Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Tekstai: Panelė Zoja prisistato

 - Sveiki. Gal galite visi pasakyti savo vardus ir kuo užsiimate?

...

- Panelė Zoja. Direktoriaus pavaduotoja.

- Ooo..!! Pasikeitę pareigos? Sveikinu.

- Na.. ne... bet... Čia pagal norus ir sugebėjimus.

Juokas apie valstybės tarnautojo darbą

Šiandien papasakojo tokį juokingai-graudų arba graudžia-juokingą anekdotą (o gal ir tikrą istoriją) :)

Ateina tarnautojas pirmadienį į darbą. Atsisėda prie stalo, pasižiūri į dokumentus:

- Oi kiek darbo... Oi kiek darbo... Kiek daug darbo

Deda į vieną krūvelę: - Šitą padarysiu vėliau.

Deda į antrą krūvelę: - Šito vėliau nedarysiu

Deda į trečią: - Šito visai nedarysiu

Nelegalios statybos

Vakar klausiausi žinių radijo, kur kalbėjo Vilniaus vicemeras Šriūbėnas. Anksčiau buvusi mano mėgstamiausia laida „Prie pietų stalo“, dabar mane erzina. Pastoviai sėdi kažkas iš savivaldybės arba Vilniaus vandenų ir giria kaip jie gerai dirba. Suprantu, kad reikia pinigų, bet gal reiktų pagalvoti ir apie kokybę? Na bet ne apie tai čia norėjau parašyti.

Kad nekiltų bereikalingų ginčų pasakysiu: aš nesu nei už čigonus, nei prieš. Galite juos vadinti romais. Skirtumo nematau.

Mane siutina vienas dalykas - yra įstatymai ir jie turi būti taikomi visiems. Dabar jei aš pasistatyčiau nelegalų namą ir apie tai sužinotų - manau per kelis mėnesius man jį nugriautų. Neturiu draugų tose įstaigose, kurios tai sprendžia, neturiu tiek pinigų, kad galėčiau sprendimus pakeisti. Taigi, mano statomas namas labai greitai būtų nugriautas. Dabar visi žino, kad čigonų tabore ne tik visi nelegalūs pastatai, bet jiems nepriklauso ir tie 6 ha žemės su mišku, kuriuose įsikūrė. Jiems įstatymai negalioja.

Nekalbu apie žmogiškumą, apie tai, kad negalima šeimų išmesti „į gatvę“, kad ... Čia įgyvendinimo klausimas. Aš tik apie įstatymą, kuris neleidžia statyti be statybų leidimo. Neleidžia net įteisinti statybų, jei jos pradėtos be leidimų. Ir kai apie tai pagalvoju, mane tikrai ima pyktis, nes įstatymai juk turi būti visiems. Tikrai nėra parašyta, kad tautinėms, religinėms ar seksualinėms mažumoms galima statyti nelegaliai.

O Vilniaus savivaldybė kalba apie tai, kad gal reikia prašyti Europos sąjungos pinigų, dar pati pridėtų ir galėtų toje vietoje vietoj nelegalių pastatų pastatyti šiuolaikiškus legalius namukus. Tada savivaldybė atsiklausė čigonų taboro gyventojų ar jie sutiktų nugriauti dalį pastatų, kurių vietoje išliktų nauji. Na aš tikrai pasijuntu nepilnapročiu, kai sužinau savivaldybės klausimą: ar galima nugriauti jūsų nelegalų pastatą, pastatytą ne jūsų žemėje, o vietoj jo mes jums pastatysime kitą ir jis jau bus legalus?

Edmundas Malūkas „Šiukšlyno žmonės“

Edmundas Malūkas - Šiukšlyno žmonėsŠiukšlyne gyvena ir vaikai. Jie ten dirba, gyvena, auga. Kitaip.

Iš tiesų žiaurokas gyvenimas, kraupokos istorijos.

Man patiko ir drąsiai galiu rekomenduoti visiems.

Pagalvokite apie kitus kai pučiate padangas

Kaip ir kasmet, pavasarį ir rudenį - padangų keitimo metas. Iškart ir eilės Statoil degalinėse prie oro. Mažas patarimas:

Kol laukiate eilėje, nusukite apsauginius dangtelius nuo ratų ventilių. Užsisukti galite prisipūtę padangas ir užleidę vietą kitam. Iš tiesų, jei visi taip darytų, laukti reiktų ir jums ir kitiems mažiau.

