Cookie Consent by TermsFeed

Nelegalios statybos

Vakar klausiausi žinių radijo, kur kalbėjo Vilniaus vicemeras Šriūbėnas. Anksčiau buvusi mano mėgstamiausia laida „Prie pietų stalo“, dabar mane erzina. Pastoviai sėdi kažkas iš savivaldybės arba Vilniaus vandenų ir giria kaip jie gerai dirba. Suprantu, kad reikia pinigų, bet gal reiktų pagalvoti ir apie kokybę? Na bet ne apie tai čia norėjau parašyti.

Kad nekiltų bereikalingų ginčų pasakysiu: aš nesu nei už čigonus, nei prieš. Galite juos vadinti romais. Skirtumo nematau.

Mane siutina vienas dalykas - yra įstatymai ir jie turi būti taikomi visiems. Dabar jei aš pasistatyčiau nelegalų namą ir apie tai sužinotų - manau per kelis mėnesius man jį nugriautų. Neturiu draugų tose įstaigose, kurios tai sprendžia, neturiu tiek pinigų, kad galėčiau sprendimus pakeisti. Taigi, mano statomas namas labai greitai būtų nugriautas. Dabar visi žino, kad čigonų tabore ne tik visi nelegalūs pastatai, bet jiems nepriklauso ir tie 6 ha žemės su mišku, kuriuose įsikūrė. Jiems įstatymai negalioja.

Nekalbu apie žmogiškumą, apie tai, kad negalima šeimų išmesti „į gatvę“, kad ... Čia įgyvendinimo klausimas. Aš tik apie įstatymą, kuris neleidžia statyti be statybų leidimo. Neleidžia net įteisinti statybų, jei jos pradėtos be leidimų. Ir kai apie tai pagalvoju, mane tikrai ima pyktis, nes įstatymai juk turi būti visiems. Tikrai nėra parašyta, kad tautinėms, religinėms ar seksualinėms mažumoms galima statyti nelegaliai.

O Vilniaus savivaldybė kalba apie tai, kad gal reikia prašyti Europos sąjungos pinigų, dar pati pridėtų ir galėtų toje vietoje vietoj nelegalių pastatų pastatyti šiuolaikiškus legalius namukus. Tada savivaldybė atsiklausė čigonų taboro gyventojų ar jie sutiktų nugriauti dalį pastatų, kurių vietoje išliktų nauji. Na aš tikrai pasijuntu nepilnapročiu, kai sužinau savivaldybės klausimą: ar galima nugriauti jūsų nelegalų pastatą, pastatytą ne jūsų žemėje, o vietoj jo mes jums pastatysime kitą ir jis jau bus legalus?

Palikite komentarąKomentarai
 • Paulius

  Autorius klausima kelia todel, kad jam tiesiog pavydu..seniai Lietuvoj gyveni?taip yra zmoniu, kurie "lygesni" uz kitus, taip yra cigonai, kuriem nusisikt ant istatymu...ir ka?ir nieko..cia Lietuva...cia lietus lyja...taigi taupyk nervus, ilgiau gyvensi - daugiau nudirbsi - daugiau turesi - visi tau pavydes..

 • Dali.us

  Viskas yra daug paprasciau. Tame vadinamame tabore gyvena parazitai. Jie NENORI dirbti. Jiems NEGALIMA duoti socialiniu bustu (nes jie vistiek nemokes uz paslaugas). Buvo bandymu tiek cigonams siulyti darba, tiek juos aprupinti socialiniais bustais. Jie taip gyvena. Jie taip savo vaikus aukleja. Siandienine issigimusi demokratija gina visu pirma naglu mazumu teises, o tik tada ziuri saziningu mokesciu moketoju interesu. Taip yra ne tik Lietuvoj.. Ta pacia probema turi vokieciai su turkais, prancuzai su pilieciais kilusiais is buvusiu koloniju ir t.t. Ir demokratinem priemonem sios problemos ispresti neimanoma. Nebent sukurti romams geta, kur nors salcininku rajone.. su vsais patogumais, maitinimu ir t.t. Visuomenei tai kainuotu pigiau nei dabartine situacija.

