Cookie Consent by TermsFeed

Blogas

Plastilinas ir jo paslaptys

 

Išleidome knygelę „Plastilino paslaptys 1. Naminiai gyvūnėliai“. Kad knygelė labai graži ir įdomi matėme iškart, tačiau prie pačio plastilino teko prisėsti tik parodos metu. Gerai, būsiu sąžiningas — dieną prieš ją pabandžiau nuliptyti kačiuką. Ir pavyko. Ir tikrai toks, koks nupieštas.

Pradėsiu nuo to, kad yra išleista kita knyga apie lipdymą iš plastilino. Nesvarbu kokia, noriu tik paminėti, kad gyvūnai ten tipiniai lietuviški. Nepulkite šaukti, kad tai yra labai gerai, kol nepamatėte kas ir kaip. Nesusilaikiau nenufotografavęs palyginimui ne tik todėl, kad viena knygelė leista mūsų, bet ir todėl, kad parodyčiau koks nuobodos gali būti plastilinas (ir atvirkščiai):

 

 

 

 

Dabar pasirinkite ar lipdysite kairėje esančius gyvūnus ar dešinėje?  :)

Na o čia papildomas prizas iki čia perskaičiusiems. Dar viena knygelė. Čia tai, ko negalima pirkti ir rodyti savo vaikams. Tai yra žiauru...  :)

 

 

 

Kai kurie epizodai žavi. Štai vienas vaikas išsiprašė mamos leisti jam palipdyti prie mūsų staliuko. Mama nenoriai sutiko, bet visą laiką stovėjo nusisukusi. Manykime, kad ji buvo labai pavargusi ir todėl nenorėjo, kad vaikas lipdytų. Po gerų 10 minučių mama pradėjo žvilgčioti į tai, kaip gi sekasi jos vaikui. Dar po kelių minučių ji jau nuoširdžiai jam padėjo ir ne todėl, kad kažkur reikėjo greičiau išeiti, o todėl, kad pati pamatė kaip tai įdomu.

 

 

Mugės metu ir patys turėjome laisvo laiko, todėl nutarėme, kad būtų gerai pakelti savo lipdymo sugebėjimus į aukštesnį lygį (jis buvo nulinis). Pasirodo viskas nėra sudėtinga. Pasirodo tai netgi labai įtraukia. Pradedi nuo atskirų gyvūnėlių, po to noras pereiti prie paveikslėlių su tam tikrais scenarijais, o dar po to pabandėm nulipdyti ir Mažąją Princesę.

 

 

 

 

Negalvojau, kad sugebėsiu lipdyti iš plastilino. Dabar laukiu nesulaukiu kol M grįš iš kaimo ir mes galėsime kartu lipdyti  :)

Šūdinas filmas, arba Debesų žemėlapis (Cloud Atlas)

 

Ši filmo nuotrauka atspindi viską, ką šiandiena pamačiau kine. Seniai teko kine žiūrėti tokį šūdiną kiną. Kas mane stebina — tai daug gerų atsiliepimų. Kas mane džiugina — visi su kuriais kartu žiūrėjome pasakė, kad tai šūdinas kinas.

Kažkada man bandė įteigti tokią teoriją, kad gera muzika ar geros eilės yra tos, kurių klausosi daugiau žmonių. Deja (kai kuriems žmonėms), bet yra ne taip. Daugumą „pūko“ dainų tekstų galima nuspėti. T.y. padainavus vieną eilutę, antroji yra nuspėjama. Taip pat su žodžių junginiais. Jie kartojasi pastoviai ir tokie patys. Tai reiškia, kad tekstuose nėra nieko netikėto ir originalaus. Tai reiškia, kad tie tekstai yra šūdini. Čia taip labai labai primityviai žiūrint.

Šis kinas yra visas nuspėjamas. Praktiškai visų epizodų pabaigos yra nuspėjamos. O tai reiškia... (aukščiau seka nurodyta)

Šiame kine yra krūva epizodų, kurie labai prastai padaryti. Paimkite foto aukščiau. Humoras primityvus ir nuspėjamas (vėl gi). Išmeskite šiuos personažus ir jų istoriją. Jų vietoje įterpkime bet kokios komedijos ištrauką. Ar tai kažką pakeistų? Tiktai ne. Ar tai normalu? Ne.

