Cookie Consent by TermsFeed

Balsavimo teisę reikia naikinti

Gyvenime ne taip jau mažai dalykų, kurių nesuprantu. Į kai kuriuos klausimus galima rasti atsakymus pačiam, padeda suprasti kiti, o į kai kuriuos klausimus atsakymai slepiasi labai giliai, arba jų nėra. Jei nėra atsakymo - kodėl reikia taip daryti, tai gal nebūtinai reikia daryti taip? Dabar apie balsavimo teisę. Na nerandu logiško ir suprantamo atsakymo.

Kodėl kaliniai turi teisę balsuoti? Visuomenė sukūrė sistemą, kaip tokius žmones izoliuoti (kiek ji gera - atskira diskusija), o dabar sakome - gal jūs norite spręsti kas gerai visiems? Jiems tikrai rūpėjo visuomenės gerovė, kai vogė, žudė... Taip, jų santykinai mažai, bet jų yra ir jie ne be priežasties izoliuoti. Kodėl jiems suteikta teisė balsuoti?

Ar balsavimas yra būtina sąlyga žmogui gyventi? Nemanau, todėl balsavimo teisės atėmimas asmenims, kurie parduoda savo balsus ir tiems, kurie juos perka yra būtinas. Per kelis balsavimus turėtumėm neblogai prasivalyti nuo šių šiukšlių.

Ir visos nuorodos į konstituciją ar kitus įstatymus yra niekinės. Konstituciją mes patys priėmėm ir galime keisti. Balsavimo teisės suteikimas žmonėms, kuriems nusispjauti ant valstybės yra tas pats, kas balsavimo teisės suteikimas kitos, priešiškai nusiteikusios, valstybės piliečiams. Kad būtų paprasčiau įsivaizduoti - suteikime teisę balsuoti Rusijos piliečiams. Jūsų fantazija jau dirba?

Palikite komentarąKomentarai
 • nuo

  Didžiojoje Britanijoje yra taip, kaip sakiau. Ten kaliniai negali balsuoti. Taip pat jie pasakė garsiai, kad jiems nusispjauti ant žmogaus teisių teismų sprendimų šioje vietoje

 • Marius

  -Tai butu ne laisves atemimo vietos(pataisos namai,kalejimas) ,-o visu teisiu atemimo vieta,-kas priestarautu tiek Europos Zmogaus teisiu ir pagrindiniu laisviu apsaugos konvencijai tiek Lietuvos Respublikos Konstitucijai..Tad jusu versija yra neimanoma..

 • nuo

  Mariau: na ir netenki galimybės balsuoti 5 metus

 • Marius

  Reiketų uždrausti balsuoti ne tik kaliniams,-bet ir uždirbantiems minimumą ar kiek daugiau, nes greičiausiai jie neišsilavinę ir kvaili, tad negali žinoti kas geriausia Lietuvai,-dar manau tikslinga uždrausti balsuoti visiems tarnavusiems sovietinėje armijoje,juk jie yra prisiekę kitai valstybei,ir galimai yra lojalūs Sovietų sąjungos teisių perėmėjai Rusijai,-Reikėtų uždrausti balsuoti "Žaliesiems" ir jiems prijaučiantiems,nes jie apkritai prieš šventus energetinius procesus,o bei elektrinę,-kas paneigs,kad jie nėra remiami Rusijos?! O kitataučiai? Kodėl jie renka mums valdžią? -o jei rimtai autoriau,-tavo pasakymas dėl kalinių ciniškas,-laisvės atėmimas jau savaime yra bausmė,-Tu esi tikras,kad niekad ten neatsidursi? Va tau modelis: Perėja,tamsus metas,lietus,-važiavai automobiliu,nutrenkei žmogų,jis mirė..Va tau ir penki metai..-

 • siap

  tai kam is viso tas balsavimas? iki grabo lentos viena karta issirenkate kubiliaus talibana ir laimes pilnos kelnes. o gal tegu grybowskaja pasirenka pati kas jai prie sirdies. naxren tie rinkimai, jei jau vieni LR pilieciai lygesni uz kitus.

 • nuo

  Petrai: pasakyk bent vieną tokį Lietuvoje? Ten kur kaliniai politiniai niekur nėra normalaus balsavimo ir demokratijos

 • Petras

  Beje, Gruzijoje leidžiama balsuoti Europos Sąjungos piliečiams (t.y. ne Gruzijos piliečiams!), jei jie deklaravę gyvenamą vietą Gruzijoje. Bidzinai Ivanišviliui pilietybė atimta, bet jis balsuot galėjo (tik nenorėjo).

 • Petras

  O jei kaliniai politiniai?

 • Raminta

  Visiškai pritariu dėl idėjos neleisti balsuoti kaliniams. Juk akivaizdu, kad jų daug svarbesnės gyvenime teisės yra apribotos bausmės atlikimo laikotarpiu, tai kodėl tokia (atsiprašau) antro svarbumo teisė turi būti suteikta?

  Antra, aš nuolat mąstau apie neinačius balsuoti. Gal vertėtų ir iš tokių atimti teisę balsuoti kituose rinkimuose, jeigu nebuvo normalios priežasties?

  Galų gale, vienas iš dalykų, kurių gyvenime nesuprantu ir aš: tai kam vargti ir galvoti apribojimus, jeigu nuobaudų už tai nėra jokių.. Kaip antai: papirkinėti negalima.. ir kas už tai, jeigu papirkinėsiu? Kaip ir nieko, eisiu į ministrų kabinetą ar pan..

 • Ernestas Stankevičius

  Sutinku dėl kalinių ir parsidavėlių. Bet, įsivaizduokit kiek teisinių procesų atsirastu. Techniškai reikėtu atimti teisę balsuoti ir tiems kurie viršijo greitį, nes na kaip jie gali balsuoti už tuos kurie priiminės įstatymus jei įstatymų nežino. Arba apskritai kurie kadanors kokį pažeidimą yra padarę - kad ir šiukšlino. Jei nesi geras pilietis, kodėl turėtum turėti teisę sakyti kas kitiems gerai... Galų gale, gal reikia prie brandos egzaminų pridėti ir konstitucijos egzaminą kurį privalai išlaikyti, nes kitaip teisės balsuoti negausi. Arba privalai priklausyti kokiai nors partijai, nes tai rodytu tavo tikslią opoziciją. O tada ir balsuoti nereikėtu. PArtija kuri turi daugiausiai dalyvių - seime. Ir būtinai turim pakeisti Vytį į svastiką. Tada turėsim protingus žmonęs kurie protingai balsuos.

  Manau kaleime tikrai prie TV gali prieiti, ir laikraščius gali paskaityti. Nes jeigu žmogus kuris sėdi kaleime 40 metų iš jo išėjęs bus bevertis.

  Išvadai: Juk gyvenam demokratiškoje valstybėje, ir jeigu jau padarei nusikaltimą dar nereiškia, kad negali reikšti savo nuomonės. Užsipuolėt jūs dabar visi varguolius ir nusikaltėlius, kad rusus išrinko. Ne jie kalti, o švietimas, seni žmonės su savo prie ruso buvo geriau, kai būtus dalino ir dar ta sovietmečio smarvė.

  Nesitikėkit, kad 50 metų okupuota šalis, per 20 metų norvegijos lygį pasieks. Užteko ir to, kad nebankrutavom.

 • Žiūrintis tolerantiškai

  Kalinių atveju įdomus praktinis aspektas: kaip jie gali apsispręsti už ką balsuoti, jeigu apribotas jų priėjimas prie TV, spaudos, interneto?