 • nuo

  Aš klausimą keliu ne todėl, kad ten čigonai. Lygiai tokį pat klausimą kelčiau, jei ten būtų lietuvių grupė. Tik problema tame, kad jei ten būtų lietuvių grupė - seniai viskas būtų nugriauta. Puikiai suprantu, kad atvažiavus ir išgriovus buldozeriais, paliekant juos taip be nieko būtų negerai. Bet tam yra socialiniai butai. Išskiri jiems gyvenamą plotą, įteiki popierius ir tada jau griauni. Tai čia pats primityviausias būdas, kurį galima pakeisti daug įdomesniais bet... Problema tame, kad griauna namus tik tų, kas nesugeba garsiai rėkti, neturi daug pinigų ir neturi ryšių. Visų kitų namai stovi ir negriaunami. Aš apie įstatymo taikymą visiems, o ne jo ignoravimą.

 • tarkim, to 'nuo'

  gi neveltui sakoma, jog iš dainos žodžių neišimsi, taip ir čia, analizavimas tik vieno aspekto, atmetant kontekstą, veda prie klaidingų išvadų - jei toliau tokiu minties keliu tamsta eisite, tai nelabai toli yra ir visokie 'Lietuva - lietuviams', 'užmuškim žydus' ir panašus briedas. pvz tamstos formuluotė "Tikrai nėra parašyta, kad tautinėms, religinėms ar seksualinėms mažumoms galima statyti nelegaliai." yra tikrai demagoginio pobūdžio, nes nelegalių statybų priežastimi padaro ne faktą, jog žmonės tiesiog neturi kur gyventi, o jų priklausomybę tautiniai mažumai. Aišku čia būtų galima veltis į psiaudo konfliktą, "tai kodėl jie valstybės suteikiamomis socialinėmis paslaugomis nesinaudoja?" tačiau čia tenka susidūrti su realybe ir pripažinti, jog mūsų valstybė nesugeba suteikti tokių soc garantijų savo piliečiams, jog anie sugebėtų bent elementarą savigarbą išlaikyti. O netgi kai atsiranda iniciatyvos spręsti žmogišku keliu tokias problemas, vat ir pakyla vėjas kaip kad: "Na aš tikrai pasijuntu nepilnapročiu, kai sužinau savivaldybės klausimą: ar galima nugriauti jūsų nelegalų pastatą, pastatytą ne jūsų žemėje, o vietoj jo mes jums pastatysime kitą ir jis jau bus legalus?" vat ir prunkščiat, iš pykčio ar tais visiškai nelogiško pavydo, juk kai pagalvoji, tai ir šeimą turite, finansų šiek tiek ir, svarbiausia, sveikatos, kad sugabėtumete savarankiškai ir garbingai savim ir savo šeima rūpintis, tačiau čigonai - 'oi ne! su policija ir buldozeriais nugriaukim jų bakūžes (oi bus smagu per tv žiųrėti! oi koks cirkas bus!) ir sumeskim į cruščiovkinius bardakus, tegul žino savo vietą.' pabaigai Beckett'o citata: "Tam, kuris nieko neturi, nemėgti mėšlo draužiama."

 • nuo

  Jau rašiau ne apie moralinę pusę, ne apie tai, kad yra vaikai ir pan. Čia įgyvendinimo klausimas. Aš apie patį faktą.

 • tarkim, to 'to'

  bet tai jūs norit pasakyti, jog taboras jūsų kieme įsikūręs yra, ar tiesiog bandote retoriškai pašmaikštauti? jei retoriškai, tai leiskite perklausti ką pats darytumėte, jei su šeima (žmona, vaikai) liktumėte absoliučiai be turto? ty be sėnolių ir giminių netgi paramos, o draugai nusišalintu. ką tada darytumėte, jei jus visuomenė atstūmtų, o žiema ateitų? ar tikrai jūms rūpėtų, kad kažkoks "buožė" turi tūkstantį hektarų žemės, kurios net nėra matęs ir naudojęs - kiek tada jūms įstatymo viršenybė jūms rūpėtų, kai jūsų vaikai šaltų ir badautų?

