Cookie Consent by TermsFeed

Kriminalinė policija

Prieš valandą mano namuose apsilankė kriminalinė policija. O taip, aš nustebau.

Prisistatė (buvo dviese). Sako:

- Iš Jūsų ip buvo pateikta šmeižikiška informacija. Susipažinkite - man pateikia teismo sprendimą. - Turime kratos orderį konfiskuoti Jūsų kompiuterį.

Stoviu išsižiojęs. Pabadykite įsivaizduoti: sėdite namie, dirbate, ateina ir atima iš jūsų darbo įrankį.

Bandau aiškintis situaciją, klausinėju kas kaip kodėl. Situacija aiškėja: komentaras buvo pateiktas rasyk.lt po viena iš knygų recenzijų. Sakau:

- Bet jūs negalite žinoti, kad tai padariau aš.

- Jūs neįsivaizduojate kiek galime. Štai gavome atsakymą iš Interneto vizijos apie tai, kad šis adresas registruotas iš Jūsų ip.

- Tai adresas priklauso man, bet prie ko čia komentaras?

- Mes turime teismo orderį kratai ir turime konfiskuoti Jūsų kompiuterį.

Nevalingai kyla šypsena. Kompo hdd pasikeičiau praėjusią savaitę, tai ten net neįmanoma nieko rasti, net jei kažkas būtų. Tęsiam toliau:

- Bet Jūs suprantate, kad aš turiu darbo daug ir negaliu be kompiuterio?

- Mes ilgai nelaikysime. Daugiausiai pora dienų.

- O tai ką man tas pora dienų daryti? Kas padarys mano darbus?

- Na mes turime kratą ir turime vykdyti.

Tada pradėjau mąstyti kitaip:

- Ką man reikia padaryti, kad kompas liktų pas mane? Aš galiu pateikti visą informaciją apie komentavusį asmenį, kokia yra.

- Na jei pateiksite tokią informaciją, tada galime užrašyti Jūsų parodymus ir paliktumėm Jūsų kompiuterį.

Kaip gerai, kad sugebėjau jiems siūlyti visokius variantus, kol pagaliau vienas jų tiko. Kaip gerai, kad rašykuose netrina realiai komentarų, o ištrintus taip pat saugo.

O žinote kas blogiausia? Blogiausia yra tai, kad teismuose dirba visiškai nekompetetingi teisėjai. Gavus adreso savininko duomenis išrašyti orderį, kuris leidžia konfiskuoti mano kompiuterį yra kur kas daugiau nei nekompetentingumas.

Įsivaizduokime tokią situaciją:

Aš parašau įžeidžiantį komentarą į Delfi. Aš pats kreipiuosi į atitinkamas instancijas. Tokio pat lygio teisėjas pasirašo orderį su kompiuterių konfiskavimu. Ateina labai uolūs vykdytojai, kurie neturi jokio nori į kažką gilintis. Susirenka visus delfi kompiuterius ir išsineša „tik porai dienų“.

Tokie žmonės dirba mūsų teismuose. Tokie žmonės sprendžia ir gali suknisti jūsų gyvenimą.

 

ATNAUJINTA:

Pasikalbėjau su teisininku. Pasirodo čia didžiausia kaltė yra ne teisėjo, o tyrėjo. Anyway - tokie žmonės tiria bylas. Gauna raštą kam priklauso adresas ir prašo teisėjo kratos orderio su kompiuterių konfiskavimu.

Teisininkas pasakė, kad man žiauriai nuskilo, kad buvau namie ir sugebėjau jiems įrodyti, kad jie neteisūs. Kitu atveju savo kompų mažiausiai pusę metų būčiau nematęs. O po to gali grąžinti be hdd, nes jie liktų kaip daiktinis įrodymas iki bylos pabaigos.

Aiškumo dėlei dar kartą parašau: man priklauso tik adresas, bet jokio komentaro nerašiau. Jiems kaip įrodymo to pakanka atimti mano kompus?

Palikite komentarąKomentarai
 • nuo

  Serveris serverinėje. Norėjo mano asmeninį kompą paimti

 • Martynas - tu debi***

  Nu tokie kaip Martynas tai jau nobelio premijos už nesusipratimą verti. Jeigu skaitai ir (kaip liaudies išmintis byloja) špygą matai, tai jau sry, bet geriau nk nerašyk. Paaiškinsiu aš tau paprastai:

  JAM priklauso tas puslapis (rasyk.lt) ir TAME PUSLAPYJE kažkas parašė blogą komentarą, todėl iš JO norėjo atimt kompą, kuris stovi už serverį kiek supratau. NE JIS rašė tą komentarą. Debi*** (nk neįžeidinėju, čia juk debian su galūne -o :D)

 • Dariuxs

  Uz nuomones reiskima baudziama pagal ATPK, BK :) jeigu ji neatinka viesai erdvei keliamu standartu( Kas rase ir taip reiske nuomone tai jau irodynejimo dalykas. Neirodant, preziumuoti negalima!

