Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

16-a statybų diena

Kaip visi mato - oras nekoks. Taigi, meistras pradėjo dirbti antradienį. Aišku, kad lėtai sekėsi įsibėgėti. Trečiadienį vis nulydavo. Ketviradienį visą dieną lijo. Penktadienį dirbo. Šeštadienį jam kažkodėl prisireikė važiuoti į miestą ir grįžo tik vakare. Viena diena be lietaus veltui. Šiandien dirba, bet pastovisi lietus užeina ir praeina. Toks ir darbas... Na matosi, kad kai dirba - dirba greitai, bet orai labai nevykę. Tikiuosi kitą savaitę bus orai geresni ir kažkada jau pradėsim kelti gegnes.

Sklype yra molis, o ant viršaus apie 30 cm - juodžemis. Nuo pusės sklypo juodžemį nustūmė, po pamatais supyle žvyrą, vėliau ir į pamatus. Šalia liko šiokie tokia įduba. Ten visą laiką buvo drėgna žemė. Kai paliko - susidarė didelė bala. Taigi, atvažiavus šeštadienį vanduo dar nesiekė ten sukrautų lentų, bet jau nebedaug belikę buvo. Iškasėm duobes vandeniui nuleisti. Kasėm tol, kol iš apačios pradėjo sunktis vanduo. Gylis apie 70 cm. Subėgus vandeniu balos gerokai sumažėjo. Šiandien atvažiavus - duobės pustuštės. Matyt kažkur apačioje gruntinia ivandenys išsiurbė ir duobes. Labai puikiai pasisekė  :)

Dešimta ir vienuolikta atostogų diena

Dešimtą dieną nieko nepadariau. Meistras pasirodo turėjo kažkokių reikalų, todėl važiavo tik pažiūrėti. Peregaras nuo jo labai stipriai trenkė. Matyt reikėjo pachmielo. Taigi, aš grįžau į miestą, nuvežiau dar kartą sutvarkyti vieną ratą. Jis vis dar leido orą. Po to turėjau labai daug darbų, kurie susikaupė per tą laiką, kol stačiau namą. Taigi, pasiėmiau sau dieną atostogų nuo statybų.

Antradienį dirbome iki 16:00. Po to prasidėjo lietus, kuris pila iki šiol. Labai tikiuosi, kad ryt galėsiu dar padirbėti ir oras bus geras. Kad meistrui nereiktų labai vargti ir gilintis į brėžinius, tai pasakiau, kad darytų pertvaras, kurios sužymėtos. Kai būsiu aš - padarysime likusius langus.

Aštunta ir devinta atostogų diena

Per savaitgalį padarėme labai daug. Kampinės kolonos ir langai jau paruošti beveik visur. Liko viena siena ir vienoje sienoje langai. Tada galima bus dėti tarpines atramas, gegnes...

Šiandien bedirbant pravažiavo juodas golf su numeriais 947. Nulėkėm gaudyti, o kai suradom kur sustoję, išsiaiškinom, kad jis šalimais gyvena. Snukis baisus, dantys geltoni, girtas, su žmona aiškinosi santykius kodėl visą naktį negrįžo. Brrr...

Žinokite, kad per dieną susukti virš 1000 varžtų yra normalu  :)

 

 

Septinta atostogų diena

Vakar teko važiuoti į darbą, pūstis ratus ir t.t. Taigi, darbus pradėjau vėlai, anksti bagiau, nes norėjau dar spėti susiklijuoti padangas. Labai daug su Juozu nenuveikėm, bet šį tą padarėm.

Statydamas labai džiaugiuosi, kad gerai padaryti pamatai. Jie tiesūs ir lygūs, o tai reiškia, kad tiesiai atpjovus brusus, tiesiai susidės ir gegnės. Jei reiktų kiekvieną atskirai matuotis...

