Cookie Consent by TermsFeed

Mirusi kultūros ministerija

Manau, kad Vilkaitis yra žmogus visiškai nesusivokiantis ką dirba ir kur yra. Tokio ministro gali palinkėti tik tiems, kas nori sužlugdyti tai, kas liko iš kultūros. Čia mano nuomonė, o čia dėl ko atsirado šis įrašas:

Nežinau ši apklausa ar paties Vilkaičio sugalvota ar jo darbuotojų, bet čia montažo nėra ir taip atrodo apklausa Kultūros ministerijos puslapyje.

Gal kiek tiesmukiškai ir nesirinkdamas gražių žodžių parašysiu, kad, mano nuomone, tik nepilnaprotis gali tokią apklausą sugalvojęs patalpinti oficialioje kultūros ministerijos svetainėje.

Visų pirma, skulptūros jau stovi. Dėl to patinka ar ne, tai čia klausimas kitas. Dėl to kiek už jas sumokėta ir ar verta buvo tiek sumokėti - klausimas kitas. Bet jos jau yra, jos stovi. Kam gali šauti mintis griauti tai, kas padaryta?

Europos kultūros sostine Vilnius taip ir netapo. Ir visai ne dėl krizės. Per didelis noras vogti ir nė vieno kalto. Jei prie kiekvieno renginio kitais metais pridėtumėm ženkliuką su užrašu „Remigijus Vilkaitis“ kiek tai kainuotų? Manau, kad 1/1000 ar dar mažiau to, ką išleido kaip Europos kultūros sostinė. Realiai man niekuo šie metai nesiskyrė, išskyrus skandalus. Šios trys skulptūros man yra bene vienintelis dalykas likęs ir prisimintinas. Jei bent pusę pinigų būtų skirta skulptūroms - Vilnius būtų 100 kartų gražesnis begalybei metų į priekį. Galima sakyti nesukūrėme per šiuos metus nieko, kas išliktų.

Grįžkime prie skulptūrų. Dėl patinka-nepatinka nuomonių, matyt, yra kaip su skanu-neskanu. Nė karto neteko praeiti pro skulptūrą „Dviaukštis“, o mačiau ją tik pravažiuodamas kelis kartus. Dabar net negaliu pasakyti kur tiksliai ji yra. Čia vietos parinkimas negeras? „Puskalnis“ man nepatinka. Ji yra prie Pedagoginio tilto, netoli Statoilo. Nematau nieko mane žavinčio joje. Bet ji ten netrukdo -atvirkščiai, daugelis jos net nepastebi. Daugiausiai diskusijų sukėlusi ir vienintelė, kuri kažkam kliūna yra „Krantinės arka“. O man ji patinka. Patiko nuo pat pradžių. Man ji visiškai dera su krantine. O kad kelia daug diskusijų - tai tik pliusas jai.

Man tikrai pikta, ne kai išgirstu bet kokio kvailo parlamentaro sapaliones apie meną, o kai Kultūros ministerijos oficialiame puslapyje pamatau tokią apklausą.

Paskaitome internete apie autorius:

Mindaugas Navakas („Dviaukštis“) – Nacionalinės kultūros (1999) ir Baltijos asamblėjos (2004) premijų laureatas, Vilniaus dailės akademijos skulptūros katedros profesorius.

Vladas Urbanavičius („Krantinės arka“) - Studijos Vilniaus dailės institutas skulptūros katedra (1977) Nuo 1983 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Darbų yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

Robertas Antinis („Puskalnis“) - Baigė Taikomosios dailės mokyklą Rygoje. Dėsto VDA Kauno dailės institute (docentas). Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Aukščiausiojo laipsnio valstybės stipendija. Nacionalinė kultūros ir meno premija. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinas, Karininko kryžius.

Ir čia šiaip:

Remigijus Vilkaitis - Lietuvos Konservatorija, Aktorinio meistriškumo katedra, įgyta aukščiausios kategorijos aktoriaus kvalifikacija. Dėstė Muzikos akademijoje ir Valstybinėje konservatorijoje.

Man nekyla abejonių dėl šių skulptūrų autorių kompetencijos. O dėl Vilkaičio kyla ir labai daug.

Palikite komentarąKomentarai
 • Karakumų asilėlis

  Atsiprašant, tos skulptūros ne tik kad ne nulis, bet tai visiška tragedija. Vilkaičio iniciatyva gerbtina. O jei kam nors patinka tos kartuvės prieš Lietuvos energijos pastatą, ir kam nors TAI primena arką- tebūnie. P.S. Vidmantai, jei tau nepatinka Vilkaitis todėl, kad tiesiog nepatinka- mes suprasime. Bet prie gerų iniciatyvų kabinėtis neverta.

