Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Agatha Christie „N ar M“

Agata Kristi kntga „N ar M“. Pirmasis mano skaitytas Agatos Kristi detektyvas, kur neieškoma žudiko. Šį kartą reikįjo išsiaiškinti kas yra šnipas. Žinoma, tie patys pakankamai primityvūs bajeriai ir bandymai nukreipti skaitytoją į lankas. Jei neskaitysite - sutaupysite šiek tiek laiko.

Kaip LKF pasišiukšlino pirmąją išbandymų dieną

 

Dabar jau tikrai bijau to, kaip bus suorganizuotas Europos čempionatas. Gražios kalbos ir jau pirmąją dieną - sunkiai begalintis tapti blogesniu scenarijus. Surinkti iš žmonių po 10 Lt tik už tai, kad galėtų 3 dienom anksčiau įsigyti bilietus. Tiksliau, kad apskritai galėtų įsivaizduoti juos įsigiję. Realiai įsigijusių yra juokingai mažai. Juk jei problema būtų tik neveikiančioje sistemoje - visų bilietų niekas neišpirktų taip greitai?

Aišku, čia tik mano fantacijos, paremtos daugybe komentarų tiek basketnews.lt, tiek Facebook, tike kitur. Sako nebūna nieko be dalelės teisybės. O faktas yra tas, kad jau vasarį bilietus į Europos čempionatą turėjo labai daug žmonių. Jei tik turėjai bent mažiausią priėjimą iki federacijos rėmėjų - bilietus galėjai gauti. Ir tai ne tik rėmėjai, įsigyjantys po 100 bilietų į visas įmanomas Lietuvos rinktinės rungtynes, bet jų giminės, giminių draugai, giminių draugų draugai... Manau, kad tik dabar federacija suprato kad paprastiems sirgaliams nieko neliko ir nebežino ką daryti. Tiketa ir toliau aiškina, kad jų sistema veikia. Ar yra tokių, kurie šiandien ryte atsidarė puslapį ir nematė klaidos pranešimų? Per pirmas 3 valandas nesugebėjau nusipirkti bilietų. Ėjau iki parduotuvės, kur yra jų kada. PRieš mane stovėjo 4 žmonės ir po 1,5 valandos nusipirkau bilietus į silpniausią pogrupį. Mano svajonė patekti į bent vienas Lietuvos rinktinės rungtybes neišsipildė. Tebūnie.

Prieš čempionatą visi stebėjosi - kodėl tokie pigūs bilietai į Lietuvos rinktinės rungtynes? O gal pigūs bilietai buvo padaryti sąmoningai norint juos pigiau parduoti saviems dar iki oficialaus bilietų platinimo starto? Paskaičius žmonių komentarus ir tai ką patyriau šį rytą - man tokia teorija dabar yra pati realiausia.

Kaip Tiketa tyčiojasi iš klientų

 

Bilietais į Europos čempionatą Lietuvoje pradeda prekiauti nuo kovo 17-os dienos. Tiketa sugalvojo, kad paims iš visų po 10 Lt ir tik tie galės pirkti trim dienom anksčiau - nuo šiandien. Yra kaip yra.

Kad šiandien neveiks jų puslapis - žinojau nuo tada, kai pasakė jog bilietais prekiaus Tiketa. Kodėl? Todėl, kad dar nebuvo didelio susidomėjimo sukėlusio renginio, kurio bilietų prekybos pradžioje Tiketa nenulūžtų.

Paskambino žurnalistai jiems ir gavo atsakymą: „na pas mus viska gerai veikia. Pasidomėsime“. Cha... jie net nežino, kad jų puslapis NIEKADA neveikia, kai prasideda prekyba bilietais į didelio populiarumo renginius.

Pabaigai Pauliaus komentaras facebook`e:

Kai kas nors paskambina paklaust, ar gavau bilietus, pasakoju ką tik sukurtą anekdotą: "Gavau bilietus į visas rungtynes, į kurias norėjau."

