Cookie Consent by TermsFeed

Šildymo išlaidos: visi metai

Taigi, pagaliau turiu visų metų elektros išlaidas. Čia tiems, kas netingi pasidomėti, pasiskaičiuoti kiek kainuoja geoterminis šildymas sezono (ir ne) metu. Dabar bus lengviau, nes matysis ir vasarą ir žiemą.

Šildymo sezoną pradėjome rugsėjo 1-ąją, o baigėm... gegužę, bet po to birželį vėl šildėmės, nes atsibodo nekomfortabiliai jaustis. Dar reiktų įvertinti, kad žiemą lempos daugiau dega ir namie būname gerokai daugiau nei vasarą.

Mėnuo Dieninis Naktinis Pinigai
Rugpjūtis 150 250 160
Rugsėjis 150 350 190
Spalis 280 550 320
Lapkritis 348 583 369
Gruodis 487 748 493
Sausis 548 825 537
Vasaris 565 883 565
Kovas 324 719 401
Balandis 244 463 278
Gegužė 120 287 162
Birželis 227 379 241
Liepa 142 165 130

Iš viso per metus sudeginau: 9787 kWh ir todėl sumokėjau 3846 Lt.

Jei vidutiniškai gaunasi, kad elektra kainuoja apie 170 Lt/mėn., tai per metus geoterminis šildymas kainavo apie 1800 Lt.

Namo gyvenamas plotas 170 kv. m. Tai gaunasi 10,59 Lt vienam metrui.

Palikite komentarąKomentarai
 • gofruotas vamzdis

  Manau pigiau tiesiog šildomos grindys elektra. Žinoma jei būstas yra aukštos energetinės klasės kaip dabar reikalaujama. Pats įrengimas nebrangus, o už elektrą tikrai nemokėsi tiek daug, kad greiai atsipirktų brangi šildymo sistema

 • klimatas

  Labai gerai, tiems, kurie gyvena šiltuose kraštuose ir nereikia mąstyti apie šildymą. Keliavom po Meksiką tai ten jokių radiatorių, šildymo sistemų nereikia- klimatas tobulas visuomet geram orui!

 • man per brangu geoterminis

  kieto kuro katilas+bunkeris(pjuvenoms) = 300-350lt sezonui uz sildyma bei karsto vandens ruosima. ka darau vasara? vasara kombinuotas boileris(samadielkas saules kolektorius + el boileris)....elektros laaabai retai kada prireikia..

 • AurimasP

  Šiemet Justiniškėse seno planavimo 2k 51 m2 bute šildymas kainavo 100Lt pigiau (450) :) Kvadratūra /3. Žodžiu turėčiau mokėti 200 Lt. tai būtų maksimumas, kadangi nesandarios sienos... Žodžiu Vidmantai tau reikalingas tarp tavo ŠS ir tavo namo - tiekėjas, geriausia, kad turėtų kompetenciją :))

 • eina na...

  Aš nesuvokiu kodėl įsirengus brangų šildymo būdą, dar tiek daug reikia mokėti už šildymą. Paimkite betkokį naujesnių laikų daugiabutį, ten kaina šildymui iki 4 Lt /m2 , plius karšto vandens kaina.

 • remis

  [email protected]

 • remis

  sveiki,skaitineju ir domiuosi viskuo kas susije su geoterminiu sildymu.kaina man tinka uz sildyma pagal jusu komentarus taciau gal kas pasakytu koki gera meistra ar firma kas irengia tuos daikciukus??gal dar i pm pridetu kiek kam kainavo visas tas reikalas.ar gal kas zino kur koki gera siurbli nusipirkti.aciu labai

 • Arturas

  Epai, kai paleidom siurbli man buvo smalsu stebeti kaip kinta jo parametrai. Isijungimo skaicius priklauso nuo oro lauke, kaip greitai atvesta vanduo, koks vandens debitas. Paprastai per para siurblys padarydavo 10-13 įsijungimų. Šiek tiek paeksperimentavau su pavarom, uždėjau jas ant dviejų kolektorių. Tarkim jei temperatūra kambaryje pasiekė nustatytą ribą tarkim +20 laipsnių tai pavaros užsidaro tai yra vanduo nustoja cirkuliuoti grindyse. Kai T nukrenta tarkim +19.4 tuomet pavaros atidaro kontūrą. Vieną kontūrą palikau be pavaros, kad vanduo pastovei cirkuliuoti. Antrame aukste kolektorius be pavarų. Po šito upgrade\'o pastebėjau kad ženkliai padidėjo kompresoriaus isijungimų skaičius, šoktelėjo net iki 30 kartų per parą. Tačiau darbo valandos per parą irgi sumažėjo. Tai taip išeina, kad kompresorius dirba mažiau bet daugiau kartų įsijungia. Dažnas įsijungimas irgi nėra gerai ir pačiam kompresoriui ir kerta per elektros sąnaudos paleidimo metu. Kol kas pavarų atsikew, ateityje gal grįšiu prie jų.