 • Ant

  Na jau čia svaigimas, kad komentaras parašytas svetimu adresu. Taip nebūna. Prirašo paūmėjimo stadijoje, po to skundžiasi, kad nieko neprisimena.

 • Faulty

  Čia reiktų pasiskaitinėti įstatymus. IP adresas dar neviskas, jis neparodo iš kurio kompiuterio buvo parašytas komentaras - tai parodo MAC adresas. Klausimas kyla, ar aš esu nusikaltimo bendrininkas, jei mano internetu naudojasi pašaliniai asmenys? Viena, jeigu pas mane stovi Wi-fi ir mano internetas nėra apsaugotas - tuomet aš galiu apkaltinti bet ką, keliasdešimt metrų spinduliu :) Blogiau, jei kabeliokas įgrūstas į mano PC, tačiau net ir tokiu atveju niekas negali manes apkaltinti, kadangi internetas - tai ne šaunamasis ginklas, už kurį esu atsakingas tik aš vienas. LANVA - tai dar vienas eilinis, pilnas spragų projektas pinigams praplauti. Neišvystyta nei idėja, nei koncepcija, nei aplamai... Sėkmės ten jums, vyrai :)))

 • nuo

  Tikrai nerašiau komentaro. Tiesiog jiems visą info apie komentarą pateikiau

 • turiu

  straipsnyje nepaminėta, kokį pasiūlytą variantą priėmė pareigūnai ir ar autorius iš tikrųjų rašė nederamus komentarus?

 • Tomas

  Kaip pasiseke kad jie kalbejosi su tavim. O juk galejai guleti ant grindu ir but suimtas uz pasipriesinima kratai.

 • geda

  Aiskiai matosi teksto autorius iesko paguodos... Kitus tik smeizia, visi aplinkui nekompetetingi, blogi, o jis vienintelis ponas "gerietis"! GEDA!!!!

 • biesas_

  Būtų juokinga, jei nebūtų liūdna. P.S. Duomenų kodavimas ir šifravimas nėra tas pats (encoding vs encrypting)

 • li

  nu įdomus momentas kas būtų jeigu tm.lt puslapyje kas nors pakomentuotų netinkamai tai jie konfiskuotų TM kompus? visus?

 • Tautietis

  Nesąmonė :) O teimai pas mus labai be kompetencijos. Kas dešimtas protingas, ir tai Moteris. Vietiniame teisme išvis jokios teisybės, galima visas bylas pralošti... nes teisėjai tikrai glušai.

 • nuo

  jie ir šiaip nerastų nieko. O kai kratą daro, tai gal ieško ir ką randa pasiima?

 • makaulius

  Reikia tureti sena priesistorini kompa kur net tinklo kortos nera ir ji jiems duoti.. tegul atlieka tyrima, iesko ko nepamete :)

 • kostas

  tikrai, kad daug kas neaišku šitoj istorijoj. kad net darosi panašu į tai, kad viskas sukurta.

 • Dovydas Sankauskas

  Mano galva tiek rašyk.lt, tiek delfi.lt, tiek bet kuri kita interneto svetainė turi būti atsakinga už svetainėje skelbiamą informaciją įskaitant komentarus. Svetainės savininkas turėtų ištrinti nurodytus šmeižikiškus komentarus ir/arba išspausdinti paneigimą. Tačiau svetainės savininko kompiuterio konfiskavimas, žinoma, visiška nesąmonė.

 • smalsutis

  gerai kad as jungiuosi per belaidi nuo kaimyno (pagarba Slimui). Manau siandien pavarysiu Lietuvos ryte, nes sergu uz Zalgiri. Tegu surenka serveriusir vainaussko laptopus

 • Bomber

  Kompiuteris dar nieko (aišku jeigu ne darbinis), dar būna taip, kad gali visus mobilius telefonus konfiskuoti, tai kaip tada galvot?

 • )'(

  Buvo užsiminta apie koduotos informacijos priverstinį atkodavimą ir gresiančius nemalonumus. Pvz. jau plačiai žinomas TrueCrypt leidžia turėti du slaptažodžius vienam koduotam failui. Su vienu matai tai kas jame yra, o su kitu - tai, ką negaila parodyti. Realiai, jei aš pasakau tą slaptažodį, kur tik kačiuko nuotrauka išsikoduoja, tai niekas niekam neįrodys, kad yra dar vienas slaptažodis. Ar aš teisus?

 • Andrius

  Gerai kad stalo su kėde nesiruošė išsinešti...

 • Benas

  Tam dalykui galima nusipirkti kad ir 12Mb flash'ą vistiek niekas neįrodys, kad tai ne tavo HDD

 • Originalas

  Tai parodyk tą komentarą, kitaip netikėsim. :D

 • Dalius

  Tau dar pasisekė: http://uwwwb.com/FBIRaid.html

 • m

  taigi buvo su delfiu taip, kai zuokas bandė išgaudyt keikūnus. atėjo kriminalistai pas delfį, sako duokit servakus. nuvėdė kriminalistus į serverinę ir sako imkit. tiem žandikauliai atvipo (juk galvojo, kad servakai tai yra vienas paprastas kompiuteris, o ne krūva ūžiančių spintų :)) ) ir išėjo nieko nepešę.