Login 2011 ir juokingi metų apdovanojimai

Suprantu, kad norisi kažkokių apdovanojimų, bet reikia šiek tiek padorumo proto. Pernai išėjau iš apdovanojimų protestuodamas prieš jų beviltiškumą. Šiemet jie dar blogesni. Perskaičius nominacijas iškart pamatai kaip siaurai į viską buvo žiūrėta ir kaip mažai žmonės mato internete. Bet tarkime, kad tikrai internete nieko geriau nei nominuoti nėra. Tada belieka pasidžiaugti komisijos nariais ir jų nominacijomis. Štai komisijos nariai ir nominacijos, kur jie nominuoti:

Tomas Balžekas 15min:
Geriausias Facebook puslapis
Geriausia socialinių tinklų aplikacija
Geriausias internetinis žaidimas
Geriausias žiniasklaidos projektas internete
Metų žmogus internete

Deividas Talijūnas AdNet:
Geriausias el. komercijos projektas
Geriausia mobilioji programėlė

Darius Bagdžiūnas Gaumina:
Geriausias interneto tinklalapio dizainas (svyturys)
Geriausias įmonės tinklalapis (svyturys)
Geriausia socialinių tinklų aplikacija (švyturys)

Zbigniew Gecis Indigo Kids:
Geriausias interneto tinklalapio dizainas (savo)
Geriausias interneto tinklalapio dizainas (creep)

Gediminas Molis IDEA:
Geriausias interneto tinklalapio dizainas (tadasblinda)

Dainius Blynas Pigu.lt:
Geriausias el. komercijos projektas (1822)
Geriausias el. komercijos projektas (pigu)
Geriausios nuotaikos projektas internete (ctv)
Geriausias Facebook puslapis (čili)
Geriausia socialinių tinklų aplikacija (čili)
Metų tinklalapis

 

Nepamirškime ir rėmėjų:

15 min:
Geriausias Facebook puslapis
Geriausia socialinių tinklų aplikacija
Geriausias internetinis žaidimas
Geriausias žiniasklaidos projektas internete
Metų žmogus internete

Omnitel:
Geriausias interneto tinklalapio dizainas
Geriausias įmonės tinklalapis
Geriausias Facebook puslapis
Geriausia socialinių tinklų aplikacija
Geriausia socialinių tinklų aplikacija
Geriausia socialinių tinklų aplikacija

Zebra (Teo):
Geriausias interneto tinklalapio dizainas
Geriausias įmonės tinklalapis

Zip fm:
Geriausias Facebook puslapis
Geriausias virusas
Geriausia mobilioji programėlė

Demotyvacija.lt:
Geriausios nuotaikos projektas internete
Metų tinklalapis

IQ:
Geriausias žiniasklaidos projektas internete

manodrabuziai.lt:
Metų tinklalapis

 

Suprantu, kad galiu dėl kai kurių būti ne visai tikslus, nes pigu.lt kai kuriuos sieja tik akcininkai, gal kiti neteisingai nurodę kas kūrė, gal aš ne taip suprantu. Lygiai taip pat galėjau praleisti dar daugiau susietų projektų.

Bet kuriuo atveju pripažinkime - keista?  :)

Gyventojų surašymas elektroniniu būdu

Na ką, susirašiau ir surašiau visus, kurie gyvena kartu. Viskas labai gerai, paprastai padaryta, išskyrus pora vietų. Viena neesminė, bet visada liko neužpildyta, o tai reiškia, kad klausimas ne vietoje. Kita didesnė ir man užtruko ilgai, kol sugebėjau susitvarkyti.

Tarkim Bute gyvena A, B ir C asmenys. Tada pildai visus juos. Pirmiausia A. Po to B. B jau reikia nurodyti ryšį su A. Po C, kuriam reikia nurodyti ryšį su A ir B. Logika sako, kad pildant C ir gavus sąrašą su A ir B, aš turiu nurodyti kas šie asmenys yra C. Tarkim sūnus ir dukra. O pildyti reikia atvirkščiai. T.y. kas C yra šiems asmenims (mama, mama). Iš principo čia nėra nieko blogo, bet visada žmogui norisi sąrašė nurodyti prie kikevieno kas jis toks, o ne jam kuo yra kažkas.