  Šiuo metu kolektorių vožtuvus esu prisukęs rankiniu būdu

  kokia 50-60%.

  Kaip pas tave kolektorių atšakų vožtuvai atsukti iki galo?

  Pas mane išvedžiota apie 1050 metrų 16x1.8 mm diametro wawino vamzdžio. Tai sudaro jei neklystu apie 127 litrų vandens sistome + magristraliniai vamzdziai 32mm (nepamenu kiek metrų). Grubiai manau vandens sistemoje ~150 litrų . Ir kaip minėjau siurblio šiluminė galia 8 Kw. Akumuliacinės talpos nėra. Visur grindinis šildymas.

  Siurblį paleidau nuo 2012 48 savaitės. Per ta laiką jis jau pradirbo 866 valandas ir 766 kartų įsijungė.

  Epai, gal žinai kokia yra norma valandų ir įsijungimų skaičius per metus?

 • Vidmantas Nuolaida

  Sorry... aš neseku visai kaip dirba siurblys. Prie jo pernai pasėdėjau, kol susiderinau, kaip man atrodo, tinkamą jo veikimo grafiką. O dabar nežinau ką jis veikia ir kiek veikia.

 • epas

  Vidmantai, na "pasiilgom" tavęs čia, klok kiek pas tave. Gal dar kokių pastebėjimų turi?

  Manau, kad čia pateikti kelių naudotojų rezultati rezultatai yra pakankamai iškalbingi, kokį šildymą pasirinkti. Vidmantai, gal gali pateikti kiek valandų dirbo taviškis ŠS ir kiek kartų įsijungė?

 • epas

  Aš skaitiklių parodymus nuskaitau 7:00 val ryto. Taigi už sausį teks pakloti (2012-02-01 07:00):

  Šildymas + karštas vanduo 897 kWh (404,1 Lt)

  Visa elektra 1025 kWh (461,8 Lt).

  Šildomas plotas 220 m2.

 • Arturas

  Už visą elektrą už sausį man išėjo 320Lt.

 • Arturas

  Epai, praeita savaitė 73lt, už praeita 55lt, šia savaitę jau 52 prikapsėjo.

  Daugiau info su nuotraukom http://euras.blogspot.com/search/label/I...

 • epas

  Artūrai, tai kiek praėjusi savaitė kainavo 50 ar 75?

 • Arturas

  Sveiki Geotermininkai :)

  As irgi sildausi silumos siurbliu Vitocal 343G ~8kw silumine galia siuo metu apsildo 155m2. Kompresoriaus galia ~1,7KW. Siuo metu dar negyvename, vyksta apdailos darbai, tai nustatyta patalpu temperatu +18. Praejusios savaites islaidos ~75lt. Kompressorius dirbo ~90 valandu.

  Paduodama temperatura i grindis +30, +31, priklausomai nuo lauko t. Pastebejau kad kompresorius issijungia kai grizhta sildymo vandens t. ~ +26,1.

  Pas mane trys greziniai po 65m. Viso ivadas iki katilines 220m. Gyvenu salia Neries, grezejai minejo kad gruntiniai vandenys teka dvejuose sluoksniuose. Kai siurblys ilsisi lauko konturo temperatura atsistato iki +4, +5. Kai dirba

  vidurkis +1 ateinantis ir -0,8 iseinantis.

  Zondus uzpildziau ir nusiorinau pats. Teko orinti per du kartus. Nes po pirmo nuorinimo kolektorius veike blogai, viena ar dvi atsakos nepilnai veike, automatinis nuorintojas vis snypste ir snypste :)

  Zondus prie siurblio apsirisau pats, ismokau lituoti vari ::)

  Praeitos savaites COP\'a rodo 5.6! Surimo ir sildymo cirkuliaciniai siurbliai A klases.

  Uz praeita savaites islaidos buvo ~50lt.

  Kai sudesim antrame aukste parketlentes ir puse pirmo auksto apklijuose plytelemis ir temperatura pekelsim +21 speju islaidos gerokai pakils. Taciau ir ploto bus sildoma apie ~130m2.

 • epas

  Vilniuje, bet koks čia skirtumas,- svarbiau yra teisingai galią siurblio pasirinkti ir namą gerai apšiltinti. Visa kita nelabai priklauso, nes jei jau sklypas pasirinktas ir namas pradėtas, tai kokios uolienos yra, tokios ir bus. Aišku, idealu, jei upė šalia teka ar gilesnis prūdas, ar tvenkinys, ar kad ir gruntiniai vandenys reikiamame gylyje. Pagal plotą, tai 7-10 kW siurblio per akis. Jei gerai apšiltinsi - 7 kW užteks,- tikrai pigiai šildysiesi. Maniškis 12,7 kW naudoja 2,7 kWh.

