Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Šildymas

Prasidėjo šildymo sistemos darbai. Kas pamiršo, tai pas mane geoterminis šildymas bus.

Vaizdas kraupus, kai iškasa aplink visą namą (beveik) griovį pusantro metro gylio ir pustrečio pločio. Ir viskas tik tam, kad patiesti 6 eiles vamzdžių.

 

Iš tiesų, tai jie kloja 3 vamzdžius, bet tie vamzdžiai grįžta atgal. Ir taip darys dvi eiles po 3.

 

 

Viduje atrodo dabar taip:

 

Išeinamus vamzdžius apšiltina tik pradžioje, kad nešaldytų žemės prie pat namo. Tarp vanzdžių 50 cm paliekama. Per rytojų turėtų baigti lauko darbus ir lauks vidaus darbų.

O aš tuo tarpu atsivedžiau vamzdė elektros kabeliui pravesti.

 

Nuo pirmadienio santechnikas pradės darbus.

 

Langų kainos

Ateina laikas pasidomėti langų kainomis. Dabar visi turėtų būti labai malonūs ir atsakyti į mano siunčiamą užklausą el. paštu. Žinoma, jeigu kažkas turi per daug darbo (aha...) galės neatsakinėti ir pasistengsiu papildomai jų neapkrauti.

Išsiunčiau laišką:

 • Tiks langai
 • Megrame
 • Eukera
 • Riminga
 • Hronas
 • ViaRegia (Plaza)
 • Vilmagda

Kreipiausi į tas, kurias prisiminiau (Megrame, Hronas), tas kurias radau Google įvedęs „langai“ (Tiks langai, Eukera, Riminga, Via Regia) ir vieną, kuri mūsų bute statė langus (Vilmagda).

Nors šios bendrovės ir neskaito mano blogo, bet patarimas visoms: jei siūlote n-kamerinius langus ar kažkaip kitaip pavadintus, o jie skirstomi dar į belekiek rūšių - nevadinkite jų tik jums suprantamais pavadinimais. Idealiausias sprendimas - visų tipų palyginimo lentelė, pagal kurią man lengviau būtų apsispręsti. O pavadinimai (net ir su kažkokiais atskirais aprašymais) man informacijos daug nesuteikia.

Logas:

 • penktadienis 08:36 - Hronas. Atsakė, kad perdavė vadybininkui. Greitai susisieks.
 • penktadienis 08:36 - Via Regia. Paklausė kuriame mieste.
 • penktadienis 12:14 - Eukera. Nustebau, kad praktiškai viskas suprasta taip, kaip reikia. Vieno dalyko pats nenurodžiau, todėl jie pagalvojo kitaip. Bet galiu pagirti. Kaina 11964 Lt
 • penktadienis 12:53 - Vilmagda. Gautas pasiūlymas su kainomis. Ne visiškai taip nupaišė, kaip prašiau, bet kaina yra 12450 Lt 
 • penktadienis 17:14 - Via Regia. Pranešė, kad perdavė vadybininkui.
 • pirmadienis 9:19 - Via Regia. Atsiuntė bendrą kainą neišskaidę. 15060 Lt
 • pirmadienis 14:17 - Megrame. 17804 Lt. Labai jau daug sąlygų pasiūlyme prirašytų. Keistai skamba ši: „Kainoje neįvertintas genrangos mokestis, mokestis už elektrą ir kitos genrangovo išlaidos.
 • antradienis 07:25 - Hronas. 15930 Lt. Pasiūlyą skaitydamas pasijutau lyg senų kompiuterių (su DOS) laikais: eilutės atskirtos linijomis iš „=“ ženklų, šriftas toks pat. Jei būtų stulpeliai, jie tikrai būtų atskirti „+“ ženklais  :)
 • antradienis 09:31. Atrašė jau po šio įrašo paskelbimo. Ir kaina didžiausia iš visų, nors skelbėsi savo puslapyje, kad labai didelės nuolaidos. 20126 Lt.

Smagu, kad ne visas įmones palietė krizė - Rimiga turi tiek daug darbo, kad net neatrašo. Arba nebedirba.

Išvadas darykite patys, bet kainų skirtumas tikrai didelis.