Yra ir krūva nelogiškų epizodų, kuriems išvardinti reiktų daug laiko ir vietos. Pavyzdžiui eina nesveikas kiekis žmonių mirti. Nesvarbu ko iš tiesų eina, svarbu, kad miršta. Jų kiekis nerealus, o vieną nužudo per kelias minutes. Ne stovi didelė eilė, o jie eina. Kitas pavyzdys — sprogsta bomba ir vienos pusės kariai lieka stovėti, o kitos pusės karius nuneša banga. Sprogo tai tarp jų. Dar — nukrenta vienas personažų iš didelio aukščio žemyn. Po to staiga atsiranda. Jis išgyveno. Tai buvo nuspėjama, bet... Kaip? Kodėl?Primaigė kažką kažkur, atsidarė didelis satelitas ir iššovė. Ar kas gali nedvejodamas pasakyti kam ir kodėl?

Iš tiesų tai yra 3 valandos ir 32 Lt išmesti į šiukšlių dėžę.

Saku Modu

Saku Modu

 

Oi kaip nustebino. Gerąja prasme. Nežinau kiek tai alus, nes būtent alaus skonio man pritrūko, bet medaus, vaisių skonis superinis. Mėgavausi kiekvienu gurkšniu. Jei kas labai nori man parvežti lauktuvių iš Estijos - čia jums foto  :)  Ačiū Raimondai

Apie parodą „Mokykla“ ir jos lankytojus


Foto pasiskolinau iš delfi.lt

 

Vieną savaitgalį teko dalyvauti parodoje „siaubingi mokytojai“ arba „Mokykla“ ir „netikę tėvai“ arba „Vaikų šalis“.

Penktadienis buvo pensininkių mokytojų diena. Pagal amžių nebūtinai jau gauna pensiją, bet būtinai apie ją svajoja. Jos išsiskiria surūgusiais piktais veidais. Pamačius nesunku nuspėti ką sakys ir kaip elgsis. Iš šių mokytojų vaikai nesimoko, nes iš savimi labai patenkinto žmogaus nedaug gali pasimokyti. Jos viską moka - „aš seniai tokius lipdau“, viską žino - „tokią knygą jau turiu“, plastilino vaikams neduoda - „aš pati jo labai nemėgstu“, joms viskas per brangu ir nieko nereikia. Atsistoja priešais stendą ir galvoja: „Aš turiu eiti pavartyti tą knygą. Nenoriu, bet reikia“. Prieina, varto, o akys žiūri kažkur į šoną. Žiūri ir norisi garsiai rėkti: „Čia nemokamo nieko nėra!“. Po penktadienio nebežinojau ar mokyklose yra bent 20% normalių mokytojų.

 

Gerb. mokyklų direktoriai,

neišleiskite mokytojų iš darbo, jei jie nori važiuoti į parodą. Visi normalūs mokytojai atvažiuos laisvu nuo darbo metu — savaitgalį.

 

Šeštadienis ir sekmadienis džiugino. Pasirodė, kad tik penktadienis yra skirtas pensininkėms mokytojoms, o kitomis dienomis lankėsi visai kitokie mokyklų darbuotojai. Jie (tiksliau jos) dalinosi savo patirtimi ir domėjosi viskuo. Tai visiškai nebepriklausė nuo amžiaus. Taigi, ankstesnis mano kreipimasis yra pagrįstas praktiniais stebėjimais.

Kitoje salėje vykusi paroda „Vaikų šalis“ pritraukė daug šeimų. Po Mortos gimimo tapau nenormaliai jautrus daugeliui dalykų, susijusių su vaikais. Kai mama kaukia ir keiksmais prapliumpa ant vaiko — aš prieinu ir pasakau jai, kad ji elgiasi netinkamai. Nesu toks naivus, kad tikėčiau, jog mano vieno pastabos kažką pakeis. Tiesiog noriu tikėti, kad esu toks ne vienintelis ir jei apie netinkamą elgiasi kasdien primins atsitiktiniai praeiviai — kažkas pasikeis.

Kai kažkoks aktorius (matęs per tv, bet nežinau jo pavardės) sugeba vidury parodos staugia ant savo vaiko — suprantu, kad tai nėra atsitiktinai. Žmonės viešumoje taip elgiasi tada, kai toks elgesys jiems tapęs įprastu. Kur kas naudingiau vaikui ramiai pasakyti ką jis daro netinkamai ir kodėl (būtinai kodėl), nei įsijungus garsiakalbį išsikrauti.