 • Arūnas

  Sveiki epas ir Jager,

  kokiuose miestuose gyvenat?, mat as irgi ruošiuosi namo statybai ir labai domina geoterminis šildymas. Todėl renku informaciją, kokį siurblį statyti ir pan., pas mane bus 140m2 šildomo ploto.

 • GB

  dėkui, epas ir Jaber už išlaidų info. Lauksim sausio mėn. skaičių :)

 • epas

  Na, jei gruntiniai vandenys 2 m, tai neverta vertikalų įrenginėti,- tiek įšalas nepasieks, o vanduo šilumą perduoda n kartų geriau, nei koks prismėlis. Vadinasi pačiam tikrai pasisekė. Aš apie tai irgi galvojau, kad gal gruntiniai pas mane bus 1,5 - 2 m gylyje,deja gruntiniai vandenys pas mane kažkur kitur. Kas dar, man bus labai žingeidu gauti iš paties info apie 15.6 kW siurblio el/ sąnaudas 190m2. Man atrodo šiame, tikrai ne nulio, tinklapyje mes galėsime realiai palyginti 12,7/220m2 ir 15,6/190m2 sąnaudas, žinoma kai pats įsikelsi. Bet, tikrai nepralošei įsirengdamas geoterminį. Teisingas sprendimas.

 • Jager

  Gal per didesnis galingumas nepamaišys, nes pati siurblį gavau už gerą kainą. O į 2 metrus guldžiau šlangą, nes tenai aiškiai matėsi gruntinis vanduo. Praktiškai šlangą nardinau į vandenį.

  Nu jo, vertikalus kolektorius turi pliusą. Reiks mastyti kaip prijunkti jį prie jau veikiančios sistemos :)

 • epas

  Ar paties DIMPLEX 15,6 kW? 190 m2 ar ne per didelio galingumo? Mišrus yra pigesnis negu tik vertikalus, o privalumas, kad viena šaka lenda giliai į žemę, pasiekia vandens horizontą (pas mane apie 70 m gylyje) ir net ir šalčiausią žiemą, jei pasiektų įšalas horizontalų kolektorių,- kompensuotų jo duodamą minusinę temperatūrą. Ar ne per giliai 2 metrai?

 • Jager

  kol kas nelaikau pas save konfortinės temp (22 C) ir neruošiu vandens, tai matyt dėl to mažiau prisukau. Dėl kolektoriuas aš irgi dar svarstau ar nevertėtų gręžinį bent 80 m pasidaryti kol aplinka nesutvarkyta.

  Beje šildomo ploto pas mane 190 m2.

 • epas

  Kolektorius mišrus - viena kilpa horizontali (700 m) ir viena kilpa vertikali (gręžinio gylis 110 m.Už gruodį man prisuko (diena + naktis 895 kWh). Čia tik šildymas ir karštas vanduo. Dėl minusinės sūrymo įvado temperatūros, tai pas mane irgi minusuoja. Kai didwesnis šaltis už langų ir kai kompresorius dirba ilgiau. Šiuo metu, nubėgau pasižiūrėti, tai buvo šildymio ciklo vidurys: sūrymo įvado temperatūra +1,7, sūrymo išvado -2,5.

 • Jager

  epas, koks kolektorius pas pati ir kiek už gruodi gavosi?

  Pas mane dar negyvenamas ir džiustantis po tinkavimų. Siurblys Dimplex SI 14, kolektorius horizontalus 2m gylyje, 800 m ilgis.

  Name buvo palaikoma vidutiniškai 17 C temperatūra.

  Atskiro skaitiklio neturiu tai su apšvietimu dirbant vakarais gruodžio mėn. gavosi ~11 lt. dienai.

  Tiesa, šiai dienai nelabai džiugina iš grunto imama 0 C temperatura (siurblui ilgiau padirbus). Nors gal tokiu laiku pas visus jau panašu termofikatą siurbia?

 • epas

  Lapkričio mėn. išlaidos šildymui (skliausteliuose visa name sunaudota elektra).

  166 kWh (205 kWh) Diena

  388 kWh (480 kWh) Naktis

  Už elektrą šildymui - 219 Lt.

  Už visą name sunaudotą elektrą - 270 Lt.

 • epas

  12,7 kW, NIBE F1245-12R. Šildomas plotas - 220 m2.

 • Arturas

  Kokios galios silumos siurblys?

