Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Artūras Konanas Doilis „Rinktiniai raštai“

Galiu garantuoti, kad Su Konano Doilio pavarde asocijuojasi tik Šerlokas Holmsas. Iš tiesų 4 tomai iš 8 yra Šerloko Holmso istorijos. Pirmas tomas - nieko, antras - nieko, o po to kuo toliau tuo blogiau. Įdomu ar specialiai istorijos surūšiuotos gale paliekant prasčiausias, ar tiesiog pradedi nesunkiai nuspėti pabaigą kai perskaitai tiek. Žodžiu istorijų apie Šerloką Holmsą prisiskaičiau tiek, kad ir filmų apie jį nebenorėsiu ilgokai žiūrėti.

Kadangi esu matęs įvairių ekranizuotų istorijų, tai įdomu buvo atrasti nesutapimus. Vienas įdomiausių faktų, kurių apie Šerloką Holmsą nežino beveik niekas - jis rūkė kokainą. Taip ir dažnokai (kai tik nedirbdavo).

Apie patį autorių galima pasakyti - turėjo ne vieną žmoną ar meilužę. Tai akivaizdu iš jo apakymų. Pasirodo - tikrai.

Dar keturi tomai apsakymų apie jūrą, medikus, keliones. Jis turėjo lakią fantaziją ir fantastiką tikrai mėgo.

Šiaip labai daug apsakymų, kurių vieni įtraukia, o kiti per daug banalūs. Jei nerašytų apie meilę, gal būtų viskas geriau  :)

Kompas

Galima sakyti, kad nesiseka, kai vakare išjungtas kompas ryte nebeužsikrauna. Pasirodo ate ate hdd su visa informacija.

Beveiks viską saugau inernete (gmail, gdocs, flickr), bet vistiek kažkas lieka. Plius kompą instaliuoti visą ir tvarkyti... rrrrr...

Kuro kainos

Kažkaip vis pagalvoju ir nesugalvoju atsakymo.

Kodėl žmonės pilasi kurą Statoil degalinėse?

Jei darbas apmoka - nesiskaito, bet vistiek - kodėl? Juk kuras ten daug brangesnis!

Sodra

Iš kur ten Sodroje bus pinigų kai jie nesugeba tarp skyrių susikalbėti... Štai vienas faktas tvarkant pensiją:

liepė atnešti iš darbovietės pažymą su darbo užmokesčiu nuo 1984 iki 1994 metų. Oki. Atnešė padavė. Skambina ir sako:

- Įmonės pavadinimas pasikeitė per tą laiką. Mums reikia dokumento, kuris tai įrodo.

- Bet tai jums gi pranešami tokie dalykai

- Taip, bet čia Sodrai, o mes pensijų skyrius (suprask tai kitas pasaulis tame pačiame pastate, po tuo pačiu vardu). Jei mes siųsime jiems užklausimą - labai ilgai truks. Mums paprasčiau nusiųsti tiesiai jūsų darbovietei. Tada gausime atsakymą per 2 savaites. Bet jei jūs nuvažiuosite ir atvešite, tai bus dar greičiau.

Na ir kaip galima nesikeikti kai tokia tvarka? Tame pačiame pastate gauti atsakymą trunka 1 mėnesį!!! Neperdedu, nes kai dalis dokumentų buvopirmame pensijų skyriuje, o reikėjo eiti į antrą tai mėnesį užtrunkakol dokumentai atkeliaus iš pirmo į antrą. Kas buvo Vilniaus Sodroje, tai gal žino, kad įėjus į pastatą pirmas yra kairiau, o antras - dešiniau.

Kai kiekvienas daro tik savo darbą

Atrodo įmonėje yra labai tvarkinga, kai kiekvienas aiškiai žino ką daro ir tik tai daro. Tačiau kartais tai patogu tik įmonei, o apie klientą pamirštama. Man prireikė spynos širdelės. Kodėl ir kaip aprašysiu kitą kartą, bet kadangi durys buvo iš Megrame, nuvažiavau ten.

Pirmas žmogus. Tik atėjus atsisėjau prie vadybininkės, kuri paskambinus i kažkam pasitikslino ir atspausdino užsakymo lapą, bei sąskaitą, paprašė pasirašyti. Paprašė pereiti prie šalia esančio stalo, kur galėsiu sumokėti.

Antras žmogus. Persėdau, atspausdino kasos pajamų orderį, pasirašiau, sumokėjau.

Pirmas žmogus. Grįžau pas pirmą, man papasakojo kai reikia nueiti į kitą pastatą. Ten yra cechas, o jo viduje laiptai į antrą aukštą.