Kai priėję tėvai akivaizdžiai yra televiziniai ir buteliniai, man gaila vaiko. Gaila todėl, kad jiems televizorius yra svarbiau už vaiką. Ar žinote kiek vidutiniškai per dieną Lietuvoje žmogus žiūri televizorių? TV3 besididžiuodami sakė, kad 4 valandas! Negaliu tuo patikėti (o gan nenoriu?). Visiems mažų vaikų tėvams sakiau, kad jų vaikai gali lipdyti, bet tėveliai būtinai turi jiems padėti. Šį kartą atsakymas buvo ištartas beveik su pasididžiavimu ir tikintis, kad to niekas niekada negalėtų nuginčyti: „Man laiko yra tik tiek, kad arba turiu pinigus uždirbti, arba su vaiku žaisti“. Po to pasakojo kaip vaikui pripirko nerealiai gerų žaislų ir jis vis tiek nežaidžia. Neperlipau per save — pasirinkau pamokymą vietoj parduotos knygos. Stovi vaikas, glaustosi prie tėčio. Gerai, kad yra tokia paroda, kur, kad ir labai skubėdami, jie pabūna kartu.

Dvi dienas pas mus praleido Danielius. Jo tėvai dirbo kažkuriame iš stendų. Vaikas lipdė iki nuprotėjimo. Viską. Mūsų paragintas nešė tėvams parodyti, ėjo pasakyti, kad su juo viskas gerai ir, galų gale atvedė tėtį parodyti kuo jis užsiima. Tėtis atėjo, palinksėjo galva ir tiek. Dvi dienas vaikas užsiima kažkur, su kažkuo... tėvams dzin. Tokių ir panašių buvo ne vienas. Džiaugiasi, kad vaikas kažkur ramiai užsiėmęs, bet absoliučiai neskatina jo tuo užsiimti kitus.

Nebuvo viskas taip blogai. Sutikome begalę puikių šeimų, kuriose vaikai auga laimingi, kuriose tėvai ir vaikai kartu. Šie vaizdai labai labai džiugino.

Kaip išsirinkti telefoną?

Atėjo laikas man pakeisti savo senutį Džiugo dovanotą iPhone 3G į kitą. Nesu tas, kuris seka visas naujienas apie telefonus ar žino daugiau nei eilinis žmogelis. Žinojau, kad iPhone tikrai nebeturėsiu dėl kelių priežasčių. Pirmoji ir svarbiausia buvo ta, kad nekenčiu, kai tam tikri dalykai padaryti per šikną. Ypač esminiai. Pavyzdžiui:

 • iPhone negalite naudoti kaip failų perkėlimo įrankio. T.y. ten neįrašysite bet kokių failų
 • Viską, ką norite ten įsikelti, reikia per iTunes. Per programinę įrangą, kuri padaryta blogiau nei blogai. Tikrai, teko daug internetinti, kol supratau kaip ji veikia
 • Norėdami pasikeisti skambutį į belekokį jums patinkantį, teks nueiti kryžiaus kelius
 • Nusipirkus naują kompiuterį ir suinstaliavus iš naujo iTunes (o be jo juk negalima) tenka nustebti... Jei norite sinchronizuoti (išsisaugoti kontaktų ir kitos info kopijas) teks viską ištrinti, nes čia juk kitas iTunes. Nesvarbu, kad telefonas tas pats ir iTunes prisijungęs vartotojas tas pats

Nepaskutinėje vietoje buvo ir kaina. Buvau nusistatęs 1000 Lt ribą, kurios nenorėjau iškart mokėti. O tai reiškia, kad reikia su Tele2 pratęsti sutartį porai metų.

Norėjau būti ramus, todėl nusprendžiau neeksperimentuoti. Kelis kartus esu bandęs skirtingus gamintojus ir po to teko kentėti  :)   Todėl šį kartą rinkausi užtikrintą gamintoją — Samsung. Kiek pasikalbėjęs su vienu, kitu žmogumi radau kelis variantus, iš kurių teko rinktis: Ace2, S2, SIII. Paskutinį atmečiau iškart dėl kainos. Dėl tos pačios priežasties buvau atmetęs ir S2, bet... Visagalis Excel arba pastabumas gali pagelbėti:

 

Jei suvedus visus tarifus į Excel telefono kaina nebūna toli nutolusi nuo galutinės, tai viena eilutė išsiskyrė. Nežinau ar tai marketinginis triukas, ar Tele2 klaida, bet nusipirkau S2 tik keliasdešimt litų brangiau nei Ace2 pigiausias variantas.  :)

Taigi, ponai ir ponios, skaičiuokite!

