Cookie Consent by TermsFeed

Šildymo išlaidos 2012 sausis-kovas

Čia jau nerimsta svetimų pinigų skaičiuotojai  :)  Juokauju, suprantu, kad daug kam įdomu. Vieniems, kad pagalvotų ir žinotų ar verta įsirengti geoterminį šildymą, kitiems, kad pasigirtų jog moka daug mažiau.

Šiemet elektra brango. Aš pasikeičiau planą į Namai. Pagal mano skaičiavimus turėčiau mokėti mažiau.

Nors kiekviename įraše primenu apie tai, vis tiek atsiranda žioplių, kurie neskaito nieko, išskyrus skaičius. Čia yra visa namo sunaudojama elektra. Neseku kiek moku už apšvietimą, arbatą, nuotekų įrenginius. Visi mano reguliarūs mokesčiai yra elektra. Tiesa, viryklė dujinė. Per 9 mėn sunaudojau visą balioną, kurio užpildymo kaina buvo 100 Lt.

 

 • Sausis: 548 (d) + 825 (n) = 537,38 Lt
 • Vasaris: 565 (d) + 883 (n) = 564,86 Lt
 • Kovas: 324 (d) + 719 (n) = 401,12 Lt

Apie 170 m2 gyvenamojo ploto.

Palikite komentarąKomentarai
 • jonas

  Aš tai nelabai suprantu kur dingo tie 650-1000lt už šildymo sezoną kur geotermininkai suokia? Kad čia už mėnesį tiek beveik išeina...Košmaras kažkoks....

  O namo sandarumą matavot? Gal koks kiauras smarkiai...

  Irgi galvoju geoterminį darytis, bet dėl kolektoriaus įrengimo reikia gerai pagalvot, yra tokia sistema, kur visą vasarą saulės kolektorius arba šiltnamio oras vamzdžiais pumpuoja saulės šilumą į žemę kurioje paklotas SS kolektorius, geriausia iki 6m gylyje, tokiu būdu akumuliuojama šiluma žiemai. Tokiu atveju kolektorių geriausia kloti po namu ir bent po 6-10 metrų nuo namo į šonus užkloti žemę membrana su polistiroliu, padarant tam tikrą Umbrela, kuri neleidžia lietaus vandeniui išplauti akumuliuotos šilumos iš grunto.

  Esant pakankamam šildomos žemės tūriui, per du-tris metus šiluma žemėje pakeliama iki +20 laipsnių. Va tokią šilumą jau tiekti į Šilumos siurblį bus vienas malonumas.

 • Uwi-> Karolis

  kaip tai galios per mažai, jei grindyse paduodamo kokie 35 gryžtamas apie 33 tai , kad jis neatšala kam ta galia ir šilumos siurblys dirba apie 18 val per parą (čia kai lauke per -20) tai manau galios užtenka. Kur tai kitur šuo pakastas.Termoreguliatoriai praktiškai neuždaro cirkuliacijos grindyse jei nustatai kokius 22.

 • nuo

  Didelė tikimybė, kad galio mažai ir elektra šildo. Čia labai svarbu yra kas įrengia. Dabar visi gali, bet mokančių nedaug

 • Karolis

  gal galios mažai? termopaveiksliuką trobos pasidaryk. :)

 • Uwi

  tiesa prie šildymo sąnaudų reikia pridėti ir tai, kad ruošiamas karštas vanduo ir trys gyvatukai cirkuliuoja skalbykloje, vonioje, ir antrame aukšte vonioje.

 • Uwi

  pas mane geoterminis, elektros sąnaudos siaubingos šalčiausiais mėnesiais sudarė apie 2,5Lt/m2 čia gnynai šildymui nes pastačiau skaitiklį tik geotermai. Yra ir rekuperatorius kurį išjungiau dar spalio mėn iki dabar jo nejungiu ir panau, kad tai išmesti pinigai veltui 15000Lt kaip subinėn. Nieko ta rekuperacija neduoda, bent jau zyzimą, jei nuo lylos ima ausyse spengti :) . Aišku malkos tai nesamonė, reikėtų kažką progresyvesnio rinkti, beabėjo jei pinigų yra geoterma visad gerai, bet pas mane temperatūra niekad nepakilo daugiau nei +21laipsnis, nežinau kame problema turbūt namas kiauras :(. Į grindinio šildymo vamzdyną paduodi nors ir virš 30, beveik iki 40 sukeli o kambariuose 21, nesuprantu.

 • virpas

  Langai 3 stiklai, du selektyviniai, plastikinis rėmelis, 6 kamerų rėmas. U~0,95- mažesnio realaus šiai dienai rinkoje nėra.

  Vėdinimas kolkas natūralus, bet su mintim, jeigu bus pinigų į rekuperaciją- visas ventiliacinis vamzdynas tam paruoštas.

 • stogas

  to vilpras

  Ka tai reiskia, "langai arti pasyvaus" ?

  O kaip tu nama vedini?

 • virpas

  Viskas kaip ir norma, aš šildau dar negyvenamą namą (vyksta statybos), šildymas geoterminis, viduje 20-21 C. statistika už visą elektra (drėlės, vakarais 200-400W lempos, nes vyksta glaistymas), viso 136 kv.m.:

  sausis už 15 d. - 91.16 lt.

  vasaris- 247.80 lt.

  kovas 212.50 lt.

  Sanaudos realios, kartu šildomas (minimaliai) ir vanduo.

  Namas silibloku apšiltintas 20 cm. neoporu, perdengimas 30 cm Rockwool 35 vatos, langai Megrame arti pasyvaus.

 • besidomintis

  pigiau nei dujomis, dyzelinu ar elektra, bet brangiau nei biokuru

  jei norit sildytis dar pigiau skaitykit Petra Dargi ;-)

  jis praktiniais bandymais irode, kad silumos zemeje yra, bet tie, kurie tai zino labai brangiai ima uz irenginius..,

 • Karolis

  Reikia tik PADĖKOTI žmogui, kuris realiai praneša kiek kainuoja geoterminio šildymo išlaidos. nes dabar gali drąsiai sakyti, tai yra nebrangu. seniau tikrai nežinojau kiek kainuoja, visur būdavo pilstymas iš tuščio į kiaurą, jei kalbi su pečkuriu, tai-žiauriai brangu, jei kalbi su geotermininku-tai už dyką šildysies. Vidmantai, ar jūs manote kad namas gerai apšiltinta? ta prasme ar darytumėte ką nors kitaip apšiltinant? ar manote, kad galėtumėte kažkiek, kažkur, kažką patobulinti, kad šilumos nuostoliai būtų mažesni? :) tokie kaip Sveikas, taip pat, pagirtini. man patinka skaityt, lyginti ir t.t.

 • m

  Manau reiketu skaiciuoti menesio kaina isumavus pradiniu investiciju kaina laikant kad iranga tarnaus pvz 15 metu. Taip pat galima ivertinti ir ikainoti savo sugaista laika irangos prieziurai ir paciam kurimo procesui. Taip idomiau butu lyginti. Gal kas galite paskaiciuoti ?

  Nes vertinant taip kaip dabar, galima ir uz kelis milijonus isirengi sildymo sistema kur i menesi mokesi dar pigiau.

 • Sveikas

  Išvažiavimui pečiuje yra rezervinis tenas su reguliatorium. Palaiko 7 laipsnius. Išvažiavus 2 dienom per Kalėdas šią žiemą, jis net neįsijungė.

  Grindinis šildymas yra pirmame aukšte. Jo inertiškumas apie 1-1,5 valandos. Kompensuoja du radiatoriai kambaryje. Užtat užgęsus katilui, grindys šiltos ligi ryto. Per naktį temperatūra, esant lauke minus 10, kambariuose nukrinta tik 2-3 laipsniais.

 • nuo

  Gyti: Karolis teisingai atsakė. Miegamajame gal 20-21, o kur būname daugiau - apie 23.

 • nuo

  Sveikas: išvažiuoti žiemą nieku negali, inertiškumas begalinis. Niekas man neatstos šildomų grindų malonumo

 • Sveikas

  jau anksčiau esu rašęs komentaruose, kad 189 kv. m. rekonstruotą, apšiltintą alytuką kuriu malkomis. Visa žiema 1500 litų (malkos 14 kubų su supjovimu, kirtome su sūnumis patys dėl sportinio intereso). Temperatūra patalpose - 23-25 laipsniai C, nes žmona šalčmirė. Laiko kūrenimui sugaištu minimaliai - šaltomis dienomis kuriame dukart per dieną, tai užima 10-15 min. Elektros sunaudojame 50-70 lt/mėn. žiemą ir 100-120 lt/mėn vasarą, nes vasarą karštas vanduo ruošiamas elektra.

 • Karolis

  Gyti 21-23, kiek ankščiau yra tekę skaityt. PIGU :)

 • Gytis

  Sveiki, noreciau paklausti kokia temperatura namie palaikote?