Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Sausas betonas

Skambina vakar per pietus man darbininkai ir sako:

- Na va, pamatus užliejom jau. Viskas. Bet labai jau sausas betonas.

- Kaip sausas? Kodėl? Tai ką su juo reiks daryti? Laistyti?

- Taip, reikia laistyti?

- O tau jųs laistysite ar man reiks?

- Na matai, kai darbus baigi, reikai laistyti  :)

Tik tada supratau apie ką jie. Labai ja unesupratingas esu. Na reiks nuvežti bonkę :) 

Akcija - atrakcija

Gerbiamieji,

žinau, kad paskaitinėja šitą blogą mano normaliai pažįstami (ne tik nepažįstami), todėl kreipiuosi visų pirma į jus: ketvirtadienį bus talka. Močnai reikia chebros, kad greitai iškrauti atvežtą medieną :)

Taigi, darbas jūsų - alus ir užkanda mūsų :)

Dabar jau yra 4 žmonės, tai dar tiek laisvų vietų yra. Gali registruotis ir nepažįstami :) Tą vakarą kašio Lietuva nežais.

Dar kartą apie pamatus ir medieną

Na kadangi sklype vyksta veiksmas ir pamatai po truputį juda link pabaigos, tai praėjusią savaitę pradėjau ieškoti medienos. Man tai nauja, todėl surašau kai kurias subtilybes:

Medienos kainos svyruoja nuo 650 iki virš tūkstančio plius pvm už kubą.

Medienai labai svarbus drėgnumas. Radau nuo 24 iki 8. 24, tai tiesiog pastovėjusi lauke, bet yra šlapia. Kai kurie sako, kad galima karkasą susukti ir su šlapia mediena. Ka ikurie sako, kad gali tik nedaug pasisukti ji. Kai kurie sako, kad geriau nereikia.

Jei jums reikia 4,10 m ilgio brusų, tai žinokite, kad teks pirkti 5 arba 6. Vienur apvalina iki metrų, o kitur tik po 6 m pardavinėja.

Apsistojau ties dviem firmom. Viena siūlė 850 + pvm už 8-ių drėgnumo medieną. Bandžiau tartis be pvm ir pasisekė. Šiandien nuvažiavau iki ten. Sako taip, 850 už šią medieną. Paklausus koks drėgnumas „šios medienos“, atsakė, kad na ji pastovėjusi, bet šlapia. Pasirodo sausos kaina yra apie pusantro tūkstančio. Pasakiau, kad pagalvosime. Grįždams paskambinau dar kartą į jų ofisą - kaina 850 + pvm už sausą. PErskambinus vėl tam, su kuriuo tarėmės, jis pradėjo mykti ir pradėjo sakyti, kad vistiek virš tūkstančio ir t.t. Supratau, kad reikia ieškoti kitur. Per pažįstamus pasiskambinome į kitą vietą. Ten susitarėme normaliai už 730 + pvm.

Taigi, paderinęs užsakiau medieną. Aišku, minusas tas, kad čia tik po 6 m, bet... Va kaip atrodo medienos paskaičiavimai:

  • Jei realūs ilgiai: 24,319 m3
  • Jei pirmoje (iki didesnio sveiko m skaičiaus): 26,862 m3
  • Jei visi po 6 m ilgio: 29,43 m3

Su pirmosios oficialia kaina (ne ta kur skiedžia lochas) skirtumas medienos gaunasi virš 2,5 kubo, bet kaina virš 1500 Lt mažesnė.

Taigi, galutinę kainą sužinosiu tik vietoje, bet greičiausiai man visas dalykas kainuos 25000 Lt. Jooo...

O čia vakarykštės foto:

Kaip atrodo sklypas

Kažkaip vis aprašinėju ir neįdedu sklypo foto. Na kai tik nusipirkau, tai jame visiškai nebuvo žolės. Savininkai žiauriai uoliai viską iškuopdavo, prižiūrėdavo, viskas būdavo apsodinta. Jaučiu jiems labai skaudėjo širdį kai liepos 25-ą atrodė taip:

Po to pjoviau žolę ir viskas atrodė šviesiau (liepos 29):

Na o čia nelabasis vagonėlis-namelis, su kuriuo nenormaliai privargau :)

 

Prasidėjo pamatų „kūrimas“ (rugpjūčio 25):

O čia šiandien su užveštu smėliu ir jau išlietais poliais:

Mediena

Kadangi mano namas bus karkasinis, tai padėjau domėtis medienos kainomis. Paskambinau į dvi įmones, kuriose buvome jau užsakinėję. Pirmoje kaina 650 Lt už 1 m3, kitoje - 866 Lt + pvm. Pirmoje 25% drėgnumas, kitoje - 8%. Viena kartą darbą atliko gerai ir kartą blogai, o kita - visada gerai. Dar per kitą savaitę pamąstysiu, pasiklausinėsiu ir apsispręsiu. Linkstu link antrosios. Beje, nustebino tai, kad viena iškart gali atvežti, o kita po savaitės. Galvojau reiks laukti mėnesį ar porą.