 • epas

  Spalio mėn. geoterminio šildymo elektros sąnaudos,- skliausteliuose nurodyta visa sunaudota elektra (20 - 20,5 laipsnių svetainė, virtuvė, holas, 18 - 18,5 ūkinė dalis, miegamieji):

  125 kWh (164 kWh) Diena

  302 kWh (398 kWh) Naktis

  Už elektrą geoterminiam šildymui - 168 Lt.

  Už visą name sunaudotą elektrą - 221 Lt.

 • epas

  Pas mane irgi geoterminis. Gyvename nuo gegužės pabaigos, tai kol kas galiu pateikti tik el. energiją, sunaudojqmą vandens šildymui (įrengtas atskiras el. skaitiklis šilumos siurbliui):

  BIR 97 kWh (D=N=48,5kWh) 40,5 Lt

  LIE 91 38 Lt

  RGP 86 36 Lt

  Vanduo šildomas pagal grafiką: darbo dienomis nuo 06:00 iki 09:00 ir nuo 17:00 iki 01:00, savaitgaliais visą parą, išskyrus nuo 02:00 iki 09:00.

  Bendras el. suvartojimas:

  NIR 112 (D) 142 (N)

  LIE 107 139

  RGP 92 135

  Didžiąją dalį bendros el. energijos suvalgo el. viryklė, šaldytuvas, el. virdulys ir pan. BT prietaisai. Apšvietimas LED, tai vasarą sunaudojama tik simboliškai.

 • minas

  o dar pastovios kanalizacijos elektros sąnaudos, orapūtei, sako apie 40 Lt į mėnesį, o vandenį pasisiurbti iš gręžinio irgi nemaža sumelė gaunasi. Čia ne butas, čia elektros sąnaudos didesnės.

 • to andrius

  elektra šiaip retai pas ką tik tv ir apšvietimas :) o kas elektrą naudoja reikia pasitelkti vaizduotę, smegenis, BANDOM? pvz šaldytuvas.. kaip manai... jama elektrą? gal dar kokį sugalvojam. orkaitė? mmm... suvirinimo aparatas? arbatinukas ir tas jama? :D :D šaunuoliai tie malkininkai, praskaidrina nuotaiką. TU andriau dar kartą įtikinai, įrodei, kad malkos tikrai- pigiau. tampi pirmininku :D ok juokauju su rudeniu ir artėjančiu šildymo sezonu, einu malkų krauti. butautų dvaro neblogas sakyčiau. o malkininkai kaip vasarą vandenuką pasišildo?

 • Andrius

  Manau, kad tikrai brangu čia gaunasi, žinau kas už visiškai kiaura nama ~150 kv.m. tiek neišleidžia malkom. O už elektra 170? Tj ką tu su ta elektra darai? Čia tiek išdeginti reikia šviesas ištisą parą laikyti ir tv įjungtą, mano nuomonė tikrai brangu..

 • besidomintis

  Suma sezonui normali, bet reikia priimti domen, kad dar nebuvo siurblio aptarnavimo islaidu, kurios bus 1 arba 2 sezonu islaidu dydzio...

 • nuo

  Nuo naujųjų pabrango.

 • senis_saltis

  o nesikeitė elektros kainos per tuos metus? nelabai pamenu, bet jei kilo, tai tik kw žiūrint gausis teisinga nuomonė

 • nuo

  karoli: ačiū, prirašiau. Dažnai kai žinai daug, tai pamiršti parašyti, nes atrodo, jog tai natūralu :)

  Dėl šildymo, mūsų grindys labai šaltos, kai ne šildymo sezonas. Nežinau kodėl taip. O kai kojos šąla, tai atrodo, jos namie labai šalta. Namie kai būna 18 tai reikia prisirengus vaikščioti. IR nelabai galima tai lyginti su butais. Mieste visur betonas ir jis gerai akumuliuoja šilumą.

 • Karolis

  O kokia temperatūra buvo viduje, jog birželį reikėjo šildytis? Nes... aš visą birželį laikiau langus atidarytus. Žinoma, aš bute gyvenu, bet vistiek :)

 • karolis

  žinoma poste nei vieno žodžio , kad tai geoterminio šildymo sąnaudos. googlas ieškant nelabai ką parodytų, o manau kas domisi paieško būtent tokių santraukėlių ;)

 • karolis

  ačiū už rezultatus. dabar jau aišku kiek tai kainuoja :) nereiks spėlioti ar brangu, ar pigu. skaičiai kalba patys už save. sėkmės

 • Darius

  Centrinis šildymas blokiniame tarybinių laikų name be renovacijos - 37 lt/m^2. Be komentarų :D

 • nuo

  Paupdatinau :)

 • Darius

  Tai kiek čia litų tenka vienam kvadratiniam metrui ploto?