Cookie Consent by TermsFeed

Alaus mitai: Lietuva garsėja alumi

Labai myliu savo šalį ir kartais atrodo, kad ne taip jau svarbu už ką - myliu be jokių kompromisų. Tačiau, kad ir kokia meilė bebūtų - reikia suprasti, kad ne viskas meilė, ko nematai. Štai savo žmonai visada sakau, kad ji apsirengė netinkamai ar, kad reiktų elgtis kitaip. Visais atvejais tai yra tik mano nuomonė. Kad ir kaip ji bepasielgtų - ją mylėsiu, bet... aš turiu būti sąžiningas prieš ją ir turiu sakyti teisybę tik todėl, kad artimas žmogus yra tas, kuriuo visada reikia pasitikėti. Smulkmena, bet iš to susideda gyvenimas...

Taigi, drąsiai galiu sakyti, kad Lietuva nėra jokia alaus šalis. Taip galvojame tik mes ir niekas aplink. Jei atvažiavęs užsienietis giria Lietuvos alų - suprask jis nieko nematęs arba tai daro iš mandagumo. Gerai, būkime iki galo sąžiningi - turime gero lietuviško alaus, bet 98% jūsų jo neragavo. Neragavo todėl, kad jis randamas labai nedaug vietų, yra brangus (santykinai) ir jums jo pavadinimas negirdėtas.

Netikite? Išvardinkite 5 alaus prekinius ženklus, kuriuos nebūtų gėda įdėti lauktuvių užsieniečiui. Alus turi būti tas, kuriuo jūs galite nuoširdžiai girtis. Aš žinau vieną, nes kitas mano žinomas daug metų dažnai pasitaikė surūgęs. T.y. aš negaliu išvardinti net dviejų. 

Kiekvienam pasiekusiam 4 (gal kažką pamiršau?) turiu klausimą - kuri šalis yra dabar nr. 1 alaus pasaulyje?

Palikite komentarąKomentarai
 • ..

  įdomu apie kurią savo šalį čia šneki?

 • Vidma Alutis

  na vakar per paskaitą sakiau - mes išskirtiniai tekintu alumi! tokio niekur kitur oficialiai nebegamina. o pas mus net 5 alaus daryklos! niekur kitur nebenaudoja šeimyninių mielių. o pas mus Jovarai, Čižas, a.a. Morkūnas, Gūros...

  Nenuvertinam lietuvių ir neuakštinam lenkų!

 • glorija

  geriau alus nej vinelis ar degtine.

 • glorija

  geriau alus nej vinelis ar degtine.

 • robertas

  jeigu tai skirta man,tai su tavimi sutinku.As renku lt alaus etiketes,nuo94 metu.Su viena taisykle pries nuimdamas ja,as alu turiu paragauti.Etikeciu pas mane apie 1000,tai as tiek esu ragaves,ir s... ir neblogo,ir tokio kurio kiti net neatsimena.Pvz.ragucio Vermutinis,ar LOkio,Automobilistu.

  O gero alaus pagamina ir didieji,tik jie iseina ribotom partijom.

  Utenos Cili porteris -reta skoniu gama.

  Svyturio Keltu elis-savotiskai idomus.

  Kalnapilio Kastonu -irgi neblogas elis.

  VE-baltas-vienas is geriausiu LT weisbieru.

  Ne vien krafteriai gera moka padaryti.Reikia tik noro.

 • QWerty

  Pritariu Andriui, o nuo saves, noreciau prideti, kad musu crafteriams, ar crafto megejams reiketu maziau pustis pristatant save kaip didelius ekspertus ir gurmanus. Realybe ta, kad visi mes kazkada gerem utenos melyna ar svyturio raudona, ar ta pati gintarini. Ir buvo skanu, nes zinojom mazai, arba nezinojom isviso, apie \'kitoki\' alu. As pats net ir dabar kartais nusiperku pagurksnot gintarinio, nes kitaip negaliu - nostalgija tam skoniui, ir viskas.

  Kalbant apie gera ar bloga alu, reiketu lygint \'apples to apples\'. Taigis, jeigu paimt musu popsinius lagerius ir pilsnerius ir statyt salia kad ir amerikonisko popso, ale, budwiser, miller ir panasiu, musiskiai yra bent jau GERIAMI.

 • robertas

  Na tai pavardyk.

 • Bobis

  Čekijoje alus geriausias. Vienareikšmiškai.

 • robertas

  Yra gero alaaus ir pas mus.IMXO;

  Dundulio ,,Simkala,,-labai geras smešas.

  Dundulio ,,Humulupu IPA viena iš geriausiu LT ipu.

  Sakiškiu IPA -labai geras elis.

  RPK ,,Uosto naujokas,,-irgi nuostabus alus.

  Na o iš Lageriu tai,IMXO geriausias Kauno šviesusis.

  Buvo ir bus.Bent jau man :)

 • nuo

  Mariau, važiuoti galima į kaimyninę Lenkiją :)

 • nuo

  Jei kažkas daug išgeria - tai joks rodiklis. Gerti dėl girtumo yra žiauriai blogai. Reikia skonį jausti ir iš to jausti malonumą, o ne pijokauti.

 • Marius

  Alaus pasaulyje salis nr1 yra JAV. Deja JAV yra toli, todel to vaisiais pasidziaugti mes negalime :(

 • valancius

  lietuva yra 19 vietoje pasaulyje pagal alaus suvartojimą per capita. daugiau alaus negu lietuviai geria pvz. estai, lenkai, suomiai, australai, panama, usa, bulgarija, belgija.

 • Andrius

  1. Lietuva yra alaus šalis, nes alų čia mėgsta

  2. Lietuvoj negamina kažkokio tai išskirtinio alaus

  Du vienas kitam neprieštaraujantys punktai