 • Mode

  uff, pats radau pagal http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=240019 ASMENINIO KOMPIUTERIO VIENETĄ SUDARANČIŲ ELEMENTŲ SĄRAŠAS 1. Pagrindiniai asmeninio kompiuterio (stacionaraus ar nešiojamo) elementai: 1.1. Sisteminis blokas, kurio privalomi komponentai turi būti: ****nukirpau**** 1.2. Monitorius. 1.3. Klaviatūra. 1.4. Pelė. tai jei teisėjas parašė, kompiuteris, tai turėjo išnešt viską?!

 • Mode

  Galit kas pasakyt, nafiga jiems visas kompiuteris? Gal dar klaviatūra (juk per ją rašoma) su pele ima (su ja pasirenki knopkes - kad rašyt komentarą)? o monitorių? o kaip dėl tarkim bevielio maršrutizatoriaus? gal vis tik HDD pakanka? p.s. man įdomu, kas orderyje tiksliai parašyta buvo? "Kompiuteris" ? ir koks pagal įstatymus kompiuterio apibrėžimas? tarkim nešiojamas kompiuteris dar vis kompiuteris ar jau nebe?

 • Rokas Arbušis

  po komentarų jau aiškiau ir suprantamas autoriaus pavyzdys į delfi. jei teisingai supratau: Vidmantui nuolaidai priklauso rasyk.lt kažkas ten parašė įžeidžiantį komentarą kažkas kreipėsi į teismą tyrėjas išsiaiškino, kam priklauso rasyk.lt ir pasiuntė ten kolegas - konfiskuoti nusikaltimo įrankio taip? jei taip, tai iš šono žvelgiant visiška tyrėjo nekompetencija. tada ir pavyzdys, kad už bet kurio locho komentarą galima konfiskuoti visus bet kurio portalo kompiuterius. bėdos tik dvi: 1.delfi/atn/lrytas/balsas/alfa/15min/blablabla tai ne lochu save vadinantis Vidmantas ( cituoju tinklaraščio antraštę :) ir jų taip lengvai nepaimsi 2. o Estijoje už įžeidžiantį komentarą buvo nuteistas vietinis delfis - ir jie atsakingi už tai, kas pas juos portale publikuojama (komentarai taip pat), nors dėl šios atsakomybės dar ginčijamasi. tad tyrėjas ir teisėjas ne tokie jau lochai :)

 • bum bum

  O jei namuose keli kompiuteriai ( žmonos, vaiko ir mano ), tai kurį pasiimtų? Čia visiška nesąmonė, manau tesingiau būtų jei gautum baudos už kažkokios "negeros" informacijos skelbimą tau priklausančiame tinklalapyje, o ne kompiuterio, kurį gal tik vakar nusipirkau konfiskacija.

 • Ernestas

  Manau, galėjai aiškiau parašyti kas per komentaras ir kaip tavo adresas susijęs su komentaru - ar iš jo parašytas komentaras, ar tik pats adresas pridėtas prie komentaro. Nes šiaip iš šalies skaitant daug kas neaišku. Akivaizdu tik tai, jog policija gavo orderį konfiskuoti kompiuterį ir sukėlė problemas, o kaip ir kas čia buvo, tai nė velnio...

 • Saint

  Turėsi iškoduoti pats, o jei ne, tai tuomet gausi už tai, kad slėpi nuo policijos. Lietuva gal dar iki to neužaugo, tačiau UK už tai, kad nesakai slaptažodžio gauni 5 metus.

 • just

  Nu čia absurdas kažkoks visiškai.. IMHO kriminalistai turėtų konfiskuot tik to asmens, iš kurio IP buvo parašytas tas komentaras. Na dar nebent visą Interneto vizijos serverį paimt, nes ten visi duomenys saugomi. O šiaip apskųst gali tokius sprendimus, bet ten irgi vargas įrodinėt kad ne kupranugaris esi

 • nuo

  Tu įsiskaityk. Aš nerašiau jokio komentaro. Man priklauso tik pats svetainės adresas.

 • Martynas

  o KUR CIA PROBLEMA? Nusizengete tai ir konfiskuoja tyrimui ir cia ne policijos problema, kad jus is darbinio kompiuterio pazeidinejate istatymus. Ir prie kocia Delfi kompiuteriai? Konfiskuos ne delfi kompus, o tu kas parase i delfi. Tokios nesamones-skundo dar nebuvau skaites....

 • nuo

  o kaip jie iš kompo gali sužinoti ar rašiau komentarą ar ne?

 • Vytenis

  Savo duomenis reikia koduoti.