Žinau, kad bambu, bet ties tuo užtrukau nemažai laiko, todėl atkreipiu kitų dėmesį.

O šiaip labai pagirtina ir labai neblogai viskas padaryta.

Stylish Blogger Award

Kažkaip nustebino Ieva su šiuo apdovanojimu. Gal todėl, kad nerašau didelių straipsnių, gal todėl, kad nerašau reguliariai, gal todėl, kad statybos neįdomios blogus turintiems žmonėms, bet nulis.lt skaito daugiausia ne blogeriai  :)

Taigi, kas tai per dalykas ir kodėl man jį skyrė? Nesigilinu į jo atsiradimo istoriją, bet jo paskirtis labai paprasta - jungti blogus ir skleisti žinia apie juos. Apie blogus, kurie rašomi, kuriuos įdomu skaityti. Įdomu yra labai subjektyvu, bet taip tik geriau. Gavus reikia štai ką padaryti:

 • Padėkoti tam žmogui, kuris jį skyrė, uždedant nuorodą į jo blogą.
 • Reikia parašyti 7 faktus apie save.
 • Skirti šį apdovanojimą 15 blogų (tinklaraščių)
 • Pranešti tiems blogams apie skirtą apdovanojimą

 

Taisyklės paprastos, kurių viena jau įvykdyta. 7 dalykus sugalvoti man atrodo labai sudėtinga, o 15 blogų yra ryškiai per daug Lietuvai  :)

 

