Cookie Consent by TermsFeed

Sušikta medicinos sistema

Nė kiek neperlenkiu lazdos su pavadinimu. Lygiai kaip gerai dirbančioje įstaigoje yra bent keli lodariai, taip ir lodarių sistemoje turi būti keli geri darbuotojai. O mūsų medicinos sistema yra sušikta. Visiškai ir galiu galvą guldyti, kad artimiausius 10 metų nieko nepasikeis. Viskas atrodo daug gražiau ir geriau kai netenka susidurti su medicina. Nekalbu apie nuėjimą pas šeimos gydytoją, nors ir ten dažniausiai puikiai viskas matosi.

Spėkite koks pirmas klausimas užduodamas ligoninėje kai atvyksta tėvai su 2 metų vaiku? Neatspėsite - tarpdury jūsų klausia: "o kokiai poliklinikai priklausote?". Atvykote ne į tą ligoninę - važiuokite toliau.

Gydytojas nemato reikalo nei pasisveikinti, nei paklausti kas nutiko tol, kol neužpildo kažkokių privalomų eilučių knygoje. Tiesa, pasisveikinti taip ir nematė jokio reikalo. Pirmas klausimas buvo "kodėl atvykote?". Pradėjus pasakoti kas nutiko, gydytojas nutraukė - "ne, jūs pasakykite kodėl dabar atvykote, o ne kas buvo?". Gydytojui visiškai neįdomu kas buvo.

Apžiūra susidėjo tik iš temperatūros pamatavimo, iplaučių klausymo ir gerklės pažiūrėjimo. Tada pasakė: "virusai panašiai elgiasi, gali iki 3 dienų taip būti". Viskas. Ate. Nesu medikas, gal todėl man labai keista, kad gydytojas žinodamas tik tiek, kad vaikui ką tik buvo 40 laipsnių temperatūra, pamatęs paraudusią nosiąryklę ir nieko neišgirdęs plaučiuose yra tikras tuo, kad tai virusas.

O žinote apie ką gydytojas galvojo kai atvažiavome? "Vėl miegoti neduoda". O "apžiūrėdamas" galvojo - "noriu miego". Tame pačiame kabinete paklota lova man sukėlė tik tokias mintis.

O kai kiek anksčiau vakare važiavome į ligoninę, tai gydytojos pirmas klausimas buvo: "o kodėl ne į polikliniką?". Ji nesuprato, kad jau pusė devynių vakaro ir poliklinika nedirba. Ir jai taip pat pirmiausia nekilo klausimas: "kas nutiko?".

Atvažiavusi greitoji užduoda klausimą: "o kodėl jūs mus kvietėte? Neturite savo automobilio?". Ar nuo mano atsakymo kažkas gali pasikeisti? Gal vaikas pasveiks, o gal įtrauks į juoduosius sąrašus, kur kito iškvietimo metu man pasakys, jog "jūsų vaikui greičiausiai virusas, tai jei nepraėjo 4 dienos - neskambinkite".

Greitajai atvežus į ligoninę dar išklausomas pamokslas, kad visi tyrimai, jei pagalba nebūtinoji ir neturi siuntimo - yra mokami. Greitoji atveža, vaiką su 40,4 temperatūra, o tenka klausytis tokius dalykus.

Palikite komentarąKomentarai
 • lina

  Na cia panasiai ir man buvo kai vaikui 40 o mane tampo.po.kolidorius su vaiku ir aiskina kad atlyginimai mazi kad valandu daug o paskui kad neturim kur paguldyti.kol neprisijunge kita sesute tol vietu nebuvo.vat taip kaip per aplinkui prasomi kysiai

 • Birute

  Viskas yra tik biznis, zmogiskumas, atsakomybe, istikimybe priesaikai eina siknon ir pasaulis ritasi velniop...

 • Kasparas

  visiškai nepritariu autoriui.

