Cookie Consent by TermsFeed

Dideli langai pietų pusėje

Kai pietų pusėje numatėme įsistatyti didelius vitrininius langus, mus visi gąsdino, kad saulė prikaitins nerealiai ir neįmanoma bus gyventi. Pagyvenus beveik 2 metus galiu pasakyti, kad tai yra mitas.

Dabar sėdžiu kambaryje, kuriame yra 27 laipsniai ir džiaugiuosi kaip katinas. Lauke plius pora laipsnių, pilna sniego, o kambaryje nerealiai gera. Deja, žiemą saulės būna nedaug, bet kiekvienas jos išlindimas yra didelis džiaugsmas kiekvienam.

O kaip gi vasarą? Vasarą kambario neprikaitina. Pragyvenome dvi vasaras ir jokių problemų. O priežastis paprasta - vasarą saulė būna aukštai. Jei vasarą jos apšviestas kambario plotas yra tik kokio pusmetrio gylio, tai žiemą nusidriekia apie 3 metrus.

Palikite komentarąKomentarai
 • lovos internetu

  O tai kurioje pusėje nepatartina statyti lovos? Kaip tik planuojame namų apstatymą, tai renkamės kur stovės baldai. Svartome lovą statyti prie lango ar šiek tiek nuošaliau.

 • plastikiniai langai kaune

  Aš taip pat manau, kad dideli langai pietų pusėje yra geras sprendimas. Mums šis sprendimas ir pasiteisino.

 • langai

  Tai gal visai ir nieko dideli langai pietų pusėje. Nors vis dar nelabai tikiu, kad tai yra mitas.

 • to Marius

  Gal galetumei detaliau aprasyti tas isorines zaliuzes? jos kokios medziagos, suvyniojamos ar kaip? kiek kainuoja kv m, kur pirkti ? aciu

 • Marius

  Yra variantas - išorinės žaliuzės. Ne apsauginės, bet normalios. Labai gerai, rekomenduoju.

  Žiemą saulėtimis dienomis pakeliu, vasarą karštomis - pastatau skersai, vakare uždarau visai.

  Patalpos aukštis 5,5, langai per visą aukštį.

 • Rimantas

  Taigi, kuris esate kurmio brolis tai dideli langai ne jums, o langas i pietu puse ar vakaru puseje o dar didelis tai pasaka, o ne blogybe nors ziema siluma iseina pro lango riema o ne per stikla kaip visi mano tai didelis langas privalumas tiek ziema tiek vasara, vasara su zeliuzem galima prisitamsinti kad saule per kaitra neprikaitintu nors kiek tos saules keleta dienu ir lietus :) nesutiksiu su nuomone, kad dideli langai ne mums...

 • Vidmantas Nuolaida

  Saulė šviešia iki kokių 4-5 valandų pro juos ir neprikaitina kambario. Yra skirtumas dirbti prie pietų pusėje esančių langų ir tiesiog vitrininiai langai [tor kurių nesėdi

 • epas

  Na, dėl malonumo rudenį-žiemą-pavasarį sutinku, kad langai tiksliai į pietus yra gerai. Vasarą, jei dienos saulėtos ir vidutinė temperatūra virš 20 laipsnių - žiauru. Per langus patenka ne tik tiesioginė, bet ir atspindėta šiluma. Džiaugiuosi, kad mano pagrindiniai langai (vitrinos) yra vakarų pusėje,- saulė vasarą juos pasiekia tik apie 16:00 val.,o visai statmenai apie 19:00 val. Labai smagu pasėdėti ir sulaukti saulėlydžio, o vakarinė saulutė jau ne tokia karšta. Kitos namo pusės langai orientuoti į rytus. Irgi nėra blogai,- blogiau būtų jei toje pusėje būtų vitrinos. Dar pridėsiu, kad darbovietėje langai orientuoti į pietus ir į šiaurę. Nėra nieko baisesnio vasarą dirbti pietinėje pusėje. Gal Vidmantui kažkiek saulę užstoja miškas ir ne visą dieną kaitina jo vieno aukšto namą. Kitu atveju - tik kondicionierius išgelbės.

 • Rimas

  del silumos tai daug kas absoliutina tai reiskia silciausias namas be langu :) esme nes lango didume o santykije tarp langu ir sienu, bei svarbi langu orentacija pasaulio saliu atzvilgiu. sumazinkit arba atsisakykit langu siaureje ir isidekit maksimalius langus pietuose ir jeigu namas ne kiauras kaip retir viskas bus normaliai. kam prisildo vasara kad nera kur detis reiskia problema ne lango didume :)

 • roke

  praktiškai pasyvus namas pas Vidmantą gavosi, aš visuose kambariuose į pietus ir vakarus susidėjau langus iki žemės, net montuotojai sakė bus blogai, rasos, šals - nieko panašaus, reikia pirkti kokybiškus (pas mane Rehau Geneo) langus ir jokių problemų nebus ir dar apie pasyvių namų statybas pasidomėti, ten daug įdėjų apie šildymasi nuo saulės.

 • besidomintis

  vadovaujantis praktine projektavimo logika - namo langai ir tutri buti sukoncentruoti rytineje ir pietineje pusese, siaurineje ir vakarineje puseje esantys langai yra tik is butinumo arba estetinio vaizdo. o saule yra gerai...

 • Vidmantas Nuolaida

  Natūralu, kad per langus išeina didžioji šilumos dalis. Bet čia ne apie šilumos praradimus, o apie tai, kad neverta bujoti juos statyti pietų pusėje

 • Zaliuze

  Ir man butu idomu kaip su ta siluma, kadangi cia visi komentatoriai ta klausima iskele, "didesnis stiklas-didesnis silumos atidavimas"

  O vitrininiai langai tikrai gerai, malonu gamtos vaizdus stebeti netrugdomai per platu vaizda..

 • anonymous

  Jei vitrininiai langai bute ir tik i pietus - beveik mirtis:-) nėra kur pasislept.

 • Antanas

  Manau, kad vitrininiai langai turi tik vieną blogybę: dažniausia jie būna laidesni šalčiui nei namo siena. Visa kita tik gėris.

 • Paulius

  Na, dar kiekvienas kitaip supranta „didelius langus“. Nes pas mane kambaryje, kurį nuomuojuosi, kažkur 2.2m*1m (gal ir kiek didesnis, neturiu su kuo išmatuot dabar :( ). Tai žiemą tikrai įšildo stipriai. Tik tiek, kad klimatas kiek kitoks ten, kur dabar esu.

  Beje, per naktį neturėtų atvėsti stipriai? Juk per langus nemažai šilumos atiduodama. Nebent kokie nors superiniai langai naudojami.