Trečias žmogus. Nuėjau kur sakė pakeliui pasitikslindamas kelią. Ji atspausdino sąskaitą faktūrą, paprašė pasirašyti ir palydėjo prie kito darbuotojo tame pačiame kabinete.

Ketvirtas žmogus. Su juo nuėjome į sandėlį, kur paieškojęs spynos nerado tiksliai tokios pat. Nuėjome kažkur susiradome kitą žmogų.

Penktas žmogus. Taigi, visi kartu grįžome į sandėlį, kur man padavė širdelę.

Kai pagalvoji, tai smagu - visi turi darbo, visi kažką tą dieną nuveikė. O klientas... Ai, ką čia apie jį bekalbėti...

Robin Sharma „Vienuolis, kuris pardavė Ferrari“

Kadangi po kiekvienos knygos paminėjimo komentatoriai parašo, kad nereikia reklamos, bet neskaito ką jiems atsakau, tai... Dedu tik tas knygas kurias dabar perskaitau. Kadangi jas vienaip ar kitaip dedu, todėl ir linkus sudedu. Tikiuosi be tik paveikslėlį žiūrite, bet bent pradžią paskaitote  :)

Robin Sharma „Vienuolis, kuris pardavė Ferrari“ knyga kaip pavyzdys minima daugelyje mokymų. Norite sužinoti kuo Buda yra toks ypatingas? Čia sužinosite dalelę to. Pati knyga man nepatiko - smegenų plovimas ir dar pakankamai prastas.

Tiesa, pameluočiau jei pasakyčiau, kad nėra ko pasiimti iš jos. Yra. Man labiausiai patiko skaičius 21. T.y. jei kažką nori pasiekti - daryk tai 21 dieną. Po to galėsi nebedaryti. Skaičius nurodo konkrečią ribą, ko žmogus turi siekti. Tarkim mesti svorį iki kažkiek kilogramų yra daug sunkiau nei laikytis šiokios tokios dietos 21 dieną. Tuo pačiu jei jau 21 dieną kažką darai, po to viskas atrodo kitaip.

Ilgiausių metų...

Pastaruoju metu vis rečiau pataikau į gimtadienį, kur būtų dainuojama „Ilgiausių metų...“. Visi persimetė ant „Su gimimo diena... (hapy birthday vertimas)“.

Kaip vadinasi filmas?

Nežinau pavadinimo vieno filmo. Kažkada man labai patiko. Dar įdomu, kad mačiau du filmus, kuriuose žiūrėjo televizorių ir per jį rodė mano ieškomą  :)

Filmas nespalvotas. Žmogus šoka nuo tilto ir jį ištraukia angelas sargas. Po to mato gyvenimą tokį, lyg jo nebūtų buvę: niekas jo nepažįsta, kai kas pasikeitę. Gale filmo Kalėdų eglutė yra  :)

Gal kas žino pavadinimą?

Balys Sruoga „Dievų miškas“

Mokykloje visiems privaloma perskaityti Balio Sruogos knygą „Dievų miškas“. Aš, kaip perestukinas, neperskaičiau. Tiksliau perskaičiau 2/3 knygos ir... nebaigiau. Dabar perskaičiau visą. Keista buvo tai, kad skaičiau kaip visiškai kitą knygą. Prisiminimuose viskas buvo kitaip.

Keista kaip autorius po tokių išgyvenimų sugebėjo rašyti su sarkazmu.

Džonas Irvingas „Sidro namų taisyklės“

Kelis kartus mačiau po nedidelę dalį filmo, bet neatsimenu kodėl jo nepažiūrėjau. Dabar bus gera proga.

Džono Irvingo „Sidro namų taisyklės“ žiauroka knyga. O gal reiktų sakyti ne saldi? Vaikų namai, gimdymai, abortai. Prie ko čia sidras? Sidro namai yra kitame pasaulyje, nei tas, kuriame yra Sent Klaudo vaikų namai. Tiltą tarp jų nutiesia vienas abortas.

Knyga, kuri lieka galvoje.

 

Kitos nuomonės:

Pasaka apie tai, kaip perdegė Švyturio lemputė

Nesu marketingistas, reklamščikas ir pan. Tiesiog mano pastebėjimai, kurie padėjo Švyturiui perdegti.

Pradėkim nuo to taško, kai Švyturys buvo pačioje kalno viršūnėje ir švietė taip ryškiai, kaip niekada nebešvies nė vienas kitas.