  Nuvažiuok į bet kurią šalį kitą V.Europos ir be draudimo išpirdolinsi kiek akys mato. Jau nekalbant apie JAV.

  Gydytojai taip reaguoja, nes mate simtus tokiu atveju. Nereik tiketis kiekviena karta, kad paklaus, kaip sekasi, kai taip pigiai paslaugas gauni. Jei nori, kad paklaustu, vaziuok privaciai, ir uzteks varyti ant sistemu kuriu pats nesupranti.

 • nuo

  Istorija baigėsi tuo, kad gydytojas gavo griežtą įspėjimą. To, iš tiesų, ir siekiau. Kitą kartą savo darbą atliks deramai, arba kažkas dar parašys skundą ir tada galės ieškotis darbo, kuris jam būtų labiau tinkamas.

 • &jka

  Nerasiau kad kazkas drebejo ar is vis turi pergyventi del JUSU vaiku. Rasiau apie drausmes ir atsakomybes instituta istaigoje.

  Akademinis suinteresuotumas - jus blondine rusofobe?

 • 10:42'am

  Anais laikais skyriaus vedėjos irgi drebėjo ne dėl jūsų vaikų, bet dėl savo subinių, arba, tiksliau, kėdžių. Galiu tik papildyt, kad ta sena tarybinė daktarė buvo kažkokia karo veteranė ruskė, kuri buvo laikoma vien todėl, kad karo veteranė. Ir, nepatikėsit, jinai nemokėjo anei žodžio lietuviškai - nebent "Laba diena". Tikriausiai ir numirė neišmokus.

  Tai džiaukitės, kad dabar bent tokių nebeliko. Ir galų gale kokia čia problema, jeigu netenkina valdiška medicina, susirasti privačią kliniką, kur ne tik pažiūrės gerklę, bet padarys jums visus pageidaujamus tyrimus pagal jūsų kišenę. Ką valdiškas gydytojas dar privalėjo padaryt šitoj situacijoj, jeigu tėvelis abejoja diagnoze, nors jis pats neabejoja? Užsakyt kraujo tyrimą, padaryt rentgeną? Gal ir padarytų, jei tai nieko nekainuotų. O jei mato, kad tai praktiškai beprasmiška, tai kam mėtyt mokesčių mokėtojų pinigus? Galų gale kokia čia problema pačiam tėveliui išleist šimtą ar porą šimtų litų vardan šventos ramybės? ne, jam geriau stračylint beprasmius skundus po visas instancijas.

 • 2 Kur gi ne

  Baisu. Kaip gerai kad siuo metu gydytojai pas kuriuos tu turi eiti pats, sugeba nepriekaistingai diagnozuoti visas imanomas ligas. Puiku kad nieks nesokines aplink jusu ir antibiotikus ileisti eisite i poliklinika (o po reformos galbut vaziuosite i didesni miesta), ar leisite savo vaikams pats.

  "Galima sakyt, kad tai tobulo serviso pavyzdys, bet buvo jis iš išgasčio" - galima klausima, o kuo bijojo gydytoja ir skyriaus vedeja?

  Ir dar klausimelis o dabar skyriaus vedeja irgi bijo del to kad galbut JUS netesksite vaiku?

