Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

24-a statybų diena

Viskas juda labai lėtai. Kodėl? Na pirma priežastis - oras, o antroji - meistras. Štai tokia savaitės išklotinė: pirmadienį dirbo, antradienį lijo, trečiadienį dirbo, ketvirtadienį dirbo, penktadienį lijo. Šeštadienį ryte buvo labai stiprus vėjas, šlapdriba. Ryte paskambino ir pasakė, kad važiuoja į miestą, o sekmadienį iš pat ryto grįš. Po pietų išsigiedrino, bet jo nebuvo. Sekmadienį ryte 9 pasakė, kad jau važiuoja. Atvažiavus apie 11 jo nebuvo. Telefono nekėlė, po to išjungė. Vėliau vėl nekėlė. Dingo. Katik prisiskambinau, tai pasirodo jau vakar vakare grįžo (bent taip sako). Taigi, šiandien darbai toliau juda.

Realiai jam porą gerų dienų reikia, kad užbaigtų sienas. Tada galima bus kelti gegnes ir jas sukti. Foto padarysiu, kai sienas užbaigs.

Dar apie 18-ą statybų dieną

Šiandien prie manęs priėjo kažkoks senis ir sako: mes ten kažkur statėm namą ir liko kampukų. Gal reikia? Pasakiua, jam, kad gal jis ir pavogė. Dievagojosi, kad ne. Po to išsiaiškinau, kad čia geras draugelis to, kurį įtariu pavogus. Va taip va...

Paskola

Ar verta imti paskolą? Daugelis nesusimąsto, todėl galiu parašyti nedaug, bet gal naudingos informacijos.

Aš imu paskolą 300 000 Lt. Kas mėnesį mokėsiu palūkanas maždaug po 1500 Lt. Jos mažės. Prie palūkanų prisideda grąžinama paskola. Kas mėnesį apie 200 Lt. Ji didės. Taigi, kas mėnesį aš sumokėsiu apie 1700 Lt. Ir taip 40 metų. Labai nesunku suskaičiuoti, kad paėmus paskolą 300 000 Lt, aš grąžinsiu virš 800 000 Lt. Prarasti pusė milijono per 40 metų. Dideli pinigai? :)  O taip!

Jei aš 40 metų nuomočiaus butą po 1300 Lt, tai gautųsi virš 600 000 Lt. Suma gerokai didesnė, bet:

 • Nuomos kaina per 40 metų tikrai kils
 • Namo nuomai tokių pinigų tikrai nepakaktų
 • Po tiek metų jūs vis dar būsite be būsto

 Žiauriai dideli pinigai, žiauriai ilgas laiko tarpas. Ko gero sunku ir apsispręsti.

16-a statybų diena

Kaip visi mato - oras nekoks. Taigi, meistras pradėjo dirbti antradienį. Aišku, kad lėtai sekėsi įsibėgėti. Trečiadienį vis nulydavo. Ketviradienį visą dieną lijo. Penktadienį dirbo. Šeštadienį jam kažkodėl prisireikė važiuoti į miestą ir grįžo tik vakare. Viena diena be lietaus veltui. Šiandien dirba, bet pastovisi lietus užeina ir praeina. Toks ir darbas... Na matosi, kad kai dirba - dirba greitai, bet orai labai nevykę. Tikiuosi kitą savaitę bus orai geresni ir kažkada jau pradėsim kelti gegnes.

Sklype yra molis, o ant viršaus apie 30 cm - juodžemis. Nuo pusės sklypo juodžemį nustūmė, po pamatais supyle žvyrą, vėliau ir į pamatus. Šalia liko šiokie tokia įduba. Ten visą laiką buvo drėgna žemė. Kai paliko - susidarė didelė bala. Taigi, atvažiavus šeštadienį vanduo dar nesiekė ten sukrautų lentų, bet jau nebedaug belikę buvo. Iškasėm duobes vandeniui nuleisti. Kasėm tol, kol iš apačios pradėjo sunktis vanduo. Gylis apie 70 cm. Subėgus vandeniu balos gerokai sumažėjo. Šiandien atvažiavus - duobės pustuštės. Matyt kažkur apačioje gruntinia ivandenys išsiurbė ir duobes. Labai puikiai pasisekė  :)

Dešimta ir vienuolikta atostogų diena

Dešimtą dieną nieko nepadariau. Meistras pasirodo turėjo kažkokių reikalų, todėl važiavo tik pažiūrėti. Peregaras nuo jo labai stipriai trenkė. Matyt reikėjo pachmielo. Taigi, aš grįžau į miestą, nuvežiau dar kartą sutvarkyti vieną ratą. Jis vis dar leido orą. Po to turėjau labai daug darbų, kurie susikaupė per tą laiką, kol stačiau namą. Taigi, pasiėmiau sau dieną atostogų nuo statybų.

Antradienį dirbome iki 16:00. Po to prasidėjo lietus, kuris pila iki šiol. Labai tikiuosi, kad ryt galėsiu dar padirbėti ir oras bus geras. Kad meistrui nereiktų labai vargti ir gilintis į brėžinius, tai pasakiau, kad darytų pertvaras, kurios sužymėtos. Kai būsiu aš - padarysime likusius langus.

Aštunta ir devinta atostogų diena

Per savaitgalį padarėme labai daug. Kampinės kolonos ir langai jau paruošti beveik visur. Liko viena siena ir vienoje sienoje langai. Tada galima bus dėti tarpines atramas, gegnes...

Šiandien bedirbant pravažiavo juodas golf su numeriais 947. Nulėkėm gaudyti, o kai suradom kur sustoję, išsiaiškinom, kad jis šalimais gyvena. Snukis baisus, dantys geltoni, girtas, su žmona aiškinosi santykius kodėl visą naktį negrįžo. Brrr...

Žinokite, kad per dieną susukti virš 1000 varžtų yra normalu  :)

 

 

Septinta atostogų diena

Vakar teko važiuoti į darbą, pūstis ratus ir t.t. Taigi, darbus pradėjau vėlai, anksti bagiau, nes norėjau dar spėti susiklijuoti padangas. Labai daug su Juozu nenuveikėm, bet šį tą padarėm.

Statydamas labai džiaugiuosi, kad gerai padaryti pamatai. Jie tiesūs ir lygūs, o tai reiškia, kad tiesiai atpjovus brusus, tiesiai susidės ir gegnės. Jei reiktų kiekvieną atskirai matuotis...

Dar vakar man sakė, kad vagystės naktį matė juodą golfą su skaičiais 947. Paskambinau 112, jie davė 3-io komisarjato telefoną. Ten paskambinus pasakė, kad jis tik dvi dienas per savaitę dirba ir nieko nežino. Po to dar pasakė, kad pas jį tik naujos knygos, o gal užrašyta senose (prieš dvi dienas). Davė informatikų telefoną ir liepė skambinti jiems. Paskambinau jiems. Davė tyrejo telefoną. Paskambinau, jo nebuvo, bet atsiliepė kolega. Užsirašė mano telefoną ir pažadėjo perskambinti. Neperskambino.

Šešta atostogų diena

Ačiū tau dangau, kad nelijo :)

Šiandien vėl dirbau vienas, bet po vakar šūdinos dienos buvo pagaliau gera. Daug nuveikiau. Nepamiršau ir nufotografuoti visko.

Dar išvažiuojant pamačiau, kad mano mašiniuko ratas nuleistas. Taigi, teko visą mašinos bagažinę iškraustyti (oho kiek ten visko buvo) ir trauktis atsarginį ratą. Gerai, kad turiu gerus kaimynus - tuos, kurie pardavė man sklypą. Palikau didelę dalį daiktų pas juos. Taip pat pas juos jau antrą dieną palieku kopėčias. Nebereikia tampytis į butą ir iš jo.

Paskutiniomis žiniomis, meistras galės nuo sekmadienio. Jei ne - siųsiu jį... Tada atsisakysiu ir kambariuko nuomos, nes dabar tik elektrą iš ten imu. Elektrą galiu imti ir iš gerųjų kaimynų.

Dar architektas derina su elektros tinklais dėl elektros įvedimo. Tai reikia laisva forma gauti kaimynų leidimus, po to per elektros tinklų teisininkę, dabar nebesuprantu.

