Cookie Consent by TermsFeed

Ech... geriau nesirkite...

Iš tiesų po operacijos yra trys tipai reabilitacijos:

 1. Vietinė poliklinikoje
 2. Ambulatorinė kitoje poliklinikoje (gal labiau specializuotoje)
 3. Sanatorija

Žingsniai turi būti pereiti paeiliui, bet nebūtinai visi iki galo.

Pirmą žingsnį perėjau:

 1. Magneto palaikymas ant kelio 7 kartai. 3 nemokami, kiti po 6,80 Lt
 2. Masažas 10 kartų. 2 nemokami, kiti po 6,80 Lt
 3. Kineziterapija 6 kartai. 2 nemokami, kiti po 17,60 Lt

„Nemokamos“ reabilitacijos pirmas etapas man kainavo 152 Lt. Jei būtų darę viską po 10 kartų, tai būtų kainavę 242,80 Lt. Magneto nedariau, nes vienintelė seselė atostogų išėjo, o kineziterapija ten tokia, kad namie lygia itaip pat gali pasidaryti. Netikite? 90% pratimų ant žemės, po to dviratis, kurio pedalus ir sveikom kojom sunku pasukti, o reguliavimas neveikia. :)

Na atėjo laikas antram. Einu pas reabilitologę. Ji paaiškina, kad surašys viską į knygelę ir man reikia eiti pas savo šeimos gydytoją, kad išrašytų siuntimus į ligonių kasas. Nueinu pas šeimos gydytoją, o ten pasirodo, kad neradbingumo lapelis išrašytas pagal ligos, o ne traumos kodą ir todėl jie negali manęs siųsti. O taip padaryta todėl, kad operacija buvo daryta ne iškart po traumos, o po metų. Paklausiau kaip įmanoma iškart daryti, kai po traumos turi praeiti mėnuo ar pora ir po to operacijai užrašo po pusmečio. Niekas nieko nežino. Nuvažiavau į ligonių kasas - ten man aiškina, kad jie niekuo dėti ir viskuo rūpinasi poliklinika. Daugiau į kalbas nesileidžia - darykite ką norite, kreipkitės į savo polikliniką.

Štai taip va ir esu aklavietėje. Ta proga viską gražiai surašysiu ir išsiųsiu registruotus laiškus ligonių kasoms, poliklinikai ir, gal, sveikatos ministerijai. Taip, esu tas, kuris užknisa visus, bet man stovėti eilėse po valandą, kad pasiųstų pa skitus atsibodo. Perėjau viską kol atsiradau aklavietėje. Todėl paprašysiu oficialaus išaiškinimo kaip man toliau elgtis.

Palikite komentarąKomentarai
 • Auris

  Žiauriai palaikau, kad reik kovoti :)

  Iš vis būčiau už tai, kad mano mokesčius duotu man, o aš jau ką noriu darau. Va pvz 200 Lt per mėnesį pensijai, 400 Lt abonimentinis metams privacioje klinikoje (kartą per metus nemokamas pilnas patikrinimas), o poto susimoki pagal paslaugas jei reik. Vsio.

 • vienetas karakumu asileliu

  jo mokam ir nemazai, tik uz tai nieko negaunam, gerai jei zinai kas tau yra, tada yra galimybe pasakyti gydytojui ko tau reikia, nes kitu atveju nieko nebus. zodziu tikrai geriau eiti i privacias nes ten moki tik kainos skirtuma, valstybe dali moka ir privaciom klinikom

 • m.koš

  paciento irgi dažnai nemato :)

 • na

  gal reikejo pas poliklinikos vadova nueiti. nes kiek teko susidurt seimos gydytojas tai siauro profilio specialistas kuris toliau paciento nieko nemato.

 • manymas

  kazkda paskaiciavau, kad ko gero pigiau yra eiti tiesiai i privacia istaiga. Taip ir elgiuosi nuo siol, nes man laikas = pinigai. O privacioje ateini, laukti nereikia, i tave zvelgia deramai ir nereikia gaisti laiko eilesi bandant ismusti, kas tau pgl istatymus ir visa kita priklauso. O svarbiausia - maloniai praleidi laika ir issaugai koki simt amilijonu nervu lasteliu ;)

 • romualdas

  Neisizeisk, bet manau, kad tu su tokiom Donkichotinem kovom vistiek kazka pakeisi. Jei ne sistemoje, tai skaitanciuju mastyma tikrai keiti :) I geraja puse...

 • Karakumų asilėlis Vienetui

  Vienete, už sveikatos apsaugą mes sumokame, ir nemažai.

 • vienetas

  pas mus sveikatos apsauga nemokama, o nemokamo nieko nebuna, nu tai taip ir gaunasi

 • Dalius

  Man ir panašiai buvo. Po pirminės reabilitacijos (kuri yra tikras pasityciojimas iš ligonių) turėjau gauti antrinę... bet nedavė, nes reabilitologė iš atsisakė parašyti kad reikainga antrinė.. nors pirminė neapdėjo. Tiesa, vėliau gavau siuntimą į stacionarą... bet tai jau atskira istorija.

 • smalsutis

  kol nesukalens kalasnikovai pas mus tvarkos nebus. Turejau tokia istorija, sedziu pas chirurga eileje po svenciu. Eileje gal 10-15 zmoniu. Pareina ligonis su gerai perpjauta peda. Ant tos kojos uzmautas maximkos maisiukas ir pro ji varo kraujas. Visas kolidorius aptaskytas kraujo vaga. Jis lenda be eiles pas chiruurga, gelbekit, tas atidares duris rekia " ar atsinesei kortele" . Ne ? Varyk atsinesk. Tas su varvancia koja, keikdamasis rusiskai, varo i registraura korteles, atsinesa po 10 min. Visu akivaizdoje 3 eiles kraujo upes per visa kolidoriu. Priima ji. Bet.. po 20 min chirurgas baubianciu balsu rekia ant seseles- "tu byb pyp pyp dar neisvalei kolidoriaus?"