Cookie Consent by TermsFeed

Kodėl statau karkasinį namą

Matau tikrai populiarus mano nuomonės išsakymas apie tai, kodėl aš statau vieno aukšto namą. Nutariau šiek tiek parašyti kodėl gi aš pasirinkau karkasinį namą.

Iš tiesų yra labai daug nuomonių apie tai, koks namas geriausias. Vieni už mūrinį, kiti už medinį. Visi pripažįsta, kad medinis namas yra jaukesnis, „šiltesnis“, mielesnis. Mūras man asocijuojasi su šalčiu, negyvumu. Jei šalia stovėtų dvi sienos: mūrinė ir medinė, prie kurios mieliau atsisėdę atsiremtumėte? :) Čia tik emociniai dalykai. Rąstiniai namai sukelio sunkumo, tvirtumo įvaizdį, karkasiniai - lengvumo, nestabilumo.

Aš, kaip ir ne maža dalis Lietuvos gyventojų, gimiau sovietmečiu ir mačiau statomus tik mūrinius namus. Soduose būdavo arba perpučiami maži namuka, arba dideli plytiniai namai. Ir dabar pabandykite pavažinėti po privačių namų rajonus, kurie įsikūrė ne veliau kaip prieš dešimtmetį. Pamatysite labai daug pilių, kurios išpuoštos bokšteliais, 4 aukštų ir t.t. Kadangi sklypai būdavo nedideli, dažnai žemės beveik nepalikta šalia. Dabar gyventojams tai jau galvos skausmas. Namą reikia šildyti, jį reikia prižiūrėti. 400 kvardratų namuose gyventi tikrai nėra džiaugsmas. Gerai, grįžtame prie namo tipo pasirinkimo. Taigi, visą laiką mačius mūrinisu namus, man savaime norisi tokio. Mediniai (dažniausiai rąstiniai) namai asocijuojasi su senelių kaimu. Stereotipai ne visada gerai. Pasidairius į kaimynines šalis (Suomija, Švedija), kurios turi labai senas namų statymo tradicijas ir kur labai daug gyventojų gyvena nuosavuose namuose, galime pamatyti, kad ten labai didelę dalį sudaro karkasiniai namai. Visada galima nueiti tokį kelią kaip tos valstybės ir po to atrasti tą patį ką jos jau atradusios, arba galima kažką pasiimti ir sutrumpinti tą kelią.

Dar vienas, ir ko gero ne mažiausias, rodiklis yra kaina. Karkasinių namų statyba yra pigesnė. Jei turite laiko ir noro - karkasą galite susitverti patys. Darbas švaresnis.

Dar vienas mitas - karkasiniai namai ne ilgaamžiai. Ar jūs tikri, kad jūsų namegyvens jūsų vaikai? Ko gero ne daugelis norėtų gyventi 400 m2 ploto name, kuriuos statė jų tėvai. Didelė tikimybė, kad jūsų namas bus nugriautas po keliasdešimt metų ir tikrai nesulauks šimtmečio. Statomės namą sau gyventi ar ateities kartoms?

Nepamirškite ir to, kad karkasiniai namai pastatomi greičiau. Statant namą, labai norisi kuo greičiau į jį įsikraustyti.

Dabar trumpai apie tai ką surašiau:

 1. (+) Namas mielesnis
 2. (?) Įpratimas prie mūrinių namų
 3. (+) Kitų šalių pavyzdys
 4. (+) Kaina
 5. (?) Ilgaamžiškumas
 6. (+) Statymo greitis
Palikite komentarąKomentarai
 • namo statybai

  Galvojome ir mes su šeima apie karkasinio namo statybą, bet gavosi taip kad dabar gyvename mūriniame. Nei vienas, nei kitas variantai nėra kažkuo išskirtiniai, bet gal vis gi kada ir karkasinis namukas stovės sode.

 • Rose Anderson

  Mūsų kompanija dirba pagal aiškius, lanksčius, skaidrius ir lengvai suprantamus terminus. Mes siūlome labai mažas palūkanų normas, susijusias su ekonominės veiklos sulėtėjimu (nuosmukiu) daugumoje pasaulio šalių. Galite turėti blogą kreditą, dabar mūsų įmonė siūlo įperkamą palūkanų normos paskolą, taigi ko jums reikia lėšų, kad padidintumėte savo verslą? Ar jums reikia pinigų kai kuriais asmeniniais tikslais? Kodėl nesikreipkite į mus dabar, kai siūlome asmenims ir teisines paskolas, kurių palūkanų norma yra 3%, ne ilgiau kaip 25 metus. Suinteresuotas pareiškėjas gali susisiekti su mumis elektroniniu paštu dabar: [email protected]

 • actas

  Visi namai geri kurie geru meistru su meile pastatyti.Bet karkasinis vis tiek mieliausias :)

 • oceanicfinance

  jums reikia tikrą paskolą verslo tikslais arba mokėti savo skolą kontakto J. Kellie Wilson dabar tikras paskolų elektroniniu paštu: [email protected]

 • Anitaloanfirm

  Taikyti greitai ir už prieinamą kainą paskolos su ANITA paskolų finansavimo Company. anitaloanfirm1(a)live.com

 • konstruktorius

  is konstrukcinės puses gerai atlikus mazgus namas kaip namas. tik klausimas kas juos gerai atliks? labai daznai tokius namus stato jauni tik Hilti ir pan mokantys naudoti naujokai... deja. Pagrindinis minusas karkasinis namas sudega mazdaug per 15minuciu

 • konstruktorius

  is konstrukcinės puses gerai atlikus mazgus namas kaip namas. tik klausimas kas juos gerai atliks? labai daznai tokius namus stato jauni tik Hilti ir pan mokantys naudoti naujokai... deja. Pagrindinis minusas karkasinis namas sudega mazdaug per 15minuciu

 • Bulgarija

  Gyvenau bulgarijoje, tai vien šalia mano namų kur gyvenau, visą rajoną pastatę iš SIP skydų.

 • mantas

  Na ir as apie sip skydus bandau aiskintis, architektai labai siulo sia technologija bet nerandu kas turetu toki nama.

 • mmm

  Gal kas apie sip skydus ka nors zino?

 • Vidmantas Nuolaida

  Kai žmogus sako, kad jo niekas neįtikins - su juo nelabai yra ką ir diskutuoti

 • Justas

  Na gal aš kažką ne taip skaičiuoju, gal aš pasirodysiu kvailai, bet paklausykite brangieji.

  Stačiausi namą 170 m2.

  Man paskaičiavo karkaso kainą, pigiausiai ką gavau - 28 000 LT.

  Stačiausi iš blokelių M18. tai su darbu, su medžiagom, su visais reikalingais darbais, su polistirolo klijavimais man kainavo 22 000 Lt.

  Visi kiti darbai tai lieka tokie pat kaip, karkaso.

  TAI KAS PIGIAU ? KAS PATIKIMIAU ? KAS STABILIAU ?

  manes niekas neįtikins, kad karkasinis namas geriau.

 • to states sau

  o kiek laiko reikia laukti, kad karkasiniam name atsirastu dazu itrukimai? gyvenu >3m, dar nera ne vieno.

 • states sau

  Idealus variantas statyti is SIPS paneliu nama. Jau 5 metai givenu ir jokiu bedu. Uz sildyma metam 160kv max 700lt su silumos siurbliu. Kas svarbiausia skirtingai nuo paprasto karkaso nei vieno dazu itrukimo visame name kuo tikrai niekada nepasigirs paprastas karkasas. Surinkom nama per 2 savaites.

 • zzz

  beje ... namukas 10X10

 • zzz

  kazkam buvi idomu... pats pastaciau karkasa, vienas pats be niekieno pagalbos gal ir nepatikes niekas :) pirkau apvalia mediena, pjoviaus gateriu (samdziau) dziovinau lauke, dabar stovi karkasas ant sienu OSB ir tyvek soft, ant stogo OSB ir siltnamine plevele (ziemai kad nesusaltu :)) skaiciavau... isleidau 11 tukstanciu litu, o cia daug ar mazai spresti jums :)

 • juokinga

  sveiki,jei kam kyla noras ne diskutuoti o pamatyti kaip darosi karkasinis namas prasome, kaina sei dienai yra 25litai kvadratas darbas mediena 800litu 1kub sausos is dzioviklos.

 • domus

  Sveiki,

  Gromuliuoju tokią idėją-namo pagrindinius griaučius, t.y kampinius statramsčius, skersinius ir šlaitinio stogo centrinę laikančiają padaryti iš metalo, 150x150 profilių, viską suvirinti ir šituos griaučius panaudoti kaip karkasinio namo pagrindines laikančiasias. Mačiau UK taip statomą karkasinį namą, atrodo tikrai stabiliai.

  Ką pasakys LT statybinkai?

 • nesvarbu

  parasykit man i elektronini pasta [email protected] ir telefona atsiusiu Jums asmeniskai. Vis tik nenoreciau, kad jis kabetu viesoj lentoj :)

 • to Nesvarbu

  o koks jusu telefonas? Sprendziame del karkasinio namo, butu idomu paklausineti jusu, o gal ir uzsakyti paslaugas

 • nesvarbu

  :) as staciau ir tuos ir tuos. randi gera murininka, kuris pazista gulsciuka ir viskas. karkasinis namas, turi daug skirtingu mazgu, kurie apsprendzia namo stabiluma, ar jis vaikscios ir girgzdes ar bus standus. reikia zinoti kokie mazgai geri kokie ne. ir jei viskas ,,kabinama" ant metalo, kaip dabar daroma dazniausiai - buna visko. greta to, tenka ivertinti tokius niuansus, kaip dregmes kaupimasis konstrukcijose, nes pelesis, grybas ir puvinys tikrai turi rimtesniu paskemiu karkasiniam negu muriniam name. zodziu, as nenoriu diskutuoti, nes tikriausiai visi turi savo isitikinimus. as kaip jau sakiau, staciau ir irenginejau ir tokius, ir tokius. vien jau tai is ko statai parodo kas ir kaip. muras visada vienodas, medis deja ne. skiriasi jo dregnumas, struktura ir tai itakoja namo konstrukcijas. net is stoga karkasiniam namui, jei jis vieno auksto su mansarda padaryti yra gerokai sudetingiau :) pagaliau kampu namo karkasinio namo darymo as zinau, bet kelis. ir kuris geresnis? jei namas su mansarda yra dvi pagrindines konstrukcijos ir deja geresnis variantas yra tas, kus praktiskai nenaudojamas :) pagaliau jus paklauskit architekto kuris nama lengviau suprojektuoti ir pamatysit kas ir kaip. namo mazgai ir nesancios konstruksijos (sienos, perdangos ir t.t.) yra standartizuoti. medienos atveju, ne. todel kiekviena konstrukcija priklausomai nuo apkrovu ir matmenu tenka skaiciuoti atskirai. tikriausiai pastacius murini nama daug reciau iskyla klausimai, kodel girgzda ir siubuoja namas, kodel aidi perdanga, ar kodel ji smarkiai vibruoja.

  karkasini nama pastatyti gerai sudetinga. ir man rodos, kad tai taps greitai amatu, o ne pramone. kaip beje is dalies jau yra su rastiniais namais. tačiau nera nieko geriau ir graziau kaip gerai pastatyti karkasiniai namai, kur daug medzio estetikos, atviros konstrukcijos.