Pamatų statyba-kūryba prasidėjo

Sako kūryba ilgesnis procesas. Turbūt ir mažiau prognozuojama eiga. Taigi, dėl pamatų susitariau jau senokai, o darbai prasidėjo tik antradienį. Na turėjo prasidėti tik tik man išvažiavus, bet „laikėme technikos“. Po to pradėti turėjo pirmadienį, bet negalėjo tai antradienį tikrai. Na antradienį „tikrai“ pavyko. Nustumdė žemes, o tada skambina ir sako, kad reikia daug smėlio labai atsivežti, nes 80 cm iki nulio trūksta. Nulis - tai grindys. Viena mašina - 200 Lt. Reiks apie 20 mašinų. Nu nafik - dar 4000 Lt. Pasakiau, kad palauktų, aš pagalvosiu. Apskambinėjau viską, išsiaiškinau, kad pačiam vežtis iš karjero pigiau nebus. Tada man pasiūlė atvežti maišytos žemės. Jie kasa iš skirtingų vietų po nedaug ir ten būna visokio grunto. Skambinu meistrui, susikalbu, kad svarbiausia ne grynas juodžemis arba ne grynas molis. Susitariu, kad vežtų. Veiksmas vyksta trečiadienį. Iš ryto lekiu į sklypą, laukiu mašinų. Parodau. Pirma mašina tik juodžemis. Atvažiuoja statybininkai - aiškina, kad gaidys ir reikai tik smėlio arba žvyro. Skambinu meistrui. Pasirodo kažkas kažko nesuprato. Atvažiuoja antra mašina - tas pats juodžemis. Susitariu, kad vežtų smėlį ir žvyrą čia, o juodžemį kitur. Vakar nuvažiavau vakare - nieko. Tuščia kaip ir anksčiau. Šiandien skambinu, pasirodo šiandien ekskavatoriui pradūrė padangą ir neiko neveš. Skambinu meistrui ir klausiu gal ką jis surado. Pasirodo surado, bet tik šeštadienį veš. Bus didesnė dvigubai mašina, kaina 300. Šiandien išsimandė ir pravažiuos.

Tai va, tik tokie statybų reikalai. 

Pamatai

Na galų gale viską suderinau su pamatais. Kitą savaitę pradeda daryti. Tiesiog pasakiau, kad nereikia visiškai niekur improvizuoti. Yra projektas - reikia daryti pagal jį. Todėl paklaida galima 1-2 kūbai, bet ne 10 ar 18. Taigi, paprašiau iškart padaryti ir pamatus vidinėms sienoms, o tai papildomi 6 kūbai. Žodžiu su užmetimu gaunasi 29 kūbai, todėl į 30 turi sutilpti. Jei ne - bus daug ginčų ir pykčių. Todėl mano rekomendacija visiems - pasidarykite projektą pas nepriklausomus konstruktorius. Didesnė tikimybė, kad neapgaus. Tiesa, jei pats būčiau daręs - sutaupyčiau 10-15 tūkstančių. Labai dideli pinigai, bet nusprenžiau juos sumokėti, o sienas pasidarysiu pats. Tikrai nesamdysiu brigados, kurią reiks varinėti ir dar 10-15 tūkstančių už darbą sumokėti.

Penktadienį su topografais sužymėjom sklypo konturus ir pamatų kampus. Sklypas atrodo tikrai tiesus, o pamatų priešingi kampai skiriasi beveik 70 cm. Taigi, teks pastumdyti ir palyginti žemę toje vietoje. Dar juokinga, kad vienas kampas išeina kokiu 10 cm ant kelio. Na ką padarysi, teks važiuoti šiek tiek kairiau :)

Dar buvau pas notarą, kur apiforminom galutinį atsiskaitymą. Pasirodo, kad po to kai bankas perveda pinigus, reikia dar kartą ateiti pas notarą. Kažkodėl notaras apie tai neperspėjo. Taigi, dar spėjau viską nunešti į registrų centrą ir užregistruoti. 