O tiems kas nežino kiek reikia pūsti oro, tai dažniausiai ant kuro bako durelių (arba prie vairuotojo durų) būna parašyta.

Ozas

Ozas šalia vandens parko. Matyt tai juos labai paveikė, nes tokios painios parkavimo aikštelės dar niekur neteko matyti.

Audience ir Google analytics

Čia iškilo klausimas basketnews.lt dėl lankomumo duomenų audience.lt svetainėje. Juokingiausia tai, kad atsakymas buvo: Hey.lt, Google remiasi cookies, o mes ne. Mes turime formulę sudėtingą, pagal kurią skaičiuojama. Formulės padeda analizuoti duomenis, o ne juos rinkti.

Man keista logika: mes geriau už google analytics, nes jie blogai skaičiuoja. Taip, jūs paslaugas mokamas teikia, o jie ne. Tai kaip jie gali būti geresni? O daugiau svetainių naudoja Google Analytics ar Audience?

Automobilio draudimas

Baigėsi mano automobilio draudimas. Tiksliau dviejų, bet vienam dar savaitė buvo likusi, o kitam jau pora mėnesių kaip pasibaigė. Ir niekas man nepriminė.  :)

Kažkaip prieš metus draudžiau internetu, susiradęs svetainę, kurioje iškart man pasiūlo mažiausiai mano piniginę paploninančią draudimo kompaniją.

Kadangi Lietuvoje yra visiškai man nesuprantama automobilių civilinio draudimo sistema, tai draudžiuosi pigiausioje. Kodėl nesuprantama sistema? Todėl, kad aš nesu suinteresuotas draustis gerai, sąžiningai dirbančioje draudimo bendrovėje. Man visiškai dzin kur apdrausiu savo automobilį. Man turi rūpėti kur apdraudęs savo automobilį tas, kuris į mano automobilį atsitrenks ir bus kaltas. Ar čia logiška? Tikrai ne.

Bet aš ne apie tai. Šį kartą mane sunervino faktas, kad draudžiant automobilį įprastai ir su sąlyga, kad vairuos 6 metų vairavimo stažo neturintis asmuo skirtumas buvo apie 100 litų. Na gerai, Raimondai liko 3 mėnesiai iki 6 metų stažo, bet juk į tai niekas neatsižvelgia.

Šį automobilį apdraudžiau 3 mėnesiams. Neturėjau pasirinkimo draudimo kompanijos, nes vienoje jų buvo užšaldyti mano 107 Lt (kai pardaviau golfą, tai likutis užsišaldė). Abejoju labai ar ši draudimo kompanija gaus mano pinigus po 3 mėnesių.

Dar vienas dalykas, kuris nustebino - tai mano Galaxy draudimas. Kažkaip nepatingėjau, perėjau daug puslapių, kurie lygina kainas. Pigiausiai buvo 352 Lt su sąlyga, kad nevairuos 6 metų stažo neturintis asmuo. Kaip kiekviena draudimo kompanija skaičiuoja aš neįsivaizduoju, nes sumos skiriasi laaabai. Besvarstydamas kaip čia daryti su tais 6 metų stažu sugalvojau pereiti dar tiesiogiai visas draudimo įstaigas. Beveik visos turi draudimą internetu. Ir likau apšalęs, kai man Ergo paskaičiavo 306 Lt. Beveik 50 Lt skirtumas su pigiausiu pasiūlymu. Svetainės lygina po 5 ar daugiau draudikų kainas, tarp kurių yra ir Ergo. Nė viena jų nepasiūlė tokios kainos. Dar labiau apsidžiaugiau, kad Ergo taiko ne 6, o 5 metų stažo ribą.

Taigi, jei norite sutaupyti - nepatingėkite pabrowsinti  :)

Laiko sukaliojimas

Parašykite kam patinka ir kam ne laiko sukaliojimas. Mane jis labai nervina, nes išmuša iš ritmo ir nematau jokių to privalumų. Dėl elektros taupymo - šį mitą jau paneigė.