 • Kur gi ne

  Reikėtų suprasti (gal ne tiek iš autoriaus, kiek iš kai kurių komentuotojų), kad kažkada buvo puiki tarybinė medicina, o vat dabar ėmė ir pašūdėjo netikėtai. Mano vaikai augo anais laikais, kai dar ir į namus daktarai vaikščiojo, ir viskas buvo "už dyką". Tai vat kartą į namus atėjusi lipšni tarybinė daktarė, kuri ir sveikinosi mandagiai, nesugebėjo dviems mano vaikams diagnozuoti skarlatinos. Apie galimas pasekmes geriau neaiškinti. Tiktai atsitiktinai užėjusi uošvienė pamatė, kad vaikams lupasi pirštų galiukų oda ir iškart suprato, kas per velnias. Tai tada atlėkė poliklinikos skyriaus vedėja kartu su sesele, paskui seselė dar vaikščiojo kelias dienas ir leido antibiotikus, gal po triskart per dieną. Galima sakyt, kad tai tobulo serviso pavyzdys, bet buvo jis iš išgasčio. O pirmajai daktarkai klausimų nekilo. Nors skarlatina tokioj stadijoj - tai ne koks nors rinovirusas. Taip kad niekas ir tada pernelyg nešokinėjo apie ligonius. Kam reikėjo paguodos, tas pas apylinkės daktarą galėjo patekti gal kiek lengviau, bet diagnostinių technologijų lygis, vaistų prieinamumas buvo nepalyginamai prastesni.

  Tarp kitko, laikoma, kad rinovirusas negali sukelti plaučių uždegimo. Jei ten plaučių uždegimas, tai ir sukėlėjas yra kitas. Rinoviruso sukelta infekcija panaši į bendrąjį peršalimą ir negydoma, gydomi tik simptomai. Tai labai galimas daiktas, kad gydytojas ir padarė viską, kas reikalinga tokiais atvejais.

 • nuo

  Vidmantas nerašė ir nebūtų rašęs skundo dėl šypsenų stokos. Vidmantas nori, kad atvestas mažas vaikas pas gydytoją būtų apžiūrėtas. Kad gydytojas bent pasidomėtų kiek dienų laikosi temperatūra, kad pasiklaustų ar nėra kitų problemų, kad bent tai pasiklausęs priimtų sprendimą, kuris nenužudytų vaiko.

 • sim

  vidmantas turbut nesuvokia kiek ant svieto hipohondriku, kuriems kazka "skauda", kurie kur kas geriau zino kokio gydymo jiems reikia ar kokiu vaistu. padirbetu jis bent savaite kokiu neurologu kokioje seskines poliklinikoje, aptarnautu koki 20 galvu, gautu po skunda per diena... gal tada susimastytu ir neberasinetu skundu del sypsenu stokos.

 • sigis

  O gal palikime gydytojui teise nuspresti kokius tyrimus reikia paskirti ir ko turetu pasiklausti paciento?Mano nuomone,medicina ir liks susikta-kol pacientai geriau uz gydytoja zinos kaip reikia gydyti,kol kiekvienais metais TV rodys laidas is serijos "zudikai baltais chalatais" ir kol gydytojas,norintis padoriau uzdirbti(o gal jis taip pat namuka nori pasistatyti ;) ) tures dirbt keliais etatais naktimis...

 • filosoffas

  Praktiškas patarimas. Paklausinėk draugų, gal kas nors turi gero gydytojo telefoną. Gerų gydytojų tikrai yra. Pasidomėk, tikrai kas nors papasakos, kad toks ir toks yra geras specialistas, žmogiškai bendrauja ir pan. Iškilus bėdai pirmiausia skambink tokiems žmonėms. Jeigu sistema neatitinka realybės, iškrypusi suklypusi, ir oficialios procedūros yra absurdiškos, tuomet lieka tik kurti savo sistemą, per draugus, ir pažystamus.. Blogis ne korupcija, blogis yra nužmogėjimas.

 • nuo

  sigis: jei jis dirba savo darbą - jis turi jį atlikti gerai. O skundas todėl, kad jis ne tik nepaėmė kraujo tyrimo, bet todėl, kad net nepasidomėjo kiek dienų vaikas karščiuoja

 • sigis

  Sorry,nelabai supratau del ko buvo parasytas skundas.Kad nepasisveikino tarpdury, paklause kuriai poliklinikai priklausot,ispejo apie mokamus tyrimus,o daktaras norejo miego(o jus nakti pazadintas nenorit miego?)....Nieko tame baisaus nematau.Man regis ,jeigu norite isskirtinai mandagaus aptarnavimo,kreipkites tik i privacias istaigas,ten tikrai bus atlikta kruva neaisku ar reikalingu tyrimu,uz kuriuos be abejo teks susimoketi.