 1. Vaikystėje buvau didžiausias mušeika kieme. Mama bijojo eiti į parduotuvę, nes žengus į kiemą iškart pasivydavo kažkieno mama ir skųsdavosi. Pats to nepamenu. Pamenu tik nuo to laiko, kai muštis man visai nepatiko.
 2. Esu spaliukas. Niekas niekada manęs iš spaliukų neišbraukė, niekur kitur nepriėmė ir pats nėjau. T.y. kai buvo banga ir visi tapo skautais - aš nėjau. Tie kurie mano, kad skautai neturi nieko bendra su spaliukais ar pionieriais - tai jūsų problema (ane Mykolai?). Pionieriu turėjau šansą tapti 2 kartus. Pirmas nepavyko dėl to, kad priėmė tik 10 iš 32 klasiokų, o aš nepapuoliau tarp geriausių. Geriausi tuo metu buvo ne tik tie, kurie mokėsi 5-ukais, bet ne ką mažiau svarbu buvo pastabų kiekis ir drausmės pažymiai. Antrą kartą paskelbė, kad mane priims, bet dieną prieš priėmimą įėjusi į klasę mokytoją rado mane besivoliojantį ant žemės su kitu klasioku (supras buvo muštynės). Abu pionieriais netapome. Verta pasakyti ir tai, kad pionierių stovyklose praleidau daug vasarų ir ten teko būti su kaklaraiščiu pamelavus, kad mane priims rugsėjį. Tai dariau tik todėl, kad be kaklaraiščio neleisdavo būdėti nei prie vartų, nei prie vėliavos.
 3. Per visą gyvenimą kolekcionavau daug ką bangomis ir trumpai. Vienintelis dalykas, kuris man patiko iš kolekcionavimo - pašto ženklai. Turėjau didelį albumą, į kurį netilpo visi. Kaskart eidamas pro spaudos kioską prašydavau mamos nupirkti naują seriją ženkliukų. Keisdavomės su draugais ir man vertingiausi pašto ženklai buvo nepriklausomos Lietuvos laikotarpio. Tai buvo labai seniai. Mano aistra baigėsi, kai vieną dieną iš manęs pavogė visą albumą su visais pašto ženklais. Daugiau neprisiverčiau nei pradėti, nei tuo užsiimti. O dabar (ir jau seniai) nieko nebekolekcionuoju. Neturiu jokio potraukio nei pašto ženklams, nei monetoms, nei... bet dėl to nė kiek nesikremtu  :)
 4. Vienintelis sportas, kuris man tikrai patinka (tiek žiūrėjimo, tiek veiklos prasme) yra krepšinis. Pasižiūriu ir kitus sportus, bet jų galiu ir nežiūrėti. Krepšinio artėjimas prie NBA manęs nė kiek nežavi ne dėl šou darymo, o dėl teisėjų neklydimo ir žiūrovų bukinimo. Man visada labai didelė dalis krepšinio per tv buvo pakartojimai. T.y. tik tada galėdavai aiškiai pamatyti ar teisėjas buvo teisus, ar suklydo, ar tikrai buvo tai, ko teisėjas nepastebėjo. Ir visa tai ne todėl, kad man patinka teisėjų neteisumas, bet todėl, kad man patinka pačiam savo klaidas arba teisumą įrodyti. O tai be pakartojimų tampa nebeįmanoma. Galite paskaičiuoti per rungtynes kiek kartų pakartoja ginčytinas situacijas. Anksčiau kartodavo beveik visas. Ir dar man nepatinka, kai žaidėjas su teisėju bendrauja „ble naxui ką nametai“ stiliumi ir už tai negauna techninės pražangos, kad prasižengęs žaidėjas nepakelia rankos o nusispjovęs ar pasiuntęs teisėją nueina į kitą pusę...
 5. Sukūriau rašyk.lt Tai didelė mano gyvenimo dalis, nes prie šio projekto praleidau be proto daug laiko, išmokau programuoti, pradėjau suprasti kodėl, kam, kaip reikalinga internetiniuose projektuose. Kovo 1-ą rašykui bus 10 metų. Taigi, laukite didelės šventės kovo 26-ą Tamsta klube. Planų daug, bet neaišku ar viskas pavyks. Šitas projektas man parodė, kad yra ribotas potencialių lankytojų skaičius, kad galima ir įmanoma pasiekti didžiausio kultūros projekto tikslą, kad galima pasiekti ir tai, kad visi rašantys žinotų šį vardą. Tiesa, pastaraisiais metais ten dalyvauju labai epizodiškai, bet mano širdies dalis šiam projektui nesumažėjo. Žinoma, kad ne kitų žmonių pagalbos ir didelio darbo vienas nebūčiau to padaręs  :)
 6. Vienas mano mėgstamiausių užsiėmimų - kelionės per Lietuvą. Kai kam gal tai nelabai suprantama, bet mes sėdam į mašinas ir savaitei išvažiuojam užsukdami į įvairias lankytinas vietas. Nakvojame palapinėse, linksmai leidžiame laiką.
 7. Gyvenime teko turėti/ilgai važinėti su šiais automobiliais ir maždaug tokia tvarka: Nissan Micra, Golf II GTI, VW Passat, Golf II, Golf III, Renault Megane-Scenic, Nissan Micra, Ford Galaxy. Niekada negalvojau, kad tiek daug mašinų teko naudotis. Man mašina yra transporto priemonė, jos nevertinu kaip geriausios draugės, kaip labai asmeninio daikto, kurio negaliu niekam duoti. Niekada nesigaudžiau kas darosi po kapotu ir to nesuprantu dabar. Labai seniai jau turiu vieną tikrai gerą meistrą, kuris rūpinasi mano transportu.

 

Dabar kita dalis, kuri, mano manymu, sunkiausia. Reikai eiti per diiiiidelį sąrašą (159) mano skaitomų (nebūtinai teberašomų) lietuviškų blogų ir atrinkti tuos, kurie man tikrai patinka: kurių įrašus pamatęs nudžiungu arba patinka pats blogo egzistavimo faktas. 15-os tikrai nerašysiu, bet štai keli tikrai atsitiktine tvarka. Šalia prirašau ar pažįstu, kad suprastumėte koks tas sąrašas korumpuotas  :)