P.S. Gerai, kad ne visi laikrodžiai pas mus nustatyti, tai tik 8 vnt. teko persukti.

Kaip man patinka policija... ir Aušra Antanaitytė

Prisiminus vieną istoriją, kurios metu pas mane namie lankėsi pareigūnai, galiu duoti nuorodas: čia, čia, čia.

Esmė trumpai tokia: policija nekompetetinga ir dėl to aš vos nenukentėjau. Dar įdomiau buvo tai, kad Lietuvos Cyberpolice buvo seniai nusiųsti duomenys su visa info apie komentatorių. Bet pas mus juk toks lygis, kad nuo vienos pušies viršūnės šaukiantys policininkai gali būti neišgirsti kitoje pušies viršūnėje sėdinčių. Žiauru, bet istorija kaip ir pasibaigė man sėkmingai.

Yra toks projektas kaip manoturizmas.lt. Adresas priklauso man, bet aš ten nieko nedarau. Kažkada p. Aušra Antanaitytė rašė, kad išimtų info apie jos sodybą. Info išėmė, komentarų ne. Tada ji nutarė kreipti į policiją ir štai kelios citatos iš jos laiško:

Taigi- pasidomejau savo teisemis. Tai padaryti man padejo Lietuvos kriminalines policijos biuro nusikaltimu elektronineje erdveje tyrimo valdyba. Duomenis apie jus bei jusu veikla pateike Traku kriminalines policijos skyrius. Kaip paaiskejo jusu veiklos elektronineje erdveje specifika bei "kultura" jau yra zinoma teisesaugai.

Man kyla klausimas: nuo kada policija tapo informacijos biuru? Kokia proga ji teikia informaciją apie mane kažkokiai moteriškei? Ar čia vieša nemokama paslauga ar už tai reikia mokėti?

Google Wave

Žinojau apie Google Wave jau kuris laikas. Mačiau kelis pristatomus filmukus, o dabar išbandžiau realiai.

Registruotis neleidžia, pakvietimus labai riboja, todėl dar nelabai daug kas turi.

Kas tai yra? Iš tiesų iki galo dar pats nesuprantu ir nėra taip paprasta apibūdinti.

 • Chatas? Taip. Dabar galima chatinti ir realiu laiku matau, ką kas rašo. Ne parašius ir išsiuntus, o realiu laiku. Matau ką rašo, ką trina ir vėl rašo. Galima į kiekvieną atsakymą replyinti taip sudarant pokalbių šakas. Galima prisegti paveikslėlį ar kokį kitą failą. Galima redaguoti savo paties ar kito įrašus. Galima prie bangos prijungti savo draugus ir visi jie galės dalyvauti.
 • El. paštas? Google sako: jei paštas atsirastų šiandien - jis toks būtų. Aš sakau, kad kol kas - ne. Bet viskas veikia taip, kad perkėlus paštą būtų gerai. Nesu tikras ar galėtumėm atsisakyti gmail apskritai, bet prielaidos tam yra. Mane tai džiugina. :)
 • Darbas? Taip, darbas keliese prie vieno teksto būtų labai gerai. Realiu laiku redaguojama, bendraujama, aptarinėjama ir t.t.
 • Dokumentai? O kodėl ne? Realiai galima ten saugoti dokumentus, apsirašyti juos, pasharinus aptarti, pasidalinti. Realiai tą patį ir google docs turi, bet vienoje vietoje viskas būtų geriau.
 • Taskai (užduotys)? Ne. Kol kas tam nėra jokių įrankių.
 • Rss? Net nežinau. Kol kas tikrai ne, bet ateityje... Nežinau ar norėčiau, kad taip būtų. Daug svetimų šiukšlių kartu su mano informacija nieko gero nežada.

Kol kas viskas panašiausia į chatą. Failų ir paveisklėlių įkėlimas veikia kreivokai. Galima įterpti ir balsavimą (taip, ne, nežinau), bet veikia taip pat kreivokai. Tokie įterpimai stabdo. Kartais ir pats wave stabdo viso browserio darbą.

Tai tiek įspūdžių po pirmosios bandymų valandos.