Krepšinis, „Lietuvos rytas“ ir „Siemens“ arena

Pastaruoju metu man sekasi. Skaitau Facebook, Google+, Twitter ir ten randu įvairių žinučių ar nuorodų apie tai, apie ką vis pagalvoju parašyti. Prisiminus mašinoje, savo nuomonę išsakyti pamirštu namuose  :)

Šį kartą apie beviltiškai atrodančia „Lietuvos ryto“ komandą. Ne apie jų žaidimą, o apie tai, kodėl gi jie anksčiau mušę lankomumo rekordus, šiemet nesurenka net pusės arenos. Ko gero tą mato visi, išskyrus „Lietuvos ryto“ savininkus ir vadovus. Jie kaltina Europos čempionatą, persisotinimą krepšiniu... Padovanokime jiems veidrodį?

Klubas, kuris nesugeba savo komandos pateikti taip, kad ji būtų patraukli. Taip, kad ji būtų mylima! Klubas nesugeba bendrauti su savo fanais, iš kurių dabar juokiasi visi: vieno stovi viename gale salės, o kiti kitame. Kiekvienas bando perrėkti kitą tik retai kada susikalbėdami. Anksčiau, prie pilnos Siemens arenos stovėdavo eilės ir bent pusė žmonių būdavo su komandos atributika, dabar gi tokį norint pamatyti reikia gerai paieškoti. Aūūūū...

Visas pasaulis žino, kad į žmones rungtynes traukia žvaigždės. Pernai metais, „Lietuvos rytas“ turėjo didžiausią Lietuvos žvaigždę - Joną Valančiūną. Jei rinktinėje nebuvo pats populiariausias, tai tikrai vienas jų. Iš mūsų klubuose žaidžiančių - konkurencijos turėjo nedaug. Ar klubas tai išnaudojo? Ar matėte kur nors „Lietuvos ryto“ didžiulį plakatą su Jonu Valančiūnu, reklamuojančiu patį klubą? Kada dar ten žais tokio lygio žvaigždė? Ne gana to, klubas gyrė super trenerį, kurio nesugebėjimą reaguoti į įvykius aikštelėje matė net neprofesionalai. Pakako apsilankyti Eurolygos atrankos varžybose. Treneris pusę metų ant suolo laikė Joną ir tai klubo problema, kuri pykdė fanus. Štai Jonas nuvažiavo į JAV ir per trumpą laiką ikisezoninėse rungtynėse demonstruoja aukščiausio lygio krepšinį. Kaip netikėta. „Raptors“ visus metus dirbo su jų būsima žvaigžde, kad šiemet ji jau būtų žinoma Toronto komandos fanams. Bet ką ten tos NBA komandos supranta... Žiūrint į dabartinę komandą, yra žaidėjų, kuriais galima „žaisti“: Renaldas Seibutis, Mindaugas Katelynas, galų gale Deividas Dulkys. Bet jiems reikia leisti žaisti, reikia rodyti ir kalbėti apie juos. Iš kitos pusės negalima rodyti tokių kaip Dovydas Redikas, kuris ne tik arogantiškas, bet ir savo išgertuvėmis ir išsišokimais jau ne vienam žinomas. Negalima rodyti ir Jomanto, nes jo nemėgsta 95% Lietuvos gyventojų. Nesvarbu kiek žaistų užsieniečių, bet lietuviai visada bus labiau mylimi.

Jei norite surasti didžiausią ne tik „Lietuvos ryto“ komandos populiarumo smugdytoją, bet ir apskritai krepšinio populiarumo - kaltinkite „Viasat“. Šita kontora išsityčiojo iš krepšinio ir jo gerbėjų taip, kaip daugelis net nesugalvotų. Nelabai įsivaizduoju kas turėtų nutikti, kad peržengčiau per save ir įsigyčiau „Viasat“ paslaugas. Kiekvienas, mokantis jiems pinigus ar žiūrintis jų kanalus, dėkoja už tokius veiksmus. Dar vis pamenu, kaip kiekvieną savaitę laukdavome krepšinio. Susirinkdavome su draugų krūva ir sirgdavome. Darydavome viską, kad tik nepraleistumėm šių dienų. Dabar jau sunkiai randu su kuo pasikalbėti apie krepšinį. Ačiū „Viasat“.