 • nuo

  dėl sudėtingumo - galiu ginčytis. Karkasinį namą statyti tikrai nėra labai sudėtinga. Nttgi atvirkščiai

 • nesvarbu

  karkasini nama pastatyti gerai yra daug sudetingiau negu murini. turek tai omeny. o siaip jeigu patinka medis, ekologija, medzio estetika tai karkasinis geras pasirinikimas. jei patinka muras ir betonas, patinka tai, kad nama sunku iveikti net su tanku jei patinka masvysumas ir saugumas, kuri atrodo suteikia murines sienos, tai rinkis murini :). nera nei geriau, nei blogiau. yra tik kitaip. aisku, dar reiketu ivertinti kokios architekturos namo nori. tai irgi apspres kokia konstrukcija yra tinkamesne.

 • Ne Jonas

  Is karkasiniu blokeliu :DDD

 • Jonas

  Koki statyti nama-is blokeliu ar karkasini ?

 • nesvarbu

  tiesa sakant draudimas kakrasinio namo yra brangesnis ir gerokai. Mano akimis ziurint tai nesamone, bet yra taip ir viskas. 90 proc. gaisru kyla namo viduje. dega parketas, baldai, uzuolaidos, o po to jau stogas. ir nesvarbu koks namas. kalbeti, kad amerikos ubagai statosi karkasinius, nes pas juos silta ir sausa yra nesamone totali. kazkodel juos labai megsta skandinavai ir kanadieciai :) o ten kaip zinia vesu. apskritai, diskusija kuris namas geresnis, jau yra neverta demesio, kelia juoka ir vaikiska. todel sia durna tema daugiau nerasysiu.

  kas liecia karkasinio namo samata be apdailos, tai niekas nepasakys. kas yra apdaila? gipskartonis jau apdaila ar ne? zodziu reikia nuspresti ka noretumete, kad padarytu. antras dalykas, koks tai namas. vieno auksto ar keturiu. balkono nera ar sesi? desit keramine cerpe ar bitumini siferi. zodziu, nusprendziat ko norit ir tada galima skaiciuoti. beje per daug metu isitikinau, kad namus galima pasistatyti apie 20 - 30 proc. pigiau negu jie yra pastatomi. mazdaug tiek, viena ar kita forma, pavagia statybininkai ir ypac darbu vadovai. ne vienas yra gyresis kaip uz 50 tukst. pasistato namus sau. zinoma imanoma kai statybines medziagos nieko nekainuoja ir net statybininku darbus apmoka jo klientai :). jeigu turi projekta arba bent jau zinote ko norite galite parasyti ir galima ta samata butu apytiksliai paskaiciuoti.

 • sm

  Aisku, karkasinis namas ir galimybe ji apsiltinti vilioja. Bet jai jami paskola , tai bankas vercia draustis turto draudimu. O pasakai medinis, karkasinis, agentai issizioja patys pasake draudimo kaina ... atsala noras remti draudikus.

 • nu

  ir kiek kainuoja paciam pasistatyti ta karkasini nama? Niekur nerandu ast. Zmogus pats moka statyti karkasini ir dengti stogus. Tai kiek kainuotu plikas karkasinis be apdailos?

 • nuomone

  O dėl šilumos, tai gerai izoliuoti karkasiniai namai yra visiškai nepralaidūs šilumai

 • nuomone

  Nežinau kas gali būti geriau už karkasinį namą. Ekologiškas, dizainas, architektūra - kokia tik nori. Medis daug mielesnė medžiaga už mūrą. Gerai pastatyti namai šilti žiemą, vėsūs vasarą. Ilgaamžiški, ir paprasti norint rekonstruoti. Nesirinkciau jokio kito namo. Nematau tam jokių argumentų. Jei gyvenčiau kurnors Graikojoj tai gal ir mūrinį statyčiaus, dėl to kad jie vasarą per naktį sukauptą vėsa į vidų atiduoda. Bet Lietuvoj tik medinis, ir greičiausiai karkasinis. Sakot sudegs? tinkamai impregnuokit, uzdarykit visus tarpus ugniai plisti, apšiltinkit nebrangia akmens vata ir jis bus visiškai atsparus gaisrui. Yra impregnantai, kurie mediena padaro visiškai nedegia medžiaga.

 • fer

  jo,jo statykit karkasinius kaip Amerikoi ubagai stato nes temperatura niekad nekrenta zemiau nulio ir dregmes nera, ar "kitose valstybese" beprociai stato nes gamtos istekliai pigus sildymui, turtingas ir protingas zmogus niekad nestatys namo is faneros ar popieriaus.

 • arvydas

  labai aciu.kaur lituvoja pigiausei zmones perka medzegas namo statybai.mediena sildymo vata.gipso plokstes.aciu.

 • arvydas

  karkasinis pigiau jei medzegos atveztos is lietuvos.tik kur galim lietuvoi nusipirkti

 • denisa

  Kas sprendžia KARKASINIS ar BLOKELINIS, tai karkasinis kad pigiau tai prašom pasiskaičiuoti medienos kainą, akmens vatos kaina kuri turi buti sudeta taip kad nesukristu, plius apkalai iš abieju pusiu, plius veliasneme etape plyšių atsiradimai ir tt.. Galvokit realiai kaip jūs isivaizduojate mediena pirksite išdžiovintą, kuri paskui nesikraipys, nesivaipys, kuria reikia inpregnuoti - antiseptikuoti, kiek paskui darbo idėsit lyginimams ir iš viso. Sekmes statybose.

 • I

  KIEK KAINUOTU PASTATYTI 120-140 kvm KARKASINI NAMA,ATMETUS DARBA?

 • nesvarbu

  na as nedaznai cia uzsuku, todel jei reikia kokios nors informacijos skambelekit arba parasykit i e-mail\'a.

  na uzmeciau aki i ta nama ir savo nuomone pasakyti visada galima :). na informacija kuri ten pateikta normali ir nelabai ka sakanti. is esmes svarbiau kaip bus pastatytas. na as ir karto atsisakyciau plastikiniu dailylianciu pakalimui, ir atsisakyciau plastikines lietaus nubegimo sistemos. pirmu atveju todel, kad plastikas apskritai blogo skonio zenklas, o antru, todel, kad metaline sistema tikrai geresne. plastikas del salcio ir silumos raitojasi nera stabilus. plastikines sistema kiek pigesne, bet palyginus visa namo samata tai juokingas skirtumas. silumos izoliacija tikrai pakankama. is aprasymo supratau, kad osb is vidaus, o tyvekas is isores. tai gerai. leidzia namui kvepuoti. aisku yra tam tikri pavojai, kad is isores yra plevele, bet cia kita tema. namas vieno auksto, bet grindys is medinio karkaso, o ne betonuotos. as vis tik rinkciausi betonavima. vonioj ar virtuvej galesi isirengti sildomas grindis. mazesnis aidumas, apskritai stabilesnes grindys ir po 20 metu nelakstys peles ar ziurkes po grindimis :). beje betonavimas kiek skaiciavau yra gerokai pigesnis negu ant balkiu pakabintos grindys. gerai, kad stogui naudojamas tyvek, net jeigu ir soft\'as. beje nezinau ant kokio aliuminio karkaso bus sukamas gipskartonis. paprastai tai paprastos skardos profiliai (UD, DC ir pan.) aisku namas gana mazas ir kambariai, kad butu funkcionalus per mazi. bet visa tai jau skonio reikalas.

 • renata

  Gal NESVARBU galėtų pasakyti savo nuomonę apie karkasinio namo charakteristiką, išdėtytą www.inreal.lt/naujos_statybos/nedideli_gyvenamieji_namai

  Dėkoju už geranoriškumą!

 • nuo

  Vidmantas pats :)

 • Jonas

  O kokia imone tau dare karkasini nama? Pas ka uzsakinejai?

 • nesvarbu

  sveiki, sulaukiu nemazai skambuciu kurie praso kuo nors pakonsultuoti, ar kitaip padeti. taciau jau kuris laikas pasikeite mano telefonas. skambinkite tel. 864292722. vardas Gediminas.

 • Sodietis

  Aisq, Aciu

 • nesvarbu

  siaip jau pasikartosiu turbut, bet sistema paprasta. teoriskai turetu buti taip, kad i vidu konstrukciju is vidines namo dalies turetu papulti maziau dregmes (arba geriau pasakiu garo), negu sienos isgarinti. osb zinoma nepasizymi labai geru laidumu, todel variantas neidealus. teoriskai dvieju simtu mikronu pleve turetu is vidaus turetu buti pakankamais barjeras. bet is tiesu yra labai nelengva pilnai uzsandarinti viska, nes reikia suklijuoti siules, nepalikti tarpu ir plysiu. drgmes isgarinimui, geriau butu difuzines is isores, o priesgarine ir dar osb is vidaus. osb suris ir is viddaus, i is isores bus istrizaines. kita vertus toks variantas turi kai kuriuos savus trukumus... :)

 • Sodietis

  O kaip tas mitas, kad osb prie vatos negerai nes atseit osb nepraleidzia nei oro nei dregmes ir tipo vatoje susidariusi dregme neturi kur iseiti ir poto tipo vata gali sukristi, o sienos prades pelyti

  Va stas mane domina nes kiek zmoniu tiek nuomoniu, o kaip is tikro yra???

