Cookie Consent by TermsFeed

Blogas

Kauno Zoologijos sodas: kam jis reikalingas?

Teko dar kart pabūti Kauno Zoologijos sode. Jau antrą kartą šiemet. Pirmą kartą nuvažiavom kai  buvo šalta ir pusė gyvūnų „miegojo“ (juos uždaro žiemai). Jau tada mačiau tai, kas mane erzino, o dabar esu dar piktesnis. Jei kažką darai - daryk gerai (arba bent jau normaliai)!

Kam yra skirtas Zoologijos sodas? T.y. į kokį klientą jis yra orientuotas? Sunku bus pasiginčyti, jei atsakysiu - į vaikus. Tam nereikia kažkokių tyrimu, o jei netikite - nuvažiuokite ir pamatysite kas per lankytojai.

Pradėsiu nuo pačio žiauriausio dalyko - aptvėrimai. Visur per pora metrų nuo narvų yra papildomas aptvaras, kad žmonės nekištų rankų. Beveik visur, prie šių aptvarų, yra užsodintos gyvatvorės. Gražiau? Gal. O dabar apačioje dvi foto. Viena - kaip matau aš, ir kita - kaip mato mano 3,5 metų vaikas. Jos ūgis yra toks, kaip metais ar pusantrų vyresnių vaikų (107,5 cm).

 

 

 

O gal tik aš čia matau problemą?  :)  Niekur prie aptvarų nėra suoliukų, ant kurių galima būtų užkelti ir pastatyti vaiką. Visi juos kelia ant užtvarų. Sprendimas: 1. karpyti gyvatvores gerokai žemiau; 2. nesodinti jų visai; 3. įrengti suoliukus, ant kurių galima būtų užkelti vaikus. Problema yra ir su begemotais, kengūromis - ten aptvarai betoniniai.

Nepatogus išplanavimas. Čia jau kaip ir esminis pertvarkymas, bet reikia planuoti ir daryti viską, kad jis pasikeistų. Žmonės turi eiti tik į priekį ir taip pamatyti viską. Aklakeliuose gali būti tik ypatingo dėmesio sulaukiantys gyvūnai, kur žmonės eis bet kuriuo atveju. Dabar ten sugrūsti paukščiai, kurie pilki, jų mažai ir jie nematomi. Sprendimas: planuoti ir projektuoti keliukus iš naujo. Didelę dalį narvų galima nesunkiai transformuot ir perkelti. Juo labiau, kad pastoviai vyksta atnaujinimai ir pakeitimai.

Paukščių narvai. Yra kelių tipų. Rašysiu tik apie tris.

1. Erelių narvai yra labai dideli, bet ten gyvena vienas ar du ereliai. Jų nesimato! Sprendimas: padaryti apačioje, vidury narvo tunelį. Į jį įėjus, paukščiai visada būtų netoliese.

2. Gulbių, ančių ir pan. aptvėrimai yra žemi, tačiau plotas labai didelis. Sprendimas: reikia būtinai padaryti takelius į aptvėrimo vidų. Galima aptvertus, galima su tilteliais ir pan, bet žmonės turi būti arti paukščių.

3. Na ir paskutinis - naujai įrengti papūgų narvai. Jie padaryti dvipusiai - iš lauko ir iš vidaus. Matyt su intencija, kad bus galima žiūrėti ir žiemą? Bet kažkaip apšildymo normalaus ten nepastebėjau. Žinant kaip čia viskas daroma, spėju, kad tai papūgoms pasislėpti nuo lietaus. Pusė papūgų sėdi viduje - pusė lauke. Reiškia pusė matosi tik iš vienos pusės, o pusė - iš kitos. Viduje yra tamsu ir jas vos galima įžiūrėti. Lauke stiklinė dalis įrengta per žema ir man reikia lenktis. Sprendimas: iš vidaus padaryti stoglangius, arba laikyti įjungtą šviesą. Iš lauko stiklą būtina ireikai daryti nuo apačios iki pat viršaus. Taip bus visiems visada matomi paukščiai. Siena tarp lauko ir vidaus turi būti stiklinė, tada nereiks ir stoglangių ir paukščiai bus matomi iš abiejų pusių.