Statau namą - 3 sezonas

Vakar pradėjau trečią „Statau namą“ sezoną. Oras pagaliau atšilo, galima dirbdi ir džiaugtis.

Artimiausi darbai:

 1. Pabaigti sienas kišti vata
 2. Pabaigti užtraukti plėvelę, kur dar trūksta. Pradegintas (bedengiant stogą) skyles užklijuoti ir sutvarkyti
 3. Pabaigti apkalti visas sienas
 4. Grindų betonavimas
 5. Kanalizacijos vedžiojimas
 6. Šildymo sistemos lauke ir grindyse vedžiojimas

Grindis betonuos specialistai. Jau susitariau. Pirmiausia nukasti reiks smėlį iš namo (apie 7-8 cm), tada vedžioti kanalizaciją, šildymo sistemai dalį, tada betonuos juodgrindes, putoplastas, šildymo sistemos vedžiojimas, betonavimas. Jei viskas gerai, tai viskas turėtų tęstis apie 2 savaites. Darbai susikerta, todėl reikia derinti 3 darbų atlikėjus.

Kitus darbus darysiu pats.

Elektra

Nepatikėsite, net mano sklype jau stovi spinta su elektra. Dar nebaigė tvarkyti kur kabelis pravestas, bet... kovo 22 dieną būtų 5 mėn. nuo sutarties pasirašymo.

Užknisa

Vakar paskambino bobutė iš sodų ir pasakė, kad jų namuko duris išlaužė. Pas juos vis dar laikiau kopėčias, laidą ir kastuvą. Laidas kokių 50 m., o kastuvas brangus. Taigi, atsisveikinau su savo daiktais ir nuvažiavome į vietą. Nesupratau ar spynos nesugebėjo nudaužti ar jiems pasirodė linksmiau vyrius išlaužti, bet darbą atliko. Durys ten silpnos. Įėjus pasirodė, kad visiįkai nieko nepaimta. Dar paliko savo sulankstomą vežimėlį. Matyt kažkas išgąsdino. Tikrai apsidžiaugiau.

Šalia esančiame namuke vis dar laikiau kitas kopėčias ir paroc vatą. Spyna kaba, viskas gerai. Vistiek nutariau užeiti. Pradžioj nesupratau kaip, bet kažkas pavogė kopėčias ir pusę vatos. Pusė - tai 10 pokų. Po t opasirodo pavyko jiems spyną taip nudaužti, kad ji vis dar užsidarinėjo, o patraukus stipriau atsidarydavo. Taigi, nuostolis virš 1000 Lt.

Name buvo paliktos kelios dailylentės, kelios lentos aukštai užkeltos, sumestos lentos nuo stogo, kurios papuvusios, bet anksčiau laikė ruberoidą. Iš vidaus viskas surinkta ir išnešta, o lentos nuo stogo tik kelios belikusios.

Negerai padariau, bet policijos nekviečiau. Kitą kartą pasižadu, kad tikrai kviesiu policiją, nesvarbu ar pavogė lentas, ar kopėčias ar pradūrė mašinos ratus. Kiekvienam nusikaltimui įvykus tikrai kviesiu policiją. Gal tą kartą nepadės, bet didesnėse vagysčių koncentracijos vietose jie tikrai dažniau pasiunčia policininkus ar pravalo vagis.

Sniego valymas

Šiandien sugalvojau, kad reikia nuo namo stogo nuvalyti sniegą. Ne todėl, kad labai reikia, bet kadangi jau prisnigo labai daug, o žada dar ne mažiau šią savaitę... Taigi, 200 m2 plotas apsnigtas maždaug 30 cm aukščio sniego paklode. Grubiai primetus, nukasiau apie 90 m3 sniego.

Kas mano, kad kiemsargių darbas valant sniegą yra juokas - pagalvokite dar kartą. Jei nepadės - galėsiu pakviesti pas save stogo nukasinėti.