 • nuo

  Taip, parašiau ir ligoninei ir sveikatos ministerijai

 • Autoriui

  O paraset skunda ligoninei? Reikia nepatingeti (is patirties sakau), tai (bent) siek tiek juos sujudina.

 • buržujus

  Sveikatos vaikui. Px tie nekompetentingi daktarai, kad tik pasveiktų.

 • reboot

  Aš pats medikas. Sistema netikusi, bet įstatymas gina tik paciento teises, o gydytojo ne. Tai kol nepasirašo popieriukų tol jis ne pacientas, o rėksnys iš gatvės! Prisiliesiu be sutikimo - teisman... Pats va eisiu, nors išgelbėjau gyvybę, bet teisia už tai, kad žaizda pūliavo...

 • zz

  taip

  tai vadinasi laisve

  visi dainas dainavo, po tankais lindo

  laisvoi shaly taip ir turi but

  visokios ligos kiekvieno asmeninis reikalas

  kas negali susimoket - tegul stimpa

 • g

  as pats kaip medikas visiskai sutinku kad sveikatos sistema yra tragiska lietuvoje. Taciau kalte kad taip yra reikia prisiimt visiems. Ir medikams ir pacientams ir valstybei ir t.t.

  Cia diskusija butu be galo bet esme ta kad del zalos atlyginimo istatymo ir kitu niuansu medikai kratosi atsakomybes ir kol nebuna jokiu oficialiu popieriu ir sutikimu neskuba liestis prie pacientu.

  Bet kaip jaunas tevas pats zinau koks stresas buna kai tavo vaikui kazkas negerai. Tiesiog begi ir ieskai per visur pagalbos. ir jeigu atrodo kad kazkas nenori tau padet, pradedi pykt.

  Ir kols valstybe valdys asilu gauja tai niekas ir nepasikeis.

 • Darius

  manau viskas del to, kad sistema pagrinde skirta gydyt mokesciu nemokantiems (turginiai, kontrabandistai, chroniski bedarbiai) arba labai mazai ju mokantiems. solidarumas reikalingas, taciau man tokia sistema, kai moku daug - o gaunu mazai irgi nepatinka. kazkokios proporcijos vistiek turi buti, kitaip sakant - per solidaruma stipriai nukencia tie, kas sunesa didziaja dali mokesciu.

  as pvz moku sodrai ir PSD du kartus - viena karta nuo algos, kita karta nuo individualios veiklos. taciau i poliklinika neinu ir neisiu, nes darbdavys man apmoka privacias poliklinikas. taciau privalomojo sveikatos draudimo mokesciu irgi negaliu nemoket.

 • Paulius

  Prienų ligoninėj tas pats... Dar šūdiniau ten viskas, debilai kažkoki sėdi

 • Daalius

  Pritariu pavadinimui, gyvenau praktiskai kitoj gatves pusej nuo poliklinikos, vakare pasidare bloga, tai seip netaip nuejau i priimamaji, o kagi ten isgirdau? ogi "JEI SUGEBEJAI PATS ATEITI IR NEKVIETEI GREITOSIOS, APŽIŪRA IR VISA KITA BUS MOKAMA" anot jų esu sveikas jei dar pac ateinu. Tad jei turit savo masiną, tai nevaziuokit patys, kvieskit geituškę.

 • alijosius

  Nu tai nors žinot tikslią diagnoze, tai dabar jau geriau, sveikit. :)

 • RascalLT

  Iš tokių paburbėjimų (kurie visiškai teisingi) ir turi kilti pokyčiai!

  Šiuo metu "pokyčiai" yra nebent pinigų perskirstymas tarp kišenių - kur kieno poliklinika, kur dar kas...