Gyvūnai ir jų nameliai. Nežinau kaip tiksliai geriausia spręsti šią problemą, bet ji yra. Dalis gyvūnų sulenda į savo nepermatomus „namus“ ir lankytojai jų nemato. Ne taip jau retai pasitaikanti situacija. Dalį gyvūnų (galbūt, net didžiąją dalį) šeria viduje. Tai reiškia, kad gyvūnas valgo viduje, kur jo niekas nemato ir taip dar mažiau laiko praleidžia ten, kur jis turi būti. Sprendimas: įtaisyti ėdžias, lovius.. taip pat ir lauke.

Prekyba. Buvau sekmadienį po pietų. Kažkokios kavinės kaip ir yra, bet nedirba. Apšiurę kioskeliai lyg ir yra, bet jie jau užsidarinėja prieš pusę šešių. Visiškai neplanuota, neorganizuota, nesutvarkyta.

Tušti plotai. Man atrodo, kad Kauno Zoologijos sodas gali dar plėstis, nes žalių tuščių plotų dar yra. Gal reiktų pradėti sistemingai planuoti ir projektuoti? Man toks vaizdas, kad vadovai pasako, statybininkams ko reikia, o jie padaro kaip jiems atrodo. Jei taip nėra - reiškia problema dėl nekompetencijos dar aktualesnė.

Neseniai skaičiau kaip iš kavinės atėmė mešką, po daug metų, nes sąlygos neleistinos. Gali ateiti patikrinti ir į Kauno Zoologijos sodą. Kai kurie gyvūnai (teisybės dėlei verta pasakyti, jog mažuma) tokiuose mažuose narvuose, kad drąsiai gali konfiskuoti ir siųsti į Vokietiją.

Situacija nėra tik bloga, bet Kauno Zoologijos sodo vadovų nekompetencija neabejoju. Ten vadovas turi būti ne veterinaras, gyvūnų teisių atstovas, .., o vadybininkas. Žmogus, sugebantis surasti rėmėjų, išmušti pinigų, organizuoti darbą ir jį planuoti. Gal kada nors...

Kalnapilis Brown Ale

Kalnapilis Brown Ale

 

Tokio šūdino alaus reikia paieškoti. Nusiteikiau gaiviam tamsiam eliui ir gauvau mineralinio vandens. Yra citrinos skonio, uogų... dabar yra ir su deginta karamele. Pirmi gurkšniai tokie, kad nieko, išskyrus angliarūgštę, nejauti. Baigus gerti lyg ir degintos karamelės skonis. Galite drąsiai eiti pro šalį. Šūdino alaus pilna ir šiaip.

Rinkimai ant nosies

Kasmet pagalvoju, kad eičiau į rinkimus. Ne, nesu toks naivus, kad galėsiu viską sutvarkyti ir padaryti. Visų pirma tam, kad maksimaliai viešinčiau viską. To laaabai trūksta.

Yra seimo narių puspročių arba nevispročių. Kitaip jų tikrai negalima pavadinti. Gargžduose vėl kandidautuos Petras Gražulis. Aš ne medikas, bet man atodo, kad jam reiktų gydyti galvą priverstiniu būdu. O jau Seime šiam žmogui tikrai ne vieta. Gal pagaliau atėjo laikas jo nerinkti?

Štai Paulius labai tiksliai ir aiškia iviską surašė:

Gražulis vėl kandidatuoja į Seimą Gargždų vienmandatėj. Patekęs į Seimą jis vėl nebaudžiamas keliasdešimt kartų viršys greitu iš Latvijos įmonės "nuomoto" visureigiu, laipios per barikadas, siūlys civilzuotame pasaulyje nesuvokiamaus įstatymus ir jų pataisas, po Seimo patalpas šmirinės kokios nors bulvarinės televizijos laidos užsakymu, proteguos savo koldūnų verslą ir užsiims kitokiais šūdniekiais. Gargžduose jis turi konkurentų (įskaičiuojant ir konservatorę Agnę Bilotaitę, kuri tikėtina, turi savo resursų), bet jeigu norim, kad rinkimai ten vyktų nuožmiai ir Petras nebeįlįstų į Seimą, galima rinktis ir kitą kandidatę - Nijolę Katkienę. Aš savo 39 litus jau pervedžiau, galit prisidėti ir Jūs. Jeigu nieko ir nepavyks, vis tiek galimas rezultatas bus vertas pastangų, o jų čia reikia tiek nedaug. Visa informacija čia:

Padėk įgyvendinti NIJOLĖS KATKIENĖS rinkimų kampaniją - prisidėk 5/10/20/39 LT pervesdamas juos į NIJOLĖS KATKIENĖS rinkimų sąskaitą LT594010040200453021.

