2 standartiniai alkoholio vienetai per dieną  moterims ir 2-3 – vyrams. Vieną standartinį alkoholio vienetą sudaro mažas bokalas (330 ml) 4-5 proc. stiprumo alaus“.

Susiskaičiuoti galite ir patys. Tarkim turime 500 ml 5,2 stiprumo alaus taurę. 500 * 5,2 / 1000 = 2,6 alkoholio vienetų. 

Nepamirškime Anglijos, todėl dabar galime suskaičiuoti, kad geriant pintomis alų, per sesiją išgeriant 3 alaus, jo stiprumas turėtų būti 1,76 (568 * 3 * X = 3). Nelabai realu, bet aišku, kad „Session“ alus turėtų būti lengvas. Tai pagrindinė šio alaus išskirtinė savybė.

Istorija pasakoja, kad Pirmojo Pasaulinio karo metu buvo dvi alkoholio prekybos sesijos: 11-15 val. ir 19-23 val. Du kartai per dieną po 4 valandas buvo tas laikas, kai darbininkai galėjo legaliai išgerti alaus, bet tiek, kad nebūtų pagauti girti darbe ar svirduliuojantys gatvėje. Arba reikėjo gerti mažai, arba alus turėjo būti labai lengvas. Tais laikais pirmasis variantas buvo ne išeitis, todėl alus įprastai būdavo 3-4 laipsnių stiprumo.

Jei anksčiau 4 laipsniai buvo „Session“ alaus riba, tai dabar kalbama apie 5, o realybė tokia, kad egzistuoja ir dar stipresni. 

Dabar sutikę prie alaus stiliaus ar pavadinimo užrašą „Session“ žiūrėsite į stiprumą.

Palikite komentarą