  Manau vienintelis įmanomas kelias - privačios ligoninės, panašiai kaip privatūs darželiai (kurie jau gauna pagreitį).

 • saint

  na jus kazko gal tikites is gydytoju per daug. atsipeikekit, tokie patys zasinai, kaip ir patys esam.

 • tmv

  Manau visko pasitaiko. Mano vaikai irgi sirgo ne kartą, veždavom patys į ligoninę išsigandę, tai pakankamai maloniai ir rūpestingai elgdavosi. Nors esam eiliniai žmonės ir kyšių taip pat nesiūlydavom.

 • Augustuks

  Viskas būtų išsisprendę jei maloniai būtų aptarnavę ir parodę rūpestį ? :) To niekas nemokina -o, aptarnavimo kultūra dar tik ateina į gimtinę. Nieko, po 10 metų gal ir pradės Maloniai bendrauti ir aptarnauti. Specialistai medikai neblogi pas mus, tik tiek, kad krūviai ... įsivaizduokite, 10 metų mokiniesi ir atlyginimas 2200 ... krūvis, nuo 8 iki 18 val. sėdi ~30 ligonių. Plius budėjimai. Gi visi taip sugebėtume už tokį atlygį :) O piktintis tokiais dalykais reikia, kitaip nepasikeis sistema. Sveikite.

 • Bliūdas braškių

  Manau kad per dešimt metų pokyčių bus, bet ne į teigiamą pusę. Spėju kad ateityje mažiau uždirbantys normalaus gydymo neįpirks.

  O šiaip naudinga susipažinti su sistema kad geriau ja pasinaudoti. Žmona internetuose iškapstė tikrai neblogą gydytoją mūsų dukrai. O ekstra atvejais irgi esu patenkintas rezultatais - "Kauno Klinikos" dar nei karto nepavedė. O buvo pasitaikę ir netikėtai susižaloti akį, ir ginekologinių problemų buvę.. Kadangi į medicinos sistemą žiūrėjau labai skeptiškai, buvau nustebintas operatyvumu.

  Na bet žmona tais dalykais vis pasidomi, ir į gydymo įstaigas vis su gėlėmis varo, stengiasi susidraugauti su gydytojais, tai ir rezultatai gal dėl to geresni. Jeigu nieko nežinotum ar būtum nesocialus, gal būtų blogiau.

 • Lina

  Sveikite..

 • Lina

  Na kodėl, visiškai nedaug laiko užima paprastas CRB kraujo tyrimas nustatyti virusinė tai infekcija ar bakterija, kad bent numatyti ligos gydymą. Šiek tiek apsaugojant imunitetą bereikalingai skiriant antibiotikus. Reikia REIKALAUTI, kita vertus, žinoma, reikia žinoti.. O žinoti visko negali, žmogau. Galų gale gydytojui, kaip ir mokytojui, beje, reikalingas pašaukimas. Tokių turbūt nėra daug. Ačiū kažkam iš aukščiau, kad dar neteko "užsiraut" ant pikto žvėries, todėl negaliu pasakyti nieko tragiško apie mūsų medicinos sistemą. Beje, vakaruose, Vidmantai, manau daug sudėtingiau viskas, kiek girdėti iš atsiliepimų. Lietuvoj dar iki gydytojo "daeini"...

  Šioje vietoje viską tiesiog komplikuoja vėlyvas metas..

 • Giedrius

  Šiaip ir patys gydytojai dėl tokios sistemos pyksta... O viskas vardan lėšų taupymo :)

 • Tomas

  Realus atvejis. Žmonos bendradarbė ilgai kosėjo. Kosulys buvo įkyrus, dirginantis iki pykinimo. Savaitgalį nuvažiavo į Kauno 3 ligoninę (savo transportu). Priėmime siunčia į rentgeną: "Kadangi atvykot savo transportu, nuotrauka jums kainuos 45lt." Kadangi moteriškė pinigų su savim neturėjo, pasikvietė vyrą į ligoninę. Tas atvažiavo, parsivežė žmoną namo, iškvietė greitąją, greitoji apžiūrėjo, nusivežė į ligoninę, visus tyrimus padarė nemokamai, išrašė vaistų, ir paleido namo.

