Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Dievas yra, Dievas viską žino

Paskambina į duris ir pradeda:

- Ar susimąstote, kodėl čia taip ligos siaučia visam pasaulyje?

- Ne.

- O kaip galvojate, ar ateis laikas kai bus geriau ir žmonės įpirks vitaminų visokių?

- Pamatysim

- O vyksta visokie žemės drebėjimai, nelaimės pasaulio mastu. Ar pagalvojate kodėl?

- Ne.

- Šventajame rašte yra parašytos trys priežastys kodėl taip nutinka. Mes kviečiame jus diskusijai apie tai.

Tyla

- Matau kompiuteris, tai matyt dirbate ar mokotės? Mokotės tikriausiai?

- Dirbu.

- Kaip gerai, kai namie dirbti galima, nereikia kamščiuose stovėti ir pan. O kokioj sritį dirbate?

- IT.

- Tai labai įdomu, šiais laikais be to niekaip. Kodėl žmonės visada nori išbandyti tai kas nauja?

- Ne visi.

- Taip, teisingai, bet kodėl kiti vis dar senais būdais kankinasi?

- Ne visi.

- Norime Jums duoti paskaityti čia apie .......... Mes dar norėtumėm užsukti pas jus diskusijai.

- Nežinau.

- Laimingos jums dienos, dar pas jūsų kaimynus užsuksime pakalbėti.

 

Na labai įdomios 5 minutės. Paruoštos kalbėjimui tikrai - nė vieno neigiamo sakinio, visur pagyrimai man ir pan. Bet jei žmogus nesupranta ką kalbą ir pradeda teiginiais sau prieštarauti, tai jau ir paruošimas nepadės. Neturiu kada, bet reiktų jas ištraukti iš tokių sektų.

 

Daug pinigų turėsim, daug pinigų

Paklausau, paskaitau ir kartais verkti norisi. Ne todėl, kad mūsų šeimai sumažins išmokas, ne todėl, kas jas sumažins pensininkams. Mane apima neviltis į tai, kaip viskas daroma.

Gal aš klystu ir esu neteisus, bet man atrodo, kad norint mažinti išmokas motinoms, prieš tai reikia padaryti taip, kad vaikų darželiai priimtų vaikus nuo 1 metų. Dabar ne tik tokio darželio neįmanoma rasti, bet ir šiaip vaiką užrašyti reikia prieš du metus ar pusantrų.

Norint sumažinti pensininkams pensijas, prieš tai reikia realiai paskaičiuoti už kiek žmogus gali išgyventi vis dar jausdamasis žmogumi.

Haruki Murakami „Prisukamo paukščio kronikos“

Haruki MurakamiPrisukamo paukščio kronikos“ man labai priminė to paties autoriaus „Avies medžioklė“.

Visiškai kitas siužetas, bet tuo pačiu kažkas labai panašaus. Veža herojaus savybė, kurią nežinau kaip vienu žodžiu apibūdinti - kažkas tarp naivumo ir atvirumo, bet tuo pačiu ne visiškai tai.

Daug dalykų, kurie kelia šypseną. Svarbiausia - jokio pykčio. Ta pati neapykanta knygoje yra kitokia.

Drąsiai rekomenduoju.

Philippe Delerm „Pirmas gurkšnis alaus ir kiti maži malonumai“

Philippe Delerm - Pirmas gurkšnis alaus ir kiti maži malonumaiDaugybė mažų akimirkų, kuriomis autorius mėgaujasi. Nuo mums jau pažįstamų, pažįstamų iki begalybės ar nepatirtų.

Pasakysiu tiesiai - man nepatiko. Mano gyvenime pirmas alaus gurkšnis buvo visai kitoks:

Tai buvo nedidelis gurkšnis iš tėvo butelio. Skonis buvo kartus ir kiek muilinas. Negaliu pasakyt, kad man patiko ar ne. Geriant iš butelio su kiekvienu patenkančiu oro burbulu, kitame butelio gale atsirasdavo papildomas muilo burbulas. Nepamenu alaus rūšies. Spėju tai buvo Žigulinis.

Gyvenime patyriau daug malonumų, niekada nemokėsiu taip gerai jų aprašyti, bet... Kito žmogaus patirti malonumai, kurie visiškai neatitinka manųjų, man neįdomūs. Ne kiekvienas atskirai, bet visi kartu.

Knyga nedidelė, jei perskaitysite - tikrai nieko neprarasite.

Evelinos nuomonė kiek kitokia.

Tekstai: Panelė Zoja prisistato

 - Sveiki. Gal galite visi pasakyti savo vardus ir kuo užsiimate?

...

- Panelė Zoja. Direktoriaus pavaduotoja.

- Ooo..!! Pasikeitę pareigos? Sveikinu.

- Na.. ne... bet... Čia pagal norus ir sugebėjimus.

