Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Grindų betonavimas

Jau rašiau apie juodgrindžių betonavimą.

Prisimenant buvo tokie sluoksniai:

 1. Smėlis
 2. Santechnika
 3. Plėvelė
 4. Betonas. Dėjo vibrą, todėl tinklo nereikėjo.

Po to ant betono paklojau putų polistirolą:

Lentelės ten tik tam, kad klaupiantis keliais labai neįspausti. Aišku, kad po to atėjus darbininkams (šildymą vedžiojo) jiems neatrodė tai svarbu  :)  Dėjau 5 cm storio dviem sluoksniai taip, kad persidengtų siūlės.

Štai taip atrodė kai jau buvo viskas uždengta:

Tada atvažiavo santechnikai ir pastatė trapus. Trapai skirti vandeniui nubėgti grindyse. Kai viskas baigiasi, matomos tik grotelės.

Matyt kai kam užklius žali plotai:

Visur naudojau EPS-80 polistirolą, o žalias - tai ekstrudinis putų polistirolas. Jis skirtas didelėms apkrovoms. Dėjau po vonia, po akvariumu ir po boileriu. Tose vietose dėjau tik 5 cm storio, bet jis yra su špyntu, todėl siūlės iškart persidengia.

Po to ėjo plėvelė ir armavimo tinklas.

Tinklas betonavimui nebūtinas, nes tokiu atveju vietoj jo deda vibrą. Dabar jis reikalingas ne tik surišimui, bet ir šildymo vamzdžio pririšimui. Skylių dydis pas mane yra 15x15, bet čia priklauso nuo to ar bus šildomos grindys, koks šildymas...

Viskas paruošta betonavimui.  :)  Vakar jau išbetonavo ir po savaitėlės galėsiu viduje daryti ką norėsiu  :)

Darant kiekvieną etapą sužinau naujų dalykų, kurie kitiems gal ir pasirodys juokingai paprasti. Manau, kad nesu tas vienintelis to nežinojęs.

Plastikiniai užtraukiami dirželiai žinomi visiems. Aš jiems jaučiu kažkokį fetišą. Matyt panašiai mistinis dalykas yra pakavimui skirtas plastikinis dalykas su burbuliukais, kuriuos spaudant jie sproginėja.  :)  Taigi, sužinojau, kad balti yra daug tvirtesni už juodus.

Armavimo tinklo reikia pirkti daug daugiau nei namo plotas. Jie persidengia. Nepagalvojau, kad tiek daug ir teko važiuoti pirkti du kartus. Paskaičiavau dabar ir man gavosi 22% daugiau.

 

Antro etapo sluoksniai yra tokie:

 1. Putų polistirolas EPS-80 10 cm storis 
 2. Plėvelė (200 mikronų)
 3. Armavimo tinklas
 4. Šildymas
 5. Betonas

Atrodo tiek  :)

Vainikas

Daug klausimų buvo kas ten tokio bus viršuje. Vieną sieną užsikaliau ir galiu parodyti:

Foto galėtų būti ir geresnė, bet jų dar bus, o čia tiesiog bendram vaizdui  :)

Iš pradžių man atrodė labai keistai, vėliau - normaliai, o dabar tikrai patinka.  :)

Lietaus nutekėjimo sistema: latakai

Kartais kai kažką padarai, pačiam pradeda atrodyti, jog viskas paprasta ir niekam tai neįdomu. Matyt ne visada tai būna tiesa. Man labai patinka, kad žmonės, kurie tuo usiima parašo savo komentarą, patikslindami, patardami. Sakyti: „tai čia paprasta“ arba „lėvai padarei“ yra blogiau nei visai nekomantuoti  :)

Kadangi baigiau kabinti latakus, aprašysiu kaip viskas yra daroma. Štai kokios detalės naudojamos:

 1. Latakai. Jų foto nėra pavaizduotų, bet kaip jie atrodo, tikrai, visi įsivaizduoja.
 2. Latakų sujungimo detalė (kairėje)
 3. Latakų sujungimas su lietvamzdžiais - piltuvas. (viršuje)
 4. Latakų tvirtinimo detalė (viduryje)
 5. 90 laipsnių kampas (apačioje)
 6. Latako užbaigimas. Jo foto taip pat nėra, bet tai dangtelis, kuris uždedamas latakų galuose

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, tai pasiskaičiuoti medžiagas:

 1. Latakų ilgį paskaičiuoti nesudėtinga. Atliekų beveik nelieka.
 2. Reikia žinoti kokio ilgio latakus pirksite ir kiek sujungimų su lietvamzdžiais bus. Tada galėsite pasiskaičiuoti nesunkiai.
 3. Piltuvų kiekis priklauso nuo latakų ilgio ir nuo stogo ploto. Latakai kabinami su nuolydžiu, todėl kai būna ilgas atstumas jie ryškiai nusileidžia žemyn. Kitas dalykas priklauso nuo latako ir lietvamzdžio skersmens, bet jei pirksite standartinius (125), reikia skaičiuoti, kad 50 m2 reikia vienolietvamzdžio (90).
 4. Atstumas tarp tvirtinimo detalių turėtų būti ne didesnis nei 60 cm. Prie sujungimų taip pat reiktų dėti.
 5. Ar reikia kampų ir kokių susiskaičiuoti neturėtų būti sunku.
 6. Realiai kiek atskirų juostų darysite, tai x2 ir gausite dangtelių skaičių.