 • nuo

  Tavo atveju, ko gero, geriau osb, nes stabilumo daugiau duos. Plėvelės tada nededa

 • Sodietis

  Sveiki, nutariau sode pasistatyti karkassini sodo nameli, nediduka vieno auksto su mansarda iki 50 kvm, ir iskilo dilema del sienos sumustinio, vatos storis bus tik 10 cm,vienas sluoksnis.

  Klausimas ar galima naudoti OSB plokte is lauko prie vatos, ir jei galima tai kur turetu buti priesvejine plevele, apdaila bus dailylentes (saliuote). ar uztenka tik vata-plevele-tarpas-dailylentes?cia i lauko puse, su vidine viskas aisku,

  ACIU uz atsakymus

 • nesvarbu

  siaip yra teke neseniai matyti toki etnokulturini tvarta kur perdangos balkis buvo apie 8 metrai. bet tiesa sakant ten jis atliko funkcija, kad neisiskestu sienojai. siaip jau turi skaiciuoti konstruktorius. bet aisku, kad 9 m. tai turetu buti labai masyvi klijuota mediena. toks balkis is paprasto masyvo turetu buti toks masyvus, kad gali linkti net is savo svorio. siaip jau 6 m. praktiskai max. o ir tai jau yra daugoka.

  nu o varztai tikrai esant tempimui truksta kaip pasiute. aisku galima naudoti lotavimui kokius spax varztus arba i kampus index, bet kaina auksine. rieveti vinys laiko gerai. tik kaip teisingai pastebejo geriau pradzioje pastriguoti varztais, o tik po ti sukalti, nes tik paskubek sukalti vinimis tai ir reikia ardyti :) kita vertus kampuose buna ir po kelia didele skyles. ten imi varzta sesiakampe galva su poverzle ir jau jis laiko gerai ir netruksta.

  beje patarimas. vietoj tos gipsines sienos kur bus metalinis karkasas panaudok 100 x 100 brusus sienos karkasui ir turesi normalia atramine siena. o gipsa paimai ir prisuksi. aisku gerai butu, kad medelis nebutu visai zalias, nes gali trukti siules.

 • andrius

  2011-01-18 20:17 tomas

  niekas dar lietuvoi nepastate ir nepastatys taip kaip stato karkasinius Norvegai ar Svedai siltus stiprius pas mus kampukus sudejo medvarzciais suverze po metu kitu namas kliba taip jau ne viena teko matyt

  nezinau kokius tu matei lietuviu pastatytus karkasinius namus, bet seip bent jau as ir mano pazystami statybininkai viska medvarsciais sukabina o paskui visus sujungimus perkalam specialiom vinim nes vien tik medvarsciai praktiskai niekur netinka nes mediena raitosi ir nutrauko visus medvarscius. Vien dengiant stoga sulotavus su medvarciais lotus kita diena uzlipus rasi koki 10 is 1000 varstu nuluzusiu. del to visada viska padarau medvarsciais del tikslumo ir galimo atsukimo, o po to viska perkalu vinim.

 • Darius

  to klausimelis: i tavo klausimus turi atsakyt konstruktorius, o ne internetiniai komentuotojai. jei padarysi per plonus, tai uzlipus pasiimt/padet senu rakandu gali suskilinet apdaila, o del 9m su medziu tai siek tiek daugoka, galbut imanoma su kokia gudria konstrukcija istempt ir iki 9m, bet vien tik su mediniais brusais 6 m turetu buti max. patikimaiusia kazka butu galvot su metalinemis sijomis.

 • klausimelis

  karkasinis namas vieno auksto, mansarda bus naudojama tik seniems rakandams laikyti. klausimas - kokio ismatavimo brusai turi buti lubu perdengimui jei tarpai 60cm ir dar ar imanoma sudeti 9m ilgio be papildomos atramines sienos apacioje (tik metalo - gipskartonio pertvaros) jei nusigrybavau smarkiai nekritikuokit :)

 • nuo

  Kai su stiklo vata bent kartą padirbi, supranti, kad daugiau niekada nebenorėsi

 • Haris

  ir dar kiek teko skaityti visi siltinimui naudoja lakstine akmens vata, kuom rulonine stiklo vata prastesne, jei varza tokia pati??? net sakyciau patogiau det ja butu, vatos plotis 1200 pjauni per pus ir gasini 600, kaip tik tarp statramsciu ir per visa auksti

 • nuo

  k geriau, nes impregnuoti lengviau ir geriau neobliuotą

 • Haris

  jo idomu ar labai blogai jei naudosi neobliuota mediena karkasui???

 • nesvarbu

  vel atgijo diskusijos :) tam, kad mediena kalibruoti reikia ja idealiai idziovinti. kitaip ji dziudama raitysis ir kalibravimas suniui ant uodegos. siaip jau lyginant tiek sienas, tiek stoga labai padeda oblius, o ne tik kalibravimo stakles. kita vertus ir murinant sienos niekada nebuna idealiai lygios. taip ir su mediena. jei rankos kreivos kalbruota mediena nepades, o jei rankos tiesios nuokrypiai bus nedideli (kai kada juk apziuri mediena pries dedamas ir matai, kad ji susisukus ir persisiukus, tai tokio statramscio nededi :) juo labiau ant fasado. o viduje juk nesuki gipso ar lenteliu ant pagrindinio karkaso. su vidiniu karkasu ir issilygini. siaip kas liecia namo klibejima tai viska ne lemia ne kampai ir su kuo jie prisukti. suvarzymas sudetingas procesas ir beje pats svarbiausias karkasinio namo stabilumui. ir turi buti varzomi ne atsliri kampai, bet galvojant apie visuma, kaip tai persiduos kitiems mazgams. seniau zmones is vis nedejo metalo ir namai stovejo.

  dabar kas liecia vata. negerai jei vatos plokstes storis atitinka sienos stori, nes tada nepersidengia siules. geriau kaip tik deti kelis vatos sluoksnius, kad siules persidengtu.

  pagaliau dauguma musu privaciuose namuose gyvenam po karkasu, tai yra po mediniu stogu ir nieko neatsitinka, o beje stogus kaip tik sunkiau islyginti, negu sienas, nes ten veikia kitokios apkrovos. ir ar labai tai pastebim? gal ir kartosiuose, bet niekuomet nesuskaiciuosi namo kainos pagal kvadratura. daugiau ka lemia kiti sprendimai. namo konfiguracija, stogo konfiguracija, stogo danga, apdaila ir t.t. pagaliau net neaisku koks sienos storis, taigi nei kokia mediena nei kiek vatos. skaiciuojant samatas turi buti ziurima i konkretu brezini.

 • pele

  statyciau ir as kaip inga 80-100 kvadratu karkasini nama ir tikrai idomu kiek kainuotu.gal galetumet pasakyti

 • karolis

  kodel sakote kad nera kas pastatytu? idomu o kas jusu nuomone stato namus svedijoj norvegijoj, ne lt ? tiesiog manau kad reiktu daugiau dometis ir tikrai rasit kas jums pastatys gera karkasini nama!

 • tomas

  niekas dar lietuvoi nepastate ir nepastatys taip kaip stato karkasinius Norvegai ar Svedai siltus stiprius pas mus kampukus sudejo medvarzciais suverze po metu kitu namas kliba taip jau ne viena teko matyt

 • giedrius

  Jo mediena aisku problematiska gera gauti. http://www.statybumedis.lt/medienos-kain... 700 lt uz kuba kalibruotos medienos. Bet gavus kalibruota mediena problemos tuom nesibaige nes kaip supratau and lietuvos tiesiog nera tam skirtu akmens vatos matmenu. Pvz svedijoj matau kad yra 195mm storio kas visiskai atitinka kalibruoto medienos taso ploti. lietuvoje storiausia vata 150mm . Taip kad gavus kalibruota mediena reix vata vestis is Sweden :)

 • nuo

  Aš ne ta prasme, kad blogai yra kalibruota mediena. Čia Lietuva. Pasidomėk kainomis ir galimybėmis gauti. Tada suprasi :)

 • giedrius

  Kodel del kalibravimo pamirsti :) ? Nejau taip lygiai ispjauna mediena ? Nebuna po to problemu su sienu lygumu ? Kiek ziurejau skandinavai tai tik kalibruota mediena naudoja :?

 • nuo

  Neobliuota mediena yra geriau už obliuotą, nes impregnuoti ją geriau. O dėl kalibravimo, tai pamiršk :)

 • giedrius

  sakykit ar butinai reikia naudoti kalibruota mediena ? Kokios blokybes istiks naudojant neobliuota mediena ?

