Cookie Consent by TermsFeed

Plastilinas ir jo paslaptys

 

Išleidome knygelę „Plastilino paslaptys 1. Naminiai gyvūnėliai“. Kad knygelė labai graži ir įdomi matėme iškart, tačiau prie pačio plastilino teko prisėsti tik parodos metu. Gerai, būsiu sąžiningas — dieną prieš ją pabandžiau nuliptyti kačiuką. Ir pavyko. Ir tikrai toks, koks nupieštas.

Pradėsiu nuo to, kad yra išleista kita knyga apie lipdymą iš plastilino. Nesvarbu kokia, noriu tik paminėti, kad gyvūnai ten tipiniai lietuviški. Nepulkite šaukti, kad tai yra labai gerai, kol nepamatėte kas ir kaip. Nesusilaikiau nenufotografavęs palyginimui ne tik todėl, kad viena knygelė leista mūsų, bet ir todėl, kad parodyčiau koks nuobodos gali būti plastilinas (ir atvirkščiai):

 

 

 

 

Dabar pasirinkite ar lipdysite kairėje esančius gyvūnus ar dešinėje?  :)

Na o čia papildomas prizas iki čia perskaičiusiems. Dar viena knygelė. Čia tai, ko negalima pirkti ir rodyti savo vaikams. Tai yra žiauru...  :)

 

 

 

Kai kurie epizodai žavi. Štai vienas vaikas išsiprašė mamos leisti jam palipdyti prie mūsų staliuko. Mama nenoriai sutiko, bet visą laiką stovėjo nusisukusi. Manykime, kad ji buvo labai pavargusi ir todėl nenorėjo, kad vaikas lipdytų. Po gerų 10 minučių mama pradėjo žvilgčioti į tai, kaip gi sekasi jos vaikui. Dar po kelių minučių ji jau nuoširdžiai jam padėjo ir ne todėl, kad kažkur reikėjo greičiau išeiti, o todėl, kad pati pamatė kaip tai įdomu.

 

 

Mugės metu ir patys turėjome laisvo laiko, todėl nutarėme, kad būtų gerai pakelti savo lipdymo sugebėjimus į aukštesnį lygį (jis buvo nulinis). Pasirodo viskas nėra sudėtinga. Pasirodo tai netgi labai įtraukia. Pradedi nuo atskirų gyvūnėlių, po to noras pereiti prie paveikslėlių su tam tikrais scenarijais, o dar po to pabandėm nulipdyti ir Mažąją Princesę.

 

 

 

 

Negalvojau, kad sugebėsiu lipdyti iš plastilino. Dabar laukiu nesulaukiu kol M grįš iš kaimo ir mes galėsime kartu lipdyti  :)

Palikite komentarąKomentarai
 • Kestas

  Na is anksto atsiprasau! Dar kazkada skaiciau su idomumu kaip zmogus statosi,kokios problemos,patarimai...

  Veliau po truputi taip nusivairavot! Gal puse metu neskaiciau cia nieko.Dabar ziuriu visai fantazija issiseme.Nezinau kaip jums vaikai, bet man tai cia visiski \'briedai\'. beveik \'supermama.lt\' Nenorejau nieko izeisti!

 • nuo

  Aš ne apie leidėjus, o apie skaitytojus-pikėjus

 • Vytenis

  Nuo, jūs teisus, autoriai jau prieš pateikiant knygos idėją leidėjui turi priminti sau, kad yra ir bus neteisūs ir todėl neteigiant savo nuomonės iškart klausyti ir daryti kas jiems sakoma:)

 • nuo

  Vyteni: kadangi išleidote knygą, tai ir klystate. Kodėl autoriai mano, kad jie teisūs ir neklauso kas jiems sakoma?

  Šioje knygoje yra viskas ko reikia. Pagal pavyzdžius nulipdžius kelis personažus, jau įgauni supratimą kas ir kaip sukonstruotas. Reiškia sugebi kiekvieną objektą išskaidyti dalimis. Reiškia kiekvieną pamatytą dalyką gali nulipdyti. Tuo ši knyga yra unikali, palyginus su kitomis

 • Vytenis

  Man tai nei ta nei ta kngelė nelabai patiko. Tokiose knygose reikėtų struktūrą keisti taip,kad būtų aiškinami tik etapai kur gali pakibti ir nerasti kaip išspręsti problemos. O kai nuo pradžios iki paskutinio brūkšnelio atkartoji kaip parodyta nuotraukose tai kūrybos nei lavina nei leidžia jai pasireikšti. Gryna amatininkystė lieka.

  Tada koks tikslas tą arkliuką minkyti jei nėra jokio asmeniškumo? Paprasčiau tiesiog mažą žaislą- arkliuką įsigyti:)

  Čia kaip gero meno mokytojo būrelyje jūsų vaiko niekad nemokins kaip "gražiai", tikroviškai nupiešti princesės. Vaikas turi pats bandyti, o knyga ar mokytojas tik pakomentuos gal kompoziciją gal kažką kitą paaiškins. Tada atsiranda galimybė, kad vaikas pradės mastyti nestandartiškai, kvestionuos taisykles, o iš to dažnai ir atsiranda vėliau nestandartiškai mąstantys žmonės kurie gyvenime užaugę kuria, o ne kartoja kitų instrukcijas.

  P.S. Esu panašia tema išleidęs knygą gal todėl taip kritiškai vertinau;)

 • namukas

  vienodi, geras :D, prajuokino. šiaip labai mieli personažai nulipdyti gaunasi, ir labai fainas užsiėmimas kartu vaikams ir tėvams turėtų būti, žinoma tik kol nenusibos...

 • Enorca

  Tie dešinėje pusėje tokie faini, va tokius lipdyti norėčiau mokėti :D Kairėje tai kaip iš Kaziuko mugės pigiausiųjų suvenyrų... :) Visiems išeinai ir visų vienodi.

 • stogas

  fain