Stogo dengimas

Pusantros savaitės juodo darbo ir jau dengiamas stogas. Kažkaip vis atrodė, kad likę tik keletas smulkmenų ir stogą galima dengti. Tos smuklmenos užtruko tiek laiko. Ryte į statybas, grįžti kai tamsu. Ne namo, bet mano stogas nuvažiavo  :)  Net sugebėjau peršalti :)

Taigi, sutvarkiau visus kraštus. Apačioje užkaliau po lentą ir vėliau (stogdengiai) uždėjo skardą. Ją vadina lašeline. Kažkaip labai blogai matosi, bet...

 

Toliau visi kraštai, parapetai, kaminėliai. Tada jau lydoma danga. Galiu tik aprašyti kaip mačiau. Dangą lydo nuo viršaus į apačią. Galima ir kita kryptimi, bet svarbiausia, kad tokiu atveju nuo apačios pradėti. Visą pirmą sluoksnį būtina sutvirtinti mechaniškai. Yra specialios plokštelės, kurios prisukamos medsraigčiais. Jomis sutvirtinami dangos kraštai, kurie vėliau užsidengia kita juosta. Galai juk užleidžiami vienas ant kito. Jokie kraštai neužleidžiami ant parapetų ar kaminėlių. Tai daroma vėliau.

Dar vieną dalyką sužinojau: kur yra statūs kampai, į juos dedama akmens vata (kieta).

Šiek tiek vaizdų:

 

RST

Pamiršau parašyti, kad pagaliau pasirašiau sutartį su RST.

Kai nuėjau - mane pasiuntė tolyn, nes kovą pas juos keitėsi įkainiai ir... teko perdaryti sąmatą. Papildomi 100 Lt. Taigi, man kainavo 4118 Lt ir po 90 darbo dienų turėsiu iki sklypo atvestą elektrą. Ar ne absurdas, kad 70 m kabelio pravesti reikia puspenkto mėnesio? Tebūnie yra kaip yra, bet pasirašiau ir kovą turėsiu spintą su elektra. Po to reiks dar ten n žingsnių padaryti, kol pajungs į namą.

Darbai

Na po truputį, po truputį dirbu. Dabar stengiuosi stogą užsibaigti, tada apskardinti ir užsidengti. Labai noriu spėti iki žiemos.

Dabar nusipjaunu gegnes, prisisuku skersiunius, kad pakalimas būtų horizontalus.

 

Taip pat sujungiau ir terasos ir namo stogus.

 

Dar plėvele aptraukėm paskutinę likusią sieną:

 

Ir pasibandžiau vieną langą (didžiausią) uždengti plėvele. Taip padarysiu su visais prieš žiemą:

 

Matavimai

Jau man spėjo papasakoti bobutės kaip buvo atvažiavę matuoti žemės pas kaimynus. Kaimynai per keliuką nuo manęs. Visi, kurie šalią to sklypo nervinasi, panikuoja. Šiandien atvažiavo kuoliukų kalti, tai reikėjo matyti kaip sukruto aplinkiniai  :)

Kiekvienas turi savo supratimą apie tai, kur kieno sklypo riba - „nes taip buvo visada“.

Su bičiukais pakalbėjau ir man vieną kuoliuką nurodė, kur įsikalti. Iš 4 kuoliukų, kuriuos buvau sukalęs, buvo likęs tik vienas. Dabar turiu du. Keisčiausia, kad jis užeina šiek tiek ant keliuko. Suprask - kelią kai kėlė - užpilo ant mano sklypo kokių 20-30 cm.

Bet vistiek juokas didelis tokį vaizdą stebint  :))

Žemės darbai

Kai darė pamatus nustūmė žemes į klypo galą. Nuo krūvos iki terasos vos pusantro metro. Ji taip ir buvo nuo to laiko. Šiandien viskas pasikeitė - jos nebeliko. Išnaudodamas šią dieną, taip pat visus medžius išrovėm. O jų buvo net... 10 (jei įksiačiuosime vieną vyšnią ir vieną didelę tują). Foto tik mobiiu galėjau padaryti tai..

žamės darbai

čia pati pradžia. Terasos pamatai buvo išlindę apie 40 cm. Dabar jie lygiai su žeme. Dar buvo likę ir žvyro, tai jį supyliau į terasą - bus po grindimis.

žemės darbai

Erdvės atsirado žiauriai daug. Vaizdas labai pasikeitė. Tiesa, žemių kitais metais teks dar atsivežti.