Tavo bokalas (ar du) neišgerto alaus - mums didžiulė pagalba :) AČIŪ!
________________
Nijolė Katkienė (Monikos, Jolitos ir Marijos mama) šiais metais nusprendė, kad užteks klausytis pažadų apie rojų po 10 dienų ir keliatūkstantinę minimalią algą mažiau nei po metų, ir iškėlė savo kandidatūrą į LR Seimą 31 numeriu pažymėtoje vienmandatėje Gargždų rinkim

ų apygardoje.

Kandidatė sako - pokyčių reikia, tačiau norint jų, turim kryptingai dirbti ir pamažu siekti savo tikslų.

Kodėl tu čia ir ko tavęs prašome? Prisidėti prie kandidatės rinkimų programos pinigine parama - mums svarbus kiekvienas litas (tačiau aukoti galima ne daugiau kaip 39lt, jei aukotumėt po daugiau, reiktų tai deklaruoti ir tvarkytis visokius popierius, vis gi, jei sutiktumėt skirti mūsų kampanijai didesnę sumą - pasikalbam).

Stoti prieš 7 partijas ir jų kandidatus - rimtas iššūkis ne tik kandidatei, bet ir jos komandai - penkiems jauniems žmonėms, nė karto nesusidūrusiems su politika. Tad padėkit mums įgyvendinti mūsų iššūkį ir įrodyti sau ir visiems, kad noras, entuziazmas ir kryptingas darbas gali daug - net nugalėti politikos vilkus, įpratusius tik gąsdinti, žadėti neįgyvendinamus dalykus, gražiai šypsotis prieš žurnalistus ar rėkauti ir šokinėti per tvoras (taip taip - stojam prieš patį Petrą Gražulį, tad jėgų tikrai prireiks).

Savo piniginę paramą galite išreikšti pervesdami lėšas į specialią Nijolės Katkienės rinkimų sąskaitą:
LT594010040200453021

Visad laukiam norinčių prisidėti prie kampanijos įgyvendinimo - rankos ir galvos visad neprošal :)

Susitiksime spalio 14 d. LR Seimo rinkimuose - būkim aktyvūs ir balsuokim atsakingai! Iir aišku, už mūsų kandidatę :)
https://www.facebook.com/events/454810464540264/
Aš irgi pervedžiau pinigų šiai kandidatei.

Šildymo išlaidos: visi metai

Taigi, pagaliau turiu visų metų elektros išlaidas. Čia tiems, kas netingi pasidomėti, pasiskaičiuoti kiek kainuoja geoterminis šildymas sezono (ir ne) metu. Dabar bus lengviau, nes matysis ir vasarą ir žiemą.

Šildymo sezoną pradėjome rugsėjo 1-ąją, o baigėm... gegužę, bet po to birželį vėl šildėmės, nes atsibodo nekomfortabiliai jaustis. Dar reiktų įvertinti, kad žiemą lempos daugiau dega ir namie būname gerokai daugiau nei vasarą.

Mėnuo Dieninis Naktinis Pinigai
Rugpjūtis 150 250 160
Rugsėjis 150 350 190
Spalis 280 550 320
Lapkritis 348 583 369
Gruodis 487 748 493
Sausis 548 825 537
Vasaris 565 883 565
Kovas 324 719 401
Balandis 244 463 278
Gegužė 120 287 162
Birželis 227 379 241
Liepa 142 165 130

Iš viso per metus sudeginau: 9787 kWh ir todėl sumokėjau 3846 Lt.

Jei vidutiniškai gaunasi, kad elektra kainuoja apie 170 Lt/mėn., tai per metus geoterminis šildymas kainavo apie 1800 Lt.

Namo gyvenamas plotas 170 kv. m. Tai gaunasi 10,59 Lt vienam metrui.

Kodėl Lietuviai ploja lėktuvuose? Todėl, kad taip reikia!


Foto: oatsy40

 

Kartais taip jau būna, kad yra mintis, bet vis reikia spyrio į pasturgalį. Juo tapo visiškai bevertė apklausa (arba jos dalis) - kodėl žmonės ploja nusileidus lėktuvams.

Aš be apklausos galiu pasakyti, kad ploja tik pigiuose skrydžiuose, nes jais skraido ryški dauguma Lietuvos žmonių. Jai skraido žmonės, kuriems kelionių neapmoka įmonės ir nesiuntinėja pastoviai į komandiruotes. Gavę paragauti mėgstamo retai vartojamo maisto - jūs džiūgaujate. Ragaudami tą gėrimą kasdien - ilgai džiūgausite?

Į visą tą plojimą žiūriu kaip į savotišką atrakciją, kuria išsiskiria Lietuva. Gal dar kokia šalis.

Juk turistai į šalį važiuoja pamatyti ar išgirsti to, ko kitur nėra. Gėda prieš juos? Kažkada vienas garsus Rusijos dizaineris pasakė, jog Lietuva išsiskiria ant visų parduotuvių durų nurodytu darbo laiku savaitės dienomis. Niekada apie tai nepagalvojote, tiesa?

O ar jums gėda ploti po spektaklio? Tai kodėl susiraukusiems, apie save per gerai manantiems, ponams yra gėda ploti lėktuve? Visi ploja gerai darbą atlikusiam aktoriui pilotui. Ar tai blogai?

Žinote tokį juoką: „Kai Kalnietis meta tritaškį, kažkur miršta kačiukas“? Ar tikrai tas kačiukas miršta kai suplojate lėktuvo pilotui ir/ar personalui?

Apie rūkymą ir rūkalius

 

Yra toks niekada neklystanits žmogus kaip Artūras Račas. Jis tikrai nekvailas ir apsišvietęs, bet savimeilė tokia, kad užtektų pusei Lietuvos. Kvailumas ir bukumas, mano nuomone skiriasi, todėl A. Račą galiu drąsiai pavadinti buku. Žmogus, kuris visada teisus, negali būti kitokiu.

Išprovokavo mane jo blogo įrašas. Citata:

Joniškélis.
Karpiu dvaras.
V.Bareikis, A.Orlova, E.Zabelov iš Baltarusijos…
Gulim sau ant pievos, alus, kava ir ,žinoma “Camel”…
Ir staiga dama iš už pusantro metro pakilusi iš miegančio džentelmeno glèbio nepatenkintu balsu klausia: gal galima bůtu nerůkyti, čia juk vieša vieta…
Atsakymas: negalima, nes vieša vieta labai didelé ir jei nepatinka, galima pasitraukti.
Užknisa tokie viešu vietu ieškotojai…

 

Užknisa mane žmonės, kurie nesupranta, kad jie daro tai, kas kitiems trukdo ir jaučiasi taip, lyg visi kiti turėtų aplink juos šokinėti. Kodėl parke negalima atnešti šūdukų ir pabarstyti Račui po nosimi? Negalima kakoti parke, bet barstyti šudukų juk nedraudžiama? Trąša kaip nekaip. Arba imkime gražesnį pavyzdį - pasistatysiu magnetolą ir garsiai leisiu muziką, kuri daugeliui nepatinka. Panašiai yra ir su rūkymu. Net atmetus rūkymo kenksmingumą sveikatai, kodėl aš turiu kvėpuoti rūkaliaus bezdalais? Nematau skirtumo bezdėti be sustojimo ar rūkyti.

Kitas įdomus su rūkymu susijęs dalykas - pažiūrėkite rūkalių mašinos pelenines. Praktiškai visų jų bus švarios ir tuščios. Aš jau labai seniai nemačiau rūkaliaus mašinoje pilnos nuorūkų peleninės. Atsakymas būna vienas - taigi smirda. O kur ponai dedate nuorūkas? Prie bet kurios sankryžos puikiai tai matosi. Kai kuriose žolės nesimato per nuorūkas. Tai kodėl nereiktų uždrausti rūkyti mašinose?

