Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Agidukas

Pati pradžių pradžia

Kai jis buvo jaunas (ir mažas) jį krikštijo. Ta procedūra buvo patikėta močiutei. Grįžusi namo sako: spėkit vardą. Iš A raidės. Ir visi ilgai spėliojo. Atsakymas pasirodo labai paprastas - Agidukas.

Foto

Jo foto surasti google yra didelis darbas. Turėjau savo, todėl ši problema nepasirodė neįveikiama.

Vyr...

Ne visi pasiekia levelį vyr. Jis tai turi. Kartais, kai kreipiesi be vyr.... jis tai primena.

Susipažinau

Susipažinau pirmam kurse. Tiksliau ne visai mano pirmam, bet antram pirmam. Tuo metu įstojau antrą kartą ir mūsų grupėje buvo 5 vaikinai: aš, Virgis, Egis, Rytis, Šaras. Egis atsisėdo vienas į pirmą suolą. Praeidamas su niekuo niekada nesisveikindavo. Kai man atsibodo, nusprendžiau pats pasisveikinti. Nuo to laiko eidamas pro šalį man paspausdavo ranką. Bet tik man. Šalia stovintys grupiokai likdavo nepastebimi. Respektas.

Penalas

Penalus turėjau mokykloje. Egis turėjo universitete.

Lukiškės

Vienas geriausių pasisėdėjimų buvo po kažkurio egzamino Lukiškių aikštėje. Tuo metu Vilnius buvo teisingesnis miestas ir alų galima buvo ragauti miesto parkuose.

Sugyvenimas

Kažkada pas Egį gyvenau tris dienas. Istorija nutyli kaip ir kodėl taip buvo, bet faktas lieka faktu. Dar Egis turėjo sugyventinį Dulį. Jis naktimis belsdavo į sieną ir siųsdavo sms, kai mes degustuodavome gėrimus.

Krepšinis

Kai neturėdavo noro (jėgų) žaisti rungtynės, jis ateidavo ir atsinešdavo čeburėkų. Sirgdavo.

Vestuvės

Kai niekas tuo nebetikėjo Egis apsiženyjo. Tiesa, šiokie tokie akimi puikiai matomi požymiai buvo - svoris.

Kartais

Kartais parašau tam tikrus dalykus, kurie supykdo žmones. Bet kartais užknisa kai negali rašyti, nes tam nepatiks, tas nesupras ir pan. Juk ir šiaip rašau pakankamai daug neutralių dalykų. Tai jei jums nepatinka kažkas, praignoruokite ir būsite toliau laimingi. Aš taip pat.  :)

Logika žudo

Kartais žmonių logika žudo. Kai sako, kad nebalsavau už tą, bet dabar būtinai balsuosiu, nes... Argumentas žudantis: „juos visi puola“. Arba: „jie gi nepatys blogiausi“.

Šiandien per Žinių radiją išgirdau dar labiau žudantį komentarą apie Seimą (nesvarbu, kad Kubilius ne Seime). Cituoju ne pažodžiui, bet pakankamai tiksliai:

„Kubilius visai pamiršo matematiką. Pasikėlė sau atlyginimus dvigubai, o dabar sako, kad susimažino 40%. Tai tegu dar 60% susimažina.“

Po tokių komentarų ir matematikos žinių suprantu, kad svarbiausia yra piktintis garsiai. Mąstymas čia ne pats reikalingiausias dalykas.

Kai traukia dantį ir būna nejuokinga

Įprastai pas dantistus einu nesinervindamas. Ten yra nuskausminamieji, kurie man suteikia ramumo. Bet kartais būna, kad kėdėje tenka paprakaituoti. Taip buvo pirmus kartus kai darė operacijas. bet po to susitaikius visai įdomu buvo. Man 3 ar 4 operacijas darė, kol įdėjo danties implantą.