 • vaidaslt

  Statau uz 1000-2000, priklauso nuo apdailos (ne karkasinis) [email protected]

 • arvis

  m

 • arvis

  meslas

 • nesvarbu

  beje kaip tik prie Kauno baigineju karkasini nama. vieno auksto su mansarda. jei kam idomu kiek bilda perdanga, kokia garso izoliazija, siaip sprendimai susije su karkasinio namo statyba galit atvykti ir paziureti :) paskambinkit ir mielai leisiu apziureti ar pakonsultuosiu. tel. 863093079

 • nesvarbu

  ir dar teisingai sake, kad nuzievinti BUTINA, beje geriausiai tai daryti kol mediena zalia ir dregna, veliau tai padaryti bus kelis kartus sunkiau. o kol zalia eis kaip vejas :)

 • nesvarbu

  pirmiausiai naturaliai dziovinant reikia moketi susideti :), nes po to gali buti sunku dirbti, kai kada pelesis gali atsirasti tai tepsi kokiu tepaliuku ,,berzas" su dujokauke. antras dalykas reikia zinoti kaip sudeti ir del vedinimosi ir kad nesusisuktu smarkiai. impregnuoti dabar neverta. geriausiai antiseptikuoti pries naudojant. ir jei naudosi statant nama tai pirkdamas antispetika paimk saskaita faktura ir atitkties sertifikata, nes ju reikes priduodant nama :) sekmes :)

 • nuo

  Nužievinti būtina. O impregnuoti reikia išdžiovinus, nes taip geriau impregnantas įsigeria

 • romas

  gal gailte patarti issipjoviau mediena balkiais ir lentom ar butina nuzievinti zieve ir inpregnuoti naturaliai dziovinant

 • dainius

  visi namai geri ,jaigu gerai pastatiti.kas liečia ilgaamžiškumą patarčiau statyti sau,ir nekvaršit galvos del ateinančių kartų, vistiek neitiksit. taigi statykit kuo pigesni ir kuo greičiau pastatomą, kad dar spėtumėt pasidžiagt.karkasinis pats tas.nereikia namo taip sureikšmint juk tai tik jauki dėžutė.

 • nesvabu

  kad netrukinetu siules reikia gerai ir teisingai sumontuoti metalini karkasa :) pries du metus suklojau pas zmogu ant lubu gipsa. murines sienos truksta, o gipsas ne :) is tiesu ant lubu du sluoskniai yra stabiliau negu vienas. kita vertus reikia smarkiai skaiciuoti apkrovas tada, nes zinoma apkroviams tampa didesnis. be to reikia zinoti kokias tvirtinimo detales naudoti ir koks ju tankumas turi buti. kaip perimetra apdirbti (nes kaip tik ten dazniausiai atsiranda trukimai). visa tai ateina ne tada kai pasistatai nama ir tau sutruko ar nesutruko, o tada kai padarai ne viena desimti namu ir atsisukes matai kas gerai ir kas negerai, kai nebijai nuvaziuoti pas zmogu, nebijai paklausti kas gerai ir kas ne. jei kas negerai paimi ir pataisai. ir taip primusi ranka ir aki. jeigu ant per plonos arba del kitu priezasciu vaiksciojancios perdangos suksi gipsa, tai gali ir 10 sluoksniu suskti vis tiek truks :)

 • Darius

  2 egas: 40000Lt. Kaip klausei, taip ir atsakome.

 • egas

  Riuošiamės statyt karkasini namą Klaipėdos apskrityje pamatus pernai išsipylėm. Mediena ir stogo danga sandėly. Norėtume sužinot kokia karkasinio namo kaina su išorine apdaila? [email protected]

 • nuo

  Šiaurės šalių gyventojai, visi kvailiai matyt. Jie iki šiol beveik visi gyvena mediniuose namuose.

 • .no

  jei norit kad netrukinetu gipsas reikia vietoj stiklo audinio tinkliuko siulems naudoti specialia popierine juosta, 99proc jokiu trukiu aisku reikia moketi su ja dirbti pas mum retas dazytojas zino kaip ja naudoti. nes siule truksta ne delto, kad truko tinklelis. o del glaisto neelastiskumo, o trukis atsiranda tinklelio akutesi.

 • savas

  gyvenau karkasiniam name , bet pernai pasistaciau murini ir issikrausciau, net lygint nesinori ,karkasinei ir visi kiti medinei tai ne gyvenimui o poilsiui, nes minusu tiek turi kad net vardint tingisi

 • dainius

  Del gipskartonio lubų. Ant medinės perdangos-reikia kabinti dvigubą karkasą ir sukti dvigubą gipskartonį,tada niekas netrukinėja.O be to -nenaudokit lenkų gamybos metalo,nes tai paskutinis š.Sukant gipskartonį,dažnai prasisuka savisriegis(iš metalo),todėl lieka išlindę galvos,kas labai nepatinka dažytojams.Be to-kur garantija,kad išlaikys dvigubo gipso svorį ir nepradės trukinėti siūlės.

 • 1

  issitrinkit galvas su tuo gipsu paskutinis s. tik ne sau statant gipsa det nebent lubas

 • svaigumynai

  na ka prisistatet 2007m namu o dabar viskas 3-4kart pigiau apuokai

 • rolandasblavackas

  sveiki.ne viena nama pastaciau.sau pasistaciau murini,standartiska lietuviui priimta statyti nama-liuks!pastaciau tevams pirti,karkasine,ne is skydu,bet tiesiog karkasine(buterbrodinio principo,su visais reikiamais sluoksniais),gavosi nedidele,bet joje gyvenu.du miegamieji virsuje su prieskambariu su kompo stalu,apacioje svetaine su integruota mini virtuve is jos patenki i dregna patalpa,kurioje yra atskiras wc,dusas,kriaukle su spintelemis,skalbykle,skalbiniu deze didele,vietos visam pirties ir higienos inventoriui ir is dusines yra durys i garine.kuri be abejo yra ne sauna,o gera garine,su kokybisku mano gaminamu garo peciumi.vienu zodziu projektelis gavosi liuks,silta namie,mikroklimatas ir geras.aisku,atsiras savu minusu,bet kolkas labai dziaugiuosi.ir kaina isejo tikrai nedidele.murini nama ne per kur uz tiek nepastatysi....jei prireiktu manes rasite internete.aciu iki.

 • rimas

  gipsa reikia deti dviguba ir teisingai tada niekas netrukineja.o del karkasinio namo tai as 100 procentu uz dirbu norvegijoje ir pats juos statau nera geresniu ir greiciau pastatomu namu,aisku reikia ismanyti techologija ir gerai viska issiskaiciuoti.

 • Nesakysiu

  Zmogau kuris parasei ta straipsni: 1.Nepateikei nei vieno rimto argumento kodel karkasinis namas gerestins, tik sapaliones. 2.Dirbu projektuojoju ir siulyciau pasiziureti kas yra tokie dalykai kaip (angliskai) building rigidity ir stiffness. (namaisykim karkasinio namo su rastiniu)

 • Mindaugas

  Norim statyti karkasini nama Kaune, Akademijoje. Ieskom patikimu su patirtimi statant karkasinius namus statybininku. Tel 868772766 [email protected]

 • nesvabu

  ka reiskia surinkimas? turi omeny, kad perki skydini nama ir ji kazkas sumontuoja? stogas santvaras, sienos skydas ir t.t.? tar turi omeny, kad tiesiog pastato karkasa is atveztos medienos (na sienas ir stoga) ir viskas?

 • tomas

  beje tik uz 1kvadrata kiek reiktu moket

 • tomas

  noriu paklaust kiek kainuoja karkasinio namo surinkimas tik uz darba darbininkams bukit geri patarkit

 • Valentina

  Sveiki, norime pavasari statyt karkasini vieno auksto 140kv. m. nama Vilniaus raj. Iki ziemos isliesime pamatus. Per ziema noretume rasti patikimus statytojus. Susidomeje profesionalus karkasiniu namu statytojai rasykite: [email protected]

 • Tandem

  As galiu pastatyt, rasyk [email protected]

 • Alkatraz

  na, Jus cia saunuoliai. tiek info... tik niekur nedinkit kai (jei) statysiuos nama, butinai grisiu dar viska is naujo perskaityt :D ir pora durnu klausimu uzduot ;)

 • nesvarbu

  is esmes taip. na zinoma, medis kai kada buna dziovintas, kai kada statybos procesos tiek uztrunka, kad jis pats isdziuna :) be to kaip rodo patirtis gispas daznai truksta ir muriniuose namuose, kur perdanga plokstes :) kaip sake vienas pazistamas tai kaip loterija :)

 • Dariuxs

  mano manymu gipsas karkasiniame name pagrinde trukineja nes medis vaiksto, dziusta

 • nesvarbu

  situacija tokia, kad jei sudes blogai gipsa dazytojas gali nepadeti, bet net ir gerai sudejus gipsa dazytojas gali sugadinti. o kai gipsas pas ka nors sutruksta dazytojas kaltina montuotoja, tas dazytoja, abu siulo vienas kitam i snuki ir galiausiai zmogui abu pasako, kad kaltas ne as ir nieko netaisysiu :) o puse metu nemazai aisku. kitaip sakant teikia vilties, kad netruks. daznai labai sutruksta tada kai zmogus susideda gipsa, nusiglaisto, nusidazo, isikelia gyventi ir susiruosia tvarkyti aplinka. tada klojant trinkeles darbininkai su vibro plokste pavaiksto, veda kanalizacija ir rausia transejas, tada nuo vibracijos truksta lubos, bet taip buna beje ir muriniuose namuose neretai.

 • Dariuxs

  Pas mane gipsas visur suktas ant metalinio profilio krokodilu pagalba. Daug labai priklauso nuo apdailininko/dazyto kvalifikacijos ir darbu kokybes. O kiek yra tinkamas laiko tarpas? kiek laiko namas vaiksto? o apie garsa norejau pasakyti tai, kad gipsas yra geras jo laidininkas, be to esant oro tarpui tarp gipso ir karkasines sienos jis gerai sklinda vibracijos pagalba.

 • nesvarbu

  ka tu norejai pasakyti apie garsa nesupratau? nu puse metu mazas laikas, bet jei gerai sudejo gali ir netrukti

 • Dariuxs

  + dar neklijuoto medzio pas mane dar

 • Dariuxs

  To dalius pas mane 4.10 kazkur ilgis , sudeta ~ 8x18 + 2.5 usb kas 60 cm , dar nera nei vieno trukimo po 6 menesiu sildymo sezono.

 • Dariuxs

  To nesvarbus garsas persiduoda , per gipsa.