Ko gero dauguma pamena posakį „alus tik Švyturys“ (taip aš apie alų). Jis buvo žiauriai gajus - visi gerdavo tik Švyturį. Jei kas nusipirkdavo kitokio alaus - sulaukdavo pašaipų. Dar įdomus faktas - Švyturys ir Švyturio Eksta buvo tas pats. Kitos Švyturio rūšys buvo pakenčiamos, bet Ekstra gėrimas sulaukdavo visų pritarimo. Buvo tokie laikai. Kas dabar parduotuvėje perka Švyturio Ekstra?

Mano prisimenamos klaidos, kurios „padėjo“ Švyturiui:

  1. Vienu metu Ekstra pradėjo gaminti ir Utenoje. Dažniausiai šis alus būdavo vežamas į rytų Lietuvą. T.y. ir į Vilnių. Skonis buvo diena - naktis lyginant su Klaipėdos. Dabar, kiek žinau, Utenoje Ekstra negamina.
  2. Reklamų pigumas.Kažkuriuo metu Švyturys pradėjo kurti „pigius“ reklaminius klipus. Taip jie nusileido arčiau jį besivejančių konkurentų.
  3. Išleido alų Ekstra Draught. Idėja išleisti gyvą alų nebuvo bloga. Gyvas alus buteliuose yra teisingas žingsnis, bet...Tokiu būdu jie sudarė konkurenciją savo ir visos Lietuvos populiariausiam alui. Jie pradėjo konkuruoti patys su savimi. Geriausią alų patys pavertė nebe geriausiu.
  4. Padarė „Klasikinę Švyturio kolekciją“ (Baltijos, Draught, Baltas), kurioje vienintelis Baltijos alus yra senas ir kaip klasika. Ekstra joje nėra.
  5. Dabar suka reklamą, kur kažkokie šlykštūs snukiai vejasi bačką alaus. Fone skamba muzika kaip Kusturica filme. Aš visada perjungiu tv kanalą tik pamatęs tą reklamą. Parduotuvėje pamatęs Ekstra alų prisimenu ją ir visada neprisiverčiu pirkti.

Girtas už vairo gali likti nenubaustas

Paskaičiau čia apie Vidžiūno vairavimą išgėrus ir... nieko. Jis liko nenubaustas. Visada labai jautriai reaguoju į girtų vairavimą. Visada pasakau besigiriantiems tuo, kad yra lochas.

Aš manau, kad sunkus girtumo laipsnis yra sunkinanti aplinkybė, todėl sužalojus ar užmušus žmogų turi būti baudžiama kelis kartus griežčiau. Bet štai Vidžiūnas lieka nenubaustas... Gerai, kad tą kartą niekas nenukentėjo.

Konservatoriai jo neišmes. Lygiai kaip neišmetė po įtarimų kyšininkavimu.

Kuo toliau tuo labiau jis jausis nenubaudžiamas ir kai užmuš žmogų - jį teis. Gal nuteis lygtinai, o jis nesupras už ką.

Mario Puzo „Šeima“

Mario Puzo knygos „Šeima“ pradžia manęs nesužavėjo. Nemečiau šalin ir nepasigailėjau.

Tikėjausi, kad tai bus kažkas panašaus į Krikštatėvį, o pasirodė - apie šventąjį sostą. Kad ir kaip būtų keista - įpusėjus supranti, kad Šeima nuo Mafijos mažai kuo skiriasi. Popiežius, Kardinolai, Šeimos. Žudynės, gandai, papirkinėjimas, šnipinėjimas, „draugystės“, išdavystės...

Taip buvo kai valdė Bordžos. Yra šlykštokų vietų, bet paskaitęs dar kartą prisimeni kaip krikščionybė plito ir kas buvo jos skleidėjai. Kiek mes žinome apie dabartinės bažnyčios paslaptis? Ko gero labai mažai, bet kartas nuo karto išlendantys ir greitai nutildomi pedofilijos faktai daug pasako.

Paskaitykite. Tikrai to verta knyga.

Kaip „taupomi“ pinigai

Sodra verkia, kad neturi pinigų. Buvau vakar ten ir pastebėjau vieną smulkmeną. Pagrindinėje salėje yra tikrai daug langų. Ant visų kaba žaliuzės (markizės atrodo) ir jos visur užtrauktos. Užtraukus salėje pasidaro tamsoka, todėl uždegamos šviesos. Salė didelė, todėl ir lempų daug. Smulkmena, bet ar kas iš jūsų namie dieną uždengia langus, o po to degina elektrą?