Šiandien ėjau rauti protinio danties. Jis skilo. Jei teisybę sakant, tai ėjau konsultacijai, bet žinojau, kad gali taip pasibaigti. Įprastai ten rauna ir operuoja chirurgė, bet dabar ji vaiko auginimo atostogose. Taigi, kita gydytoja tai daro vietoj jos. Dantistė ji tikrai gera, bet dantų rauti reiktų jai atsisakyti. 40 minučių darbo ir gavau siuntimą važiuoti į Žalgirio gatvę.

Žalgirio gatvėje dviese laikė, o trečia bandė ištraukti tai, kas liko po pirmojo bandymo. Nepasakosiu smulkiai ką man darė, bet buvau šlapias ne tik aš, bet ir chirurgė. Po to juokavo - na va trys moterys vyrą pravirkdė. Neverkiau, bet kai burną ir galvą tempia į visas įmanomas puses - ašaros ištrykšta pačios.

Daug sakantys komentarai po visko: „aš tik sutvarkiau ką man paliko“, „geriau darytų tai ką moka“...

Pamąstymai: techninė proftilaktika

Išaugome jau iš pietų pertraukų parduotuvėse. Tuo tikrai džiaugiuosi, nes man labai nepatikdavo nuėjus į parduotuvę laukti prie durų.

Niekaip neišaugame iš techninių proftilaktikų, kai neveikia televizija ir radijas. Radijo stotys išmoko paleisti muziką, kad tik kažkoks garsas sklistų.

Gal yra žmoni, kurie man galėtų paaiškinti argumentuotai kam reikia techninių proftilaktikų? Aš suprantu, kad valytojai būtų patogiau kartą per mėnesį išjungti visus kompus, išvalyti ir sujungti atgal, bet juk taip nedaro? Jei mano interneto tiekėjas darytų taip dažnai proftilaktikas išjungdamas ryšį - būčiau tikrai piktas. Tai kodėl jos vis dar yra televizijoje ir radijuje?

Vilniaus šviesoforai

Elektrėnų žiburiai nė per kur neprilygsta Vilniaus šviesoforams  :)

Bet aš ne apie tai. Aš apie antradienį. Tada dieną važiavau Švitrigailos gatve link orouosto. Nuo geležinkelio viaduko neveikė šviesoforai. Ir tai buvo super, nes ne tik nereikėjo niekur stoti, bet ir visiškai nebuvo kamščių. Visos sankryžos tuščios. 

Tai gal verta būtų pabandyti iš išjungti vienai dienai visus šviesoforus. Pamatytumėm kur jų tikrai nereikia.

Lengvesnis kelias paprasciau, bet...

Na nepatinka man žmonės, kurie viską daro paprasčiausiu (dažnai bukiausiu) keliu. Blogiausia, kad tokių pavyzdžių spaudoje galima rasti labai daug. Geriausia matomi tie, apie kuriuos rašo.

Baudžiame už nuorūkos numetimą nesudarę sąlygų to nedaryti. niekas nebaudžia tų, kurie turi tam visas sąlygas - tai vairuotojai. Lygiai kaip kalbėjimas telefonu - rūkymas trukdo vairuoti, bet... Automobiliuose yra peleninė, o ar matė kas nors tą peleninę pilną?

Būsimas draudimas įvažiuoti į senamiestį šalia jo nepadarius vietos palikti automobilius. Bukesnio sprendimo reikia paieškoti.

Dabar nori sumažinti prezidentų rentas. Turime 2 tokius žmones, kurie jas gauna. Gal ir negražu taip sakyti, bet tai ilgai netruks. Kiek sutaupys? 2000? 5000? 10 000? Absurdas mažinti tiem, kurie tikrai išskirtiniai ir atstovavo Lietuvą 5 metus. Gerai, šiuo atveju po 10.

Seimo nariai gauna atlyginimus ir priedus. Priedai apskritai turi būti naikinami, bet dar kvailesnis dalykas - jei neišleidi - pinigai dingsta. Visi nuomojasi automobilius. Spėju, dalis fiktyviai. Už nuomą moka tokius pinigus, kurie daugeliui yra atlyginimo svajonė.