 1. Apie Agnę - linksmos istorijos apie vieną mamos vaiką. Nepažįstu.
 2. Buržujaus rašinėliai - ir su perlenkta lazda ir su labai taikliais pastebėjimais. Tiesiai, aiškiai, be visokių trynimų. Pažįstu.
 3. Dirbu mama - labai seniai norėjau pagirti šį blogą. Retai kada žmonės taip nuodugniai, aiškiai ir su malonumu aprašinėja vieną temą. Tikrai labai verta skaityti tiems, kas planuoja turėti vaikutį, ar kam gimė. Taip pat visiems bendram supratimui apie vaikus. Pažįstu ir jau seniai.
 4. Krepšinio virtuvė - krepšinio užkulisiai, gandai ir faktai. Nepažįstu ir, ko gero, niekas nežino kas jis toks.
 5. Common sense - optimizavimas? Iš tiesų įdomiai, argumentuotai visiems kas gyvenime kažkuo užsiima ir nori tobulėti. Pažįstu vieną jų jau labai seniai, o kitus tik matęs ir persimetęs pora žodžių.
 6. Remigijaus Šimašiaus - potikiko blogas, kuris mane tikrai veža. Kai iškyla kažkoks klausimas visada pasisako konkrečiai ir argumentuotai. Nesislapsto, netrina, neskiedžia. Šiuo metu tai mano „mėgstamiausias“ politikas, prie kurio teigiamo įvaizdžio labai stipriai prisidėjo blogas. Nepažįstu, bet matęs per tv.
 7. Romualdas Cukuras plepys - žmogaus statančio namą blogas. Bene vienintelis taip išsamiai, nebijodamas apsikvailinti, rašo visas savo idėjas, pasvarstymus ir statybų eigą. Pažįstu virtualiai, nes kartais susirašome emailais.

Valiooo!  :)

Aleksandra Marinina „Muzikos vaiduoklis“

Aleksandra Marinina „Muzikos vaiduoklis“. Detektyvas su Kamenskaja. Kam patinka - skaitykite, o aš manau, kad Marinina tiek pina perpina, maišo primaišo, kad pati nebežino kam, kodėl... Ir čia primaišyta, pripaišyta ir ką? Daugybė personažų, daugybė veiksmo, o pats detektyvas banalokas.

Tikrai nebalsuosiu už Zuoką

 

Šitą skrajutę platina p. A. Zuokas. Jis, matyt, nori parodyti, kad jei grįš į Vilniaus mero kėdę, tai šilumos kaina stipriai sumažės, bet... Jau iš šio grafiko aiškiai matoma kada kaina pradėjo sparčiai kilti aukštyn - mero Zuoko valdymo metu.

Šilumos kaina priklauso nuo daug dalykų ir apie tai gali rašyti specialistai, bet, manau, aišku visiems - sukurta sistema kai meras buvo Zuokas. Aš to nepamiršau, o jūs?

Dabar įmonės gali vadintis kaip nori - ICOR, Dalkia, Cityservice, Universali arena, Seven Entertainment, Tiketa... ir t.t., bet aš vadinu vienu vardu - Rubicon. Ir už šią įmonę Vilniuje dėkoti galime Zuokui Abonentui.

Kai galva neveikia, darome kaip geriau šią akimirką...

Žinoma, kad galiu klysti, nes nežinau tiksliai kokioms apkrovoms pritaikyti mūsų šaligatviai, bet...

Prieš pora dienų stebėjau kaip Viršuliškėse valė šaligatvį. Ledo sluoksnis storas, kadangi šiemet niekas jų nevalė. O ir nebarstė. Tik prieš kokią savaitę pradėjo. Bet aš čia apie tai, kaip tą ledą nuiminėjo. Tą darė bobocatas tokiu būdu: pakelia kaušą iki viršaus ir tada nuleidinėja greitai. Trenkiasi į ledą taip atskeldamas jį. Patikėki, smūgis gaunasi rimtas. Ir taip daužo be sustojimo. Na gerai, bobcato laužymas gal ir ne mano reikalas, bet tokiu būdu nuimant ledą yra laužomas šaligatvis. Tiek skaldomos plytelės, tiek jis ardomas.