Dar vakar man sakė, kad vagystės naktį matė juodą golfą su skaičiais 947. Paskambinau 112, jie davė 3-io komisarjato telefoną. Ten paskambinus pasakė, kad jis tik dvi dienas per savaitę dirba ir nieko nežino. Po to dar pasakė, kad pas jį tik naujos knygos, o gal užrašyta senose (prieš dvi dienas). Davė informatikų telefoną ir liepė skambinti jiems. Paskambinau jiems. Davė tyrejo telefoną. Paskambinau, jo nebuvo, bet atsiliepė kolega. Užsirašė mano telefoną ir pažadėjo perskambinti. Neperskambino.

Šešta atostogų diena

Ačiū tau dangau, kad nelijo :)

Šiandien vėl dirbau vienas, bet po vakar šūdinos dienos buvo pagaliau gera. Daug nuveikiau. Nepamiršau ir nufotografuoti visko.

Dar išvažiuojant pamačiau, kad mano mašiniuko ratas nuleistas. Taigi, teko visą mašinos bagažinę iškraustyti (oho kiek ten visko buvo) ir trauktis atsarginį ratą. Gerai, kad turiu gerus kaimynus - tuos, kurie pardavė man sklypą. Palikau didelę dalį daiktų pas juos. Taip pat pas juos jau antrą dieną palieku kopėčias. Nebereikia tampytis į butą ir iš jo.

Paskutiniomis žiniomis, meistras galės nuo sekmadienio. Jei ne - siųsiu jį... Tada atsisakysiu ir kambariuko nuomos, nes dabar tik elektrą iš ten imu. Elektrą galiu imti ir iš gerųjų kaimynų.

Dar architektas derina su elektros tinklais dėl elektros įvedimo. Tai reikia laisva forma gauti kaimynų leidimus, po to per elektros tinklų teisininkę, dabar nebesuprantu.

Penkta atostogų diena

Ble ble kaip pikta. Po vakarykštės puikios ir rezultatyvios dienos šiandien visiškas gaidys. Atvažavus pamačiau, kad nuo vagonėlio dingo spyna. Aišku - viską pavogė. Įrankius vežiojuosi su savimi, bet kampukai labai daug svėrė, todėl paliau vagonėlyje. Taigi, pavogė maždaug tai:

  1. virš 400 kampukų (vieno kaina apie 2,65 Lt)
  2. labai daug varžtų ir medsraigčių
  3. šluotą
  4. kastuvą
  5. grąžtus
  6. kaltus
  7. darbines pirštines 
  8. senus mano kedus

Na dėl kedų tai, manau, prašovė, nes ten 48 dydis  :)

Taigi, važiavau į parduotuves iš naujo užsipikrti. Po to iškviečiau policiją, šiek tiek padirbau, prasidėjo lietus. Susipakavau. Lietus baigėsi, išsipakavau. Atvažiavo policija. Net du ekipažai. Tada išvažiavo. Prasidėjo lietus. Susipakavau. Baigėsi - išsipakavau. Prasidėjo - susipakavau ir namo. 18:00 jau buvau namie. Nieko gero nespėjau nuveikti. Žauriai pikta. Už tokią blogą dieną man turi būti visas puikus savaitgalis. 

Trečia ir ketvirta atostogų diena

Kažkaip vakare nebūna jėgų įsijungti kompą. O ir noro, turbūt. :) Dirbame pilnu tempu. Pirmadienį teko vienam dirbti. Vienam iš tiesų gaidys, nes niekas nieko nepaduoda, nepalaiko. Taigi, progresas nedidelis, nors visą dieną pradirbi. Čia pirmadienio darbas:

Vakar dieną adėjo Virgis. Progresas nerealus. Foto gal rytoj sumesiu. Geriau fotkinti ką tik atvykus, nes bent šviesu būna ir kažkas matosi.Dar vakar Senukai sunervino, kai atvažiavau tik medsraigčių, o prabuvau pusė valandos. Iš jų 20 min pardavėja ieškojo jų ir rado tik 6 storio. Tiko ir tie, bet ten betvarkė nereali, nes nesugeba surasti net ta, kuri tuos varžtus dėlioja. Šiandien geriau į Ermitažą važiuosiu.

