Cookie Consent by TermsFeed

Krepšinis, „Lietuvos rytas“ ir „Siemens“ arena

Pastaruoju metu man sekasi. Skaitau Facebook, Google+, Twitter ir ten randu įvairių žinučių ar nuorodų apie tai, apie ką vis pagalvoju parašyti. Prisiminus mašinoje, savo nuomonę išsakyti pamirštu namuose  :)

Šį kartą apie beviltiškai atrodančia „Lietuvos ryto“ komandą. Ne apie jų žaidimą, o apie tai, kodėl gi jie anksčiau mušę lankomumo rekordus, šiemet nesurenka net pusės arenos. Ko gero tą mato visi, išskyrus „Lietuvos ryto“ savininkus ir vadovus. Jie kaltina Europos čempionatą, persisotinimą krepšiniu... Padovanokime jiems veidrodį?

Klubas, kuris nesugeba savo komandos pateikti taip, kad ji būtų patraukli. Taip, kad ji būtų mylima! Klubas nesugeba bendrauti su savo fanais, iš kurių dabar juokiasi visi: vieno stovi viename gale salės, o kiti kitame. Kiekvienas bando perrėkti kitą tik retai kada susikalbėdami. Anksčiau, prie pilnos Siemens arenos stovėdavo eilės ir bent pusė žmonių būdavo su komandos atributika, dabar gi tokį norint pamatyti reikia gerai paieškoti. Aūūūū...

Visas pasaulis žino, kad į žmones rungtynes traukia žvaigždės. Pernai metais, „Lietuvos rytas“ turėjo didžiausią Lietuvos žvaigždę - Joną Valančiūną. Jei rinktinėje nebuvo pats populiariausias, tai tikrai vienas jų. Iš mūsų klubuose žaidžiančių - konkurencijos turėjo nedaug. Ar klubas tai išnaudojo? Ar matėte kur nors „Lietuvos ryto“ didžiulį plakatą su Jonu Valančiūnu, reklamuojančiu patį klubą? Kada dar ten žais tokio lygio žvaigždė? Ne gana to, klubas gyrė super trenerį, kurio nesugebėjimą reaguoti į įvykius aikštelėje matė net neprofesionalai. Pakako apsilankyti Eurolygos atrankos varžybose. Treneris pusę metų ant suolo laikė Joną ir tai klubo problema, kuri pykdė fanus. Štai Jonas nuvažiavo į JAV ir per trumpą laiką ikisezoninėse rungtynėse demonstruoja aukščiausio lygio krepšinį. Kaip netikėta. „Raptors“ visus metus dirbo su jų būsima žvaigžde, kad šiemet ji jau būtų žinoma Toronto komandos fanams. Bet ką ten tos NBA komandos supranta... Žiūrint į dabartinę komandą, yra žaidėjų, kuriais galima „žaisti“: Renaldas Seibutis, Mindaugas Katelynas, galų gale Deividas Dulkys. Bet jiems reikia leisti žaisti, reikia rodyti ir kalbėti apie juos. Iš kitos pusės negalima rodyti tokių kaip Dovydas Redikas, kuris ne tik arogantiškas, bet ir savo išgertuvėmis ir išsišokimais jau ne vienam žinomas. Negalima rodyti ir Jomanto, nes jo nemėgsta 95% Lietuvos gyventojų. Nesvarbu kiek žaistų užsieniečių, bet lietuviai visada bus labiau mylimi.

Jei norite surasti didžiausią ne tik „Lietuvos ryto“ komandos populiarumo smugdytoją, bet ir apskritai krepšinio populiarumo - kaltinkite „Viasat“. Šita kontora išsityčiojo iš krepšinio ir jo gerbėjų taip, kaip daugelis net nesugalvotų. Nelabai įsivaizduoju kas turėtų nutikti, kad peržengčiau per save ir įsigyčiau „Viasat“ paslaugas. Kiekvienas, mokantis jiems pinigus ar žiūrintis jų kanalus, dėkoja už tokius veiksmus. Dar vis pamenu, kaip kiekvieną savaitę laukdavome krepšinio. Susirinkdavome su draugų krūva ir sirgdavome. Darydavome viską, kad tik nepraleistumėm šių dienų. Dabar jau sunkiai randu su kuo pasikalbėti apie krepšinį. Ačiū „Viasat“.

Prie krepšinio populiarumo mažėjimo prisideda ir LKL su ponu Linu Gyliu priešaky. Jam atrodo, kad rungtynes rodyti per televiziją yra nebūtina. Šiemet pasigyrė, kad daugelį rungtynių transliuos internetu. Juokas pro ašaras, bet transliuos tie, kas su LKL neturi nieko bendro. Čia Lino Gylio nei iniciatyvos, nei įdirbio nėra. Taip jau sutverta, kad pasiūla formuoja paklausą, o ne tik atvirkščiai. To ko nematai, dažnai ir nereikia.