 • hm..?

  o kaip prasidėjo pačio statybos? ar aš čia blogus maišau :)

 • to tarkim

  noreciau paziureti i Tamstos tolerancijos lygi, jei kokia seimynele atsikeltu i pacio vidini namo kiema ir pradetu resti sau bakuze, kad ziama nesusaltu, malkas aisku tavo naudotu...

 • tarkim

  žiurėjimas į problemą tik per vieną prizmę yra bukumo simptomas šiaip jau. ty nesakau, jog įstatymas neturi būt lygus visiems žmonėms, tačiau pačių įstatymų yra daug gi, kaip kad šioje istorijoje susikerta nelegalių statybų ir elementarių žmogaus teisių aspektai - ty kas svarbiau, ar nugriauti tas bakūžes, kurios, galima būtų pagalvoti, nacionalinio parko centre sumontuotos, krištolinio ežero pakrantėje po ažuolais, ar benamiais peleisti tas dešimtis žmonių/vaikų? Klausimas kas tau svarbiau, parodo balansą empatijos ir žmogiškumo, su biurokratijos ir analinio egocentrizmo, tavo asmenybėje. Jei jie tau tik skaičiukai ant popieriaus, tik statistika, kažkokie "romai ar čigonai", o ne realūs žmonės, tai vargiai ar suprasi, ką aš omenyje turėjau šį komentarą rašydamas.

 • nuo

  Mykolai: aš gi rašiau, kad tai įgyvendinimo problemos, bet ne pačio fakto. Pats faktas yra toks, kad nepaisomi įstatymai

 • m

  ei ei, pražiopsai vieną dalykėlį - ok, išgriautų ten viską, išvarytų čigonus. kur jie dėtųsi? išsibarstytų po visur. man, asmeniškai, maloniau, kai jie yra vienoj vietoj ir nors kokią jų kontrolę galima matyti. o kai išsibarstytų po visą lietuvėlę... blogiau tik būtų.

 • :o)

  nelegalios statybos viena medalio puse. Bet kas butu vidmantui jei pvz syrka ar kitus svaigals pradetu stumdyti internetu? butu idomiai jo? o romams "galima". dar ir namuka su langeliu padarys atsiimti prekems:)

 • zzz

  tai reikia skunda statybu inspekcijai parasyti jie vistiek tures nagrineti ir priimti sprendimus del nelegaliu statiniu, va tada jei nepriims teisingu sprendimu teisminiu keliu visi gales issaugoti savo nelegales statybas, jauciu reikes pavasary kokia paezere prihvatizuoti ir kokia pirtele pasistatyti

 • osam

  O geriausia, kai jie dar gavo kompensacijas, kad savivaldybė nugriovė jų namus. Tai taip išeina, kad pasistatau miesto aikštėj namą, ateina nugriauna ir aš gaunu pinigų, nes manęs niekas neįspėjo aš nieko nežinojau likau be namų :D Įdomiai. Pritariu Vidmantui.

 • aras

  pritariu labai nervina shitas dalykas

 • Tandem

  cigonus bl.. juo reik tvarkyt, as daznas lankytojas agrotiekime, ar senukuose ir tas ju lindimas buriaias tai man jau vezi varo

 • Įstatymo pirštas

  Na, kaip pirštu į akį ši Vidmanto žinutė apie čigonus. Mane visą gyvenimą kankina tas klausimas- kodėl jiems galioja kitokie įstatymai? Absurdas.

 • Sojeris

  Aciu uz homoro doze is labo penktadienio 13 ryto :) Vidmantai, svarbiausia - garsiai rekti, ir Lietuvoje jau veik pasiseke:) Taupykim savu nervu lasteles...