 

Antra atostogų diena

Deja, bet ryt teks dirbi vienam. Draugai dirba, o samdomas meistras dingo. Nieko čia naujo, bet man labai laikas išsitempia. Na o tai nėra gerai. Šiandien daug nuveikėm:

Svetainės ir virtuvės sienoje padarėm tris pagrindinės atramas (tiesa, viena jų vakar padaryta). Ant jų sugebėjom užsikelti didelį pasiruoštą didelį brusą: 10x15x800 cm. Vertikalūs buvo maždaug 4,50 m, todėl reikėjo kelti aukštai.

Kitoje sienoje pasistatėme kampinį mazgą ir dvejas duris (vienos iš kambario, kitos iš pirties).

Pirma atostogų diena

Mano atostogos prasideda pirmadienį, bet kadangi į darbą nereiki nuo vakar, tai tarkime, jog šeštadienis yra atostogų pradžia. Vakar pradėjome karkaso montavimo darbus. Per visą perimetrą išklojome ruberoidą ir susukome 150x50 storio brusus. Ruberoidas apsaugo medį nuo per pamatus ateinančios drėgmės. Visą medieną reikia impregnuoti. Tam pasirinkau Arlitą, nes jis neblogas ir pigus. Impregnanto reiks tikrai labai daug, nes mano nupirkti 10 litrų skiedėsi su vandeniu per pusę ir per vakar praktiškai suėjo. Toliau buvo ilgas projekto aiškinimasis ir pastatytas pirmos kampinės atramos.

Štai taip atrodo pamatai pripilti smėlio, užtiestas ruberoidas ir prisukti brusai:

 

 

O čia pirmasis iškilęs kampas:

 

 

Visos foto darytos jau sutemus, nes iki tol mes dirbome. Jums tikrai rekalingas elektrinis pjūklas, kuris labai pagreitina darbą (jį man atvežė westukas) ir kopėčios, kurias nusipirkau tik vakar vakare. Šiandien bus proga išbandyti.

Pamatai

Na va. Su pamatais baigta, bet tik su pagrindiniais, nes reiks dar lieti pamatus po sienomis, grindis. Tačiau ten ir pats pasidaryti galėsiu po truputį. Mano namo plotas - apie 170 m2. Iš viso sunaudota 25 m3 betono ir atvežta labai daug smėlio, žvyro. Tiksliai kiek sunku pasakyti, bet apie 26 dideles mašinas. Taigi, aš sumokėjau už smėlį po pamatais ir darbą. Į visų sėlį atvežė jie patys. Smėlio mašina 300 Lt, o betono kubas - 1500 Lt. Va tiek va :)

Pamatai

Kai pabaigia daryti pamatus, ant jų nereikia iškelti vainiko?  :)  Vakar pabaigė pamatus.

Medis medis medis

Nepatikėsite, bet šiandien prabudau 7 ryto ir labai užsiparinau - giedras dangus ir švietė saulė. Kodėl vakar taip nebuvo? :)  Pasiparinau iki pusės 10 ir pradėjau skambučių maratoną. Pavyko susiorganizuoti draugus (ačiū labai jiems) ir mašiną. Taigi, suvežėme likusią medieną į sklypą. Dabar viskas gražiai sudėliota, uždengta. Jei orai nepaves - po savaitėlės planuoju pradėti karkasą. Akmuo nuo širdies  :)

Kaimynystė

Pro mano sklypą beveik nevažiuoja mašinos. Tik į vieną. Ten stato namą. Aš vis nueidavau pažiūrėti. Ketvirtadienį pakalbėjau su ten dirbančiu vyru. Pasirodo jis nuperka sklypą, pastato namą, sutvarko ir parduoda. Sakė kalbina priešais dar vieną sklypą, bet nesusikalba, nes šeimininkai neišsipagirioja. Dar sužinojau, kad jis jau nupirko sklypą šalia manęs ir kai baigs dabartinė namą, statys ten. Na kuo daugiau gyvenamų namų bus šalia, tuo daugiau tvarkos. Labai puiku.