Svarbiausia nepamiršti ir nesumaišyti į kurią pusę bus nuolydis. Pradėkite nuo aukščiausio taško ir leiskitės iki piltuvo. Leisti patogiau, nes kylant p ot ogali būti problemų su tvirtinimu. Nuolydį formuoti padės gulsčiokas. Jei įdomu koks jis turi būti, tai, ko gero, nelabai svarbu. Svarbu, kad jis būtų. Vanduo neturi stovėti latakuose. Visas turi išbėgti. Visus sujungimus reikia suklijuoti. Tam galite naudoti pvc klijus ar silikoną.

Kelios foto:

Negražu gi

Užrodė man vieną puslapį:

001

 

Ir ką gi matome apačioje:

002

 

Kažkur matytos dvi foto? Paskambinau šiandien, mandagiai atsiprašė ir pažadėjo išimti  :) Manęs niekas neklausė dėl foto, o ir polistirolas pirktas ne iš jų. Negražu, nors suprantu, kad patiems važinėti po statybas ir fotografuoti yra per daug vargo.

Kaip prakišti kabelį

Šiandien kelias valandas pro užkastą vamzdį prakišinėjau kabelį. Jei išgirsite patarimą prieš užkasant prasikišti vielą ar virvę - taip ir padarykite. Jei neišgirsite, bet dabar skaitote - prasikiškite. Daug nervų ir laiko sutaupysite.

Aprašysiu kaip dariau, tuo pačiu papasakosiu kai išsprendžiau kai kurias problemas. Jei susidursite kada su tuo - žinosite kaip sutaupyti laiko.

Niekaip nepavyko vielos prakišti per visą vamzdį. Tada sugalvojau, kad galiu kišamos vielos gale padaryti kabliuką (sulenkti). Tada iš priešingo galo kišau kitą (taip pat su kabliuku). Iš pavyko. Tiesą, pirmą kartą ištraukiau per daug (nepalikau galo) ir teko kartoti procedūrą. Antrą kartą nutrūko likus kokiems 2-3 metrams. Trečią kartą niekaip nepavyko užkabinti ir ištraukti. Kai pagaliau pavyko - tempiamą kabelį užrišau daug tvirčiau ir kišant sutepinėjom muilinu vandeniu.Labai nesunkiai išsitraukė. Daug vargo su laiminga pabaiga. RST pajungė ir dabar name jau yra elektra!

Esu žiauriai gabus elektrikas. Štai kaip atrodo pora rozečių  :)

Langai ir durys

Name jau yra visi langai ir durys. Visi = lauko. Tik po to kai išvažiuodamas užrakini namą supranti, kad tai tavo namai.

 

 

 

 

 

Elektros pajungimas 2 dalis

Nupaišė man pažįstamas schemą. Ačiū Rolandui  :)  Nunešiau, pažiūrėjo, kad pavaizduota skirtuminės srovės apsauga ir sako:

- Ooo... ir skirtuminės srovės apsauga pavaizduota.
- Taip, sakė, kad reikia
- Taip, taip dabar tokie reikalavimai

Viską pasižiūrėjo išrašė pažymą ir viską grąžino atgal. Kaina - 30 Lt. Schemai nereikia nei parašų, nei antspaudų.

Nuvežiau į RST, pasirašiau sutartį. Sakė per 5 dienas pasiskambins ir atvažiuos pajungti. Parašiau prašymą, kad pajungtų dieninį/naktinį skaitliuką. Tai reiškia, kad naktimis mokėsiu mažiau, o dienomis daugiau. Kol statybos neapsimokės (nors nedaug tenaudosiu), bet po to indaplovę, skalbimo mašiną ir pan. galima sureguliuoti, kad įsijungtų naktį.

Taigi, jei jums prireiktų tokios schemos - Spauskite ant paveikslėlio ir spausdinkitės.

Schema

Elektros pajungimas 1 dalis

Nors elektra atvesta iki sklypo, elektros neturiu iki šiol. Norint turėti elektrą, reikia tam tikros uždaros patalpos, apsaugotos nuo lietaus ir žmonių. Saugumas. Taigi, statybose reikia sukalti būdą, į kurią atsivesti kabelį. Aš būdos kalti neketinau (netrukus bus langai) todėl laukiau.

Pati procedūra tokia:

 1. Pasidarai varžų matavimo aktą. Varžų matavimas daromas tikrinant ar nepažeista kabelio izoliacija.
 2. Važiuoji į Valstybinę energetikos inspekciją.
 3. Važiuoji į RST pasirašyti sutarties.
 4. Pasiskambini ir atvažiuoja pastyti skaitliuką, bei pajungti elektrą.

Labai ilga procedūra.

