Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

geologija

jau turiu geologo surašytą bylą. taigi, jis gręžė 5 m: apie 0,3 m yra dirvožemis, po to vien molis. pamatams užteks gręžti 2 m. nuotekų sistemai nebus kur nubėgti, todėl gali tekti daryti ne tik nuotekų valymo sistemą, bet ir dar vieną talpą išbėgančiam vandeniui. vandeniu teks laistyti sklypą, mišką. blogiausia žiemą, nes tada bus ledas :)

dar dėl vandens. patarė nedaryti iškart gręžinio, o išsitirti šulinį. šulinio gylis yra apie 10 m, todėl tikėtina, kad vanduo jame bus geras. paviršiniai vandenys neturi prasisunkti, nes labai storas sluoksnis tankaus molio. jei daryti gręžinį, tai jo gylis greičiausiai būtų apie 60-80 m. kaina - 20-30 tūkstančių. na, manau, išsitirsiu šulinį. jei vanduo ten greitai rinksis ir bus švarus, galėsiu naudotis juo. bus daug pigiau. be to elektros sąnaudos tikrai didesnės būtų gręžiniui, nes iš tokio gylio pakelti vandenį jos reikia daugiau nei iš šulinio. taigi, reiks dabar kažkada nuvažiuoti, šulinį moliu uždengti aukščiau ir aplink išbetonuoti. tada išsiurbti, pasiskaičiuoti kiek į šulinį telpa. po to matysis per kiek laiko prisirinks vandens. tą vandenį reiks nuvežti ištirti.

geologija

prieš projektuojant, labai verta pasidaryti geologinius tyrimus. jų esmė - grunto ištyrimas. kai geologas atlieka savo darbą, tai architektas gali pasakyti kokie pamatai namui tinka, kur galima, o kur negalima daryti gręžinį ar nuotekų surinkimą.

taigi, šiandien nuvažiavau ir parodžiau geologui kur stovės mano namas. ten jį ir palikau darbuotis. sakė šią savaitę jau gausiu viską.

planavimas

pabendravęs su protingais žmonėmis, susidariau (sudarė) bendrą išplanavimą. t.y. kas kur bus lauke, koks namo išplanavimas. pateikiu šiokį tokį planelį. namo vidaus išdėstymas yra preliminarus. pagal tokį architektas sudarys realų ir aiškų vaizdą. realiai aš turiu tik vieną kaimyną, nes iš dviejų pusių ribojuosi su keliu, o iš trečios - miškas.

trumpai apie išdėstymą:

  1. priepirtis, vieta pasėdėti išėjus iš pirties, dušas.
  2. terasa.
  3. svečių kambarys, kambarys su tv, židiniu. virtuvė
  4. pirtis
  5. mažas tualetas, boilerinė.
  6. kamabarys
  7. miegamasis
  8. drabužinė
  9. kambarys
  10. pastogė mašinoms

taigi, namo išplanavimas ne galutinis. lauko - ko gero taip ir liks. stogas galbūt bus vienšlaitis. taip ir statyti paprasčiau, ir vaizdas įdomesnis gali būti ir nebus kaimo namas.

namo projektas

taigi, vakar susitikau su vienu pažįstamu. jis matęs tikrai daug statybų ir tikrai daug užsienio parodų aplankęs. taigi, pagrindiniai du jo patarimai yra:

1. nedaryti rūsio. nedarant rūsio man pamatai turėtų atpigti nuo 40-50 tūkstančių iki kokių 20 tūkstančių. rūsys niekam nereikalingas. viską ką jame laikysi, galima šalia suręsti nedidelį ūkinį pastatėlį. mano gruntas yra molis. molis labai giliai įšąla ir labai plečiasi žiemą, bei traukiasi vasarą. rūsio nešildant ten kondensuojasi drėgmė, šildant - daug papildomų sąnaudų.

2. garažas niekam nereikalingas. garažo statymo sąnaudos yra nemažos. jei jį normaliai šildyti - papildomos sąnaudos, jei ne - mašiną žiemą labai suės rūdys. mašinai visiškai pakanka pavėsinės, kuri apsaugo nuo sniego ir saulės. sako būna net neapšąla mašina po pavėsinėmis.