Atšaukinėja ambasadų darbuotojus. Atrodo - gerai, jų sumažės.O iš tiesų yra problema kitame. Ar žinote, kad ambasados darbuotojai nuvažiavę su šeimomis gauna pilną išlaikymą savo šeimos nariams, jei vaikai mokosi - apmokami mokslai ir t.t.? Žmonės, kurie nedirba - yra išlaikomi. Ar matėte panašų pavyzdį privačiose įmonėse? Pasiūlo gerą darbą su super geru atlyginimu ir galimybėmis ir pats sprendi ar važiuoti ar ne.

Seimo viešbučiai ar apgyvendinimas. Į seimą einančių tokia eilė, kad sąlygas galima laisvai karpyti ir vistiek ji bus. Kažkaip itin reti atvejai, kai gavus gerą darbą tau įmonė apmoka gyvenamą vietą. Visiška nesąmonė, kuriai nėra jokio normalaus realaus pagrindo.

Statai namą be leidimo ir tave pagauna. Nėra jokios galimybės (jei neturi jokių „pažįstamų“) įteisinti statybą. Visiškai nesvarbu ar ji pažeidžia ar ne teisės aktus. T.y. pradėjai statyti be leidimo, kuriam gauti tau yra visos galimybės, turi nugriauti ir po to gavęs vėl statyti. O kodėl stato? Nes nuo sklypo įsigijimo iki statybos pradžios praeina metai ar pusantrų. Sutrumpinkite terminą iki 3 mėn ir tokių dalykų sumažės bent tris kartus.

Mato policininkas kelio ženklą, kuris kertasi su logika, ir ką jis daro? Ogi stovi ir gaudo pažeidėjus, vietoj to, kad imtųsi priemonių sutvarkyti situaciją, kurios galutinis etapas būtų kelio ženklo pakeitimas ar papildomas daug ryškesnis ženklinimas. Taip, jie teisūs bausdami, bet ar jie padeda vairuotojams?

Tokių nedidelių dalykų yra milijonas, bet juk iš jų susidaro dideli? Kartais taip pyktis suima, kad nebesusilaikau  :)  sorry

Rugsėjo 11

Šiandien pažiūrėjau labai įdomų filmą. Labai rekomenduoju visiems pasižiūrėti, nes ten rodoma visai kita rugsėjo 11-osios įvykių versija. Niekada netikėjau oficialiąją, o dabar dar mažiau tikiu.

Rusiškai čia, angliškai čia.

Emigracija

Neišvykstu. Tiesiog pagalvojau, kad suprantu tuos kurie išvyko. Žmonės renkasi kur jiems paprasčiau, kur gali sau leisti daugiau. Žmogiška.

Kodėl jūs dar neemigravote?

Verslo klubas

Kažkada man paskambino Omnitel ir pakvietė sudalyvauti verslo modeliavimo renginyje. Nežinau kaip tiksliau jį pavadinti - mokymais, modeliavimu, žaidimu, seminaru... bet buvo gerai.

Suorganizuotas renginys gerai, buvo įdomu, naudinga. Jei ką pakvies į Omnitel verslo klubą - siūlau pasirašyti ir nepatingėti.

Visame renginyje pažinojau du žmones ir abu sėdėjo prie mano staliuko. Sėdėjom po 5 (komandos) ir sėsti reikėjo ten, kur nurodyta buvo.

O verslo modeliavimo žaidimas sekėsi gerai. Gavome vieną iš 5 nominacijų, savo segmente pavyko būti lyderiais. Bendrai - treti.

Kaip įvaizdžio gerinimo renginys - pavyko. Dabar man Omnitel patinka labiau. Ar pereisiu pas juos su savo telefono numeriais? Ne. :)

Diena kaip diena... tik kažkokia keista

neliūdėk, jei draugai neaplankė tavęs,
tai žinok, jie nebuvo tikri.
tu uždek žvakutes, atsikvėpki lengvai,
šiandien tavo diena, gimimo diena.
(Džordana Butkutė)

 

Gimimo diena reikalinga tam, kad tie, kurie vis ruošiasi, bet neprisiruošia imtų ir paskambintų. Juk yra proga. Iš tiesų taip ir nutinka. Kartais.