Penkta atostogų diena

Ble ble kaip pikta. Po vakarykštės puikios ir rezultatyvios dienos šiandien visiškas gaidys. Atvažavus pamačiau, kad nuo vagonėlio dingo spyna. Aišku - viską pavogė. Įrankius vežiojuosi su savimi, bet kampukai labai daug svėrė, todėl paliau vagonėlyje. Taigi, pavogė maždaug tai:

 1. virš 400 kampukų (vieno kaina apie 2,65 Lt)
 2. labai daug varžtų ir medsraigčių
 3. šluotą
 4. kastuvą
 5. grąžtus
 6. kaltus
 7. darbines pirštines 
 8. senus mano kedus

Na dėl kedų tai, manau, prašovė, nes ten 48 dydis  :)

Taigi, važiavau į parduotuves iš naujo užsipikrti. Po to iškviečiau policiją, šiek tiek padirbau, prasidėjo lietus. Susipakavau. Lietus baigėsi, išsipakavau. Atvažiavo policija. Net du ekipažai. Tada išvažiavo. Prasidėjo lietus. Susipakavau. Baigėsi - išsipakavau. Prasidėjo - susipakavau ir namo. 18:00 jau buvau namie. Nieko gero nespėjau nuveikti. Žauriai pikta. Už tokią blogą dieną man turi būti visas puikus savaitgalis. 

Trečia ir ketvirta atostogų diena

Kažkaip vakare nebūna jėgų įsijungti kompą. O ir noro, turbūt. :) Dirbame pilnu tempu. Pirmadienį teko vienam dirbti. Vienam iš tiesų gaidys, nes niekas nieko nepaduoda, nepalaiko. Taigi, progresas nedidelis, nors visą dieną pradirbi. Čia pirmadienio darbas:

Vakar dieną adėjo Virgis. Progresas nerealus. Foto gal rytoj sumesiu. Geriau fotkinti ką tik atvykus, nes bent šviesu būna ir kažkas matosi.Dar vakar Senukai sunervino, kai atvažiavau tik medsraigčių, o prabuvau pusė valandos. Iš jų 20 min pardavėja ieškojo jų ir rado tik 6 storio. Tiko ir tie, bet ten betvarkė nereali, nes nesugeba surasti net ta, kuri tuos varžtus dėlioja. Šiandien geriau į Ermitažą važiuosiu.

 

Antra atostogų diena

Deja, bet ryt teks dirbi vienam. Draugai dirba, o samdomas meistras dingo. Nieko čia naujo, bet man labai laikas išsitempia. Na o tai nėra gerai. Šiandien daug nuveikėm:

Svetainės ir virtuvės sienoje padarėm tris pagrindinės atramas (tiesa, viena jų vakar padaryta). Ant jų sugebėjom užsikelti didelį pasiruoštą didelį brusą: 10x15x800 cm. Vertikalūs buvo maždaug 4,50 m, todėl reikėjo kelti aukštai.

Kitoje sienoje pasistatėme kampinį mazgą ir dvejas duris (vienos iš kambario, kitos iš pirties).

Pirma atostogų diena

Mano atostogos prasideda pirmadienį, bet kadangi į darbą nereiki nuo vakar, tai tarkime, jog šeštadienis yra atostogų pradžia. Vakar pradėjome karkaso montavimo darbus. Per visą perimetrą išklojome ruberoidą ir susukome 150x50 storio brusus. Ruberoidas apsaugo medį nuo per pamatus ateinančios drėgmės. Visą medieną reikia impregnuoti. Tam pasirinkau Arlitą, nes jis neblogas ir pigus. Impregnanto reiks tikrai labai daug, nes mano nupirkti 10 litrų skiedėsi su vandeniu per pusę ir per vakar praktiškai suėjo. Toliau buvo ilgas projekto aiškinimasis ir pastatytas pirmos kampinės atramos.

Štai taip atrodo pamatai pripilti smėlio, užtiestas ruberoidas ir prisukti brusai:

 

 

O čia pirmasis iškilęs kampas:

 

 

Visos foto darytos jau sutemus, nes iki tol mes dirbome. Jums tikrai rekalingas elektrinis pjūklas, kuris labai pagreitina darbą (jį man atvežė westukas) ir kopėčios, kurias nusipirkau tik vakar vakare. Šiandien bus proga išbandyti.

Pamatai

Na va. Su pamatais baigta, bet tik su pagrindiniais, nes reiks dar lieti pamatus po sienomis, grindis. Tačiau ten ir pats pasidaryti galėsiu po truputį. Mano namo plotas - apie 170 m2. Iš viso sunaudota 25 m3 betono ir atvežta labai daug smėlio, žvyro. Tiksliai kiek sunku pasakyti, bet apie 26 dideles mašinas. Taigi, aš sumokėjau už smėlį po pamatais ir darbą. Į visų sėlį atvežė jie patys. Smėlio mašina 300 Lt, o betono kubas - 1500 Lt. Va tiek va :)

Pamatai

Kai pabaigia daryti pamatus, ant jų nereikia iškelti vainiko?  :)  Vakar pabaigė pamatus.