Kadangi rinkimai artėja, tai jau kokią savaitę (pirmą kartą šią žiemą) visur barsto šaligatvius. Barstymas daug kur vyksta taip: važiuoja sunkioji mažina pilnu kėbulu smėlio, šalia sėdi darbininkas, kuris semia ir barsto iš važiuojančios mašinos. Kiekvienas sėdintis pats susikonstruoja sėdimą vietą - vieni suoliuką, kiti kėdę, treti fotelį.

Šaligatvių valymą nuo sniego dideliais traktoriais taip pat ne kartą stebėjau.

Mano supratimu šaligatviai daromi žmonėms ir apkrovos skaičiuojamos tokios, kad jais vaikščios žmonės. Kai jais važiuoja dideli traktoriai, sunkiasvorės mašinos, kai bobcatai daužo kaušu juos - jie tikrai ilgai netarnaus. O tai reiškia, kad sutaupydami kelis litus jų valymui, mokėsime tūkstančius jų perdarymui.

Ta pačia proga galiu pasakyti, kad šaligatvių nevalymas valstybei atsieina daug brangiau nei valymas. Gydymas žmonių traumų, gautų paslydus kainuoja daug daugiau.

Kaip pigu.lt apgaudinėja žmones?

Štai kokį laišką gavau šiandien iš pažįstamo. Ne, jis nepersiuntė kažkieno laiško, o tiesiogiai draugams parašė, todėl netikėti nėra jokio pagrindo. Paveikslėlį padariau ką tik pats.

 

Šiandien iš pigu.lt gavau žinutę apie juodą prekių išpardavimą. Akis iš karto užkliuvo už prime pasiūlymo:Kadangi pats pirkau būtent šį kompiuterį prieš 3 mėnesius iš to pačio pigu.lt, tai kainą gerai žinau. O ji tada buvo lygiai tokia pati kaip ir dabar su 30% nuolaida - 1,249 Lt :)


Spręskite patys ar tikrai reikia pirkti kai parašytas žodis „NUOLAIDA“.

Juokingas apsauginis

Ne pirmas kartas, bet kartais nutinka ir juokingų dalykų,

Einant į senukus visada žinau, kad prašys parodyti kuprinę, kad nesutiksiu ir galų gale teks bendrauti su apsauginiu. Praktiškai visada vienu ir ne visada mandagiu.

Kai būna mandagus ir „normalus“ - su juo kalbu normaliai ir mandagiai. Kai pasitaiko lochas - atitinkama ir reakcija. Šį kartą - antrasis variantas.

Užtveria kelią man ir Virgiui su vežimėliu:

- Parodykite pardavėjai kuprinę

- Ne

- Kodėl?

- O kodėl turėčiau?

Stovi išsiskėtęs ir niekur nepraleidžia. Einu projį - jis laiko mane ranka.

- Patraukite ranką, o jei turite kažkokių pretenzijų - kvieskite policiją.

- Jis prašo iškviseti policiją, - sako per raciją.

- pššš.. tegu pats kviečiasi jei nori.

- Kvieskitės pats jei norite, - pakartoja racijos balsą.

- Man jos nereikia. Aš einu namo, o jei jūs turite kažkokių problemų - kvieskite policiją. Tikrai neturiu laiko su jumis kalbėtis.

- Galime eiti į mūsų kambariuką ir man vienam parodysite.

- Na aš gi jūsų neprašau rodyti ką turite kuprinėje, ar kokiais apatiniais apsirengęs?

- Kai jūs turėsite tokį stažą kaip mano - galėsite nerodyti. (apatinių?)

- Supratau. Prašau patraukti ranką, nes man reikia eiti. KArtoju - jei norite kvieskite policiją ir aš palauksiu. Kitu atveju aš einu.

- Ateikite į pagalbą.. pšššš...

- Pšššš... tegu eina

- Galite eiti.

- Tą ir darau  :)