Ačiū draugams už pagalbą :)

Elektros tinklai

Labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje yra monopolija. Ta proga visiems giliai vienodai, o tu ardykis, tampykis :)

Gerai, klausimas pamąstymui: kiek laiko reikia pravesti apie 50 m. laidą po žeme, pastatyti el. skaitiklį ar dėžę, nuo stulpo pajungti elektrą. Ko gero daug laiko neužimtų... bet... popierizmas...

Vilniuje RST valdo ir be jų tu elektros neturėsi. Oki, tvarkomės.

1 dalis. Pasiskambinu su jų teisės skyriumi, sužinau ko man reikia. Kad būtų galutinai aišku, nuvažiuoju pas juos į vietą, viską parodau, papasakoju. Sužinau, kad man reikia leidimų visų kaimynų, per kurių (šalia yra kelias, tai teks įsiterpti) sklypus eis kabelis. Įskaitans sklypą, ant kurio stovi stulpas - trys vienetai. Jiems nepakanka šiaip pasirašyti, o reikai važiuoti visiems kartu pas notarą.

Pirma kaimynė. Jos tvora eina už stulpo ir aiškinimai, kad per jos sklypą eis kabelis jai nesuprantamas. Ji sako, kad tegu eina šalia tvoros ir ji teisi - kabelis taip ir eis. Ji galvoja, kad jos sklypo riba yra ties tvora, o iš tiesų jis tęsiasi iki pat kelio.

Antra kaimynė yra žiauriai sena. Neseniai jos vyras buvo miręs. Dokumentai nesutvarkyti, o jei ir buvo kada - tai dabar jų nėra. Su ja išties sunku susikalbėti, nes ji sako: „tai tieks tą kabelį, man tai kas“.

Trečia kaimynė lankosi kartą per savaitę ar dvi. Ten gyvena ir žemę dirba jos tėvai. Vėliau sužinojau, kad ir blogą mano žino. Jos vyras sakė rašyti gerai arba nieko blogo :)

2 dalis. Pradedu visą kalbą nuo pirmosios kaimynės. Sklypas priklauso jai ir jos anūkui. Anūkas yra nepilnametis, todėl už jį atsako tėvai. Taigi, trys žmonės vienu metu, nurodytom savaitės dienom, užsirašius iš anksto turi nuvykti pas notarą. Kaimynė to nesupranta. Ji pasiskambina bendruoju RST numeriu ir jai paaiškina, kad nereikia nieko daryti, o pakanka laisvai pasirašyti visiems ir tiek.

3 dalis. Aš važiuoju į RST teisės skyrių ir vėl aiškinuosi. Man sako, kad būtinai reikia pas notarą ir niekaip kitaip negalima. Tačiau tuo pačiu paaiškinu apie antrąją kaimynę ir jos situaciją. Pasirodo jai pakanka užpildytos formos ir pasirašyti. Pas notarą jai nebūtina.

4 dalis. Kalbuosi, skambinu pirmai kaimynei ir bandau įtikinti, kad žmonės bendruoju telefonu suklydo. Tiesa, ši kaimynė neturi mobilaus telefono, todėl ją surasti galima tik vakarais namuose. Namuose ji nebūna visais vakarais.

5 dalis. Pirmoji kaimynė nuvažiuoja į tą pastatą, kuriame yra teisės skyrius. Kažkas jai nurodo ne tą kabinetą. Ji nueina, pasikalba ir jai paaiškina, kad nereikia jokio notaro. Pakanka tik pasirašyti. Ble... aš sukišu savaites laiko, bandydamas ją įtikinti tuo, ką man sako, o čia vėl...

6 dalis. Važiuoju labai piktas į RST, nueinu vėl į teisės skyrių. Jie man sako, kad niekas taip negalėjo sakyti. Paskambino, surado kas su ja kalbėjo. Darbuotoja sako, kad to tikrai pirmai kaimynei nesakė. Jaučiuosi visišku debilu, ns man vienas žmogus pasakoja viena, o kiti - kita. Tikėk kuo nori.

