Cookie Consent by TermsFeed

Apie tai, kaip leidykla TEV su konkurentais susidoroja

Kartais nutinka neįtikėtinų dalykų, kurie priverčia griebtis už galvos.

Didžiausi pinigai leidyboje yra iš vadovėlių. Nesudėtinga apskaičiuoti kiek tiksliai jų reiks, todėl neliks neišpirktas tiražas. Nesudėtinga pakelti kainą, nes juos vis tiek pirks. Rašau vadovėliai, nors po šiuo pavadinimu yra ir pratybos, testai... Tikrai nelaukiu tos dienos, kada mano vaikas eis į mokyklą.

Šiais metais Šviesa tiek kartų nutraukinėjo ir atnaujino tiekimą, kad jau nebepamenu kaip buvo su vadovėliais. Prieš tai, kelis metus, jie mėnesį vadovėlius parduodavo tik mokykloms. T.y. niekam kitam. Vadovėlių skaičius yra ribotas (nes tiksliai žinoma kiek yra mokyklų, kiek mokytojų, kiek mokinių) ir tai yra jų priežastis. Tačiau vadovėlių juk nereikia niekam kitam ir jie vis tiek pateks tam, kam reikia. Sakote užkeltomis kainomis? Gali būti. O taip negali nutikti, kai platina vienintelė įmonė?

Kažkada bandėme dirbti su tokia leidykla - TEV. Nebepamenu tiksliai kas ir kaip, bet nepavyko susitarti. Retai, bet kartais taip jau nutinka.

Mes dalyvaujame viešuosiuose pirkimuose, kai perkamas objektas - knygos. Kartais laimime, kartais ne. Pavyzdžiui Šviesa siūlo mokykloms kainas mažesnes nei duoda didmenininkams. Ir čia jau nieko nepadarysi. Ir štai dalyvavome viename tokių pirkimų. Laimėjome vieną jo dalį, kur visos knygos buvo leidyklos TEV. Leidykla TEV taip pat dalyvavo ir pralaimėjo. Neįtikėtina?

Kaip jau minėjau, su leidykla TEV mes nedirbame, todėl kainas pasižiūrėjome jų el. parduotuvėje ir užsidėjome nedidelį antkainį. Padarėme vieną klaidą ir gavosi taip, kad knygas pardavėme tik keliais litais brangiau nei savikaina. Tačiau net jei nebūtumėm suklydę - šį pirkimą vis tiek būtumėm laimėję. Iš pradžių niekaip nesugebėjau suprasti kodėl.

Laimėjus, užsakiau jų el. parduotuvėje knygas ir paprašiau, kad sąskaitą išrašytų mūsų įmonei. Kolegė pajuokavo, kad dabar mums knygų jie neparduos. Pasijuokėme iš to. Ir štai gaunu atsakymą:

Laba diena,

Musu internetineje parduotuveje www.tevukas.lt deklaruotomis kainomis vadoveliai parduodami tik fiziniams asmenis. Todel PVM saskaitos israsyti UAB Barzda negalime. Pinigus grazinsime.

Pagarbiai
R.............

 

Nekalbėsiu apie tai, kad dar yra įmonių, kurios rašo laiškus be LT raidžių...

Specialiai sudėjau visą pagalbos tekstą, nes jis yra vienintelis su informacija apie tai, kas čia ir kaip čia. Galite neskaityti. Niekur nėra informacijos apie kainų skirtumus juridiniams ir fiziniams asmenims. Niekur nėra nurodytos skirtingos kainos.

Čia jau pakvipo specialiu kenkimu ir konkurentų šalinimu. Mažiau nei prieš metus mes esame pirkę iš jų knygas ir gavome jas su sąskaita faktūra. Ir dar už mažesnę kainą, nei dabar yra jų svetainėje.

Kadangi turime kabantį laimėtą pirkimą, mums knygų reikia būtinai. Užsakau kaip fizinis asmuo draugo vardu ir apmoku už jį, nurodydamas jo sąskaitos apmokėjimui numerį. Draugo vardu, nes jis dirba tame pačiame pastate ir jam nueiti daug arčiau. Nuėjus atsiimti knygų, ten dirbanti motariškė išvadina vos ne vagimi ir nuveda pasikalbėti pas direktorių (nerealus aptarnavimas kiekvienam klientui?). Direktorius jam skaito paskaitą kaip mes blogai darome, nes perkame knygas ir perpardavinėjame brangiau... Mano draugas jam papasakojo apie darbo efektyvumą ir palinkėjo nebankrutuoti. Knygų nepardavė, nes mokėtojas buvo ne jis.

Prisiminiau Tarybinius laikus, kai visi perkantys-parduodantys buvo spekuliantai ir už tai grėsė kaliūzė. Galima galvoti, kad kuo daugiau tarpininkų, tuo labiau pabrangsta prekės, bet ar tikrai nebus brangesnė prekė, kai yra tik vienas vienintelis pardavėjas, o visiems reikti būtent šios prekės?

