Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Juokingas apsauginis

Ne pirmas kartas, bet kartais nutinka ir juokingų dalykų,

Einant į senukus visada žinau, kad prašys parodyti kuprinę, kad nesutiksiu ir galų gale teks bendrauti su apsauginiu. Praktiškai visada vienu ir ne visada mandagiu.

Kai būna mandagus ir „normalus“ - su juo kalbu normaliai ir mandagiai. Kai pasitaiko lochas - atitinkama ir reakcija. Šį kartą - antrasis variantas.

Užtveria kelią man ir Virgiui su vežimėliu:

- Parodykite pardavėjai kuprinę

- Ne

- Kodėl?

- O kodėl turėčiau?

Stovi išsiskėtęs ir niekur nepraleidžia. Einu projį - jis laiko mane ranka.

- Patraukite ranką, o jei turite kažkokių pretenzijų - kvieskite policiją.

- Jis prašo iškviseti policiją, - sako per raciją.

- pššš.. tegu pats kviečiasi jei nori.

- Kvieskitės pats jei norite, - pakartoja racijos balsą.

- Man jos nereikia. Aš einu namo, o jei jūs turite kažkokių problemų - kvieskite policiją. Tikrai neturiu laiko su jumis kalbėtis.

- Galime eiti į mūsų kambariuką ir man vienam parodysite.

- Na aš gi jūsų neprašau rodyti ką turite kuprinėje, ar kokiais apatiniais apsirengęs?

- Kai jūs turėsite tokį stažą kaip mano - galėsite nerodyti. (apatinių?)

- Supratau. Prašau patraukti ranką, nes man reikia eiti. KArtoju - jei norite kvieskite policiją ir aš palauksiu. Kitu atveju aš einu.

- Ateikite į pagalbą.. pšššš...

- Pšššš... tegu eina

- Galite eiti.

- Tą ir darau  :)

Automobilio draudimas

 

Kažkada rašiau apie tai, bet... Yra mitas, kad blokerių draudimo svetainės, kurios tikrina daug draudimo įmonių pasiūlys jums geriausią kainą. Čia šiaip surašau kainas, kad pamatytumėte kaip stipriai ji gali skirtis. O Lietuvoje kur jūs draudžiatės civiliniu draudumu yra dzin, nes ne jie žalą atlygins jums, o atlygins kito automobilio draudimo įmonė (jei jū nekaltas). Jei kaltas - tada tai ne jūsų rekalas. Manau, kad tai nesąmonė, bet... nepaplauksi prieš srovę. Turėtų mano draudimo kompanija atlyginti man, o po to jau išsireikalauti iš kaltininko. Tokiu atveju rinkčiausi ne pigiausią, o patikimiausią.

Draudžiamas automobilis Nissan Micra 1995 metų, variklis 0.998 cm3, vairuos visi su 6+ stažu ir vyresni nei 25 metai. Draudimo galiojimas - 12 mėn.

  1. if... - 244 Lt
  2. manodraudimas.lt - 235 Lt
  3. Seesam - 225 Lt
  4. Lietuvos draudimas - 221 Lt
  5. PZU - 199 Lt
  6. BTA draudimas - 186 Lt
  7. draudimas.lt (Industrijos garantas) - 176 Lt
  8. Ergo - 175,50 Lt
  9. Industrijos garantas - 167 Lt
  10. Gjensidige - 162 Lt

 

Skirtumas tarp pigiausios ir brangiausios yra net 82 Lt. Lyginant pigiausios bendrovės atžvilgiu - net 50% brangiau kainuoja brangiausias.

Blogiausiai iš visų padaryta yra Lietuvos draudimo sistema. Visiškai nesupranta, kad klientui pildyti tiek laukų yra vargas. Jei nebūčiau šito blogo įrašo rašęs - būčiau tikrai nepildęs visai.

manodraudimas.lt tikrina beveik visų sąraše esančių įmonių kainas, o pasiūlo... spręskite patys.

draudimas.lt pasiūlo ne vieną kainą, o visų įmonių kainas ir leidžia jums pasirinkti. didelis pliusas, bet kainuoja brangiau nei pirkti tiesiogiai. Pvz.: Industrijos garantas - +9 Lt, Ergo - +18,50 Lt, if... - +13 Lt...

Reklama internete

Paskaičiau apie Alio ir one.lt kovą. Tiesa sakant, seniai įtariau, kad taip gali būti daroma. Ypač kai visi gyrė kiek daug apsilankymų gaunama užsisakius reklamą one.lt. alfa.lt irgi labai tuo džiaugdavosi.

Sakiau iki šiol ir dabar taip manau - reklama internete turi būti parduodama ploto nuomos principu. T.y. norite reklamos - pirkite plotą ir ten darykite ką norite (proto ribose).