šiandien pasiklausiau bendradarbės, kuri gyvena name. abu faktus ji patvirtino.

namo projektas

vis neprisruošiau aprašyti savo namo vizijos. šiame post`e tik tai ir padarau, o kitame - kiti pamąstymai. aš susiradau tipinį projektą, kurio pagrindu galvoju darytis savo namą.

namas iš visų šonų atrodo taip:

namo išplanavimas:

geologiniai tyrimai

taigi, nutarėm su architektu, kad reikia pasidaryti geologinius tyrimus. aišku, čia jis man taip patarė. aš, savo ruožtu, vakar pasiskaičiau apie pamatys, kai jie daromi ir panašiai. ir pats dabar suprantu, kad tikrai reikia pasidaryti geologinius tyrimus. norisi, kad pamatus teisingai sukonstruotų. paskambinus pasakė, kad porą savaitėlių pas jį eilė jau yra ir man paskambins.

dar pasirašiau ant prašymo, kurį nuneš į savivaldybę, elektrai įvesti. sakė iki mėnesio trunka viskas ir po to jau turėčiau žinoti kas, kaip, kada ir kur.

dar pasirodo tikslūs matavimai reikalingi ir projekto derinimui. be jų niekas nepatvirtins projekto. taigi, statybas, ko gero, teks pradėti be leidimo :)

tikslūs matavimai

na pagaliau, susirinkęs visus parašus, nunešiau į vilniaus apskrities viršininko administraciją ir pridaviau. reikėjo palikti visas 3 kopijas. sakė paskambinti po 4-5 mėnesių ir pasakys ar galima atsiimti. jei kažkas bus negerai, tai vėl reiks tiek laukti. nerealiai operatyviai viską daro.

kaimynas

vakar susitikau su sodo kaimynu. man reikėjo, kad jis pasirašytų ant tikslių sklypo matavimų. visai malonus senukas. pasirodo jis nėra vienintelis to sklypo savininkas, o po jo žmonos mirties sklypą paveldėjo jis, dukra ir sūnus. taigi, man reikia visų trijų parašų. turbūt tarpusavyje jie sunkiai sutaria, nes sklype nieko nedaro jau 7 metai, tiek pat laiko nemoka sodo bendrijai mokesčio. susiskambinau su abiem jo vaikais ir, atrodo, jie pasirašys :)

dar senukas pasakė, kad jie nori sklypą parduoti. prieš kelias dienas su viena pažįstama kalbėjausi - ji nori pirkti. taigi, šeštadienį važiuosiu parodyti ir, galbūt, kažkas iš to gausis :) tikrai geriau turėti pažįstamus kaimynus, nei tuščią apleistą sklypą ar kokius lochus :) gal dar kam reikia sklypo? :)

pirmininkė

šiandien susipažinau su sodo bendrijos pirmininke. ji labai faina moteriškė. daug istorijų apie sodo bendrijos gyventojus pripasakojo. yra visokių ten :) mane labiausiai nudžiugino žinia, kad yra internetas :)

parašiau prašymą priimti mane į bendriją, sumokėjau 100 lt stojamąjį mokestį. svarbiausia, kad gavau jos parašus ant detaliojo plano. dabar liko tik dar vieno kaimyno.

topo nuotrauka

taigi, padarė man topo nuotrauką. dar padarė tikslius matavimus. tikslius matavimus dabar reikia nešti sodo bendrijos pirmininkei pasirašyti, tada kaimynui pasirašyti (gerai, kad tik vienas yra) ir tada į vilniaus apskrities administraciją. tada jau laukti patvirtinimo. sumokėjau 1300 lt.

šeštadienį su architektu važiuosiu apžiūrėti mano sklypo ir pradėsime projektavimo darbus.

pinigėliai

šiandien į mano sąskaitą įplaukė 153 000 litų. gaila, bet labai greit ir išplaukė :) taigi, nuo dabar esu visiškai sklypo savininkas. žinoma, viskas įkeista bankui :)

topo nuotrauka

šiandien buvom nuvažiavę matuoti sklypo. darys topo nuotrauką. jei viskas gerai, tai kitą savaitę gal padarys jau. su ja galima bus pradėti daryti projektą.

man patiko kaip jie darė. pasiėmė iš palydovo koordinates dviejų taškų. po to viename jų pastatė trikojį, o su kitu prietaisu lakstė po visą sklypą. jį statydavo ir trikojis aparatas, nukreiptas į pirmąjį, pypsėdavo. taip palakstę atsisveikino ir išvažiavo :)

popierizmas

šiandien buvau pas notarą. reikėjo įregistruoti kažkokius hipotekos lakštus. kadangi mano galva kiaura ir palikau piniginę darbe, tai teko du kartus važiuoti :)

teisingumo ministerijai: 100 lt
notarui 106 lt

matavimai

norint atlikti tikslius matavimus ir pasidaryti topo nuotrauką reikia nemažai paplušėti. šiaip kaina apie 1700 jei daryti abu kartu. radau kitą firmą, kur kainuos apie 1500 lt. be tikslių matavimų nepriduosi namo, be topo nuotraukos negalima net projekto pasidaryti. todėl pirmiausia reikia šitus reikalus užsisakyti ir tik po to pas architektą projektavimo darbus užsakinėti.

bankas

viskas. iki gyvos galvos (40 m) įsipareigojau bankui. pasirašiau paskolos sutartį.

dar susitikau su architektu. apsitariau viską. sakė rūsio reiktų ko gero ir garažo nereikia. :) blogiausia, tai, kad už projektą namo, elektros, nuotekų kaina apie 9000 lt. kažkaip galvojau mažiau :)