Juokas apie valstybės tarnautojo darbą

Šiandien papasakojo tokį juokingai-graudų arba graudžia-juokingą anekdotą (o gal ir tikrą istoriją) :)

Ateina tarnautojas pirmadienį į darbą. Atsisėda prie stalo, pasižiūri į dokumentus:

- Oi kiek darbo... Oi kiek darbo... Kiek daug darbo

Deda į vieną krūvelę: - Šitą padarysiu vėliau.

Deda į antrą krūvelę: - Šito vėliau nedarysiu

Deda į trečią: - Šito visai nedarysiu

Nelegalios statybos

Vakar klausiausi žinių radijo, kur kalbėjo Vilniaus vicemeras Šriūbėnas. Anksčiau buvusi mano mėgstamiausia laida „Prie pietų stalo“, dabar mane erzina. Pastoviai sėdi kažkas iš savivaldybės arba Vilniaus vandenų ir giria kaip jie gerai dirba. Suprantu, kad reikia pinigų, bet gal reiktų pagalvoti ir apie kokybę? Na bet ne apie tai čia norėjau parašyti.

Kad nekiltų bereikalingų ginčų pasakysiu: aš nesu nei už čigonus, nei prieš. Galite juos vadinti romais. Skirtumo nematau.

Mane siutina vienas dalykas - yra įstatymai ir jie turi būti taikomi visiems. Dabar jei aš pasistatyčiau nelegalų namą ir apie tai sužinotų - manau per kelis mėnesius man jį nugriautų. Neturiu draugų tose įstaigose, kurios tai sprendžia, neturiu tiek pinigų, kad galėčiau sprendimus pakeisti. Taigi, mano statomas namas labai greitai būtų nugriautas. Dabar visi žino, kad čigonų tabore ne tik visi nelegalūs pastatai, bet jiems nepriklauso ir tie 6 ha žemės su mišku, kuriuose įsikūrė. Jiems įstatymai negalioja.

Nekalbu apie žmogiškumą, apie tai, kad negalima šeimų išmesti „į gatvę“, kad ... Čia įgyvendinimo klausimas. Aš tik apie įstatymą, kuris neleidžia statyti be statybų leidimo. Neleidžia net įteisinti statybų, jei jos pradėtos be leidimų. Ir kai apie tai pagalvoju, mane tikrai ima pyktis, nes įstatymai juk turi būti visiems. Tikrai nėra parašyta, kad tautinėms, religinėms ar seksualinėms mažumoms galima statyti nelegaliai.

O Vilniaus savivaldybė kalba apie tai, kad gal reikia prašyti Europos sąjungos pinigų, dar pati pridėtų ir galėtų toje vietoje vietoj nelegalių pastatų pastatyti šiuolaikiškus legalius namukus. Tada savivaldybė atsiklausė čigonų taboro gyventojų ar jie sutiktų nugriauti dalį pastatų, kurių vietoje išliktų nauji. Na aš tikrai pasijuntu nepilnapročiu, kai sužinau savivaldybės klausimą: ar galima nugriauti jūsų nelegalų pastatą, pastatytą ne jūsų žemėje, o vietoj jo mes jums pastatysime kitą ir jis jau bus legalus?

Edmundas Malūkas „Šiukšlyno žmonės“

Edmundas Malūkas - Šiukšlyno žmonėsŠiukšlyne gyvena ir vaikai. Jie ten dirba, gyvena, auga. Kitaip.

Iš tiesų žiaurokas gyvenimas, kraupokos istorijos.

Man patiko ir drąsiai galiu rekomenduoti visiems.

Pagalvokite apie kitus kai pučiate padangas

Kaip ir kasmet, pavasarį ir rudenį - padangų keitimo metas. Iškart ir eilės Statoil degalinėse prie oro. Mažas patarimas:

Kol laukiate eilėje, nusukite apsauginius dangtelius nuo ratų ventilių. Užsisukti galite prisipūtę padangas ir užleidę vietą kitam. Iš tiesų, jei visi taip darytų, laukti reiktų ir jums ir kitiems mažiau.

O tiems kas nežino kiek reikia pūsti oro, tai dažniausiai ant kuro bako durelių (arba prie vairuotojo durų) būna parašyta.

Ozas

Ozas šalia vandens parko. Matyt tai juos labai paveikė, nes tokios painios parkavimo aikštelės dar niekur neteko matyti.

Audience ir Google analytics

Čia iškilo klausimas basketnews.lt dėl lankomumo duomenų audience.lt svetainėje. Juokingiausia tai, kad atsakymas buvo: Hey.lt, Google remiasi cookies, o mes ne. Mes turime formulę sudėtingą, pagal kurią skaičiuojama. Formulės padeda analizuoti duomenis, o ne juos rinkti.

Man keista logika: mes geriau už google analytics, nes jie blogai skaičiuoja. Taip, jūs paslaugas mokamas teikia, o jie ne. Tai kaip jie gali būti geresni? O daugiau svetainių naudoja Google Analytics ar Audience?