Kai uždraudė rūkyti kavinėse - visi atsikvėpė lengviau. Visi - tiek rūkantys, tiek nerūkantys. Bent jau iš mano pažįstamų rato nežinau nė vieno, kuris pasakytų, jog reikia vėl leisti kavinėse rūkyti. Dėl tokių kaip Račas, noriu, kad uždraustų rūkyti visose viešose vietose, nors man netrukdo toliau nuo manęs gamtoje rūkantys žmonės. Tegu jis rūko savo namuose (ir ne tualete, nes kaimynų tualetuose taip pat smirdės).

Žaliuzės, roletai, romanetės, plisuotos žaliuzės...

Praėjus kiek daugiau nei metams, išsipildė Raimondos noras ir namuose, ant langų, atsirado žaliuzės. Plisuotos žaliuzės. Nemažai žmonių dar nežino kas tai tokio ir kuo tai yra gerai.

Yra dabar daug prigalvotų dalykų langams uždengti. Tiek nuo saulės, tiek nuo smalsių akių. Čia trumpai apie pagrindinius (užuolaidos visiems žinomas dalykas) ir plačiau apie plisuotas žaliuzes.

Horizontalios žaliuzės. Tai tokios, kurias naudojome pačioje pačioje žaliuzių atsiradimo mūsų šalyje pradžioje. Visi matė, visi žino. Jos puikiai renka dulkes. O kai būdavo mediniai langai, galima būdavo įsistatyti ir tarp stiklų.

Vertikalios žaliuzės. Jas galima pamatyti biuruose. Labai daug biurų, kur jomis uždengiami langai, stiklinės pertvaros...

Roletai. Juos matę taip pat daug kas. Viršuje rėmo tvirtinasi mechanizmas, ant kurio susisuka roletas. Medžiaginiai su apačioje esančiu sunkia juosta. Iš kraštų ant rėmų galima tvirtinti juosteles, kurios prilaiko, kad atidarius langą jos liktų prie stiklo. Jie gerai atrodo, medžiagų pasirinkimas didelis.

Romanetės. Man atrodo, kad jos atsirado vėliau visų aukščiau aprašytų. Jos labiausiai primena užuolaidas. Sukabintos kas tam tikrą atstumą, atitraukiant į viršų jos klostuojasi. Taip pat ant rėmo tvirtinamas mechanizmas.

Plisuotos žaliuzės, plisetai, plise, plisetės... Jas vadina dar bala žino kaip. Didžiausias pliusas - jos neturi mechanizmo, tvirtinamo ant lango rėmo. Taip pat jos atsitraukia tiek į apačią, tiek į viršų.

Štai kaip dabar atrodo mūsų dideli langai, jas užtraukus:

 

Kodėl mums netiko kiti variantai? Jei darai tvarkingai langų apdailą, tai tiek iš lauko, tiek iš vidaus reiktų apdailą užleisti ant lango rėmo. Tada nesusidaro šilumos slenkstis, nerasoja ir neauga grybeliai. Užleidus apdailą ant rėmo atsitinka taip, kad langas atsidaro nelabai daug daugiau nei 90 laipsnių kampu. Ant rėmo uždėjus mechanizmą (tarkim roletų) langas atsidarinėja tik 45 laipsnių kampu ir mechanizmas atsiremia, taip gadindamas gražia apdailą ir dar pats laužomas.

Ieškojome gerai atrodančio ir be jokių ant rėmo besitvirtinančių mechanizmų. Tada atradome plisuotas žaliuzes.

Vienas aktualiausių klausimų - ar labai brangu? O kas yra brangu?  :) Vienoje jas gaminančioje firmoje mums pasakė paprastą formulę kaip suskaičiuoti, kiek reikia sukaupti pinigų. grubiai 100 Lt už langą + 100 už kiekvieną ploto kvadratinį metrą. Realybėje medžiagų kaina yra nuo kokių 65 iki ... didžioji dalis kainuoja 65, 85, 120 Lt. Ir tikrai nėra taip, kad už 65 Lt yra šlamštas, o geros tik po 120 Lt. Skirtumas susidaro ne tik dėl medžiagos raštų ar faktūros, bet ir dėl kitos medžiagos pusės. Kai kurios visiškai nepraleidžia šviesos ir turi šilumą atspindintį foną.