 • nesvarbu

  na tai apie ka tu kalbi vadinasi dvitejines sijos, pries kelis metus domejausi, gamino kazkokia ,,Alramsta" (ar dabar gamina nezinau). Kaina buvo ispudinga kiek atsimenu, nemaziau negu klijuota mediena jei gerai atsimenu. Siaip rimtai klijuoja tik ,,Jures medis" as kazkdada pas save pavesineje panaudojau kitu klijuota (neminesiu kieno :)“ tai per kelis metus pradejo sluoksniuotis :). labai sunku dabar taip is lempos pasakyti ka tau daryti. reikia ziureti i projekta ir ieskoti sprendimo. faktas, kad 60 x 250 yra siek tiek per kuklu. net klijuota nelaiko 2 kn/m (berods kokie 1,85), tai yra mazai. reiketu suporuoti ar ten kazkur apie poravima rasiau, o kazkas dar papilde. suporuota kai iseina 12 x 250 turetu laikyti virs 3 ĸn/m, o tai jau sis tas. bet galima butu paziureti tik projekta kas ir kaip. iseitis deti kazkokia atrama. gal net yra galimybe virinti metala ir detu Heba (metalas dabar pigus beje, tai pats laikas tai daryti). sudeti gerai gipsa yra sudetingas darbas, kuri dirba kas nori ir kaip nori. daug ka lemia apkabos, jas parinkdamas turi skaiciuoti aopkrovas (knaufas pateikia skaiciuokle, todel galima pasiskaiciuoti kiek sluoksniu desi gipso ir kiek ko reikia, beje ant vielu nerekomenduoju deti jei reikes nuleisti zemai. standartiskai dedasi ant suku, o jei reikia nuleisti zemai ant Nonius. neleisk gipso sukti prie perimetro. beje as visada pasiulau susisukti lentas vietoj gipso. jos tinka prie karkasinio namo interjero ir niekas netruksta ir gerai viskas. nusidazai kokia balta spalva per kuria siek tiek matosi medzio faktura ir viskas kaip ledas. aisku dazai turi buti geri. paskaiciuok, kad kaina nebus daug didesne. gispas jei darysi gerai bus koks 15 lt. uz Kv/m. darbai, jei meistro rankos ne abi kairios, o toks kuris zinos kas ir kaip, net ir dabar nedes maziau kaip uz 20 lt. vieno sluoksnio. du bus 25. po to laukia glaistymas ir dazymas, kur su darbu ir medziagom nebus maziau kaip 40 lt. taigi apie 75 lt. vidaus dailylentes geras galima nupirkti uz 22 - 25 lt. nu gal ka nors rasi pigiau, bet viduje kokybe bus svarbi. sudes uz kokius 20 - 25 lt. nusidazysi pats lengvai. nu dazai niekada neskaiciavau kiek iseina i kv/m. bet cia zinoma skonio reikalas. kai kam lentos labai negrazu :) o siaip sprendimu reikia ieskoti ziurint i tai kokios konstrukcijos. P.S. beje pasiskaites apie antrame aukste virstancias spintas, nuejau i nama kuri dabar statau. net spiriant is kojos i duris, kad trenktusi vis jega, jau treciame statramstyje nuo duru nieko nesijauciau :)

 • Dalius

  Sveiki, karkasinio namo tarpaukstine perdanga 5 m ilgio, virs perdangos gyvenamos patalpos, apacioje atraminiu sienu nebus. Ar butina klijuotos sijos ar uztektu 60 x 250 brusu kas 60 cm. kadangi pirmo auksto lubos gipsas - bijau kad ilinkus nesutrukinetu siules? Klijuotos sijos internete randu tik jures medis - kaina 2000/m3 - brangiai iseina. Kokia alternatyva, kaska girdejau apie medi kombinuota su plastiku arba skarda arba osb, bet nerandu kas jas tiekia ir kaip jos vadinasi. Kokia patirtimi sia tema kas galetu pasidalinti?, gal paprasti brusai per5 metrus neilinks?

 • nuo

  Plačiau diskutuoti galima čia: http://www.statau-nama.lt

 • nesvarbu

  truputi parasysiu apie kitka. vienas pazistamas griove medini nama pastatyta dar XIX amziau pabaigoje. nuejau pasiziureti. buvau apakes. nors apatiniai rastai siek tiek paesti kirvarpu, bet visa kita net skamba. (zinoma tikriausiai itakos tam turejo, kad AA seimininkas, nebuvo durnas ir tarybiniais laikais nepakale namo tolium). Gegnes is vis pasaka, net as mielai susideciau. bet buvo darytas rusys jau veliau ir ten sudeti hebai ir ant ju perdanga sumontuota. taigi medis kai ledas, o hebai surudije, sutrunyje, susisluoksniave tiesiog byra :) va tau ir metalas pagalvojau.

 • Rastas

  Jei turi pinigu tada geriau statai stipru silta tvirta rastini nama - gyvensi ilgai ir laimingai tokiame name :)

 • Žinantis ka kalba

  Gerai tik greiciau nes ryt laiko nebus forume sedeti. [email protected]

 • Dariuxs

  ZINANTIS KA KALBA, GAL TURI E MAIL PERMESCIAU FOTO KAIP PAS MANE PADARYTA.

 • Žinantis ka kalba

  O siap visi tavo spejimai mano nuomone yra teisingi. Dabar toks dalykas gaunasi tarsi su kokiu taranu tu savo namo sienas atakuoji.

 • Žinantis ka kalba

  Truputi padetu. Bet jei nori gero rezultato reikia: Ismontuoti duris, padaryti atskita medine kai ir stakta, apatine jos daly verzti prie murloto apatinio, o dar geriau butu atremti grynai i pamata, bet zinoma murloto nepjaustysi, o pamato islindusio i kuria nors puse nera.Tada ta stakta versti prie statramsciu, jei reikia juos nupjauti ir perkelti toliau. Dar tvirtinsi tik virsutine tos staktos dali prie sieniniu statramsciu, naudosi storas 5mm ar dar storesnes gumines tarpines. galutinem etape dar pritvirtinsi stabdi. :) PS Viskas imanoma tik noro reikia !

 • Dariuxs

  pas mane tos durys 1.5 metro isnestos i lauka, padaryta veranda. Virs jos pabetonuota balkonas. As ir galvoju, kad del masyvumo dreba tik dar mintis gal konstrukcija kazkuom netinkama parinkta. Ir dar viena mintis jog gipsa tvirtino ant metaliniu profiliu. tai manau per juos gerai persiduoda vibracija. pas mane durys varcia 86 ,metalines su medzio apdailos plokste yra dar stikliuku su trigubu 6 mm stiklu tai manaum,kad pakankamai daug sveria. To ZINANTIS KA KALBA, ar padetu antros durys ? nes pas mane yra galimybe antras deti ir ta veranda isskirti kaip atskira patalpa.

 • Žinantis ka kalba

  to nesvarbu. tikrai ne del isrtrizainiu sienos dreba, cia gi ne apie sienu svyravima ar judejyma kalba. Lygiai tas pat ir pas mane, tai as su vienom durim problema issprendziau o su kitom neisejo. Bet jau teko burti kaip reikalas, aukstosios technologijos ten prasidejo. Tai nusispjoviau ir kitas palikau taip kaip yra. Paprasciausiai tokios sienos ir tokios durys nelabai susikalba. Nes duris daug sveria- masyvios, o siena vis gi bloznesne. Va jei butu pusines, filingines ar skydines, pamatytum rezultatas butu visai kitoks. Zinoma dar priklauso ir nuo patalpu eksplikacijos kaip laisvai smugio banga keliauja. Dar pavyzdziui duru stakta rementys statramsciai remia ir perdangos sijas ir tarp ju nera garso izoliacijos- efekras ispudingas.

 • Dariuxs

  issiunciau foto puslapio autoriui. To nesvarbu dejo osb is vienots plokstes jos storis 12-14 tiksliai nepamenu

 • nesvarbu

  nu as perdengiau dabar 4,2 m. tai pas mane suporuota 6x22, taigi bendroj sumoj 12x22 ir tai tik vienoj daly virs svetaines. ir tai nesu labai patenkintas. jei trenkiant lauko duris antrame aukste juda spinta, beda ne tiek perdangoj. pas tave blogai suvarzytas visas namas, problemos gali buti ivairios pagrindine susijusi su istrizainem, ju arba nera arba blogai zuvarzytos arba labai plonos, taip pat gal nesukai ploksciu OSB arba durelio (as suku ir plokstes ir dedu istrizaines). arba jos per plonos. nes smugis i siena perduoda vibracija visam namui ir del to viskas dreba.

 • nuo

  Atsiųsk foto - įkelsim ir padiskutuosim :)

 • Žinantis ka kalba

  spinta pastatyk ant vilnonio kilimelio ir atitrauk nuo sienos, turetu padeti :)

 • Dariuxs

  as jau gyvenu 2 aukstu karkasiniame name. Cia kalba apie perdengima tai pas mane apie 4.2 ilgio 10x18 lages , usb 2.5 cm . Lingavimo baisaus nera, nes uzsistato baldais ir uzsispaudzia. Be va nepatinka man vienas dalykas gerai trinktelejus lauko durimis (metalines sarvo ) tai spinta esanti antram aukste prie isorines sienos suvirpa, persiduoda per kakrasa vibracija. Perdengimas buvo uzdetas ant pirmo auksto statramsciu surisancios :) sijos , ir privirtinas dar 2 metaliukais, is virsaus deta dar viena istisine sija (per visa ploti statramsciu) ir ant ju tvitinti antro auksto statramsciai. ideciau foto :) jei leistu sio puslapio kurejas, galetumete sukritikuoti.

 • Žinantis ka kalba

  Pridursiu, kad poravimas siju yra zymiai geriau nei vientisa sija. Pvz- geriau naudoti 2x 5 ant 20, nei 1x 10 ant 20. be to yra toks dalykas kaip supriesinimas, na kai darysi dviguba sija ziurek kad medzio rieves ziuretu priesingom kriptim.Jeip apzabiji statramsti tai tarp siju dedi kaladeles tokiu matmenu kaip ir statramstis. Jei ne sijas reikia suversti tarpusavije varstais.

 • Žinantis ka kalba

  nuo keturiu mm tikslinga naudoti, bet labai storasienio neverta. tokioje konstrukcijoje didziausios apkrovos tenka tiems skersai privirintiems kampams ar plokstelems. o tokiu atveju svarbiau ne metalo storis o plotis.

