Cookie Consent by TermsFeed

Kaip griūva medžiai arba niekas nenorėjo dirbti

Kartais manęs klausia - o ko tu neskundi? Iš tiesų neskundžiu beveik nieko. Kartais parašau žmonėms pasiūlymų, į kuriuos laaaabai retai kada kas sureaguoja, o dar rečiau kažką padaro, bet man norisi tikėti tuo, kad kažkada padarys. Kartais ,kai mane priveda iki tam tikros ribos, arba iš manęs tyčiojasi, arba man meluoja - nepatingiu ir parašau oficialius užklausimus, arba skundus. Tai nutinka labai retai, bet nutinka. Dauguma žmonių to nedaro, bet taip jie kenkia ne tik sau, bet ir kitiems. Mano pastarieji du oficialūs užklausimai-skundai buvo prieš kokių pusantrų metų. Taip jau sutapo, kad abu dėl medicinos.

Pirmu atveju medikas buvo chamas ir jam nusipjauti ant vaikų-kūdikių sveikatos. Kadangi iš mūsų atvirai tyčiojosi ir neatliko savo darbo, aš parašiau skundą ir jis gavo papeikimą. Kitą kartą arba dirbs, arba gaus iš kitų dar vieną ir lėks iš darbo. Nereikalauju, kad aplink mane šokinėtų, bet kai mažam vaikui ketvirta para temperatūra virš 39, tai bent jau kraujo tyrimą privalu padaryti. Tiems, kas mano, jog esu lochas, pasakysiu, kad po pusdienio kvietėm greitąją ir vaiką pralaikė pusantros savaitės ligoninėje.

Kitas atvejis buvo tik užklausimas, kodėl mano trauma yra laikytina liga, jei pagal realią situaciją ji niekada negali būti laikoma trauma. Atsakymo taip ir negavau, bet kito didelis šurmulys poliklinikoje. Nesiskundžiau jokiais konkrečiais darbuotojais ar pan. Bet po viso to paaiškėjo, kad nemokamai poliklinika turi skirti 5 procedūras, o ne 2. Man sugrąžino dalį pinigų. Po manęs ėję ir gavę procedūrų stebėjosi, kad gauna po 5, o ne 2. Kas paneigs, kad visa tai išėjo visiems į naudą?

Bet grįžkime prie medžių. Gyvenu prie miško ir kartais gali nutikti taip, kad medis užkris ant namo. Neužkrito, bet staiga labai stipriai palinko:

 

Ilgai nelaukęs pasiskambinau girininkijai. Atvyko girininkai. Pažiūrėjo ir pasakė, kad tai ne jų miškas. Salininkų dalis jiems priklauso, o dalis - kitai girininkijai. Tarkim, kad galėjau atspėti, nes pagooglinus „salininkai girininkija“, man rado juos. Tačiau girininkai buvo labai paslaugūs ir paskambino kolegai. Pirmieji išvažiavo, antrasis atvažiavo. Apžiūrėjo, kad medis virsta iš šaknų, pasakė, kad reikai pjauti. Procedūra leidimo ilgai truks ir pan., bet davė suprasti, kad turiu pats jį nusipjauti, o formalumus sutvarkysime. Paklausus ar ne jie turi jį nupjauti, atsakė, kad mano namui pavojus, jie tik leidimus duoda.

Visas tas reikalas man pasirodė kiek supintas. Pasiskambinau Vilniaus miškų urėdijai. Paklausus kas turi nupjauti man paaiškino maždaug taip: „kai statėtės namą, tai medžiai jau buvo? Tai reiškia, kad supratote riziką ir dabar patys už tuos medžius esate atsakingas“. Paklausus dar kartą, o kas turėtų jį nupjauti, nes medžiai tai jų teritorijoje, jis pradėjo mygti ir aiškinti, kad bokštelio jie neturi ir aš pats turėčiau.

Mykimas ir konkrečių atsakymų nebūvimas mane paskatino skambintis dar aukščiau - į Generalinę miškų urėdiją. Iškart sujungė su pavaduotoju. Atsakymas buvo trumpas - turi nusipjauti girininkija.

Viską surašiau raštu, pasirašiau ir išsiunčiau. Praėjo savaitė ir medis:

 

Atvažiavo, pririšo trosus, tempė ir išvertė. Nereikėjo pjauti. Girininkai, kaip supratau, buvo piktoki ant manęs. Manęs nebuvo, bet Raimonda sakė, kad jos klausė: „o ką darysite su kitais medžiais?“ - suprask - negi rašinėsite. O kodėl gi ne?

Va taip va žmonės nenori dirbti, bet tenka. Va toks va aš blogas žmogus ir verčiu žmones daryti savo darbą.

Palikite komentarąKomentarai
 • nuo

  Nepridaviau. O blogas yra tam, kad jis būtų tiek gyvas kiek yra poreikio :) Nenoriu burti iš oro

 • Rimas

  ko tai apmerdejo blogas, o nama jau prisidavei ? energetini efektyvuma skaiciavai ? kokia klase ?

 • Daalius

  Kol nebus baudžiami tiesiogiai atsakingi asmenys, tol bus tokia betvarkė. Jiems nusi..kt, juk ne jiems reikia mokėti, tai kam dirbti?

  "savo pareigų neatlikę biurokratai vargu ar bus konkrečiai išaiškinti ir nubausti, todėl didesnė nei 5000 litų kompensacija teismus laimėjusiam vilniečiui yra atseikėta iš visų mokesčių mokėtojų pinigų"

 • senis_saltis

  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lie...

  šiandien išėjo straipsnis. įtariu kažkoks precendentas. nuvirtus medžiui ant namo, gal eitų žąlą išsireikalauti.

 • as

  gali parašyt raštą kad susitvarkytų pamiškę.

 • maladiec

  pagarba reikia pajudinti tuos uzdumblejusius

 • Daalius

  Tikriausiai tas medelis ten ir supus... Gaila, tikrai gera malka namukui...

 • buržujus

  Tomai, ok, supratau. Tiesiog manau, jog "pamokėjimams, susitarimams" turi būti zero tolerance, tik tada tai pradės nykti. Aišku, 100% tai neįmanoma (manau visi turime papasakoti bent po vieną atvejį), bet stengtis galima.

 • VD

  EP geras daiktas ir aš kai yra proga "stučialinu". Va ISM daugiau reklamos nesiuntinės, haha. Pasigyriau ;)

 • Tomas

  buržujau, tai buvo ironiškas pasiūlymas dėl įmanomos perspektyvos. Viskas, ką Vidmantas rašo yra apie tai, kad būtent reikia netingėt ir dubasint visus tokius raštais dėl kiekvieno šūdo, kad ateitų kada nors laikas ir visi darytų, tai ką reikia ilgai nelaukdami, nenorėdami sulaukti raštų.

 • vasia

  pliusas, pritariu

 • nereikia

  suka tu o ne skundikas... blyn... ir dar kvailas haha ;) reikėjo nsuipjaut tą beržą (puiki malka židiniui ar šašlui) sugert su girininku: kai šis beržas baigtųsi leistų pjaut ir kitą dėl tos pat priežasties, atseit "pavojingai palinko" haha... o dabar padarė nesąmonę, nei sau, nei kitiems (kitiems tai dar ir nuo valdžios kliuvo) ir dar didžiuojasi... einu dar kartą paspauasiu: Vidmantas Nuolaida lochas? TAIP.

 • buržujus

  Toks požiūris, kad "reikėjo duoti pinigų", viską ir sušika. Po to dėl tokių "davėjų" visi tie tinginiai ir nenori dirbti.

 • Rokiškis Rabinovičius

  Ir kas įdomiausia, tai jie gi galėjo patys nupjauti ar išversti tą medį tinkamai. Ir jiems būtų mažiau bėdų, ir tamstai. Bet kai sakant, juk kam dirbti, jei galima raštais atsirašinėti.

 • Tomas

  Manau, kad reikėjo duot keletą pinigų į rankas ir būtų visus, potencialiai pavojingus, nuvertę. Bet aišku straipsnio esmė ne apie tai.