Mūsų tikslas buvo apsisaugoti ne nuo karščio, o nuo tiesioginių saulės spindulių ir nuo smalsių akių. Nors, tiesa pasakius, po metų nelabai man tos kitų akys ir berūpėjo.

Foto nesimato tikrų spalvų, nes fotografavau vėlų metą su blicu. Spalvos išryškintos ir nesimato to šviesos praleidžiamumo. Gana stipriai skiriasi jų išvaizda šviečiant saulei, tiesiog dienos šviesoje ir vakar uždegus lempas.

Štai mūsų virtuvės langai:

 

Plisuotos žaliuzės tvirtinamos labai paprastai - į rėmą iš viršaus ir apačios įsukami 4 varžteliai (su kvadratiniais mažiukais plastmasės gabaliukais. Pagal foto matomus nenukirptus siūlus matosi du taškai apačioje. Lygiai taip pat ir viršuje. Tada įsimauna į prisuktus plastmasinius kvadratėlius vervelės (gumelės) ir viskas. Tikrai laaabai paprasta pritvirtinti ir paprasta nuimti jei norime plauti (taip, jos plaunamos).

O štai dar vienas jų didelis gerumas - pakėlimas arba nuleidimas iš viršaus ar apačios:

 

Ir dar viena foto, kurioje matosi kiek mažai vietos jos užima:

 

Reklama, už kurią niekas nemokėjo  :)

Kai domėjomės plisuotomis žaliuzėmis, nuėjome į kelias vietas. Kainos skyrėsi. Preliminari sąmata mūsų visiems langams (4 virtuvėj, 5 svetainėj, 2 priešpirtyje) buvo... taip pasakius švelniai skirtinga. Štai Ardenoje mums paskaičiavo 3200, o Euriviloj 1800. Neblogai? Iš tiesų labai rekomenduoju kreiptis į pastaruosius. Retai taip nutinka, kad viskas nuo a iki z buvo labai gerai. Nuo paskaičiavimo, pritaikytos papildomos nuolaidos neprašant, aiškinant kuo kas skiriasi iki gamybos ir supakavimo. Retai kada būna taip, kad nėra prie ko prikibti. Atsiimant man parodė ir papasakojo kaip paprasčiau atsimatuoti ir pritvirtinti jas (kadangi sakiau, jog tvirtinsiuosi pats). Gerai dirbančių įmonių Lietuvoje ne taip jau daug, todėl jos turi ir gerai gyventi  :)

Ar įmanoma internetu nusipirkti skvošo raketę?

Atėjus gimtadieniui visi ieškome dovanų. Aš visada džiaugiuosi, kai kažkas pasako pats ko norėtų ir nereikia sukti galvos. Žmogus gauna jam reikalingą daiktą, o man neskauda galvos. Kartais žmonės turi hobi ir tada nebūtina sakyto ko nori.

Raimonda žaidžia skvošą. Ne taip seniai pradėjo, bet pakankamai ilgai, kad suprasčiau, jog jai tikrai patinka. Nusipirko savo kamuoliuką, po to kitą. Liko raketė. Gimtadienis labai gera proga.

Nežinau kur yra sporto prekių parduotuvės, išskyrus visokius Sport line, kur bepročiai jų kainomis kažką perka. Tačiau turiu internetą. Susiradau dvi parduotuves, kurios turi kažkokį pasirinkimą: shop24.lt ir prosport.lt.

shop24.lt

Šioje man pasirodė pigiau, todėl nutariau užsakyti čia. Niekada nebūna paprasta ten, kur parduotuvė atrodo kaip pigus prekių katalogas.

Susiradau norimą raketę ir užsisakiau. Apmokėjimą pasirinkau atvežimo metu. Negavau nei laiško apie tai, kad užsakymas gautas, priimtas ar pan. Nėra jokios galimybės pamatyti tai ką užsakei, kada ir pan. Užsakiau dar kartą šiek tiek kitą raketę. Viskas taip pat. Parašiau laišką, kad paliktų tik antrąjį užsakymą.