Pamatai

Ėėėė... mmm.. pamatai. Džiaugiausi, kad suradau, kad padarys pamatus už 34 000 Lt. Pagaliau jie prisiruošė pasižiūrėti mano nusiųstą projektą. Šiandien paskambinau ir klausiu tai kiek gi galų gale man kainuos viskas. Sako:

- Na 1500 už kūbą. Paskaičiavau, pas tave išeina 40 kūbų.

- Kiek??? - nesupratęs pasitikslinau 

- Na rostverkas 60 cm...

- Tai Jūs projektą žiūrėjote? Ten rostverkas 46 cm.

- Tai jis turi įeiti į žemę kažkiek ir dar viršuje.

- Tai aš Jums siunčiau projektą. Ten nieko nereikia galvoti, o tik padaryti kaip ten nurodyta.

- Tai ten teoriškai, o aš praktikas. Praktiškai visada daugiau būna.

- Projekte parašyta 22 kūbai, o ne 40.

- Nu atneškite man ant popieriaus projektą, aš ten biški žiūrėjau....

Taigi, geokai supykau. Projektą dariau tik todėl, kad manęs nedurnintų tokie, o čia net ir nusiuntus projektą bando nesąmones daryti. MAn firma su garantija ir popieriais visais už 63 000 Lt norėjo padaryti, o šitie be nieko už 60 000 Lt??? Lochai. Ryt skambinsiu per įmones ir klausinėsiu kainų. Man įdomu kiek kainuos armatūra ir kiek betonas. Kai sužinosiu - galutinai apsispręsiu ar bandysiu imti neapmokamų atostogų ir pats darysiu. 

Su vagonėliu pagaliau baigta

Pagaliau viskas baigta su tuo vagonėliu. Privargau juodai, bet... Penktadienį Ramunėlė pasiėmė savo didijį džipą (su juo dalyvauja offroad lenktynėse), atvažiavo Virgis ir bandėm tempti vagonėlį. Pirmiausia jį reikįjo užsikrauti ant specialiai tam tikslui suvirintų rogių. užsikelti truko ilgiausiai. Ramunėlė turėjo didelį domkratą ir tvirtą trosą. Taigi, domkratų kėlėm ir kišom kaimyno plytas. Negalima pakelti vieno krašto ir daug prikišus kelti kito, nes vanonėlis pasvyra ir nukrenta nuo plytų. Taigi, kantrybė ir sunkus darbas :))

Galų gale užsikėlus, labai nesunkiai jį nusitempėme. Nerealiai gražu žiūrėti kaip rimtas džipas tempia jį. Iš viso užtrukom apie 3 valandas.

Jo stogą teko išardyti, nes buvo didelis ir per didelis, kad vežėjai vežtų. Per šeštadienį ir sekmadienį sukaliau jam naują stogą. Dabar laukiu lietaus ir galėsiu įvertinti savo darbą.