Grįžtant prie „Lietuvos ryto“, tai jiems labai „padeda“ ir „Siemens“ arena. Rubikonas valdo ne tik šią areną, bet ir dar krūvą su arenos veikla susijusių įmonių. Kas būna kai norite organizuoti renginį „Siemens“ arenoje? Turite samdyti jų pačių įmonę. Organizuojate varžybas ir norite užkabinti tinklą ant vartų - samdykite jų įmonę, kuri tai padarys. Čia tik jums atrodo, kad galite be jų apsieiti. Ar galite į Siemens areną įsigyti bilietų ne iš „Tiketos“? Taip, tos sistemos, kuri visada lūžta, kai vyksta didesnis renginys. Tos, kuria naudotis neįmanoma. O ar galite nemokėti papildomai mokesčių? Jei bilietas kainuoja 10 Lt, tai mokėsite dar 3 Lt arenos mokestį, 3 Lt kasos mokestį. Jei gerai pamenu tai vienu metu tie papildomi mokesčiai būdavo dar didesni nei 6 Lt. Atėjo žiema ir arenos viduje reikai pasikabinti paltą? Susimokėkite papildomai! Nors ir labai džiaugiuosi gyvendamas Vilniuje, džiaugiausi ir Kaune atidaryta naująja arena. Pagaliau atsirūgs Rubikonui. Iki pilnos laimės trūksta tik dar vienos didelės arenos Vilniuje. Deja, to niekada nebus, kol Zuokas vadovaus miestui, bet gal kažkada ateity?

Suma sumarum... Aš nebeinu į „Lietuvos ryto“ varžybas ne dėl pinigų. Tiksliau gal ir dėl to, bet tai tikrai nėra lemiamas faktorius.

 • Kaskart eidamas į „Siemens“ areną jaučiuosi blogai
 • Tuščia arena man primena sėdėjimą namuose, tik namuose skanesnis ir pigesnis alus. Juk arenoje gerti jo net negalima
 • Man nepatinka kai komandai vadovauja nieko nesugebantis treneris
 • Man nepatinka, kai man patinkantys žaidėjai nežaidžia tiek, kiek verti
 • Man nepatinka, kad krepšinio normaliai negaliu pažiūrėti namuose. Taip, galimybė kai kurias rungtynes žiūrėti namuose, mane skatina eiti į areną
Palikite komentarąKomentarai
 • jura kavos aparatai

  Dėl Siemens arenos tai 100% tiesa!

 • Vaidas

  Kaip sako: siemens tvartas. Ir tikrai puiku, kad Kaune pastatė normalią areną, nors oi kiek buvo kišama pagalių į ratus.

  O dėl ryto tai gaila - turime turėti dvi stiprias apylyges komandas. Gal dar atsities. Nors šiaip aš už Žalgirį.

 • Paulius P.

  Būtent! Pats iškalbingiausias rodiklis, kad gyvendamas Vilniuje, Kauno arenoje apsilankau kelis kart dažniau paskutinius metus. Siemens stebėjau ir stebėčiau tik jaunių (arba rinktinės) pasirodymus.

  Kalbant apie Lietuvos Rytą apskritai, tai sakyčiau, išėjus Jonui (kad ir kaip visi stūmė ant jo) vadyba suprastėjo n kartų.

 • JOO

  Kaip bebūtų gaila su Žalgirio arena išėjo pramogos iš Vln. Na lieka dar mums teatrai ir Gedimino prospektas.

 • sas

  taip būna kai vairuotojas užmiega prie vairo (siemens). leki auto pilotu, rizikingai artėdamas į šalikelę, nukalantis kelis stulpiukus(mažesnės salės) ir pyst priekyje fūra (žalgirio arena). o viasat tai nėra ką sakyt , patys žmonės pasirašo apipyzdinimo sutartis a:D

 • Mindaugas

  Dabar gal bent iš dalies suprasit kaip jaučiasi lietuviško futbolo gerbėjai..