Mokėjimas už paspaudimus verčia puslapio savininkus spaudinėti, arba susiprogramuoti kad tai darytų už juos. Tiesa, pasakau iškart, kad nė viename puslapyje, su kuriuo turiu ryšių, tokių dalykų nėra. Todėl ten parduodama reklama ploto nuomos principu.

Pamenu kaip Teo reklamavo internetą per Tradedoubler, kurie moka už paspaudimus. Pilnas internetas tokių pat bannerių, kuriuose nieko, kas skatintų ant jo paspausti. Praktiškai tik logotipai ir šūkis. Jie gudriai išnaudojo mokėjimų už paspaudimus situaciją.

Žinoma, kad geriausia kai reklamos yra retai naudojamų formų, bet jos kainuoja žiauriai didelius pinigus.

Daugelis iki šiol vis dar vertina reklamą pagal tai, kiek paspaudimų ant jų bannerių buvo. T.y. kiek sulaukė papildomų lankytojų. Vertinkite reklamą pagal tai - kiek ji jums sugeneravo pardavimų. Suprantu, kad vien tuo vadovautis negalima, nes dalis apsilankiusiųjų grįš kažkada ateity, bet kas gali pasakyti kiek ir ar tikrai grįš?

Sausio 13

Prieš 20 metų man buvo 12-a. Gyvenu tarp Spaudos rūmų ir DOSAF (dabar SKAT). Pamenu sirenas naktį, stovėjau prie langų - žiūrėjau ir klausiausi kas darosi. Ėjau į mokyklą pro tanką. Netyčia kareiviai nušovė mano klasioko brolį. Ir barikadas prie seimo puikiai pamenu.

Džiaugiuosi be galo tuo, kad esame savo Tėvynės savininkai.

Vilniaus savivaldybėje lodariai?

Aš kažkaip naiviai tikėjausi, kad tik Viršuliškės yra dievo pamirštas kraštas ir tik čia nevalomi šaligatviai. Galėjau suprasti, kai snigdavo kasdien ir nespėdavo valyti. Bet jau kiek dienų paeiliui pila lietus ir sniego nulis, tačiau niekas nevalo šaligatvių.

Matyt tiek buvęs lodarius meras, tiek dabartinis gyvena kitame pasaulyje ir jie pėsčiomis nevaikšto. Šiandien tikrai daug vaikščiojau po centrą ir galiu pasakyti - išvarykite savivaldybių, seniūnijų lodarius pasivaikščioti. Ir neleiskite valyti šaligatvių - tegu vaikšto ir griūna.

Dabartinis Vilniaus meras prikišęs pilną internetą savo pažadų ką darys ateityje, tegu užsiima tuo, kas yra dabar. Tikrai nepamenu nė vienų metų, kai taip niekas nevalė šaligatvių.

Akcijos kurios veža: Lietuvos geležinkeliai

Kartais susėda „dėdės“ ir sako:

- Sugalvokime kažką. Visi turi nuolaidų korteles, o mes ne. Gal pasidarom ir mes?

„Puiki idėja“ neliko be atsako ir Lietuvos geležinkeliai turi nuolaidų korteles. Kad viskas būtų kuo paprasčiau, parašė instrukcijas, kurias perskaičius sužinojau daug įdomaus.

Kortelės mokestis - 2 Lt (pametus - 4 Lt). Ją užsisakius reikia laukti ir po to patiems dar kartą važiuoti atsiimti.

Čia be komentarų.

 

Nuvažiavę nuo 2 iki 5 kelionių per mėnesį, kitą mėnesį gausite 2 proc. nuolaidą vienkartiniams vietinio susisiekimo kelionės bilietams (daugiau - 5%).

Tiek kartų važiuojantys žmonės - turi mėnesinius bilietus. Bet jų mėnesiniams bilietams nuolaida negalioja. Jei aš važiuoju kiekvieną savaitę traukiniu į Kauną (nelabai įsivaizduoju to, bet tarkim), tai galiu gauti net 5% nuolaidą. Taigi, 8 kartai su 5% nuolaida man sutaupytų net 6,40 Lt. Labai didelė suma nuo išleistų 128 Lt. Jei aš važiuoju du kartu per mėnesį, tai išleidžiu nebe 32 Lt, o 31,36 Lt. Sutaupau net 64 centus!

 

Jeigu keliaujate nedaug – vieną, du ar tris kartus per mėnesį, siūlome rinktis Fiksuotą nuolaidos tipą. Taip Jūs turėsite nuolatinę 2 proc. nuolaidą ir gausite papildomas komercines nuolaidas.

Patys prieštarauja sau. Čia jau galima važiuojant vieną kartą per mėnesį ir gauti nuolaidą. Anksčiau rašė, kad bent du.

 

Jeigu keliaujate daugiau nei penkis kartus per mėnesį skirtingomis kryptimis...

Čia jau atsiranda rekalavimas keliauti skirtingomis kryptimis? 

 

Esu bambeklis, bet tokios „akcijos“ ir nuolaidos - žudo.  :)

Gruodžio 31

Paskutinė metų diena. Reiktų kažką parašyti...