 • nesvarbu

  jo teisingai pastebjo, geriau neperdenginek daugiau kaip 4,2 m. tarpu. siaip jau kiek rodo mano patirtis gana optimlalu yra perdengti 3,6 m. bet jei smarkiai suporuosi, o ta daryti rekomenduociau, net labiau negu pjauti is vieno masyvo, viskas turetu buti gerai. beje del kaustymo metalu nezinojau. kokio storio metala imi? dekui uz atsakyma.

 • Žinantis ka kalba

  noreciau papildyti.Kuo daugiau medienos tuo geriau. Virs siju dek vailoko juostas, prikalk mazais vinukais, kad kai desi lages ji nepabegtu. Geriausia garso izoliacija. bet problema ne tik garsas, bet ir svyravimas nuo 4.50 metru tarp atitvaru, prasideda perdangos svyravimas, kuris nuo medienos storio mazai kuo priklauso. Problema tokia kad su lubu apdaila islieka problemos, reikia daryti atskira platforma na zinai kaip tarp lubu ir sienos paliekamas tarpelis. be to nepatariu deti koncentruoto apsvietimo, pvz halogenu, nes kai antrame aukste vaikai prades lakstyti, apsvietimas tarsi mirguliuoja. gera efekta duoda ir nera labai brangus dalykas, apkaustyti sijas kampais. Tarkim paimi tris vidurines sijas is vienos puses, virsui ir apacioj pridedi istisinius (tokio ilgio kaip sija)metalinius kampus. pragrezi skilutes priverzi prie sijos virsutines ir apatines dalies.Tada pasipjaustai trumpesniu kampu ir privirini jau prie prisuktu, bet virinti reikia tokiu tarsi zigzagu, tada graziai apipjauni galiukus- baigta. Tokia sija labai sumazins linkimus svyravimus. Vyrinti labai daug nereikia prikabini lengvai ir viskas, nes jei ilgai laikysi elektroda medis prades smilkti- tada jau reiks gesinti :0. Sakau su tais dvieju aukstu karkasais daug vargelio.

 • nesvarbu

  na viskas priklauso nuo to kokie atstumai yra perdiangiami. nuo to pasirenkama mediena. konstruktorius apskaiciuoja. as kazkada sau beje pats pasiskaiciavau. nesudetinga gana. siaip jau jei statysi dvieju aukstu, o as kaip tik toki dabar statau (na su mansarda turiu omeny), tai padaryk perdnga is siju. veliau ant ju tieska. garso izoliacine juosta. ji sugeria aiduma, kuris persiduoda per medines konstrukcijas. ant siju su ta juosta (beje ji labai nebrangi) dek lages ir prisuk plokste. vietoj OSB, gali imti dureli. tame ,,buterbrode" nepamirsk sudeti vata. nu ir turetu viskas buti gerai. siaip jau kazin ar ten desi sausa mediena. todel kai sudesi sijas, neskubek visko pabaigineti. pastoves viskas koki menesi kita, kol stoga baigsi, pirmo auksto grindis issibetonuosi ir panasiai. tada viskas pradzius susivaikscios. zinoma perdangos sijas desi ant vainiko skiriancio pirma ir antra auksta. taciau jas dek prie antro auksto statramsciu tada pergrezk ir per abi uzversk su srieginiu strypu. todel pradzioj prie statramsciu neskubek prisukti abieju kampu nes trukdys prispausti perdangos sijas. kai kuriais atvejais gali tekti deti suporuotas sijas. tada statrmasti apzerk ir suverzk su tuo strypu. viena vertus tvirtai surisi sienas, kita vertus kai pasisukioja mediena perdangos jei buna tik kampais pritvirtinta isplecia vinis arba nulauzo varztus ir pakyla. be to manau, kad gali tekti durti perdangos sijas. durimas visada turi buti ant atramos ir jei sakyks, kad ten kur perdangos sijos uzeina viena ant kitos uztenka jas tarpusavyje sukalti vinimis, taip nedaryk. vel ims uzsriegimo strypus su didelemis saibomis ir dviejose vietose suverzk. butu dar labai gerai, kad jas vienaip ar kitaip suristum skersai. tai vadinama bridging. zinoma virsutineje dalyje jas suris lages, bet apatineje dalyje jos bus laisvos ir gali vaikscioti, todel tiketina, kad gipsas ant pirmo auksto lubu gali trukti. ten yra keletas variantu, bet bijau, kad rastu nesugebesiu paaiskinti, nes bijau, kad ir taip is mano rasliavos ne viska suprasi. bet siaip jei statysi nama su mansarda jis zinoma bus fainas. as pats dabar toki statau, uzlipu i virsu ir buna labai jauku, nors dar nera vidiniu pertvaru. bet nuo perdangos priklausys nemazai kas. girgzdejimas, aidumas, ir panasiai. ta turi padaryti demesingai :)

 • nuo

  Galima ir dviejų. Daryk su stogu aukštu ir turėsi du.

 • Mantas

  nuolat kartojat, kad karkasinis turi būti vieno aukšto. Nejaugi negalima statyti pusantrinio arba dviejų aukštų. Dar norėjau paklausti, kokio išmatavimo mediena patartumėte karkasinio namo perdengimui?

 • kesa

  na trumpiau chebrite,nemalam sudo ,geras tas karkasinis namas.tik reik normaliai statyt ir nijokiu problemu nebus.pats pastatyt galeciau jai kam reik,dirbu toj sferoj

 • nesvarbu

  :) atrodo sutarem :)

 • Žinantis ka kalba

  Jeigu pradejai kalbeti apie naturalu medzio dziovinima stabeliuose. ir testini laikotarpi pvz metus, tada idemiau paskaityk ka parasiau apacioj. Ir nesivelk i beprasmius ginsus, stengdamasis irodyti ta pati tik is kito galo.

 • nesvarbu

  tingiu kartotis, bet is monolito rostverkas negali buti siauresnis negu 25 cm. :) ta pasakys bet koks projektuotojas :) del to nesigincysim, nes diskusija neturi prasmes. antra medis nepritraukia dregmes is oro jeigu bent kiek vedinasi :)) kitaip sakant sandeliuota mediena atviroj vietoj, bet uzdengta, kad neturetu tiesioginio salycio su vandeniu isdziuna per ilgesni laika ar ne :)) tikriausiai visi matet kaip dziuna malkos atviram lauke :)) todel diskusija vel beprasmiska. dabar del dziovinimo. medis kaip zinia dziudama neretai sukasi. kas noretu, kad pas ji koks kampas pasisuktu? :)) niekas. taigi geriau tegul jis sukasi dziovykloj, o ne sienoj :) nes tada ji galima priobliuoti arba pagaliau jis neisdrasko konstrukcijos. kalbant paprastai statybine mediena turi buti dziovinta, na bet mes taupydami pinigus daznai to nedarom :)) siaip jau jeigu statybos metu lyja bet statramsciai jau stovi vandens igeriamumas yra tik pavirsinis :)) zinoma jei paliksi per ziema prigers daug. arba jis bus sustabeliuota baloj. bet per kelias savaites jis tikrai neprigers dregmes iki serdies. todel vandens poveikis mazas. ant poliu statyi nama galima tik popieriuje. ir taip sakyti gali tik nenusimanantus, nebent polis sugreztas iki 6 metru :) rostverkas surisa visa pamato konstrukcija, nes jei bent vienas is poliu paseda arba sukrypsta, paseda visas namas (zinau is praktikos). nors manoma, kad vieno auksto nama galima taip statyi rizikuoti, taciau nerekomenduoju ne tik as, bet visi kurie daro pamatus ir suteikia tam garantija. beda ta, kad as jau nemazai metu darau medines konstrukcijas ir viska zinau ne tik is knygu, nors beje ten parasyta daug dalyku kuriuos turetu perskaityti kiekvienas statybininkas arba toks kuris sako, kad zino ka kalba :) siaip jau medkirciai ypac seni sako, kad nors medziai is dregnu vietu labai linke ,,vaikscioti", taciau siaip jau vanduo jiems nekenkia. anksciau kai plukdydavo rastus vanduo isplaudavo is medzio visus parazitus ir panasiai, todel tokia mediena isdziuvus buna labai gera. bet deja tik issdziuvus :)

 • studentas

  to zinantis ka kalba, kodel tik vieno auksto? Pas mane dvieju aukstu mediena naudojau 12x12 statramsciams

 • Žinantis ka kalba

  Matau zmogus visai nuo praktikos atitrukes, prisiskaites knigeliu, bet toli grazu neisigilines. Atsakau i komentara- kadangi tikrai gaunu daug laisku su klausimais, kitu atveju tingeciau atsakyti i komentara, del komentaro :) Pamatas gali buti toks ,koks tik nori, Gali is viso jokio nebuti, o gali buti tik kolonos, ant kuriu remiasi medinis rostverkas, kuris tarnaus ir kaip sienos konstrukcinis elementas. Tai ir vaikui aisku, kad ne visas gruntas yra tinkamas, bet kokiam pamato tipui. Apie medienos dziovinima galiu pasakyti- isivaizduokite statybos procesa, surenkate beveik visa karkasa ir uzeina liutis. Na ir palyja nesvarbu kiek, o mediena jau sudrekus. Arba pasiimat mediena is dziovyklos kuri buna mazdaug 12 proc. dregnumo ir kol jus pastatysite savo karkasa ji jau is atmosferos prisitrauks dregmes ir bus tokio pat dregnumo kaip ir aplinka. Labai svarbu medzio islaikymas, kuo ilgiau ispjautas medis laikomas TAISIKLINGUOSE STABELIUOSE tuo geriau, bet tai su medzio isdziuvimu neturi nieko bendro. Per ilga perioda medzio retiniai indai zuna, praranda elastinguma pagrindine parenchima - mezio ramstinis audinys, tokia mediena zymiai maziau 'vaiksto' ir tampa tvirtesne. Ar teko girdeti, kad medis ilga laika isgulejes po vandeniu tampa nuostabi statybine medziaga,o kai kuriose valstybese povandeniniai miskai tampa nuostabiomis kirtavietemis:) Tai kaip ten, su tuo dregnumu? Su zemiau isdestyta nuomone salyginai sutinku, taip tai labai individualu. Pasikartosiu- karkasinis namas tai alternatyva muriniam, jis jokiu budu nera geresnis ar blogesnis. Viskas pagal kisene, ir pagal poreiki. Pagarbiai Aciu uz demesi...