Gavau varžų matavimo protokolą. Nuvažiavau šiandien į inspekciją. Pasirodo reikia dar schemos, kaip namo viduje pajungtas laikinai skydas. Schemoje privalo būti pavaizduotos rozetės ir skirtuminės stovės apsauga (būtinai). Kaip suprantu, realiai tai yra nutekėjimo rėlė, kuri apsaugo nuo nutrenkimo jus. Nežinau kam ji reikalniga toje vietoje, nes butuose jų nėra, daug namų be jų. Jos daugiausiai naudojamos kur yra dušai, vanduo. Na bet ne man aiškinti. Reikia dabar nusibraižyti schemą kažkokią. Bandysiu tada dar kartą.

Spalvų ir atspalvių pasirinkimas

Man žiauriai sunku yra pasirinkti spalvas. T.y. kai matau rezultatą, tai galiu pasakyti gerai, gražu ar ne. Bet jei matau spalvą, o po to nuvažiuoju į parduotuvę - nebeprisimenu. Dažniausiai bandau spėti. Dažniausiai pasiseka. Tarkima namo spalvą atrodo matau akyse jau, nes matau kasdien, bet... Jei reikia priderint ikitą spalvą aš negaliu tol, kol nepridedu šalia pavyzdžio. Mano atmintis šioje vietoje mane išduoda.

Gal turite patarimų kaip gerai parinkti ir suderinti spalvas?

Pamatų šiltinimas

Apšiltinau pamatus. T.y. apklijavau putų polistirolu.

Atrodo įdomiai namas su baltais pamatais.

Dalis sienų beveik užbaigtos. Liko tik vainikas, apačios sutvarkymas. Vainiką apskardinau iš viršaus ir apačios. IŠ apačios gal ir nebūtina, bet tokiu būdu nestovės drėgmė.

O štai ir visas vaizdas iš vienos pusės:

 

Kaip pasirinkti duris?

Iš tiesų čia daugiau įrašas diskusijoms, nei aiškūs patarimai.

Aš ilgai galvojau kokias duris man rinktis.

Metalinės

- Sunkios. Manau per sunkios karkasiniam namui.
- Rūdija. Jei turite tokias duris butuose, tai nereiškia, kad jos nerūdija kai yra lauke.
+ Saugumas. Tačiau man tai nėra pliusas, nes per duris laužtis daug vargo, o per terasos langus daug paprasčiau.

Medinės

+ Jaukumas
- Vaikščiojimas. T.y. žiemą plečiasi, vasarą traukiasi

Plastikinės

+ Stabilumas. Nerūdija, nevaikšto.

 

Plastikinės lauko durys kainuoja apie 2000 Lt. Praktiškai tokia pati ir medinių durų kaina. Metalinių durų kainomis nesidomėjau, bet spėju, kad ne pigiau. Dar man pliusas užsisakius plastikines - viskas atrodys taip pat ir bus įstatyta vienu metu. T.y. įėjimas į namą užsidarys per vieną dieną ir nereiks derinti su skirtingomis įmonėmis, kad būtinai tą pačią dieną įstatytų.

Pasirinkau langus

Pasirinkau iš kur užsakysiu langus.

Idėmiau pasižiūrėjus ir pasinagrinėjus skirtumas tarp visų, kurios naudoja ne lenkiškus profilius, yra minumalus. Ačiū, kad perspėjote komentaruose dėl lenkiškų profilių.

Kodėl pasirinkau šią įmonę?

 1. Kaina praktiškai nesiskiria nuo kitų (gal minimaliai). Klausinėjau dar kelių firmų, bet rezultataspanašus.
 2. Man jų vardas siejasi sugera kokybe.
 3. Klausinėjau dar kitų žmonių apie langus. Tame tarpe ir įvairių statybininkų. Nė vienas apie šią įmonę negalėjos pasakyti nieko blogo.
 4. Garantija 5 m.
Pasirinkau Megrame. Nesakau, kad jie tikrai geriausi, bet rinktis reikėjo  :)

Grindų betonavimas: juodgrindės

Name jau turiu betonuotas juodgrindes. Vaizdas gražus, bet tuo pačiu labai tuščias namas atrodo  :)

 

Dirbo keturiese. Įdomiausia, kad ten kaip ir yra leveliai, kuriais gali kilti. Žemiausias yra tas, kuris betoną maišo. Aišku, ten visas darbas prikasti žvyro, supilti cementą ir vandenį. Aukštesnis levelis yra to, kuris tiesia plėvelę ir vaikšto su šlangu betona į krūveles pila. Po to tas, kuris lygina betoną. Aukščiausias levelis to, kuris vaikšto su tokiu aparatu ir galutinai sulygina viską. Foto matosi trys aukščiausi leveliai. 

Štai toks rezultatas gavosi:

 

Oras židiniui

Jei norėsite turėti namie židinį, nepamirškite į namą įvesti oro padavimo. T.y. per jūsų židinio kaminą ištraukiamas oras ir kažkaip jis turi atsirasti patalpoje.Dažniausiai anga daroma po židiniu.

Aš dariau taip:

Išvedžiau 110 vamzdį į lauką. Jis bus po terasos grindimis, todėl nesimatys.