Cookie Consent by TermsFeed

Medicina Lietuvoje

Po operacijos trumpai sistema maždaug tokia:

1 savaitė visiška kojai ramybė
2-3 savaitės su ramentais
4 savaitė su įtvaru

taigi, po 4 savaičių krūvių nebuvimo iš kojos raumens mažai lieka. Koja taip pat būna mažai lanksti. Čia taip nutinka visiems ir nelabai ką gali padaryti. Tam yra sugalvota reabilitacija. Anksčiau siųsdavo iškart į sanatoriją ir ten kokias 3 savaites rimtai atstatinėdavo kojos raumenį ir judesius. Dabar situacija tokia, kad šeimos gydytojas rašo siuntimą pas reabilitologą, reabilitologas rašo rekomendaciją šeimos gydytojui, šeimos gydytojas siunčia ambulatorinei reabilitacijai. Jei reikia - po to į sanatoriją.

Ligoninėje man niekas apie reabilitaciją nieko nepasakė. Kai paklausiau - pasiuntė pas šeimos gydytoją. Šeimos gydytojo paklausus jis paaiškino procedūrą. Tai buvo penktadienį. Šiandien ryte paskambinus užsirašyti pas reabilitologą - po mėnesio. Man reabilitaciją reikia pradėti po pusantros savaitės. Jei paklausčiau medikų, kurie tokius kaip aš mato kasdien ir ne po vieną: ar būna, kad žmogui nereikia reabilitacijos po tokios operacijos, tikrai sulaukčiau atsakymo, kad ne. Tai kodėl tada man reikia eiti pas reabilitologą?

Palikite komentarąKomentarai
 • reboot

  Aš pats medikas. Būna, kad ir nereikia reabilitacijos. Man asmeniškai irgi buvo kojos operacija, bet pasirinkau darbą vietoj reabilitacijos ir sėkmingai "reabilitavausi" laipiodamas laiptais iš vieno skyriaus į kitą ir atgal ;)

  Jau gal antri metai, jokių liekamųjų reiškinių nebejaučiu. Nors po operacijos apie metus laiko jaučiau, kad koja buvo operuota (tai sąnarį pamaudžia per šalčius ar besikeičiantį orą, tai suskausta ir pan.).

 • Auris

  As irgi nesuprantu, kad jei eiles, tai kodel is anksto neuzraso, nes kai praeina 4 savaites ir jau turi pradeti "mankstinti", tai paaiskeja, kad dar 4 savaites turi laukti. O po 8 savaiciu dar sunkiau isjudinti :(

 • Jurgis

  Man irgi panasiai buvo. Apie reabilitacija pasake bet nepasake kad galiu rinktis - tai bilekur nusiunte.

  Pasiaiskink galimybes butinai. O reabilitacijos nereikia uzleisti labai daug priklauso nuo jos ar pilnai gales valdyti savo koja. Man dar duodavo pratimuku namie daryti. Negaliu pasakyti kad saziningai dariau, bet siandien, manau, kad reikejo saziningai :)

 • Andrius

  Tai palauk dar. Niekas tau nieko nesakys dar ir apie tai, kad gali pasirinkti, KUR nori reabilituotis ;)