Medieną vežame toliau

Šiandien iš namų išėjau prieš 7. Susirinkau draugelius ir 8 susitikome Salinnkuose su mašina. Vežėm medieną iš ten, kur ją palikome į ten, kur ji turėjo patekti. Per valandą sugebėjome pakrauti, atvežti ir iškrauti apie 25%. Po to prasidėjo lietus. Laukėme porą valandų, bet angus nesikeitė. Nu nesiseka su ja, bet ką dabar padaryti? Dabar jau saulė šviečia, bet karkartėmis vėl nulyja. Teks talką daryti dar kart. Taigi, namo statybos nėra labai paprastas net realiai nepradėjus to  :)

Medienos atsivežimas

Vakar turėjo atvežti medieną. Iš pradžių planavau surinkti talką ir ją išsikrauti. Po to pagalvojome, kad geriau pabandyti susirasti kraną ir tegu jis iškrauna viską. Sumokėsi, bet nereiks iki vidurnakčio krauti. Plius medieną turėjo atvežti surištą, perdėtą. Taip ir padarėm. Susiradom kraną už 200 Lt, jei užtruks ilgiau nei 2 valandas - 250 Lt. Medieną turėjo atvežti 18:00. Pasiėmiau Aurį ir Savi, kad būtų linksmiau ir, jei ką, padėtų. Dar turėjo atvažiuoti Westas su Egle ir Raimonda. Jie pasikepti dešrų ir šiaip.

Taigi, viskas sutarta. Atvažiavom į vietą anksčiau, apie 17:20. Pasiskambinau iškart tam, kuris vežė medieną. Pasirodo jam ratą nuleido ir jis jį dabar keičia. Po to sužinojau, kad tik 17:00 išvažiavo iš lentpjūvės (Jonavoje). Vėluos. Sako valanda tirkai vėluosiu. Skambinu kranininkui, triuosi, kad 19:00. Pusė septynių skambinu vežėjui - kątik susitaisė ratą, po pusantros valandos bus. Skambinu kranininkui, jis nebenori laukti, pažadu, kad sumokėsiu daugiau, bet tegu palaukia. Su sąlyga, kad ne ilgiau kaip iki 20:00. Be 10 aštuonios skambinu vežėjui, ji jau Vilniuje, važiuoja. Skambinu kranininkui, kad važiuotų. 20:20 atvažiavo mediena, bet mašina neįsuka įsodų keliuką. Aš jo klausiau koks bus ilgis - jis sakė 8 m. Pasirodo tik priekava 8 m, dar pati mašina kokių 5 ir iš viso gauname virš 13 m. Na normalu, kad neįsisuka. PRasideda skambinėjimai ir galvojimas ką daryti. Patys vežėjai paėjo toliau į priekį ir rado pievutę. Šalia yra sklypai, o ten valstybinė žemė. Einu tartis su vienu iš kaimynų, kad šalia iškrausiu ir jis jei kažką pamatys - skambintų man. Susitariu. Mediena visa iškraunama apie 400 m. nuo mano sklypo.  Kranininkui 300 Lt, vežėjui 500 Lt. Visi važiuoja namo.

Šiandien prabudau šeštą ryto, nes pagalvojau, kad per tas parkes pamiršau uždengti medieną plėvele. Na ką, kėliausi ir 7 su lėkėm uždengti. Aišku, kad viršus drėgnas nuo rasos, bet ko gero geriau uždengti tokią, nei palikti po lietum. O ar lis, Lietuvoje niekas nežino.

Paguoda tokia, kad tai ko gero paskutinis toks didelis medžiagų vežimas. Visa kita galima bus atsivežti paprasčiau ir mažesnėmis transporto priemonėmis. O medieną kažkaip reiks per savaitgalė susivežti ten, kur jai ir vieta.