Prie krepšinio populiarumo mažėjimo prisideda ir LKL su ponu Linu Gyliu priešaky. Jam atrodo, kad rungtynes rodyti per televiziją yra nebūtina. Šiemet pasigyrė, kad daugelį rungtynių transliuos internetu. Juokas pro ašaras, bet transliuos tie, kas su LKL neturi nieko bendro. Čia Lino Gylio nei iniciatyvos, nei įdirbio nėra. Taip jau sutverta, kad pasiūla formuoja paklausą, o ne tik atvirkščiai. To ko nematai, dažnai ir nereikia.

Grįžtant prie „Lietuvos ryto“, tai jiems labai „padeda“ ir „Siemens“ arena. Rubikonas valdo ne tik šią areną, bet ir dar krūvą su arenos veikla susijusių įmonių. Kas būna kai norite organizuoti renginį „Siemens“ arenoje? Turite samdyti jų pačių įmonę. Organizuojate varžybas ir norite užkabinti tinklą ant vartų - samdykite jų įmonę, kuri tai padarys. Čia tik jums atrodo, kad galite be jų apsieiti. Ar galite į Siemens areną įsigyti bilietų ne iš „Tiketos“? Taip, tos sistemos, kuri visada lūžta, kai vyksta didesnis renginys. Tos, kuria naudotis neįmanoma. O ar galite nemokėti papildomai mokesčių? Jei bilietas kainuoja 10 Lt, tai mokėsite dar 3 Lt arenos mokestį, 3 Lt kasos mokestį. Jei gerai pamenu tai vienu metu tie papildomi mokesčiai būdavo dar didesni nei 6 Lt. Atėjo žiema ir arenos viduje reikai pasikabinti paltą? Susimokėkite papildomai! Nors ir labai džiaugiuosi gyvendamas Vilniuje, džiaugiausi ir Kaune atidaryta naująja arena. Pagaliau atsirūgs Rubikonui. Iki pilnos laimės trūksta tik dar vienos didelės arenos Vilniuje. Deja, to niekada nebus, kol Zuokas vadovaus miestui, bet gal kažkada ateity?

Suma sumarum... Aš nebeinu į „Lietuvos ryto“ varžybas ne dėl pinigų. Tiksliau gal ir dėl to, bet tai tikrai nėra lemiamas faktorius.

 • Kaskart eidamas į „Siemens“ areną jaučiuosi blogai
 • Tuščia arena man primena sėdėjimą namuose, tik namuose skanesnis ir pigesnis alus. Juk arenoje gerti jo net negalima
 • Man nepatinka kai komandai vadovauja nieko nesugebantis treneris
 • Man nepatinka, kai man patinkantys žaidėjai nežaidžia tiek, kiek verti
 • Man nepatinka, kad krepšinio normaliai negaliu pažiūrėti namuose. Taip, galimybė kai kurias rungtynes žiūrėti namuose, mane skatina eiti į areną

Balsavimo teisę reikia naikinti

Gyvenime ne taip jau mažai dalykų, kurių nesuprantu. Į kai kuriuos klausimus galima rasti atsakymus pačiam, padeda suprasti kiti, o į kai kuriuos klausimus atsakymai slepiasi labai giliai, arba jų nėra. Jei nėra atsakymo - kodėl reikia taip daryti, tai gal nebūtinai reikia daryti taip? Dabar apie balsavimo teisę. Na nerandu logiško ir suprantamo atsakymo.

Kodėl kaliniai turi teisę balsuoti? Visuomenė sukūrė sistemą, kaip tokius žmones izoliuoti (kiek ji gera - atskira diskusija), o dabar sakome - gal jūs norite spręsti kas gerai visiems? Jiems tikrai rūpėjo visuomenės gerovė, kai vogė, žudė... Taip, jų santykinai mažai, bet jų yra ir jie ne be priežasties izoliuoti. Kodėl jiems suteikta teisė balsuoti?

Ar balsavimas yra būtina sąlyga žmogui gyventi? Nemanau, todėl balsavimo teisės atėmimas asmenims, kurie parduoda savo balsus ir tiems, kurie juos perka yra būtinas. Per kelis balsavimus turėtumėm neblogai prasivalyti nuo šių šiukšlių.

