Cookie Consent by TermsFeed

Kai galva neveikia, darome kaip geriau šią akimirką...

Žinoma, kad galiu klysti, nes nežinau tiksliai kokioms apkrovoms pritaikyti mūsų šaligatviai, bet...

Prieš pora dienų stebėjau kaip Viršuliškėse valė šaligatvį. Ledo sluoksnis storas, kadangi šiemet niekas jų nevalė. O ir nebarstė. Tik prieš kokią savaitę pradėjo. Bet aš čia apie tai, kaip tą ledą nuiminėjo. Tą darė bobocatas tokiu būdu: pakelia kaušą iki viršaus ir tada nuleidinėja greitai. Trenkiasi į ledą taip atskeldamas jį. Patikėki, smūgis gaunasi rimtas. Ir taip daužo be sustojimo. Na gerai, bobcato laužymas gal ir ne mano reikalas, bet tokiu būdu nuimant ledą yra laužomas šaligatvis. Tiek skaldomos plytelės, tiek jis ardomas.

Kadangi rinkimai artėja, tai jau kokią savaitę (pirmą kartą šią žiemą) visur barsto šaligatvius. Barstymas daug kur vyksta taip: važiuoja sunkioji mažina pilnu kėbulu smėlio, šalia sėdi darbininkas, kuris semia ir barsto iš važiuojančios mašinos. Kiekvienas sėdintis pats susikonstruoja sėdimą vietą - vieni suoliuką, kiti kėdę, treti fotelį.

Šaligatvių valymą nuo sniego dideliais traktoriais taip pat ne kartą stebėjau.

Mano supratimu šaligatviai daromi žmonėms ir apkrovos skaičiuojamos tokios, kad jais vaikščios žmonės. Kai jais važiuoja dideli traktoriai, sunkiasvorės mašinos, kai bobcatai daužo kaušu juos - jie tikrai ilgai netarnaus. O tai reiškia, kad sutaupydami kelis litus jų valymui, mokėsime tūkstančius jų perdarymui.

Ta pačia proga galiu pasakyti, kad šaligatvių nevalymas valstybei atsieina daug brangiau nei valymas. Gydymas žmonių traumų, gautų paslydus kainuoja daug daugiau.

Palikite komentarąKomentarai
 • na

  vistiek kubilas tada gerai pasake: norit svaros,tai eikit patys ir valykit:)

  poziuris politiku i liaudi aikus.o tie valymai vilniuje tai konservu bandymas gaut papildoma procenta per rinkimus.

 • Auris

  Pas man šiemet vale su specialiu mažu išradimu, kuris sniegą nustumia/nupucia i sona. Bet aišku buvo tokių dienų, kad patys gyventojai valė... Ypač kai nebe sniegas buvo o ledas.

 • Andrius Juozulevičius a.k.a. "Chiotas"

  Šaunu, kad daužo šaligatvius, nors žmonės ant ledo neišsisuks sprandų. O šaligatvius vienaip ar kitaip tvarko kas kelis metus (nepamaišys vasara naujos duobės).

 • Dalius

  Šaligatvių valymas atsieina brangiau nei gydyti traumas (jei žiūrėsim miesto mastu).

  Jei tik daugiabučių kiemus ir autobusų stoteles taip - pigiau valyti.

 • m.koš

  pas mus bobcatais nepasivažinėsi, tai valė daužydami kastuvėliu :)

 • nasa

  Šaligatvius pradėjo valyti, nes savivaldybė ėmėsi griežtai kontroliuoti konkursus laimėjusių valymo įmonių darbą. Už nenuvalytus šaligatvius surašynėja pažeidimo aktus, nutraukia sutartis ir nemoak pinigų.

  Kadangi valo samdomos įmonės kurioms giliai vienodai šaligatvis ir jo būklė, elgiasi primityviausiu būdu.