Darbo birža

Papasakosiu trumpą, bet labai gerai atspindinčią darbo biržos veiklą. Istorija tikra. :)

Žmogus buvo registruotas darbo biržoje. Vieną dieną darbo birža jam pasakė, kad jis turės dirbti.  T.y. atsisakyti negalima. Ne pagal profesiją, nes niekas nesigilina ką veiki ir ką moki. Bet čia ne esmė. Tokiu būdu įdarbindama darbo birža moka pusę atlyginimo, kitą pusę moka darbdavys. Darbdaviui tai apsimoka, todėl seniau dirbusį žmogų atleido. Aišku, kad iš darbdavio pusės logikos yra. Darbo birža mokėjo išmokas vienam žmogui, o dabar moka kaip vienam su puse.

Smagu, juk ir žmogus įdarbintas, ir pinigų daugiau išmokama.

 

Pedofilija ir teisėsauga

Čia trumpas įrašas apie tai, kas dabar vyksta. Visi žino D. Kedį, visi žino, kad nušautas teisėjas J. Furmanavičius. Kai kurie pamiršta dar vieną pavardę - Andrius Ūsas. Jis taip pat kaltinamas pedofilija. Šį savaitgalį sužinojau vieną įdomų faktą (tiesiai iš žmogaus, kuris tai pats matė): Andrius Ūsas dažnai lankydavosi vaikų namuose ir puikiai sutardavo su jų direktorium. Faktas toks, o ar sutapimas - spręsti kiekvienam.

Ponas Kubiliau - pradėkite nuo savęs

Palaikau internete blogerių iniciatyvą ir publikuoju Kubiliaus žodžiu, apie kuriuos senokai tyli ir nieko tam nedaro. Mažina po 2 milijonus, o apie milijardu pamiršta. Kažkam sunku prarasti „rėmėjus“?

Pedofilija

Vakar per visas žinias barabanija kaip nužudė teisėją. Po kelių valandų vyksta tiesioginė laida, kur galima balsuoti sms ar tai išpolis prieš teisėsaugą ar... Tiksliai nepamenu apklausos pavadinimo, bet neaišku ar tikrai nušovė jį įtariamas žmogus ir dar neaiškiau, kodėl jis tai padarė.

1. Jei tai nužudymas dėl teisėjo bylų - galima kalbėti apie teisėjų saugumą.

2. Jei tai nužudymas dėl pedofilijos - reikia kalbėti ne tik apie šį faktą, bet ir apie tai kodėl tokie procesai vilkinami. Juk vieša paslaptis, kad teisėjas yra lygesnis už kitus.

Na bet čia ne visai apie tai. O apie pedofilus apskritai. Man yra žiauru klausytis, kaip užkietėję pedofilai vaikšto laisvėje ir niekas nieko negali padaryti. Negi jo auka turi būti būtinai Kubiliaus, Brazausko ar kito politiko vaikas, anūkas, kad kažkas kažką iš esmės imtų spręsti? Štai Lietuvos pedofilų žvaigždės Ervydo Čekanavičiaus gyvenimo faktai:

 • 2003 m. pabaigoje nuteistas 7metams ir 9 mėnesiams už 15-mečio seksualinį išnaudojimą. 2008 metų gruodį paleistas. Kur tingo kokie 2-3 metai?
 • Dar sovietmečiu priverstinai buvo gydomas psichiatrinėje
 • 1995 metais už vyro prievartavimą sėdėjo
 • 1998 metais buvo apkaltintas pasikėsinimu prievartauti nepilnamečius
 • 2000 metais teisė, bet pritrūko įrodymų
 • Šiemet vėl buvo kilęs skandalas kai jo bute lankėsi nepilnametis

Tokie žmonės sėdi po pora metų, jei pavyksta įrodyti ir toliau vaikšto laisvėje. Vietoj to, kad būtų uždaryti, kastruoti ar visiškai apriboti nuo nepilnamečių.

Kitas dalykas - kai tavo vaiko prievartautojas vaikšto metus laiko toliau laisvas - nervai gali neišlaikyti daugeliui tėvų. Kiek per tą laiką dar gali sužaloti vaikų?

Neteisinu poelgio, jei tikrai tėvas nušovė teisėją, bet suprantu kodėl tai padarė.