Darja Doncova „Melagės tetulės namai“

Darjos Doncovos knyga „Melagės tetulės namai“. Kol kas niekaip nepagaunu kas žavi šios autės knygų fanus. Ši knyga ne visai detektyvas, nors visa istorija apie žmogžudystę. Ji įtraukia, pasidaro įdomu ne pats galutinis rezultatas, o istorijos, bet po to viskas viens du ir baigta. Ne gana to knygoje tiek primityvių sutapimų, kad... Jei manęs paklaustumėte ar skaityti, tikrai nežinočiau ką atsakyti.

Apsaugos darbuotojai parduotuvėse

Labai detaliai aprašyta kas būna ir kaip gali nutikti. Tiesa sakant, visa tai matau kaskart tik vieno prekinio ženklo tinkle - Senukuose. Kadangi viskas aprašyta tik kaip gali nutikti, bet ne kokias teises turi klientai, spėju, kad tai Senukų užsakytas straipsnis. BEt paskaityti verta kiekvienam.

O čia mano trumpas komentaras:

Išeidinėjate iš prekybos centro, jus užkalbina apsaugos darbuotojas ir mandagiai paprašo parodyti kuprinės, rankinės, pirkinių maišelio turinį

Tikrai, lankausi statybinių prekių parduotuvėse dažnokai. Tačiau niekada nemačiau apsaugos darbuotojo ar kasininkės prašančių parodyti moteriškos rankinės turinį. Nesvarbu kokio dudžio ji yra. O kitiems galiu pasakyti - Jūs turite teisę nerodyti savo kuprinės ar rankinės turinio. Apsaugos darbuotojai niekada nekvies policijos, jei neturi įrodymų, kad kažką vagiate. Aš niekada nevagiu, todėl visada atsisakau parodyti. Jūsų negali ir sulaikyti apsaugos darbuotojai tik todėl, kad jiems noris patikrinti kameras ir pažiūrėti kur ėjote. Tegu kviečia policiją, jei nori jus sulaikyti. To jie niekada nedaro jei nieko nevogėte.

Apsaugos darbuotojai ir pardavėjos - žmonės. Jiems liepė - jie daro. Tačiau jūs irgi žmogus ir tai nesuteikia jiems teisės apžiūrinėti jūsų asmeninius daiktus.

Barbara Erskine „Šnabždesiai smėlyje“

Barbaros Erskine knyga „Šnabždesiai smėlyje“ tokia tikrai jaučiasi, kad moteriška knyga. Ne tik todėl, kad pagrindinės herojos moterys. Tiesiog jaučiasi, kad knygą parašė moteris. Jos negaliu pavadinti detektyvu. Gal daugiau fantastika? Įtraukianti dabarties istorija suriška su praeities. T.y. dvi istorijos paraleliai vyksta Egipte. Fantastika šiek tie kerzina, o pabaiga kaip filmuose - su intencija dar vienai knygai. Tai irgi erzina. Visą knygą ieškomas atsakymas, kurio taip ir neranda. Kai kurios istorijos šiek tiek banalokos, bet iš esmės galima skaityti. Įtrauks tikrai.

Tekstai: Panelė Zoja laukiasi

Panelė Zoja žino ko nori. Labiausiai žino ko nori, kai kažko užsinori.

Darbe buvo dar kelios merginos be panelės Zojos. Viena turėjo draugą, kita - ne. Po to abi turėjo po draugą. Po to viena neturėjo, kita turėjo. Po to abi neturėjo. Po to viena turėjo, kita - ne. Po to... Žodžiu, gyvenimas keitėsi, laikas bėgo. Vieną dieną viena mergina pradėjo pūstis - vaikutis. Visi labai džiaugėsi, bet taip jau nutinka, kad likus mėnesiui iki gimdymo būsimos mamytės išeina ilgų atostogų. Liko tuščia darbo vieta ir į ją pasodino antrąją merginą. Tą, kuri kita. Gyvenimas nestovi vietoje. Antroji mergina jai skirtą dieną pradėjo pūstis - vaikutis. Daug džiaugsmo, be taip jau nutinka, kad ... atostogų.

Ir štai mąsto panelė Zoja: „Visos turi vaikučius. Gal ir man reiktų?“. Vaikai yra džiaugsmas, gėris. Kai jie yra gyvenimas tampa įdomesniu, išeini ilgų atostogų. Yra nedidelė problema - nėra tinkamo tėvo.

Ir štai panelė Zoja dėlioja faktus: viena mergina turi vaikutį, kita taip pat turi vaikutį, abi sėdėjo toje pačioje darbo vietoje. Matyt ta kėdė turi magiškų savybių. Ir ėmė panelė Zoja kasdien po minutę ar pora sėdėti toje kėdėje. Visiško reguliarumo nepavyksta laikytis, bet stengiasi. Nes labai jau panelė Zoja nori vaiko.