Ryte gavau emailu laišką, kad mano užsakytos raketės nebeturi. Netikrinau, bet nenustebčiau, kad jos neišėlė iš prekybos. Negaliu patikrinti, nes nežinau tiksliai kokią užsakinėjau  :) Laiške buvo prisegtas pdf failas su tuo, ką jie turi (čia ne foto bloga, čia tikrai tokios kokybės foto atsiųstame faile):

 

Pasirinkau, pažadėjo pirmadienį pristatyti. Kaip ir tikėjausi - pirmadienį paskambinus, atsiprašė ir pažadėjo pristatyti trečiadienį. Nenustebau.

Trečiadienį tikrai pristatė. Tačiau atsirado 10 Lt pristatymo mokestis, kurio niekur kitur nemačiau. T.y. nei užsakant, nei perspėjo telefonu ar emailu. Prekes atvežė patys, o aš neturėjau reikiamos sumos be grąžos. Arba 10 Lt mažiau, arba viena kupiūra per daug. Taigi, padarė papildomą nuolaidą ir kainavo tiek kiek ir turėjo.

Pliusų ši parduotuvė turi tik tiek, kad tikrai greitai atsakinėja į laiškus ir paskambinę perspėja. Tik tiek.

 

prosport.lt

Ši parduotuvė neatsakinėja į emailus. Norėjau pirkti joje, bet negavęs atsakymo gavau laišką iš aukščiau aprašytos su pasiūlyta dar mažesne kaina. Klientas nuplaukė. Tikrai ne pati geriausia vieta pirkti.

Ir mane nervina kai parduotuvėse reikia pasirinkti kiekį, o ne tik paspausti „į krepšelį“. O kai kiekis pavadinamas „dydžiu“, tada viskas atrodo keistoka.

 

Prekiaujant internetu emailas turi būti pagrindinė bendravimo priemonė. Tai reiškia, kad atsakoma turi būti greitai.

Henrikas Pontopidanas „Peras, laimės kūdikis“

Henrikas Pontopidanas - Peras, laimės kūdikisPerskaičiau Henriko Pontopidano knygą „Peras, laimės kūdikis“.

Ntajį kartą nutryniau ką prirašiau ir supratau, kad reikia parašyti tik tai, apie ką ji ir labai parekomenduoti visiems ją perskaityti.

Peras yra inžinierius. Peras paliko šeimą ir net jos gėdinasi. Peras netiki dievu. Peras gauna ko nori, bet tuo pačiu viso to neturi. Peras yra žmogus nuo a iki z: nuo džiaugsmo iki liūdesio, nuo laimės iki nusivylimo, nuo aukštai iki žemai... Knygoje tiek daug visko, kad sunku ją apibūdinti. Čia parašyta kiek aiškiau.

Puiki knyga.

4 metai su manoknyga.lt

Jau keturi metai. Negaliu sakyti, kad jie praėjo labai greitai. Galiu pasakyti, kad man asmeniškai tai geri metai, nes darbas yra malonus.  :)

Ta proga pareklamuosiu šios dienos akciją. Tikra nuolaida visoms knygoms. Kainos prieš taikant nuolaida nesukeltos, kaip daro daugelis.  :)

Lev Tolstoj „Ana Karenina“

Lev Tolstoj - Ana KareninaLevo Tolstojaus knyga „Ana Karenina“ yra knyga apie meilę. Apie didelę, beprotišką ir kartu visiškai žemišką.

Kažkoks magiškas sugebėjimas aprašyti visas mintis ir jausmus nuo banalių akimirkų iki Holivudo rodomų nežemiškos meilės vaizdų. Tiesa sakant, neįsivaizduoju kokiu būdu galima visa kas aprašyta paversti vaizdais. Galima parodyti gražių atvirukų, bet ne minčių. Nesuprantamu būdu rusų rašytojai sugeba įlįsti taip giliai į žmogų, kad skaitydamas rausti, bali, džiaugiesi, liūdi už herojų.

Gera knyga.