Registrų centras

9:02 Registrų centras. 264, prieš jus eilėje yra 27 žmonės. Dokumentų priėmimo salėje dirba tik vienas (antrasas) iš 6 langelių. Ko gero teks palaukti. Atsisėdu, laukiu. Dzin-238 -> 10. Hmm.. pasirodo ne vienas priima. Laukiam toliau. Minutės bėga, prie antrojo langelio klientas labai ilgai stovi, aiškinasi. Pasirodo dešimtas langelis priima tik kai nelieka kam išdavinėti. Dzin dzin.. vis 3xx numeriai. Dzin-239 -> 9. O! Jie net trys. Deja, 9-as kaip ir 10-as - priima kai neturi ką išdavinėti. 9:20 dzin-240 -> 2. Pagaliau su juo viskas baigta. Ilgokai užsibuvo. Dzin-241 -> 2. Išsitraukiu knygą. Iš kairės atsisėda pilietis. Jo numeriukas 271. Aha, eilė auga greičiau nei spėja aptarnauti. Dzin-242 -> 2. Neiškentęs kažkoks vyriškis prieina ir paklausia kodėl tik vienas langelis dirba. Atsako, kad kitoje salėje dar du yra. Dzin-243 -> 10. Ačiū tai salei dar už vieną numeriuką. Dzin-244 -> 2. Knyga tikrai šūdina. Grajauskas rašo beleką. Jau 125 puslapis, bet vis dar nesuprantu apie ką ji. Dzin-245 -> 9. Vienas belaukiantis pradeda skambinėti mergoms ir labai keistai šnekėti. Dzin-246 -> 2. Jis taip užpisančiai knisa joms protą, kad pradeda nervinti. Dzin-247 -> 2. „Atsakymai taip ir ne yra labai trumpi, bet labai plačios sąvokos“. Dzin-248 -> 10. Kita salė irgi dirba. „Žyvu boleje menije chorosho. Nu seičas meneje, no nestoit žalovotsia.“ Dzin-249 -> 2. Liko tik 15. Dzin-250 -> 2. Kairėje atsisėdęs pilietis pradeda labai garsiai bambėti. Blogiausia, kad sulaukia palaikymo. Prisimenu, kad turiu mp3 plėjerį. Išsitraukiu, pasileidžiu Jurgą. Dainuoja angliškai. Dzin-251 -> 2. Garsą pasidariau tokį, kad girdėčiau skambėjimus. Cyk. Cyk. Cyk. Kažkas užstrigo Dzin-3xx -> 9. Cyk Cyk. Neatsikerta. Kažkas juokiasi. Dzin-252 -> 10. Jau beveik dešimta. Toliau skaitau knygą, kuri man nepatinka. Ją nešiojuosi kuprinėje ir išsitraukiu tada, kai kažko laukiu ir neturiu ką veikti. Dzin-253 -> 2. Beliko tik 11 numeriukų. Laikas bėga ir pradeda tikrai užknisti. Dzin-254 -> 2. Rašo apie bybius, vaginas, kaip laižo ar čiulpia kojų pirštus... Na žiauriai primityvus būdas sudominti skaitytoją. Toks vaizdas, kad kiekvienas sakinys apgalvojas tris kartus ir tik tada įrašytas. Dzin-255 -> 9. Nežinau ar fantazija suveikė, ar iš tirsų, bet eilė lyg ir greičiau juda. 10:00 atsidaro pirmas langelis. Atsidaro trečias langelis. Dzin-256 -> 1. Dzin-257 -> 3. Atsidaro ketvirtas langelis. Kokie visi punktualūs, bet tai kodėl tik nuo 10-os valandos? Dzin-258 -> 4. Niekas neprieina prie pirmojo. Dzin-259 -> 1. Dzin-260 -> 10. O blyn kaip greitai viskas. Tik pora minučių ir jau 4 numeriukai. Juk galėjau vėliau ateiti. Dzin-261 -> 9. Hmm.. Gal reikia pradėti ruoštis? Įsidedu knygą, išjungiu ir supakuoju empėtrys, išsitraukiu pasą. Dzin-262 -> 2. Na beliko tik vienas ir tada jau aš. Dzin-263 -> 3. Ajajai dabar gi aš. Pagaliau. 10:11 Dzin-264 -> 1. Valiooo!!!

Štai toks mano rytas registrų centre.  O viskas todėl, kad pagaliau patvirtino mano tikslius matavimus.

Sklypo adresas

Pagaliua baigiau tvarkyti sklypo adresą. Su tuo viskas baigta. Tam tereikėjo nueiti į seniųniją, palaukti, nueiti dar kartą, nueiti į registrų centrą, tada palaukti, nueiti dar kartą. Viskas :)

Dar dėl namo, tai sakė, kad pamatus galės pradėti po dviejų savaičių. :)  Tikėkimės.

Statybos reikalai stovi nors tu ką

Jau man juokinga per ašaras. Vagonėlis ir toliau stovi vietoje. Susitariau, kad nuveš - dingo. Susitariau ketvirtadienį - nespėjo padaryti rogių. Yra idėja ant jų užsikelti namelė ir parsitempti iki vietos. Penktadienį padarė, bet tada jau draugas nutempti nebegalėjo. Galėjo sekmadienį. Sekmadienį jis dalyvavo varžybose, suplėšė padangą, kažkur dingo stabdžiai... Taigi, vagonėlis vėl liko stovėti vietoje. Nežinau ar jam patiko ten būti ar tiesiog dar ne laikas jam iš ten pajudėti.

Susitariau dėl pamatų, pirmadienį susitikau, antradienį nusiunčiau pamatų projektą. Jokios žinios. Penktadienį paskambinau, bet jis net nebuvo pažiūrėjęs ir žadėjo perskambinti. Šiandien vėl pirmadienis, bet žinių jokių. Rytoj dar kartą bandysiu skambinti. Tuo tarpu pradėjau pats domėtis ko reikia pamatams ir iš kur galima gauti. Jei jie mals šūdą - supyksiu ir pats pradėsiu darbus. Ne stebūklai - sugebėsiu ir pats.