Ir visos nuorodos į konstituciją ar kitus įstatymus yra niekinės. Konstituciją mes patys priėmėm ir galime keisti. Balsavimo teisės suteikimas žmonėms, kuriems nusispjauti ant valstybės yra tas pats, kas balsavimo teisės suteikimas kitos, priešiškai nusiteikusios, valstybės piliečiams. Kad būtų paprasčiau įsivaizduoti - suteikime teisę balsuoti Rusijos piliečiams. Jūsų fantazija jau dirba?

Vilkmergės Kvietinis

 

Vilkmergės alus turi Šviesaus, Tamsaus, Kvietinio... Visada laukiu, kol atsiras naujas Kvietinis alus. Net negaliu pasakyti kodėl šis alus man taip įdomus. Šitas nenuvylė. Ne todėl, kad būtų nepakartojamai skanus, ar nepaprastai nuostabus. Tokių alaus rūšių man nėra. Man yra skanus, įdomus, neskanus, belekoks ir pan. Kuo daugiau ir įvairesnio ragauju, tuo man smagiau. Šitas yra įdomus. Tikrai įdomus. Dauguma kvietinių alų yra saldūs, turintys aiškų vaisių skonį ir kvapą. Šitas alus turi labai tinkamo kartumo. Ne rūgštumo, ne saldumo, o kartumo. Ir tai mane labai nudžiugino. Jis įdomus. Norėdamas kitokio kvietinio alaus, parduotuvėje nusipirksiu šito.

Ar man atrodo, ar Vilkmergės alus visoms rūšims naudoja tuos pačius apynius? O kaip su mielėm?

Dar gal man gali kas papasakoti, kodėl Vilkmergės alus rašo, kad sudėtyje yra mielės, o kiti to nerašo?

Saku The Cream Of Dublin

Saku The Cream Of Dublin

Man jis labiau primena alaus kokteilius nei alų. Labai labai stiprus šokolado skonis ir per jį nesijaučia nei apynių, nei kito skonio. Ačiū Raimondai

Kai jau negerai su galva - kalti visi

„Jau niekuo nebetikiu – nei žmonėmis, nei valstybe, nei policija. Jei nepavyks atgauti pinigų, nusižudysiu – šoksiu iš vienuolikto aukšto”, – vakar dejavo 85 metų vilnietė Vlada M., iš kurios telefoniniai sukčiai išviliojo 45 tūkst. litų.

Čia iš lryto straipsnio. Užkalnis buvo greitesnis ir labai jau piktas. Kai tik išgirdau šią naujieną per radiją, važiavau į darbą. Ir nusikeikiau.

Nesuvedžiau galų iki Seimo rinkimų, bet tas tiesa - ji rinks Seimą. Ji tikrai nepatingės nueiti ir prabalsuoti. Na nebent iki sekmadienio spės ištęsėti savo pažadą. Spėkite ar ji balsuos už vagį Kubilių, kuris neapsaugojo jos pinigų ir leido įvykti šiam baisiam neteisingumui?

Vietoj to, kad Vlada pagalvotų, kokia ji buvo kvaila atiduodama pinigus nepažįstamam žmogui, ji kaltina visus. Net ir įspūdingai greitai nusikaltėlius sulaikiusius pareigūnus.

Tiems, kas bandys sakyti, kad ji nekalta, čia senatvė ir pan., pasakysiu:

 1. protelio girdėti per radiją ir televizorių kaip apgaudinėjami žmonės buvo?
 2. laiko neturėjimu taip pat skųstis negali?
 3. kur yra bankas žino?

Tai kodėl tada ji nenuėjo iki banko ir nepaprašė padėti apsaugoti jos 45 000 Lt? Yra kelios puikios priemonės, kurias aš žinau. Nesistebėčiau, jei jų yra dar daugiau:

 1. Yra bankomato dienos limitas. T.y. kie kleidžia nuimti iš bankomato per dieną
 2. Yra dienos pavedimo sumos limitas
 3. Yra mėnesio limitas
 4. Yra sms žinučių užsakymas, kai nuo sąskaitos nuimama daugiau nei X pinigų

Prašymai pakeisti limitus dar neseniai ibuvo nemokami, tikėtina, kad taip yra ir dabar.