Cookie Consent by TermsFeed

Nuotraukos, kurios kainuoja daug

Ar žinote, kad nuotraukos gali kainuoti po 90 Lt?

Dariausi kelio magnetinį rezonansą. Buvau pas šeimos gydytoją, jis davė siuntimą pas traumatologą. Buvau pas traumatologą, jis davė siuntimą tyrimui. Du apsilankymai veltui, nes pirmasis neprivalo manęs apžiūrėti, o antrasis net nepažiūrėjo. Valstybės pinigai tirpsta.

Bet aš apie foto...Tyrimą valstybė kompensuoja. Kaip supratau - jo kaina 310 Lt. Eilė trim savaitėm į priekį. Bet už šiuos pinigus jie negali padaryti nuotraukų, nes "to valstybe nekompensuoja". Taigi, 180 Lt už nuotraukas. Jų galima ir neimti, tokiu atveju gausi tik išrašą. Bet jei reiks operacijos ar pan, tai be nuotraukų niekaip.

Dar žiauriau tai, kad jei nesusimoki iškart po tyrimo, tai kitą dieną jų kaina nuo 180 Lt pabrangsta iki 250 Lt.

Palikite komentarąKomentarai
 • cv

  Kauno Silainiu poliklinikoje padare sanario MRI uz 100lt su siuntimu. 7lt papildomai uz CD su nuotraukom. Laukiau tyrimo 2 savaites. Viskas liuks. Nuotraukos realiai nereikalingos. Siaip for fun pasiemiau.

 • Bambizas

  Kada yra trūkę raiščiai ar plyšęs meniskas - nuotraukos reikalingos tik pacientui. Rimtai. Kad jam ramiau būtų, t.y. kad jis "tikrai" žinotų kas jam yra. O chirurgas viską ką reikia sutvarkyti pamato jau operacijos metu. Iki operacijos ir man kažkaip kreivai visas šitas reikalas skambėjo. Bet operacijos metu supratau, kad visa tai teisybė. Nes viską kas viduje mačiau per teliką. Taip kad čia reikia kalbėtis su tuo chirurgu, kuris operuos jumis - reikia jam nuotraukų ar nea. Mėtyt pinigus tom nuotraukoms ar nea.

 • reboot

  Žinoma nedirba už dyką. Jie tyliai aprašo Jums padarytas nuotraukas ir prisiima už savo išvadas atsakomybę. Gauna varganą algą. Ir neinkščia dėl to. Bet KT ar MRI aparatūra kainuoja. Ir medikams nerūpi, kad administracija už tai iš pacientų ima pinigus. O jūs paverkit, susitaupykit PSD ir eikit į privačias ligonines, bet kai Jus sugriebs ūmus susirgimas, jokia privati medicinos įstaiga jums nepasiūlys pagalbos kitokios, nei už Jūsų pinigus nukreipimo išrašymas į valstybinę įstaigą :) O ten be PSD jums suteiks tik būtinąją pagalbą ;P

 • smalsutis

  panasu reikia suprasti taip: ateini tiesiai prie fotiko ir siulai fotografui 100 lt pries darba ir 50 lt po jei spardosi. Jei 50 lt bare uz alu, jau turi ir draugu :)

 • Darius

  tai kad MRI tik poroj vietu Vilniuje daro: Lazdynuose ir MDC. ar as klystu? tuomet is kur tu pazystamu gaut?

 • Krumas

  ieskok pazystamu bus pigu ir greitai. mano draugei reikejo padaryti stuburo komp. tomografija. pasake: jei lauksi apie menesi bus nemokamai, jei sumokesi 180Lt bus po savaites. tai mes suradom pazystama klinikose ir sekancia diena padare uz 100.

 • shamanas

  Musu sistema tokia, kad to Psd reikia visais galimais budais nemoket. nes atejus pas daktara vis tiek vienaip ar kitaip mokesi. tad geriau is kart i privacia klinika. o sutaupyta psd atiduoti ten. rezultate bus pigiau.

 • to reeboot

  Medikai nedirba uz dyka - je gauna alga. As moku PSD. Jei tokia sistema negroja, nafik is manes ima PSD ? Cia tas pat, kaip sako ligonineje vietu nera, o kai duoti 200 lt i letena, pasirodo tenka guleti palatoje vienam.