 • nesvarbu

  pamatas negali buti 15 cm. nes monolitas turi buti maziausiai 25 cm. siauresnis yra linkes i trukima. reikia ziureti koks gruntas darant pamata ir galima skaiciuoti tada. medienos uz 450 lt. patarciau nepirkti :) pagrindines statramsciai kur buna 15 x 15 turi buti butinai dziovinti. kaina auga nezymiai, bet tai namo kokybes esme. taip pat ir murlotai jei neporuoti. tie 1200 uz kv/m yra santykinis dydis. viskas priklauso nuo konstrukciniu sprendinu. kai statom nama turim galvoti ne tik kiek kainuos deze, o ar reikes kelti grunta, kiek zemiu pripilti i pamata, kiek kainuos infrastruktura, pavyzdziui elektros ivedimas. elementarus pavyzdys sklype turiu stulpa, bet negaliu pasijungti per mezai itampos. storinu linija, suna 15 tukst. (turint omeny, kad 60 proc. dengia VST :). kitas pvyzdys tvirtinimo detales. jei viskas bus kalta prastais vinimis i prastus kampus ir jei bus naudojami geri varztai ir geros tinkamos tvirtinimo detales. pavyzdys kolonu laikiklis gali kainuoti 12 litu ir daniskas su reguliuojamu auksciu gali kainuoti 46 lt. dabar zinoma laiaks statyti mediena pigi, osb arba durelis pigus, vata is vis galima Paroc gauti uz 106 lt. :) jeigu Laina parasytu smulkiau ko ji nori butu galima skaiciuoti apytiksliai.

 • Žinantis ka kalba

  Visko gali buti

 • nuo

  Datos yra

 • Del medienos kainu

  500 Lt??. Nesupratau kodel taip brangiai; todel klausiu kurios datos cia kainos? Nes net be ilgu derybu rajone jau galima imti uz 100 eur

 • Žinantis ka kalba

  Be to karkasinis namas turi buti vieno auksto. Sienos konstruktyvas tasas 5x15 isoriniam horizontaliai 5x5 taip sutalpini vatos 20cm ir tuo paciu islygini. Pamato plocio sociai 15 cm geriau aukscio dadeti. Apdailai geriausia naudoti cementines plokstes, amzinas dalykas ir gerai atrodo, be to sutaupai ant isorines plokstes ir t.t ir panasiai.... Jei ka rasykit padesiu ([email protected])

 • Žinantis ka kalba

  Karkasinis namas tikrai gera išeitis kai neturi puse milijono o bute gyventi nesinori. 100 kartų galiu įrodyti kad karkasinis namas yra pigesnis, o jei sulyginsit statybų kąštus su mūrine konstrukcija, tai karkasinis namas tikrai bus šiltesnis ir gražesnis. Prie dabartinės medienos kainos (450) lt. kūbas. imant urmu dar pigiau, toks namas dar labiau apsimoka. Pats tokiame gyvenu ir jokiu problemų- manau kad dar anūkams užteks. Aš stačiausi pats, pasisamdęs pora žmonių, dėl to dar labiau sutaupiau. Pats rūpinausi medžiagomis, nemažai darbų nudirbau savo rankomis. Todėl kaina gavosi apie 700lt m.kv. dėžutės langai, durys ir tt. be apdailos.O apdailos kainų neminėsiu, nes tai yra labai subjektyvu.

 • Rimvydas

  siai dienai kubas medienos kainuoja pie 500 tai 1200 uz m2 yra labai brangu realiai statybininkai turbut pamirso kad krize :)

 • minde

  karkasinio namo kaina yra nuo 1200LT kvadratinis metras su daline apdaila.

 • laina

  taigi kiek kainuotu karkasinio namo statyba nuo pamatu nuo 80 -100 kv ir kas galetu pastatyti

 • Arvydas

  del kainos gali pasiskaiciuot Timberhaus www

 • Darius

  Tinkama medziaga referatams :))) AČIU

 • Romka

  jeigu mediena tinkamai paruosta, ta prasme impregnuota , tai vata tuo labiau nedega, tai kad karkasinio namo sudegimas iki pamatu negresia.

 • nesvarbu

  pamatai yra pasistatyk pats. su keliais vyrais per savaite pakeltum ir stoga padarytum. nors siaip karkasinio namo staybai laikas ne koks, nes ta slapdriba nelabai medienai i sveikata. as vos spejau stoga uzdengti :)

 • erikas

  turiu, tiksliau yra, pamatai Moletu rajone, jeigu 7 x 12m. (=/-) akmeniniai. Noriu karkasinio, ar kas galetu pagelbeti su statybomis? gal rimtu meistru uzklysta ir i forumus? juolab, ziema arteja.. :) mano tel. 8676 93578, aciu

 • to totorius

  Nelabai supratau - tu nama statei vaikams, giminems ar sau ? Suprantu, kad visa sildyti brangu, bet kas tau valo dulkes ; gimines vaikai ar draugai ?...................muras gerai islaiko siluma ir mikroklimata. Ziema jame silta, o vasara vesu........................ cia gal tu turejai galvoje medinis ??

 • Totorius

  Man tinka murinis, klasikinio dizaino, didelis, tarybiniais laikais statytas namas. Turiu ir medini nama uz miesto, kur praleidziu laisvalaiki. Taip, prie medinio prisiglausti maloniau. Taciau mano muras gerai islaiko siluma ir mikroklimata. Ziema jame silta, o vasara vesu. Didelis plotas man netrukdo, viso namo ziema nesildau, Tik ten kur man reikia, uztat namas su perspektyva, uzauge vaikai tures kur prisiglausti, o nenores..., bet visuomet tures kur sugrizti. Virsplotis valgit nepraso. O atvyke gimines visada turi kur ramiai issimegoti. Klasikinis dizainas nepasens, o aplipdyti nama siolaikinem medziagom visada galima.

 • marius

  kiek kainuoja karkaso kv. be vatos,be osb,be nieko tik karkasas uz darba

 • nuolaida

  Plėvelė apsaugoti turi vatą ir sienas nuo drėgmės. Tai suk taip, kad ji atliktų savo funkciją. Jei tarp profilių kiši vatą dar, tai ant viršaus.

 • Gntas

  Pastačiau karkasinį namą , apšiltinau , o iš vidaus suku profilius tik nežinau kur reikia tvirtinti plevelę ar prieš sukant profilius ar už profilių prieš pat gipso sukimą? padekite skubiai kjas galite. iš anksto dekoju.

 • k

  nesuprantu karkasiniu namu statytoju kurie viska kabina ant metalo ,meistrai sako nera cia laiko su suleidimais zaisti uz tai niekas daugiau nemoka tikrai nera pats pigiausias variantas kiekvienas paukstis suka savo lizda taip ir zmogus turi savo lizda susikurti pats sekmes statybose

 • aidas

  juokingi argumentai renkantis namą pagal gaisro pavojų. Pats gyvenu rastiniam name ir patenkintas. Patikėkite dega viskas. O karkasinis mane gali sugundyti tik dėl įsikėlimo greičio ir kainos....

 • nesvarbu

  taip as sutinku, kad ten kur didesni tarpumetriai verta imti santvaras. o ir siaip jos gerai, bet jei gegnes iki 6 metru finansiskai tikriausiai geriau imti paprasta mediena, o ir kokybes atzvilgiu nelabai ka pralosi. pats lyginimas nera labai sudetingas, zinoma kiek laiko uztrunka. kita vertus jei mediena gerai pjauta (nors tokia gauti nera lengva :)), tai ir lyginimo nelabai daug buna :) bet as nesiginciju, kad yra tikrai gerai ir kokybiskai

 • Rolandas

  statau karkasinius jau kokie 6metai ir nematau kazkokiu minusu sau ir toky susikepsiu.esu daug pastates dideliu norvegijoje ir esu mates ir tvarkes kur po 25metus stovi ir dar tiekpat stoves ten puna tik stogu lentos kur su zemem liecias ir kur blogai ant pamato sumontuota.

 • santvaros

  to nesvarbu, islyginti su grebestais imanoma - bet laiko sanaudos nemazos (o jei geras meistras tai ir ikainis nemazas). Turint didesnius tarpatramius tarp sienu l komplikuotas darbas pasidaro su medinemis gegniu konstrukcijomis - ir vel projektas daromas is "akies" to pacio (reik tiketis) gero meistro- mazu maziausiai pereikvojema medziagu (as nekalbu apie laikanciosios galios ivertinima). Taigi kalbant apie santvaru kaina reikia nepamirsti: uz ta kaina gauni darbo projekta, gauni gamyklini gamini ir per viena diena sumontuoji stogo konstruktyva - patikek - daugeliu atveju santvaros net pigesnes.

 • nesvarbu

  santvaros geras dalykas, tik kiek esu domejesis (dibti neteko) kaina nemaza. beje tiktu labiau net ne stogams, nes ten nesudetinga islyginti su grebestais. labiausiai tinka perdangom. galima ir didesnes erdves perdengti, ir jos gana lygios ir kas, ypac svarbu maziau vaiksto.

 • santvaros

  Siulau medines santvaras naudoti namo stogo konstrukcijoms. Sriklausomai nuo stogo dydzio ir sudetingumo - medienos galima sutaupyti nuo 1 iki 15m3. Taip pat stogas iseis lygus grazus - mediena karkaso nesuslaps - nes iprastai namo stogo konstrukcija sumontuojama per diena.

 • Audrius

  Gal p. NESVARBU galetumet man i email'a parasyt savo kontaktus ? Planuoju nama statyti ir butu gerai pasitarti su profesionalu ! mano email: [email protected] Dekui is anksto.