  Taip va taupomos valstybės lėšos, tskant....

 • nuo

  Mano vaikas guli ligoninėje, bet jau žinome kas yra. O yra Rino virusas ir plaučių uždegimas.

  Kas dėl viruso, Santariškėse padarė kraujo tyrimą ir iškart nekilo abejonių, kad reikia guldyti.

 • alijosius

  Tik galiu pasakyti užjaučiu. Jeigu tavo profesija ne gydytojas, ne teisininkas, ne policininkas, ne mašinų meistras, ir neturi savo žmogaus ligoninėje, nesvarbu kam tau reikia pagalbos, tu jos tiesiog negausi. Nes tu esi nereikalingas.

  O dėl vaiko, tai maniškis irgi kelias vasaras taip buvo mane išgąsdinęs, bet laikinai temperatūra numušiau su šnapsu ištrynusi visą kūnelį. Tik ne su spiritu. Laikinai padeda. O vaikams taip gali būti vasara per karščius, tiesiog pasitark su savo gydytoja, ką tokiu atveju daryti.

  Kol perprasi jų sistemą, o ji tokia panelytė kad niekas nenori pradėti nuo savęs keistis.

  Ir nepergyvenk, vaikai mėgsta tokius šposus krėsti.

 • Giedrius

  Pirma, aš tikiuosi, kad viskas bus gerai ir temperatūra nukris greitai.

  Taip yra todėl, kad mes kopijuojame blogiausias savybes iš visų medicinos sistemų bandydami padaryti geriausia. Ypač iš angliško modelio. Socialinė ir sveikatos apsauga pas mus buvo pritaikyta valstybei, kuri neskaičiuoja pinigų, bet dabar turinčiai labai ribotą biudžetą. Tačiau visi mažinimai ir atleidimai yra skausmingi... Todėl ir laiko visus nelaimingus sistemoje.

  Kalbant apie poliklinikas. Pradėkime nuo to, kad pagal "užsirašymą" keliauja pinigai, skirti žmogui gydyti. Todėl visi šeimos gydytojai svajoja apie kaip galima daugiau pacientų, ypač nesergančių pacientų. Kol žmogus nemiršta, viskas sukosi ir suksis apie bapkes, nes jei tave priims ir tu būsi iš kažkur kitur, ligoninei niekas neapmokės, gydytojui bus problemų iš valdžios, etc. Viskas kaip ir kitose profesijose. Nieko asmeniško.

  Trečias dalykas. didžioji dalis greitosios iškvietimų yra bereikalingi, labiau skirti psichologinei savi-pagalbai nei realiai problemai spręsti. Todėl ten yra daug taip reaguojančių. Lygiai tas pats yra ir su informavimu apie kainą. Žinau kaip tai yra px tada, kai tau ar artimam yra bloga, bet tai jie privalo pasakyti. Kalbant apie diagnostiką, visur ji yra tokia virusiniams susirgimams. Konkrečių tyrimų niekas nedaro, nebent nepraeina. Brangu ir bereikalinga - anti-virusinių vaistų yra nedaug ir dažnai jie padeda tik pirmosiomis susirgimo valandomis. Duodami tik vaistai numušti temperatūrą, jei ši aukšta.

  Geriausia ką galima padaryti - susirasti ir susirinkti kontaktus kam skambinti/kur važiuoti kai atsitinka tokia situacija.

 • sm

  O po to dar verkia, jiems reikia kelt algas, uz ka ? Visu pirma juos reiktu gerai padaryt per viena gala...