Automobilio draudimas

Baigėsi mano automobilio draudimas. Tiksliau dviejų, bet vienam dar savaitė buvo likusi, o kitam jau pora mėnesių kaip pasibaigė. Ir niekas man nepriminė.  :)

Kažkaip prieš metus draudžiau internetu, susiradęs svetainę, kurioje iškart man pasiūlo mažiausiai mano piniginę paploninančią draudimo kompaniją.

Kadangi Lietuvoje yra visiškai man nesuprantama automobilių civilinio draudimo sistema, tai draudžiuosi pigiausioje. Kodėl nesuprantama sistema? Todėl, kad aš nesu suinteresuotas draustis gerai, sąžiningai dirbančioje draudimo bendrovėje. Man visiškai dzin kur apdrausiu savo automobilį. Man turi rūpėti kur apdraudęs savo automobilį tas, kuris į mano automobilį atsitrenks ir bus kaltas. Ar čia logiška? Tikrai ne.

Bet aš ne apie tai. Šį kartą mane sunervino faktas, kad draudžiant automobilį įprastai ir su sąlyga, kad vairuos 6 metų vairavimo stažo neturintis asmuo skirtumas buvo apie 100 litų. Na gerai, Raimondai liko 3 mėnesiai iki 6 metų stažo, bet juk į tai niekas neatsižvelgia.

Šį automobilį apdraudžiau 3 mėnesiams. Neturėjau pasirinkimo draudimo kompanijos, nes vienoje jų buvo užšaldyti mano 107 Lt (kai pardaviau golfą, tai likutis užsišaldė). Abejoju labai ar ši draudimo kompanija gaus mano pinigus po 3 mėnesių.

Dar vienas dalykas, kuris nustebino - tai mano Galaxy draudimas. Kažkaip nepatingėjau, perėjau daug puslapių, kurie lygina kainas. Pigiausiai buvo 352 Lt su sąlyga, kad nevairuos 6 metų stažo neturintis asmuo. Kaip kiekviena draudimo kompanija skaičiuoja aš neįsivaizduoju, nes sumos skiriasi laaabai. Besvarstydamas kaip čia daryti su tais 6 metų stažu sugalvojau pereiti dar tiesiogiai visas draudimo įstaigas. Beveik visos turi draudimą internetu. Ir likau apšalęs, kai man Ergo paskaičiavo 306 Lt. Beveik 50 Lt skirtumas su pigiausiu pasiūlymu. Svetainės lygina po 5 ar daugiau draudikų kainas, tarp kurių yra ir Ergo. Nė viena jų nepasiūlė tokios kainos. Dar labiau apsidžiaugiau, kad Ergo taiko ne 6, o 5 metų stažo ribą.

Taigi, jei norite sutaupyti - nepatingėkite pabrowsinti  :)

Laiko sukaliojimas

Parašykite kam patinka ir kam ne laiko sukaliojimas. Mane jis labai nervina, nes išmuša iš ritmo ir nematau jokių to privalumų. Dėl elektros taupymo - šį mitą jau paneigė.

P.S. Gerai, kad ne visi laikrodžiai pas mus nustatyti, tai tik 8 vnt. teko persukti.

Kaip man patinka policija... ir Aušra Antanaitytė

Prisiminus vieną istoriją, kurios metu pas mane namie lankėsi pareigūnai, galiu duoti nuorodas: čia, čia, čia.

Esmė trumpai tokia: policija nekompetetinga ir dėl to aš vos nenukentėjau. Dar įdomiau buvo tai, kad Lietuvos Cyberpolice buvo seniai nusiųsti duomenys su visa info apie komentatorių. Bet pas mus juk toks lygis, kad nuo vienos pušies viršūnės šaukiantys policininkai gali būti neišgirsti kitoje pušies viršūnėje sėdinčių. Žiauru, bet istorija kaip ir pasibaigė man sėkmingai.

Yra toks projektas kaip manoturizmas.lt. Adresas priklauso man, bet aš ten nieko nedarau. Kažkada p. Aušra Antanaitytė rašė, kad išimtų info apie jos sodybą. Info išėmė, komentarų ne. Tada ji nutarė kreipti į policiją ir štai kelios citatos iš jos laiško:

Taigi- pasidomejau savo teisemis. Tai padaryti man padejo Lietuvos kriminalines policijos biuro nusikaltimu elektronineje erdveje tyrimo valdyba. Duomenis apie jus bei jusu veikla pateike Traku kriminalines policijos skyrius. Kaip paaiskejo jusu veiklos elektronineje erdveje specifika bei "kultura" jau yra zinoma teisesaugai.

Man kyla klausimas: nuo kada policija tapo informacijos biuru? Kokia proga ji teikia informaciją apie mane kažkokiai moteriškei? Ar čia vieša nemokama paslauga ar už tai reikia mokėti?