7 dalis. Nerandu jokio kito būdo, kaip tik susitarti su pirma kaimyne ir nuvežti ją kartu į RST teisės skyrių. Susitariam, pasiimu ją, nuvažiuojame. Ateiname, mane jau aišku, kad pažįsta. Pasiima mano planą, kurį jau matė ne kartą ir ne du, tada sako: taip, nebūtina pas notarą, nes čia sklypas įeina į apsaugos zoną. Ble ble ble! Taip kaip dabar jaustis? Aš parinu kaimynę jau gerus 2 mėnesius, o dabar... Niekaip kitaip, kaip debilu ji manęs pavadinti negalėtų. Vinintelis dalykas, kuris guodžia - nereikia notarų.

Dar per kelias savaites ji pasirašo ir surenka savo sūnaus su žmona parašus.

Liko trečioji kaimynė. Sklypas priklauso jai, bet ji ištekėjusi. Reiškia reikai abiem nuvykti pas notarą. Jie abu dirbantys, tačia usugebėjo rasti laiko ir nuvažiuoti pas notarą ilgai netempę. Jų parašus gavau dar anksčiau nei pirmos kaimynės, nors pradėjau kalbėtis daug vėliau.

Taigi, visi popieriai pasimiršta, kai tokie šūdai darosi vien su parašų surinkimu. Parašų surinkimas truko apie 3 mėnesius, krūvą nervų, važinėjimo ir skambučių.

Visą procedūrą beveik galima prilyginti pačio statybos leidimo gavimui. Arba dar galima pasakyti, kad tai pati žiauriasia dalis, net neturinti konkurentų, iš ikileidiminės procedūros.

 

 

Statybos leidimas. Savaitė po trečio karto

Trečias kartas buvo nesėkmingas, tačiau negali sakyti, kad visiškai. Buvo duotos kelios dienos papildomai.

Dabar žmones vadinsiu raidėmis, nes tik taip pasiseks suprasti (arba ne) kaip viskas vyksta.

Penktadienis. Architektas skambinasi B. B būna paruošusi ir nuneša X. Prisiskambinus X pavyksta prisiprašyti, kad mus įrašytų kaip papildomus pirmadieniniam posėdžiui. Šiaip padavus prašymą būčiau užrašytas ne anksčiau kaip po savaitės būsimam pirmadieniui. Tikrai labai ačiū X.

Pirmadienis. Komisijoje priimtas teigiamas sprendimas. T.y. sąlygas išduos. Tam reikia, kad J užregistruotų protokolą ir perduotų viską V. Savivaldybėje bandome iš J gauti protokolą, kad nunešus jį priimtų laikinai vietoje sąlygų. Juk jame parašyta, kad tikrai išduos. Niekaip nepavyksta. Pasiskambiname ir susitarieme, kad dar porai dienų atidėtų terminą atnešti sąlygas. Keista, bes sutinka. Prie savivaldybės sutinku pažįstamą M, kuri neturi nieko bendro su savivaldybe, tačiau dirba valstybės įstaigoje. Pasiguodus, pažada antradienį paieškoti kokių pažįstamų.

Antradienis. Keli skambučiai per dieną, bet parašų ant protokolo nėra, todėl jis neregistruojamas. Paskambina M ir duoda S telefoną, kuris dirba savivaldybėje, nors neturi nieko bendro su statybų leidimais. Sako padės. Pasiskambinu, pažada pasidomėti. Man nereikia nieko prakišinėti - teraikia, kad greičiau pasirašytų.

Trečiadienis. Ryte, pasiskambinus J, sužinau, kad parašų vis dar nėra, nes vienas skyrius stabdo. Tačiau pasako, kad jau perduota viskas V ir jau sudarinėjamos sąlygos. Pasiskambinu V, sako, kad jau viskas paruošta ir perduota U pasirašymui. Pasiskambinu dar kartą S. Po pusvalandžio man perskambina ir duoda pakalbėti su jau teisingu žmogumi T. Papasakoju, kad reikia tik vieno parašo pagreitinimo ir viskas. Pasiskambina tuo pat metu V, sužino viską ir pažada, kad kitą rytą parašas bus. Skambinamės ir tariamės, kad dar bent dienelei atidėtų atidavimą sąlygų. Paskutinė diena penktadienis. Jei negauna - galiem atsiimti viską ir nešti kitai komisijai.