 • na

  garbus tie menininkai.bet tai nereiskia kad jus kurinukai visada super.pagaminus suda reikia ta ir pripazint. o babkes beja jie geras paeme.

 • SanTechniks

  Miestas turi but idomus tik be tokiu ale skulpturų sukurtų atvirkščiom rankom tik kad babkes praplaut - ypač tas kanalizacijos vamzdis-- pelningas projektas buvo :))) Pasiūlymas: bent jau vamzi tai butinai į metala priduot, kitos dvi lai stovi kol niekam nemaišo :)))

 • nuo

  Miestas turi būti įdomus ir įvairus, o ne tik Mindaugo, Gedimino, Kudirkos nuobodžios neišsiskiriančios skulptūros. Todėl griauti tai, kas yra būtų kvailumo viršūnė

 • na

  stengesi vilnius atskratyti sovietmecio palikimo,vamzdziu,gamyklu. o dabar stovi ta pornucha ir akis bado. aisku jei nemommai statyta butu tai tegul,et suplota dafiga babkiu o tolko jokio. cia is tos serijos kaip puse limono uz kasistus sumokejom kad ti zaistu. kvailoka salis.

 • Rokas

  Tik dabar perskaičiau kitas nuomones. Manau pirmasis kolega visiškai teisus. Turint omeny, kad visuomenė prieš šią idėją buvo labai nekaip nusiteikusi, Vilkaičio (arba ministerijos) iniciatyva sužinoti tautiečių nuomonę apie visą šį farsą yra tikrai pagirtina. Taigi apklausą dar kartą palaikau.

 • Rokas

  Blogas blogas. Vienas blogiausių, čia buvusių. Kad Vilkaitis ne savo vietoj, seniai visiems aišku. Lygiai taip pat, kaip aišku, kad tuos "kultūros/meno šedevrus" seniai reikia nugriauti ir nejuokinti pasaulio su tokiais "meno kūriniais". Dėl apklausos? Taip, "skulptūros" ten stovi, jos mokesčių mokėtojams (visiems mums) kainavo po 100 tūkst. litų už kiekvieną, tačiau jos kiekvieną dieną pykdo visuomenę. Kiekvieną kartą praeidamas/pravažiuodamas prakeikiu Vilkaitį ir visą VEKS, kuris išplovė pinigus šiems "šedevrams". Kokio velnio jas palikti ir toliau erzinti tautą? Tuo labiau, niekaip nesuprantu, kuo tau užkliuvo ši apklausa. Na, gal tik paskutinis atsakymo variantas nelabai vykęs. O šiaip apklausa, kaip apklausa.

 • m.košė

  jei gerai pamenu, tai statant tas skulptūras buvo sakyta, kad jos yra laikinai. nebent prigytų. tokiu atveju, apklausa yra gan logiška. o kad Vilkaitis gan savotiškas ministras, tai jau kitas klausimas :)

 • Dalius

  Galėjai parašyti "bla bla bla Vilkaitis bla bla bla" ir būtų taip pat informatyvu ir dar brangaus laiko visiems sutaupytum. Beprasmis įrašas - nepyk.

 • MD

  Vidmantai, tas faktas, kad nieko kulturiskai ypatingesnio siemet nepastebejai, dar nereiskia, kad to nebuvo. tai tik rodo, kad tau tai nelabai rupi, kaip ir didziajai daliai visuomenes. dar faktas yra tai, kad siemet dizaino parodu buvo daugiau nei per visus nepriklausomybes metus kartu sudejus. ir musu valstybei tai kainavo tik puse to, ka galejo kainuoti, arba trecdali to, ko buvo verta. paziurek, kiek buvo kino renginiu, teatro, sokio, etc. As tik dziaugiuosi, kad akcentai buvo ties siuolaikiniais dalykais, o ne tuminais ir marcinkeviciais ar kokiais ktriumfo arkos teisejais, kokie jie saunus bebutu. neseniai aiskinau savo uosvei, kad a.a. Skackauskas ne nemokejo piesti zmoniu, jis tokius juos piese, nes taip graziau. ir kad as tikrai taip "nepavaryciau", jau nekalbant apie ja pacia. O as esu tuos mokslus krimtes labai ilgai. ...todel gal geriau pradekim ruostis naujai nekompetentingo triuksmo "bangai" - arteja pasauline paroda Sanchajuje. Lietuva dalyvaus. Konkursas, beje, ka tik baigesi... Na, kas pirmas? :)

 • Dali.us

  O kas blogo, jei yra iniciajuojama diskusija dė skulptūrų likimo ? Sakyčiau tai yra geras postūmis. Jei jau viena karta kokia kvailystė buvo iškrėsta ir koks niekalas padėtas, kad ir krantinėj, tai nereikškia kad jis ten turi stovėti amžinai. Šaunuolis Vilkaitis (šiuo atveju). V