Topografai turi pažymėti elektros stulpą topo nuotraukoje. Birželio 21 d. jiems buvo nusiųstas stulpo numeris ir planas su pažymėtu stulpu. Man reikėjo tikslių koordinačių užneštų ant topo nuotraukos. Tai po gero mėnesio ir daugybės skambučių sugebėjo atsiųsti. Pažymėjo ne tą stulpą. Paskambinau, susitariau, kad perdarys. Jau eina antra savaitė, o tolko jokio. Išėjo atostogauti savaitei.

Architektas visiškai neskuba. Dabar jam kas antrą dieną primenu apie save. Tikiu, kad atsibodau jau, bet kitaip darbai visai nejuda. Aš dabar turiu pamatus ir sienas (man atrodo ne galutines). Nežinau net kaip mano namas atrodys iš išorės.

Taip va statau namą

Gręžtiniai pamatai

Neseniai minėjau pamatus. Rašiau kaip gavau pasiūlymą už 63 000 Lt. Taigi per pažįstamus gavau tel. numerį. Jų kaina yra 1500 už kūbą. Pa smane pagal projektą iki 25 m3, tai kaina gaunasi apie 35 000 Lt. Dar susitiksiu ir sukalbėsiu galutinai viską. Tada žinosiu tikslią galutinę sumą. Na, kaip matote, kaina gerokai skiriasi.

Visiškai bloga diena

Kadangi statau namą, tai šiandien 8:00 turėjo mano įsigytą statybinį vagonėlį nugabenti į mano sklypą. Panašiai ir buvo. Susitikom laiku, privažiavom sėkmingai, tik paskutinis vairuotojo paskubėtai padarytas veiksmas nieko gero neatnešė. Jis užvažiavo ant nuokalnės.  Nuokalnė  nedidelė, bet žemė minkšta, šlapia. Žodžiu prasikrušom 2 valandas ir nieko. Atvažiavo prigadininkas ar pan. ir sugebėjo išvažiuoti. Buvo maždaug 11:00. Nuvažiavom į Salininkus. Privažiavus vienintelį posūkį, mašina nebetilpo. Bandė visaip - neįsisuko. Jo priekabos ilgis virš 6 m. Išvažiavom per kaimynų gyvatvorę, šiek tiek išmalėm žemę. Vagonėlį palikome ant jų sklypo. Sklypas apleistas, apaugęs ūsnimis iki kaklo ir pan.

Žodžiu gavosi blogai, nes iki mano sklypo liko 100 m. Nuėjau pas kaimynę, papasakojau istoriją, gavau savininkės telefoną. Paskambinau, jai ir ji pasakė, kad viską tvarko jos sūnus.Apie jos sūnų man papasakojo pirmininkė ir jo kaimynė. Su psichika jam ne visai gerai. Na ką... Paskambino man jis. Aš jam pasakiau, kad noriu viską sutvarkyti taip, kad jam būtų gerai ir jaustųsi nenuskriaustas. Jis klykė, grasino policija ir pan. Visą laiką kalbėjau ramiu balsu. Paklausiau ką galiu padaryti, kad jis nebūtų nuskriaustas. Jis nesiklausė. Po kokio 3 karto. Jis pasakė, kad aš jam askambinčiau, kai turėsiu ką pasiūlyti. Bėda tame, kad neturiu ką jam pasiūlyti, išskyrus tai, kad viską sutvarkysiu ir krūmus apkarpysiu. Tai matysim kaip ten su juo bus.

O pamoka viena - kai tariatės dėl nuvežimo, nurodykite tašką A ir tašką B. Kaip jie tai padarys - jų reikalas. Taip, ne visada taip gaunasi, bet reikia stengtis, kad nesikartotų mano istorija. 

Pamatai

Na pagaliau gavau pamatų projektą. Taip pat architektas nusiuntė įmonei, kuri jo namą statė. Gavau pasiūlymą - beveik 63 000 Lt. Iš jų beveik 30 000 Lt vien už darbą. Ei! Čia tik gręžtiniai pamatai! Už 30 000 aš galiu pasiimti labai labai ilgas atostogas darbe. Ryt siųsiu dar kelioms įmonėms. Jei kaina nepasikeis - teks pačiam daryti pamatus :)