Šiemet yra pirmas gimtadienis kai nė vienas žmogus neatėjo pasveikinti. Daug kas nesugebėjo apskritai pasveikinti.Jei bus dar bent vienas toks gimtadienis - jis bus nebe pirmas. Ir tas džiugina  :)

Matyt senstu, nes Butkutės dainos žodžius cituoju ir dėl tokių nesąmonių čia rašinėju.

Kriminalinė policija (aiškiau)

Matau parašiau labai neaiškiai. Dabar tą patį tik trumpai ir aiškiai.

Kažkas parašė komentarą, kuris įžeidžia knygos autorę. Knygos recenzija čia.

Knygos autorė kreipėsi į teismą.

Tyrėjai pažiūrėjo kur yra serveris ir nusiuntė IPT užklausimą kas parašė komentarą.

Atsakymą gavo, kad adresas (domenas) rasyk.lt registruotas su XXX ip adresu. Pagal tai sužinojo mano adresą.

Jie nuėjo pas teisėją ir gavo kratos orderį su teise konfiskuoti mano kompiuterį.

Kodėl jie sugalvojo, kad komentaro autorius ir adreso savininkas yra būtinai tas pats asmuo - aš nežinau. Esu įsitikinęs, kad tai didelis kompetencijos trūkumas. Jei dėl komentarų iškart areštuotų visų adreso savininkų kompiuterius - jie galėtų sužlugdyti bet kurią įmonę.

Jie turėjo man atsiųsti užklausimą dėl komentaro, o ne ateiti su kratos orderiu.

Man pasisekė dėl to, kad aš pats suprantu kompuose ir būtent tuo laiku buvau namie. Abejoju ar kas kitas iš namiškių būtų galėjęs su jais pasiginčyti ir kažką jiems įrodyti. Taip, kad būčiau netekęs savo kompų bent pusmečiui. Nelabai džiuginanti perspektyva?

Taip, kad jei turite savo blogą ar kokį kitą puslapį, kur galima komentuoti - Jums realiai gresia tas pats kaip ir man.

Kriminalinė policija

Prieš valandą mano namuose apsilankė kriminalinė policija. O taip, aš nustebau.

Prisistatė (buvo dviese). Sako:

- Iš Jūsų ip buvo pateikta šmeižikiška informacija. Susipažinkite - man pateikia teismo sprendimą. - Turime kratos orderį konfiskuoti Jūsų kompiuterį.

Stoviu išsižiojęs. Pabadykite įsivaizduoti: sėdite namie, dirbate, ateina ir atima iš jūsų darbo įrankį.

Bandau aiškintis situaciją, klausinėju kas kaip kodėl. Situacija aiškėja: komentaras buvo pateiktas rasyk.lt po viena iš knygų recenzijų. Sakau:

- Bet jūs negalite žinoti, kad tai padariau aš.

- Jūs neįsivaizduojate kiek galime. Štai gavome atsakymą iš Interneto vizijos apie tai, kad šis adresas registruotas iš Jūsų ip.

- Tai adresas priklauso man, bet prie ko čia komentaras?

- Mes turime teismo orderį kratai ir turime konfiskuoti Jūsų kompiuterį.

Nevalingai kyla šypsena. Kompo hdd pasikeičiau praėjusią savaitę, tai ten net neįmanoma nieko rasti, net jei kažkas būtų. Tęsiam toliau:

- Bet Jūs suprantate, kad aš turiu darbo daug ir negaliu be kompiuterio?

- Mes ilgai nelaikysime. Daugiausiai pora dienų.

- O tai ką man tas pora dienų daryti? Kas padarys mano darbus?

- Na mes turime kratą ir turime vykdyti.

Tada pradėjau mąstyti kitaip:

- Ką man reikia padaryti, kad kompas liktų pas mane? Aš galiu pateikti visą informaciją apie komentavusį asmenį, kokia yra.

- Na jei pateiksite tokią informaciją, tada galime užrašyti Jūsų parodymus ir paliktumėm Jūsų kompiuterį.

Kaip gerai, kad sugebėjau jiems siūlyti visokius variantus, kol pagaliau vienas jų tiko. Kaip gerai, kad rašykuose netrina realiai komentarų, o ištrintus taip pat saugo.

O žinote kas blogiausia? Blogiausia yra tai, kad teismuose dirba visiškai nekompetetingi teisėjai. Gavus adreso savininko duomenis išrašyti orderį, kuris leidžia konfiskuoti mano kompiuterį yra kur kas daugiau nei nekompetentingumas.

Įsivaizduokime tokią situaciją:

Aš parašau įžeidžiantį komentarą į Delfi. Aš pats kreipiuosi į atitinkamas instancijas. Tokio pat lygio teisėjas pasirašo orderį su kompiuterių konfiskavimu. Ateina labai uolūs vykdytojai, kurie neturi jokio nori į kažką gilintis. Susirenka visus delfi kompiuterius ir išsineša „tik porai dienų“.

Tokie žmonės dirba mūsų teismuose. Tokie žmonės sprendžia ir gali suknisti jūsų gyvenimą.

 

ATNAUJINTA:

Pasikalbėjau su teisininku. Pasirodo čia didžiausia kaltė yra ne teisėjo, o tyrėjo. Anyway - tokie žmonės tiria bylas. Gauna raštą kam priklauso adresas ir prašo teisėjo kratos orderio su kompiuterių konfiskavimu.

Teisininkas pasakė, kad man žiauriai nuskilo, kad buvau namie ir sugebėjau jiems įrodyti, kad jie neteisūs. Kitu atveju savo kompų mažiausiai pusę metų būčiau nematęs. O po to gali grąžinti be hdd, nes jie liktų kaip daiktinis įrodymas iki bylos pabaigos.

Aiškumo dėlei dar kartą parašau: man priklauso tik adresas, bet jokio komentaro nerašiau. Jiems kaip įrodymo to pakanka atimti mano kompus?

Sodas

Kaip ir visi žmonės - mes turėjome sodą. Net du.

Pirmasis buvo už Rudaminos. Jį turėjom labai trumpai. Toli labai, bloga vieta, blogas sklypas.

Antrąjį turėjom ilgai. Kadangi tai buvo paskutinis sklypas, tai mums teko ant kalniuko, pačiame viršuje. Ten mane veždavo ir, dažniausiai, liepdavo dirbti. Labai nepatikdavo tai, bet, matyt, į naudą tai buvo. Tėvas su draugais išsibetonavo pamatus su perdanga sodo namukui. Po to taip jau nutiko, kad sklypą pardavė šalia esantiems kaimynams. Jie turėjo dyyyydelį namą. Taip baigėsi sodininkystės laikotarpis. Tai buvo prieš gerus 15 metų.

Visai neseniai vieną naktį net sapnavau tą sodą. Kažkada, dar anksčiau, pravažinėjau kokie 5 km nuo tos vietos ir pagalvojau apie tai, kad būtų labai įdomu pažiūrėti kaip viskas atrodo. Šį savaitgalį pagaliau įgyvendinau savo norą. Privažiavimas gana painus, bet po tiek metų tik vieną posūkį pravažiavau. Visa kita prisiminiau ir radome.

Kažkaip labai keista, kai pamatai viską po daugiau nei 15 metų lygiai taip pat kaip ir palikai. Pasikeitė tik tai, kad žolė ir medžiai užaugę, pamatai ir sklypas atrodo mažesni nei anksčiau. Visa kita neliesta ir stovi kaip palikta.

Kažkaip keistai jaučiausi.