Ketvirtadienis. Pasikambinu V - ką tik nunešė pasirašyti. Mol vakar nespėjo ir tai padarė dabar. Kada bus parašas nežino. Skambinu po pietų V - parašo nėra, nežino kada bus. Skambinu dar kartą S. Ji perskambina po pusvalandžio ir sako, kad kitą ryta 8 parašas bus ir kopija bus pas ją.

Penktadienis. Lemtinga diena - arba šiandien, arba po mėnesio. Pusė 9 pasiskambinu su S, viskas gerai, galiu atvažiuoti. Nuvažiuoju, gaunu sąlygas. Jas sudaro vienas lapas su užrašu:

1) vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą projektuoti vadovaujantis 2008-06-04 sudaryta sutartimi Nr .... “Dėl leidimo įrengti ir laikinai naudotis vietiniais vandens tiekimo ir (ar) nuotekų šalinimo įrenginiais, kur dar nėra centralizuotų tinklų.“
2) techniniame projekte nurodyti susidarančių atliekų (statybos/griovimo) kiekius, jų tvarkymo būdą pagal atliekų kodus.

Pas architektą. Įsegame, pataisome, padarome kopijas, pasiruošiame, einame į savivaldybę. Patenkame pas L. Gauname antrą segtuvą su dokumentais, einame į apačią, įsegame viską kaip ir pirmame, vėl patenkame pas L. Gerai, akd leidžia registruotis praėjusiu laiku, nes kitaip niekaip nebūtumėm greitai patekę. Viską parodome L ir paliekame.

L sako, kad jei viską padarėme, tai paliktumėm ir antradienį pasiskambintumėm dėl leidimo. Aha... jau ne kartą galvojome, kad viskas bus gerai...

Tos pačios dienos vakare skambinuosi L. Sako, kad nunešta pasirašyti, nežino.

Pirmadienis. Skambinuosi apie 11 valandą L. Neskambinu anksčiau, nes reikia laiko ateiti į darbą, pagerti kavos, pasipasakoti kaip savaitgalis. Sako pas ją nėra, tai gal pasirašė. Susitariu, kad po pusvalandžio paskambinus pasakys. Paskambinu po pusvalandžio - viskas perduota pasirašyti Y, reiškia viskas gerai. Ryt poryt bus leidimas jau.

Būsena tokia, kad suvoki, jog reiktų džiaugtis, bet negali. Nesitiki, per daug išvargintas, per daug nusivylimų. Kol rankose nebus leidimo - nebus ir džiaugsmo.

Skaitykite:

 

Statybų leidimas. Trečias kartas

Po pirmo ir antro karto, atėjo trečiasis.

Nuotaikos daug blogesnės nei po pirnų dviejų. Einame lygiai kaip į antrą, nes nieko keisti nereikėjo. Atrodo praeiti tikrai turi, bet jautiesi lyg žaisdamas loterijoje.

Pirma diena - trečias kartas tas pats. Tie patys klausimai, ta pati procedūra. Niekaip nesuprantu ko reikia eiti tris kartus tą patį kelia, jei jis jau būna praeitas. Šį kartą higienistas iš anksto jau būna pasirašęs. Viskas gerai.

Antra diena. Visą vaizdą stebiu pro atidarytas duris, matau, kad vėl kažkas negerai. Abi sąlygos išpildytos - kažko kabinėjasi. Sužinau - prie sutarties nėra sąlygų. O kokiso gali būti sąlygos pasijungti prie vietinių tinklų - jei jų nėra? Niekam neįdomu - gauk sąlygas - pasirašysiu. Ne - ateik į kitą komisiją. Susitariam, kad atideda iki pirmadienio. Pirmiausia pas tuos, kas sutartį ruošė. Sako, kad tuo metu, kai mes pasirašinėjome sutartį - sąlygų dar nereikėjo. Nuo to laiko praėjo tik mėnuo. Norite tikėkite - norite ne. Viskas ką pavyksta paisketi, kad ji paruoš penktadienį ryte prašymą gauti sąlygas.

Skaitykite: