Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Laiko sukaliojimas

Parašykite kam patinka ir kam ne laiko sukaliojimas. Mane jis labai nervina, nes išmuša iš ritmo ir nematau jokių to privalumų. Dėl elektros taupymo - šį mitą jau paneigė.

P.S. Gerai, kad ne visi laikrodžiai pas mus nustatyti, tai tik 8 vnt. teko persukti.

Kaip man patinka policija... ir Aušra Antanaitytė

Prisiminus vieną istoriją, kurios metu pas mane namie lankėsi pareigūnai, galiu duoti nuorodas: čia, čia, čia.

Esmė trumpai tokia: policija nekompetetinga ir dėl to aš vos nenukentėjau. Dar įdomiau buvo tai, kad Lietuvos Cyberpolice buvo seniai nusiųsti duomenys su visa info apie komentatorių. Bet pas mus juk toks lygis, kad nuo vienos pušies viršūnės šaukiantys policininkai gali būti neišgirsti kitoje pušies viršūnėje sėdinčių. Žiauru, bet istorija kaip ir pasibaigė man sėkmingai.

Yra toks projektas kaip manoturizmas.lt. Adresas priklauso man, bet aš ten nieko nedarau. Kažkada p. Aušra Antanaitytė rašė, kad išimtų info apie jos sodybą. Info išėmė, komentarų ne. Tada ji nutarė kreipti į policiją ir štai kelios citatos iš jos laiško:

Taigi- pasidomejau savo teisemis. Tai padaryti man padejo Lietuvos kriminalines policijos biuro nusikaltimu elektronineje erdveje tyrimo valdyba. Duomenis apie jus bei jusu veikla pateike Traku kriminalines policijos skyrius. Kaip paaiskejo jusu veiklos elektronineje erdveje specifika bei "kultura" jau yra zinoma teisesaugai.

Man kyla klausimas: nuo kada policija tapo informacijos biuru? Kokia proga ji teikia informaciją apie mane kažkokiai moteriškei? Ar čia vieša nemokama paslauga ar už tai reikia mokėti?

Google Wave

Žinojau apie Google Wave jau kuris laikas. Mačiau kelis pristatomus filmukus, o dabar išbandžiau realiai.

Registruotis neleidžia, pakvietimus labai riboja, todėl dar nelabai daug kas turi.

Kas tai yra? Iš tiesų iki galo dar pats nesuprantu ir nėra taip paprasta apibūdinti.

 • Chatas? Taip. Dabar galima chatinti ir realiu laiku matau, ką kas rašo. Ne parašius ir išsiuntus, o realiu laiku. Matau ką rašo, ką trina ir vėl rašo. Galima į kiekvieną atsakymą replyinti taip sudarant pokalbių šakas. Galima prisegti paveikslėlį ar kokį kitą failą. Galima redaguoti savo paties ar kito įrašus. Galima prie bangos prijungti savo draugus ir visi jie galės dalyvauti.
 • El. paštas? Google sako: jei paštas atsirastų šiandien - jis toks būtų. Aš sakau, kad kol kas - ne. Bet viskas veikia taip, kad perkėlus paštą būtų gerai. Nesu tikras ar galėtumėm atsisakyti gmail apskritai, bet prielaidos tam yra. Mane tai džiugina. :)
 • Darbas? Taip, darbas keliese prie vieno teksto būtų labai gerai. Realiu laiku redaguojama, bendraujama, aptarinėjama ir t.t.
 • Dokumentai? O kodėl ne? Realiai galima ten saugoti dokumentus, apsirašyti juos, pasharinus aptarti, pasidalinti. Realiai tą patį ir google docs turi, bet vienoje vietoje viskas būtų geriau.
 • Taskai (užduotys)? Ne. Kol kas tam nėra jokių įrankių.
 • Rss? Net nežinau. Kol kas tikrai ne, bet ateityje... Nežinau ar norėčiau, kad taip būtų. Daug svetimų šiukšlių kartu su mano informacija nieko gero nežada.

Kol kas viskas panašiausia į chatą. Failų ir paveisklėlių įkėlimas veikia kreivokai. Galima įterpti ir balsavimą (taip, ne, nežinau), bet veikia taip pat kreivokai. Tokie įterpimai stabdo. Kartais ir pats wave stabdo viso browserio darbą.

Tai tiek įspūdžių po pirmosios bandymų valandos.

Darbo birža

Papasakosiu trumpą, bet labai gerai atspindinčią darbo biržos veiklą. Istorija tikra. :)

Žmogus buvo registruotas darbo biržoje. Vieną dieną darbo birža jam pasakė, kad jis turės dirbti.  T.y. atsisakyti negalima. Ne pagal profesiją, nes niekas nesigilina ką veiki ir ką moki. Bet čia ne esmė. Tokiu būdu įdarbindama darbo birža moka pusę atlyginimo, kitą pusę moka darbdavys. Darbdaviui tai apsimoka, todėl seniau dirbusį žmogų atleido. Aišku, kad iš darbdavio pusės logikos yra. Darbo birža mokėjo išmokas vienam žmogui, o dabar moka kaip vienam su puse.

Smagu, juk ir žmogus įdarbintas, ir pinigų daugiau išmokama.

 

Pedofilija ir teisėsauga

Čia trumpas įrašas apie tai, kas dabar vyksta. Visi žino D. Kedį, visi žino, kad nušautas teisėjas J. Furmanavičius. Kai kurie pamiršta dar vieną pavardę - Andrius Ūsas. Jis taip pat kaltinamas pedofilija. Šį savaitgalį sužinojau vieną įdomų faktą (tiesiai iš žmogaus, kuris tai pats matė): Andrius Ūsas dažnai lankydavosi vaikų namuose ir puikiai sutardavo su jų direktorium. Faktas toks, o ar sutapimas - spręsti kiekvienam.

Ponas Kubiliau - pradėkite nuo savęs

Palaikau internete blogerių iniciatyvą ir publikuoju Kubiliaus žodžiu, apie kuriuos senokai tyli ir nieko tam nedaro. Mažina po 2 milijonus, o apie milijardu pamiršta. Kažkam sunku prarasti „rėmėjus“?

Pedofilija

Vakar per visas žinias barabanija kaip nužudė teisėją. Po kelių valandų vyksta tiesioginė laida, kur galima balsuoti sms ar tai išpolis prieš teisėsaugą ar... Tiksliai nepamenu apklausos pavadinimo, bet neaišku ar tikrai nušovė jį įtariamas žmogus ir dar neaiškiau, kodėl jis tai padarė.

1. Jei tai nužudymas dėl teisėjo bylų - galima kalbėti apie teisėjų saugumą.

2. Jei tai nužudymas dėl pedofilijos - reikia kalbėti ne tik apie šį faktą, bet ir apie tai kodėl tokie procesai vilkinami. Juk vieša paslaptis, kad teisėjas yra lygesnis už kitus.

Na bet čia ne visai apie tai. O apie pedofilus apskritai. Man yra žiauru klausytis, kaip užkietėję pedofilai vaikšto laisvėje ir niekas nieko negali padaryti. Negi jo auka turi būti būtinai Kubiliaus, Brazausko ar kito politiko vaikas, anūkas, kad kažkas kažką iš esmės imtų spręsti? Štai Lietuvos pedofilų žvaigždės Ervydo Čekanavičiaus gyvenimo faktai:

 • 2003 m. pabaigoje nuteistas 7metams ir 9 mėnesiams už 15-mečio seksualinį išnaudojimą. 2008 metų gruodį paleistas. Kur tingo kokie 2-3 metai?
 • Dar sovietmečiu priverstinai buvo gydomas psichiatrinėje
 • 1995 metais už vyro prievartavimą sėdėjo
 • 1998 metais buvo apkaltintas pasikėsinimu prievartauti nepilnamečius
 • 2000 metais teisė, bet pritrūko įrodymų
 • Šiemet vėl buvo kilęs skandalas kai jo bute lankėsi nepilnametis

Tokie žmonės sėdi po pora metų, jei pavyksta įrodyti ir toliau vaikšto laisvėje. Vietoj to, kad būtų uždaryti, kastruoti ar visiškai apriboti nuo nepilnamečių.

Kitas dalykas - kai tavo vaiko prievartautojas vaikšto metus laiko toliau laisvas - nervai gali neišlaikyti daugeliui tėvų. Kiek per tą laiką dar gali sužaloti vaikų?

Neteisinu poelgio, jei tikrai tėvas nušovė teisėją, bet suprantu kodėl tai padarė.

Agidukas

Pati pradžių pradžia

Kai jis buvo jaunas (ir mažas) jį krikštijo. Ta procedūra buvo patikėta močiutei. Grįžusi namo sako: spėkit vardą. Iš A raidės. Ir visi ilgai spėliojo. Atsakymas pasirodo labai paprastas - Agidukas.

Foto

Jo foto surasti google yra didelis darbas. Turėjau savo, todėl ši problema nepasirodė neįveikiama.

Vyr...

Ne visi pasiekia levelį vyr. Jis tai turi. Kartais, kai kreipiesi be vyr.... jis tai primena.

Susipažinau

Susipažinau pirmam kurse. Tiksliau ne visai mano pirmam, bet antram pirmam. Tuo metu įstojau antrą kartą ir mūsų grupėje buvo 5 vaikinai: aš, Virgis, Egis, Rytis, Šaras. Egis atsisėdo vienas į pirmą suolą. Praeidamas su niekuo niekada nesisveikindavo. Kai man atsibodo, nusprendžiau pats pasisveikinti. Nuo to laiko eidamas pro šalį man paspausdavo ranką. Bet tik man. Šalia stovintys grupiokai likdavo nepastebimi. Respektas.

Penalas

Penalus turėjau mokykloje. Egis turėjo universitete.

Lukiškės

Vienas geriausių pasisėdėjimų buvo po kažkurio egzamino Lukiškių aikštėje. Tuo metu Vilnius buvo teisingesnis miestas ir alų galima buvo ragauti miesto parkuose.

Sugyvenimas

Kažkada pas Egį gyvenau tris dienas. Istorija nutyli kaip ir kodėl taip buvo, bet faktas lieka faktu. Dar Egis turėjo sugyventinį Dulį. Jis naktimis belsdavo į sieną ir siųsdavo sms, kai mes degustuodavome gėrimus.

Krepšinis

Kai neturėdavo noro (jėgų) žaisti rungtynės, jis ateidavo ir atsinešdavo čeburėkų. Sirgdavo.

Vestuvės

Kai niekas tuo nebetikėjo Egis apsiženyjo. Tiesa, šiokie tokie akimi puikiai matomi požymiai buvo - svoris.

Kartais

Kartais parašau tam tikrus dalykus, kurie supykdo žmones. Bet kartais užknisa kai negali rašyti, nes tam nepatiks, tas nesupras ir pan. Juk ir šiaip rašau pakankamai daug neutralių dalykų. Tai jei jums nepatinka kažkas, praignoruokite ir būsite toliau laimingi. Aš taip pat.  :)

Logika žudo

Kartais žmonių logika žudo. Kai sako, kad nebalsavau už tą, bet dabar būtinai balsuosiu, nes... Argumentas žudantis: „juos visi puola“. Arba: „jie gi nepatys blogiausi“.

Šiandien per Žinių radiją išgirdau dar labiau žudantį komentarą apie Seimą (nesvarbu, kad Kubilius ne Seime). Cituoju ne pažodžiui, bet pakankamai tiksliai:

„Kubilius visai pamiršo matematiką. Pasikėlė sau atlyginimus dvigubai, o dabar sako, kad susimažino 40%. Tai tegu dar 60% susimažina.“

Po tokių komentarų ir matematikos žinių suprantu, kad svarbiausia yra piktintis garsiai. Mąstymas čia ne pats reikalingiausias dalykas.

Kai traukia dantį ir būna nejuokinga

Įprastai pas dantistus einu nesinervindamas. Ten yra nuskausminamieji, kurie man suteikia ramumo. Bet kartais būna, kad kėdėje tenka paprakaituoti. Taip buvo pirmus kartus kai darė operacijas. bet po to susitaikius visai įdomu buvo. Man 3 ar 4 operacijas darė, kol įdėjo danties implantą.

Šiandien ėjau rauti protinio danties. Jis skilo. Jei teisybę sakant, tai ėjau konsultacijai, bet žinojau, kad gali taip pasibaigti. Įprastai ten rauna ir operuoja chirurgė, bet dabar ji vaiko auginimo atostogose. Taigi, kita gydytoja tai daro vietoj jos. Dantistė ji tikrai gera, bet dantų rauti reiktų jai atsisakyti. 40 minučių darbo ir gavau siuntimą važiuoti į Žalgirio gatvę.

Žalgirio gatvėje dviese laikė, o trečia bandė ištraukti tai, kas liko po pirmojo bandymo. Nepasakosiu smulkiai ką man darė, bet buvau šlapias ne tik aš, bet ir chirurgė. Po to juokavo - na va trys moterys vyrą pravirkdė. Neverkiau, bet kai burną ir galvą tempia į visas įmanomas puses - ašaros ištrykšta pačios.

Daug sakantys komentarai po visko: „aš tik sutvarkiau ką man paliko“, „geriau darytų tai ką moka“...

Pamąstymai: techninė proftilaktika

Išaugome jau iš pietų pertraukų parduotuvėse. Tuo tikrai džiaugiuosi, nes man labai nepatikdavo nuėjus į parduotuvę laukti prie durų.

Niekaip neišaugame iš techninių proftilaktikų, kai neveikia televizija ir radijas. Radijo stotys išmoko paleisti muziką, kad tik kažkoks garsas sklistų.

Gal yra žmoni, kurie man galėtų paaiškinti argumentuotai kam reikia techninių proftilaktikų? Aš suprantu, kad valytojai būtų patogiau kartą per mėnesį išjungti visus kompus, išvalyti ir sujungti atgal, bet juk taip nedaro? Jei mano interneto tiekėjas darytų taip dažnai proftilaktikas išjungdamas ryšį - būčiau tikrai piktas. Tai kodėl jos vis dar yra televizijoje ir radijuje?

Vilniaus šviesoforai

Elektrėnų žiburiai nė per kur neprilygsta Vilniaus šviesoforams  :)

Bet aš ne apie tai. Aš apie antradienį. Tada dieną važiavau Švitrigailos gatve link orouosto. Nuo geležinkelio viaduko neveikė šviesoforai. Ir tai buvo super, nes ne tik nereikėjo niekur stoti, bet ir visiškai nebuvo kamščių. Visos sankryžos tuščios. 

Tai gal verta būtų pabandyti iš išjungti vienai dienai visus šviesoforus. Pamatytumėm kur jų tikrai nereikia.

Lengvesnis kelias paprasciau, bet...

Na nepatinka man žmonės, kurie viską daro paprasčiausiu (dažnai bukiausiu) keliu. Blogiausia, kad tokių pavyzdžių spaudoje galima rasti labai daug. Geriausia matomi tie, apie kuriuos rašo.

Baudžiame už nuorūkos numetimą nesudarę sąlygų to nedaryti. niekas nebaudžia tų, kurie turi tam visas sąlygas - tai vairuotojai. Lygiai kaip kalbėjimas telefonu - rūkymas trukdo vairuoti, bet... Automobiliuose yra peleninė, o ar matė kas nors tą peleninę pilną?

Būsimas draudimas įvažiuoti į senamiestį šalia jo nepadarius vietos palikti automobilius. Bukesnio sprendimo reikia paieškoti.

Dabar nori sumažinti prezidentų rentas. Turime 2 tokius žmones, kurie jas gauna. Gal ir negražu taip sakyti, bet tai ilgai netruks. Kiek sutaupys? 2000? 5000? 10 000? Absurdas mažinti tiem, kurie tikrai išskirtiniai ir atstovavo Lietuvą 5 metus. Gerai, šiuo atveju po 10.

Seimo nariai gauna atlyginimus ir priedus. Priedai apskritai turi būti naikinami, bet dar kvailesnis dalykas - jei neišleidi - pinigai dingsta. Visi nuomojasi automobilius. Spėju, dalis fiktyviai. Už nuomą moka tokius pinigus, kurie daugeliui yra atlyginimo svajonė.

Atšaukinėja ambasadų darbuotojus. Atrodo - gerai, jų sumažės.O iš tiesų yra problema kitame. Ar žinote, kad ambasados darbuotojai nuvažiavę su šeimomis gauna pilną išlaikymą savo šeimos nariams, jei vaikai mokosi - apmokami mokslai ir t.t.? Žmonės, kurie nedirba - yra išlaikomi. Ar matėte panašų pavyzdį privačiose įmonėse? Pasiūlo gerą darbą su super geru atlyginimu ir galimybėmis ir pats sprendi ar važiuoti ar ne.

Seimo viešbučiai ar apgyvendinimas. Į seimą einančių tokia eilė, kad sąlygas galima laisvai karpyti ir vistiek ji bus. Kažkaip itin reti atvejai, kai gavus gerą darbą tau įmonė apmoka gyvenamą vietą. Visiška nesąmonė, kuriai nėra jokio normalaus realaus pagrindo.

Statai namą be leidimo ir tave pagauna. Nėra jokios galimybės (jei neturi jokių „pažįstamų“) įteisinti statybą. Visiškai nesvarbu ar ji pažeidžia ar ne teisės aktus. T.y. pradėjai statyti be leidimo, kuriam gauti tau yra visos galimybės, turi nugriauti ir po to gavęs vėl statyti. O kodėl stato? Nes nuo sklypo įsigijimo iki statybos pradžios praeina metai ar pusantrų. Sutrumpinkite terminą iki 3 mėn ir tokių dalykų sumažės bent tris kartus.

Mato policininkas kelio ženklą, kuris kertasi su logika, ir ką jis daro? Ogi stovi ir gaudo pažeidėjus, vietoj to, kad imtųsi priemonių sutvarkyti situaciją, kurios galutinis etapas būtų kelio ženklo pakeitimas ar papildomas daug ryškesnis ženklinimas. Taip, jie teisūs bausdami, bet ar jie padeda vairuotojams?

Tokių nedidelių dalykų yra milijonas, bet juk iš jų susidaro dideli? Kartais taip pyktis suima, kad nebesusilaikau  :)  sorry