 • Ieva

  Absurdas. Nesuprantu, už ką mes mokesčius mokam, jeigu vis tiek reikia dar mokėt papildomai...

 • Domas

  Turėjau pernai bėdą su keliu. Buvo trūkęs kryžminis ir meniskas įplyšęs. Pirmą apžiūrą, iškart po įvykio, pasidariau lazdynuos greitojoj pagalboj. Budinčio daktaro išvada buvo, kad nesijaučia, jog raištis būtų trūkęs, nutraukė kraujo virš girnelės ir tiek. Vėliau gavau siuntimą magnetiniam iš traumotologo, siuntimai buvo dviejų rūšių, skubus ir paprastas, skubus tai kai reik dar dalį primokėt, o paprastas, tai kai reik laukt. O už nuotraukas dar plius mokėt. Pasirinkau skubų :) Apraše buvo krūva visokių pastebėjimų, tame tarpe ir apie įplyšusį meniską bei apie įtrūkusį raištį, bet nenutrūkusį. Nuvežiau nuotraukas parodyt kitam traumotologui, tai jis ilgai žiūrėjęs nuotraukas, palankstęs ir patampęs koją, nusprendė, kad raištis nenutrūkęs ir reikia laukt. Tada su visom nuotraukom nuvažiavau pas trečią traumotologą, jis nuotraukų išvis nežiūrėjo, koją pamaigė, maigant jautėsi kad kažkas vidinėj kelio pusėj ne taip, skaudėjo spaudžiant, sako reik pjaut meniską tvarkyt, o prapjovę ir raištį pamatysim, jei reiks sutvarkysim. Užsirašiau operacijai, po 2 mėnesių gulėjau ant operacinės stalo, užšaldė nuo pusės, ir kai jau apatinė kūno dalis "atvėso", patampė koją ir neprapjovę pasakė: raiščio nėra :) baisiausias jausmas buvo, kai pusės savo kūno nejauti ir negali pajudint, tiksliau lyg jauti, bet pajudint negali. Operacija pirmadienį 12 dienos, antradienį prieš piet paleido. Kiekvienas atvejis individualus, gal kitam iškart patampę koją jaučia, kad raiščio nėra, o mano atveju pajautė tik kai užšaldė, tuo pačiu tos nuotraukos aiškaus nutraukimo fakto nerodė, o trečiam traumotologui, jos išvis buvo neįdomios, gavosi vos ne taip kad be reikalo darytos.

  Tai vat tokia mano istorija :)

 • reboot

  Šiaip KT ir MRI turi atsipirkti, todėl nuotraukos ir brangios. Įsivaizduokite "fotojuostą" (KT "bugną"), kuri kainuoja kelis šimtus tukstančius ar net kelis milijonus :) Džiaukitės, kad kaip užsienyje niekas Lietuvoje nepriskaičiuoja specialisto vertinimo kainos. Nes dažnai KT ar net MRI nuotraukos be išrašo (interpretacijos) yra nieko nevertos. Mūsuose specialisto darbas vertinamas nuliui. O ir paprastiems "burokams" atrodo, kad medikai turi dirbti už dyką, tik ne jie patys.

 • anonimas

  Nusiųsk laišką naujam Sveikatos ministrui. Gal jis irgi nežino kokia sistema (juk ne daktaras tikriausiai bus)

 • žilvinas

  Čia rimtai? Kaip tik pats buvau pas šeimos gydytoją ir dabar paskyrė pas traumatologą. Bet šiaip jau anksčiau buvo aišku, kad man reikia magnetinio rezonanso, tai ir iš karto išrašė. Eilė tikrai 3 savaitės į priekį. Beje šeimos gydytoja kelis kartus pakartojo, kad tai mokama paslauga ir siūlė tyrimą atlikti Santariškėse. Paskambinau tos pačios poliklinikos diagnostikos centrui, tai nuramino, kad nemokamai. Dar labai nusivyliau, kad gydytojai neišklausę nusiskundimo, jau išrašinėja receptą:)

  Bet su tom nuotraukom, tai tikrai nustebinai. Tai visas tyrims be siuntimo kainuotų 500Lt.

 • Siru

  sistema nemirtinga