Paskambinau pats. Iškart buvau pasiųstas pas kitą žmogų (spėju, tas pats direktorius). Man bandė aiškinti apie perpardavinėjimą, apie tai, kad žino kam mums jų reikia, apie tai, kad reikia su jais sudaryti sutartį, jei norime prekiauti. Priminiau, kad dėl sutarties mes nesusitarėm, kai bandžiau tą padaryti. Po to paklausiau tiesiau - kokiu pagrindu jis atsisako man parduoti viešai parduodamas knygas nurodytomis kainomis. Pagaliau gavau atsakymą: užsakyk ir parduosime. Šį kartą pardavė.

Kadangi buvo problemų su knygomis, skambinau ir mokyklai. Sužinojau įdomių dalykų. Pasirodo, kad TEV patys atvežė knygas pasibaigus pirkimui. Jie net nežiūrėjo rezultatų, nes tikri savo pergale. O štai mes sudalyvavome. Ir štai mums parodė, kad nereikia to daryti. Kai mokykla pasakė, kad laimėjo ne jie, gavome purvo dozę į savo pusę. Knygas vis tiek paliko mokykloje. Galima būtų numoti ranka ir spjauti į visą tą reikalą, bet nukenčia knygynai, nukenčia mokyklos (valstybė). Galima viską taip ir palikti, bei daugiau nebedalyvauti jų knygų pirkimuose. Galima rašyti skundą Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (tą jau padariau), Konkurencijos tarybai, viešinti tokius nuotykius, kad kažkas pasikeistų į geresnę pusę.

Na ir pabaigai nusišypsokime. Iš tos pačios įstaigos parduotuvės: „Su TEV nuolaidų kortele iki 25% pigiau!“. Perkate prekių už 1200 Lt. Spėkite kokią nuolaidą gausite. Žinoma, tai su mano pasirinktomis knygomis, bet vis tiek pabandykite atspėti. Teisingas atsakymas - 9 centai. Taip, centai. :)

 

Pagalbos tekstas (jo skaityti nebūtina):

Bendra informacija
tevukas.lt yra leidyklos TEV e. parduotuvė, kurioje galite įsigyti visas mūsų išleistas knygas ir e. leidinius žymiai pigiau nei bet kuriame Lietuvos knygyne.
Su TEV nuolaidų kortele iki 25% pigiau!

Leidinius gausite, pervedę pinigus pagal išankstinio apmokėjimo sąskaitą arba sumokėję į kasą leidykloje.
Prekių pristatymas
 • Atsiimant leidykloje
  Jei nenorite mokėti už prekių pristatymą, galite jas atsiimti leidykloje patys (Akademijos g. 4, Vilnius). Prašytume telefonu ar elektroniniu paštu iš anksto pranešti apie atvykimo laiką, tuomet paruoštas užsakymas jau lauktų Jūsų.

 • Greitasis pristatymas
  Jei užsakydami leidinius nurodysite greitąjį pristatymą bei adresą, siuntą per 3-4 darbo dienas atveš kurjeris. Pristatymo kaina – 9,00 Lt.
  Perkant už 90 Lt ir daugiau - pristatymas į bet kurią Lietuvos vietą nemokamas!

 • Pristatymas pagal sutartis
  Leidinius galime pristatyti adresu nurodytu sutartyje, sudarytoje tarp leidyklos ir švietimo įstaigos. Šiuo atveju pristatymas yra nemokamas, o jo trukmė - nuo 3 iki 15 dienų. Šis pristatymo būdas taikomas tik švietimo įstaigoms.
TEV nuolaidų kortelė
Nuolaidų kortelė skirta mokytojams, dėstytojams, švietimo darbuotojams. Kortelės turėtojui taikomos nuolaidos perkant bet kuriuos leidinius e. parduotuvėje tevukas.lt. Kortelė yra nemokama.
Virtualia kortele galima pradėti naudotis, kai tik el. paštu gaunate vartotojo vardą ir slaptažodį. Norintys gauti plastikinę nuolaidų kortelę, kreipkitės į leidyklą – atsiųsime ją paštu.

Primename TEV nuolaidų kortelių turėtojams, kad:
 • Jūsų vartotojo vardas (paskutiniai 4 nuolaidų kortelės numerio skaitmenys) ir slaptažodis yra atsiunčiami el. paštu, kurį nurodėte pildydami paraišką nuolaidų kortelei gauti.
 • Jei el. pašto nenurodėte arba dėl kokių nors priežasčių negavote slaptažodžio, kreipkitės į leidyklą el. p. [email protected] arba tel. 8 5 2729805.
 • Jei užmiršote savo slaptažodį, galite pasinaudoti nuoroda „Slaptažodžio priminimas“, esančia svetainės tevukas.lt tituliniame puslapyje.
Norintys gauti TEV nuolaidų kortelę gali:
 • Užpildyti paraišką e. parduotuvės tevukas.lt skyrelyje „Registracija“.
 • Užpildyti popierinę paraišką leidykloje arba TEV seminarų metu.
Kontaktai
Bendra Lietuvos-Rusijos-Olandijos įmonė TEV
Adresas: Akademijos g. 4, LT-08412 Vilnius
Telefonas: 8 5 272 90 20
Faksas: 8 5 272 98 04
El. Paštas: [email protected]
Leidyklos svetainė: http://www.tev.lt

Palikite komentarą