Cookie Consent by TermsFeed

Reikalinga reabilitacija? Prašau

Tie, kas neskaito, arba skaito tik kartais, tai priminsiu, kad po kelio kryžminių raiškčių (galinio) operacijos pirminę reabilitaciją vos ne karinėm sąlygom praėjau savo poliklinikoje. Antrinė, kaip sakė poliklinikoje, man nebepriklausė.

Po operacijos praėjo jau 3 mėnesiai. Per tą laiką pasirašinėjau su poliklinikos vadovybe, su ligonių kasomis, su sveikatos ministerija, su ligoninės atstovais, kuriai priklauso poliklinika. Manote neturiu ką veikti? Gal ir taip, bet jei to nedarysiu aš, nedarysite jūs - niekas tikrai nepasikeis. Taip ir toliau mus stumdys, tyčiosis ir pan. Todėl aš puikiai suprasdamas, kad po 3 mėnesių reabilitacija bus man nebereikalinga, vis tiek ėjau iki galo. Dabar galiu parašyti, kad žinotų kiti žmonės ką daryti, kai jiems atliks tokią operaciją.

Dabar pabandysiu kuo trumpiau kas buvo man ir ką reiktų daryti kai taip nutiks.

Pirminę reabilitaciją skiria toje pat poliklinikoje. Sąlygos priklauso nuo pačios poliklinikos, bet šiame etape jums visai nebūtini treniruokliai. Šią reabilitaciją skiria laisvai, įprastai ji trunka pora savaičių.

Po to jums turėtų skirti ambulatorinę reabilitaciją, kuri dažniausia atliekama centruose. T.y. yra kelios vietos, pasirenkate kur ir ten atliekate. Bet... čia prasideda visas įdomumas. Jei po traumos iki operacijos praėjo daugiau nei vienas mėnuo, tai jau nebe trauma, o liga. Aš nejuokauju - tokie įstatymai. Kadangi po tokios traumos išsioperuoti per 1 mėnesį neįmanoma, tai jūs turite reikalauti poliklinikos, kad rašytų prašymą išimties tvarka skirti ambulatorinę reabilitaciją ligonių kasoms. Ligonių kasos įprastai skiria tokią reabilitaciją, nors tai ir „išimties tvarka“. 

Dabar jau žinote ką daryti, je itaip nutiktų. Aš to dar nežinojau, o laukti, kol man kažkas atsakys ir po to koją mankštinti negalima. Todėl ėjau už savo pinigus į sporto klubą ir pats mankštinausi. Man poliklinikoje, po gauto rašto, pasiūlė sanatorinę reabilitaciją, už kurią apmoka tik 30%, o kaina dienai yra 180 Lt. Todėl dabar žinokite ir kitiems papasakokite ką reikia daryti  :)

Palikite komentarą



Komentarai
  • Marija

    Didelis aciu taip jau yra ,kas liecia reabilitacija, mano sunenui padare plauciu operacija o,reabilitacijos nera nes jam tiktai 23 visas gyvenimas pries akys ka tik baige Vytauto Didz. Universiteta.

    Tai jau ir bega is tokios musu saleles nei darbo ir sveiku zmoniu nereikia

  • Uni

    As po panasios (irgi kelio raiscio) operacijos, tik kitoj saly - nepalyginama patirtis. Iskart po operacijos ateina kinezeterapeutas, pramankstinti koja. Israsant is ligonines - siuntimas 20 seansu (specialista gali issirinkti pats. ar eiti pas turinti sporto sale, ar kviestis i namus toki, kuris rodys pratimus ir darys masaza). Kinezeterapijai, atskaicius ka dengia draudimas, isleidau apie 150 eur.

    Mazas skirtumas tarp sios ir lietuviskos sistemu - \'biuleteniai\'. Nezinau, kiek ilgam ir koki tau israse, bet cia i darba ir su ramentais ramiausiai issiuncia..

    Linkiu sveikatos ir uzsispyrimo.

  • Foma

    LT piliečių vardu Ačiū tau Vidmantai už pastangas pasukti medicinos smagratį. Laimingo pagijimo

  • nuo

    Čia kaip ir daug kur. Gali pats pasidaryti, bet su kitų pagalba lengviau

  • sim

    taip ir nesupratau ar is tu reabilitaciju kokia nauda yra? ar kol iki ju nuvelki savo kuneli jau puse reabilitacijos ir yra? dar pasistumdai sian bei ten...

    ar visgi geriau pagal indvidualia programa paciam namie reabilituotis ir nesigadinti nervu?

  • Sveikas

    Taip, medicina šiandien skirta ne gydyti ir išgydyti, o rangytis tarp visokių taisyklių.

    Anądien skambina iš ligoninės ir maloniu balsu sako, kad tuoj pat atvažiuočiau pasiimti seserį. Tarp mūsų užsimezga dialogas:

    -Bet juk nebaigėte gydyti, daktare...

    -Nieko negaliu padaryti, baigėsi lovadieniai. Ilgiau laikyti negaliu.

    -Aš šiandien negaliu...

    -Nieko tokio, parvešim su greitąja.