 • d-s

  pilnai sutinku su straipsniu ir komentarais

  nors is kitos puses sakant, is mano puses gal su amziumi tas jaunatviskas azartas praeina ir pasidaro nebeidomus tas krepsinis.... nors po vakar Zalgirio pergales pries Olimpiakos kazkaip idomiau pasidare.... tik gaila kad ne Lietuviai pagrindiniu smuiku groja....

  apie LKL tai galiu pasakyti, kad kai pradejo rodyti dvi tv ir viena visa laika rodo LKL tik su Zalgiriu, kita tik su LRytu, tai LKL man patamo mires, kur dingo kitu komandu dvikovos (juk ten apie 10 ar kiek...), kazkoks absurdas.....

  na bet kolkas vaikams idomu.... nors tiek gerai ziurekime is svese puse, jei kas randa :D

 • m

  As jau kokie 3 metais nusotjau dometis krepsiniu isskyrus olimppines ,pasaulio ar europos varzybas. Ramu ir galvos neskauda. Nereikia del krepsinio parintis - yra idomesniu dalyku gyvenime.

 • Ramūnas

  Dar šiek tiek trigrašio....

  Kaip Siemens arena rūpinasi lankytojais.

  Problemos jau prasideda atvažiavus, plotai aplink aikštelę dideli, bet ten jau prasideda komercija. Didžiulė dalis aptverta VIP klientams, žinau, kad vietas toje aikštelėje per Eurobasketą pardavinėjo per Tiketą. Dabar kaip ten nusipirkti vietą nežinau, na bet absurdas. Kita dalis aikštelės išnuomota automobilių pardavėjams. Žodžiu mašiną pastatyti didžiulė problema. aišku bus sakančių, kad teikia važiuoti visuomeniniu transportu. Mielai važiuočiau, jei gyvenčiau kur centre. Ramu, sėdi atvažiuoji, alaus išgeri. Bet gyvenu priemestyje, rungtynės baigiasi vėlai. Man tikrai sudėtinga į areną atvykti be mašinos.

  Va ir pamelavaau, problemos prasideda ne atvykus į areną, o perkant bilietą. Kas ten per debiliški mokesčiai priskaičiuojami? C\'mon jau net aviakompanijos pamokintos ir bilietų kainas rašo su mokesčiais, o čia.... Va pamačiau reklamoje bilietai po 31 Lt, na dzin, nusipirksiu. A va ne! Dar 4 Lt arenos mokesčio, 3 Lt aptarnavimo (WTF kas čia mane aptarnauja? perku internetu, bilietą pats spausdinu). Jaučiu perkant kasoje dar daugiau nulups. Va jau ne 31 Lt, o 38 Lt.

  Pati Siemens arena irgi optimizmu nekvepia. Cinizmo viršūnė imti rūbinės mokestį (pala, aš jau arenos mokestį sumokėjau, bet tai dar turiu mokėti?). Kas ten prie tų rūbinių darosi, baisu.

  Keista, kad ir WC mokesčio nerenka. Oj geri pinigėliai plauktų.

  Dar didžiausias įspūdis iš Siemens arenos - grūstis. ten grūstis reikia visur. Koridoriai siauri, o ir tai dalis jų atiduoti reklamom. Jei rungtynes žiūri antrame aukšte ir arena pilna, tai po renginio leidžiantis žemyn iš viso atrodo kad uždusi. Laiptinė siaura, kvėpuoti nėra kur. Baisu pagalvti, kas ten būtų gaisro atveju.

  Nenorom lyginu su Žalgirio arena. Ten po renginio nė pats nepastebi, kaip atsiduri lauke. Praėjimai, laiptai platūs, tos nusileidimo rampos nuo antro aukšto iš viso super.

  Jau senai laikas Siemens arenai pagalvoti apie savo strategija. Pažėkit, kiek ten koncertų renginių belikę. Visi į Kauną keliasi.

  Na ir Viasat. Yra sakančių, kad Eurolyga komercinis renginys ir na ok ima bapkes už transliacijas. Okei aš nepagailėčiau ten keliolikos litų per mėnesį už galimybę pažiūrėti krepšinį ar premier lygą. Bet tai aš turiu vienintelį šansą: pasirašyti 3 metų sutartį už brangiai kartu gaunant krūvą man visai neįdomių kanalų. Ačiū aš tada geriau jau be krepšinio pabūsiu.

 • Darko

  Turiu visiškai pritarti.

 • Ramūnas

  Labai teisingas straipsnis. Ypač apie Viasat ir Siemens areną. Turbūt labiau sušikusių krepšinio populiarumą Lietuvoje nėra. Siemens arena tai iš vis kaip parazitas. Gera jai buvo, kai konkurencijos nebuvo, bet dabar tai vos vegetuojantis darinys. Dabar pagalvojau, kad Žalgirio arenoje aš jau dabar buvau daugiau kartų, nei Siemens\'e. Nors gyvenu Vilniuje ir ta arena atsidarė tik kiek daugiau nei prieš metus.