 • nesvarbu

  pastatei normaliai. nezinau ar ten yra kokia perdanga, bet siaip 100 x 100 usteks. stogas 200 x 50 irgi normalu. viskas gerai. jei mediena neslapia ir neprades sukinetis vargo neturesi. o apie konstrukcinius skaiciavimus kazin ar rasi, cia turetu padeti tik konstruktorius. tiesa butu gerai, kad kampuose sudetum istirzaines, jos labai padeda. maladec jei pats viska padarei ir gerai stoves :)

 • rb

  pastaciau 7m ant 7m karkasini nama,sienu vertikalius brusus sustaciau 100*100 pliushorizontaliai suristi 50*50 br,ar nepermazi?Stogas dvislaitis,200 mm gegnes,siltintas,3,5 m aukstis?kur galiu aplamai gauti informacijos techniniais klausimais?Aciu

 • nesvarbu

  ne namas buvo be garazo. beje to namo konstrukcija gana paprasta. sublokuotas namas gali tureti savu privalumu, jei atsimeta viena isorine lauko siena. o tai nemazai. zinoma jei nera jungiama per garazus, kurie buna neintegruoti i namo turi ir buna kaip priestatai. siaip jau garazo pastatymas nera kazkasyipatingo ir nebuna labai brangus. ypac statant karkasini, nes ten nebuna ypatingos vidaus apdailos. uzsukai osb ir palikai. jei kartais zmona brukteletu per siena vaziuodama i graza arba is jo tai bus mazai nuostoliu ir masinai ir sienai :))) sudetingiau tai, kad lietuviai bando juos sildyti ziema, o tai jau kainuoja nemazai. buna didelis plotas, kuri reikia apsildyti, o garazo vartai (bent jau iprasti, kuriuos dedama Lietuvoje) persala ir nelaiko taip silumos kaip sienos. o turint omeny, kad garazo vartai buna didelis tai silumos nuostoliai irgi buna dideli. yra vienas idomus sprendimas jei daromas rekuperatorinis vedinimas. oras kuris paimas is kambariu metamas ne lauk o i garaza. siaip ar jus tuos 300 statysit karkasinius ar ne? be to kaip jau sakiau bandyti burti kiek kas kainuos nezinant koks namas, kokie konstrukciniai ir apdailos sprendimai neverta. paprasciausias pavyzdys, jei apdaila klinkeris tai medziagos su darbu tikrai nekainuos maziau kaip 200 lt. uz kvadrata. o tai gali ir brangiau. jei medine gali tilpti drasiai i 100. neblogos lentos apie 35, darbas tiek pat. dar dazymas lieka. taigi sutaupai 100 lt. 300 kv.m. namo sienos gali buti nuo 350 kv.m. o tai ir kokie 450 kv.m. padauginks is simto ir suziosi, kad brangiau apie 40 tuks. :))

 • karkasas

  noriu paklausti (nesvarbu)tas 186 m,uz 280 lt 5eina garazas?jei mes statytumem sublokuotą nam1 apie 300 kv.m kiek kainotų?

 • Mantas

  As va kai su broliu padirbau prie karkasiniu namu (jis turi savo imonele) tai supratau, kad jokio kito nesistatysiu - tik karkasas.

 • ali

  gal žinote kur internete yra karkasinių namukų projektų, nebūtinai lietuviskų.

 • kostas

  [email protected]

 • nesvarbu

  gerai pastatytas medinis namas stovi ne 50 o virs simto metu :) zinoma murinis namas jei kalbesim apie namo konstrukcija ilgaamziskesnis, beje keista,kad nebuvo pamineti kiti jo privalumai, kuriu apstu. tai rodo, kad zinutes autorius labiau pravokuoja diskusija, bet ismano reikala siaip sau. murinis namas turi savo privalumu ir nemazai. o esme, ne tiek kiek stovis sienos. per 50 metu, o is tiesu ir greiciau susidevi beveik visi namo tinkalai apsiltinimas ir apdaila. ir jau cia murini nama rekonstruoti yra kelis kartus brangiau ir sudetingiau. beje as bandei griauti klinkeri? :)) labai nesidziaugsi. is esmes svarbu ne koki nama statyti, o kaip ji pastatyti, pastatyti gerai svarbiausia :). o poziuris labai prikaluso nuo poziurio i sveikata ir ekologija. ar zinai, kad murinis namas yra kelis kartus radioaktyvesnis uz medini? ar zinai, kad mediniuose namuose reciau sergama kvepavimo taku ligomis? medis vis tik atsinaujinatys resursai. siaip jau as nesakysiu, kad muriniai namai geresni ar blogesni, nes buciau neteisus. as sakau, kad man labiau patinka mediniai namai, o ju statymas man ne tik ar ne tiek uzdarbis, kiek ir malonumas. esu states murinius namus, ten smirda kai dziusta muras. baisus purvynas, pjaustant blokelius dulkes einai plaucius taip, kad brrrrrrr, o darbas su medziu yra vienas malonumas. o siaip man patinka ir medzio estetika, tai yra grazu :)) gerbiu zmones, kad ir kokia nuomone jie turetu. svarbu, akd ja turi :))

 • A

  matau cia visas fan clubas karkasu. iskaitant kad puse pasisakiusiu varo juoda reklama arba save kaip aukstos kvalifikacijos meistrus reklamuoja... nera ko gincytis kad po simto metu murinikas ar monolitas ne kaip atrodys, atgyvena. sutinku. bet jis bent atrodys. netinkamai parinktu medziagu ar meistru statytas karkasas isvis niekaip neatrodys. jo nebebus manau. kazkas pasakojo kad reiks vel sildyt apdaila taisyt murinukui. taip reikes. po kokiu 50 metu jei gerai klinkeriu apmurisi. o ka su karkasu? jo visas sienas teks keist. na o dabar jau jusu eile kandziotis pradet. esme paprasta. karkasas bus tikrai pigiau taupantiems. na jie kaip zinia moka du kartus gyvenime. na o prie namo mokes 4 kartus. statantieji murini islosia. faktas. laukiu reklamuotoju ir meistru nuomones.

 • A

  ei nuo parodyk man ta karkasini kuris 100 metu stovi. na gal koks sukrypes lauzas ir stovi. bet ar tai dar vadinama namu???

 • nu

  o irankiu brangiu nereik pirkt sau statant uzteks ir pigesniu:)statant dauk namu jo reik geru, melyni boshai ir tie pareina:)

 • nu

  kiekvienam savo :)tikrai muriniai ilgiau gal stovi bet paziurekit kas is ju lieka sienos tik:)karkasini patciam viska darant jei rankos ne is uzpakalio auga gali pasistatyt gana pigiai as manau 120 000 sutilpsiu,140kvadratu o jei bijot gaisro draustis reik o muriniai kainuoja brangiai ir is kur tu zinai kad tavo vaikam namo reiks o jei reiks tai pasikarsi miskely kad namas vaikam liktu ar manai jie lauks kol tu gala gausi ir tik po to gyvens:)

 • P.J.Sirvintos

  Noreciau kreiptis i NESVARBU.Turiu daug konkreciu klausimu.Mano el. pastas [email protected]

 • nesvarbu

  nu darbu yra siek tiek per daug, kad galeciau ka nors konkreciai zadeti. pradziai galeciau patarti (uz dyka :))), gal pasiulyti geru sprendimu ir panasiai.parasyk savo e-maila pradziaj. kas liecia mansardos iskelima, pigu nebus, beje ar perdabga gelzbetonine ar medine? visada rekonstukcija yra gana brangu, nes nebuna lengva. vien stogo ardymas ko vertas. beje neaisku ar stogo mediena galesi panaudoti busimam stogui po iskelimo. tai labai atpigintu, nes stogui medienos sueina daug. o siaip cia labai daug niunasu, kuriuos tau gales pasakyti tik tas, kuris apziures esama situacija. ivertins tavo norus ir panasiai. stogo konsktrukcija, prikaluso nuo tokiu dalyku kaip busima stogo danga, sltas ar apsiltintas bus stogas, kokio ilgio bus gegnes, nes nuo to priklauso ar bus reikalingos papildomos atramos viduje (vadinamos stules :) ir kokios skerspjuvio tures buti gegnes. kokias tvirtinimo detales naudosi. be to cia tik konstrukciniai dalykai. dar yra ir vidaus tinklai.

 • kostas

  Gal'"nesvarbu" apsiimtu vieno karkasinio iki 100mqm pastatyma iki apdailos ?

 • nuo

  Bet kuriuo atveju - statyti namą yra brangu. :)

 • J

  ar brangu pastatyti karkasini namą? Noriu statyti tokio tipo namą ar galit patarti?

 • haroldas

  girdejau kad karkasinius namus su savo medziagom stato baltarusiai gal kas nors girdejot?

 • haroldas

  noriu statyti karkasini antra auksta pirmas aukstas murinis karkasas butu paprastas kvadrato formos usb plokstes ir vata sudeciau pats dar tiesa reiktu ir stoga iskelt noreciau suzinoti kiek kainuotu karkasas su medziagom kazkur 85kvadratai nezinau dar stogo kvadraturos kiek kainuotu stogo med.konstrukcija su medziagom?

 • vincas

  gal kas zino kiek kainuoja seno rastinio namo 1kv/m +- namas Vilniaus mieste.

 • nesvarbu

  50 kv.m. yra labai mazai. pigiausias variantas be vidaus apdailos, bet su visa isorine ir stogu turtu buti apie 50 tukst.lt. jei neiskiltu kokiu nors kitu problemu susijusiu su gruntu, pavyzdziui auksti vandenys, arba plavunas. be komunikaciju privedimo ir isvedziojimo. ir jei darbininksi nebutu baisus plesikai :)). cia iseitu medinis karkasas, apsiltinimas, medzio apdaila is isores (plastiko nesiulau, nes tai baisiai slyktus dalykas). grindu betonavimas, siltinta perdanga ir dvislaitis stogas. beje tokiam mazam nameliui geriausiai butu daryti vienslaiti stoga ir ji siltinti nedarant perdangos. cia galetum kelis tukstantelius sutaupyti. aisku reiketu issiaiskinti kam toks namelis bus naudojamas, nes tada isaisketu kiek siltinti ji reikes, kokio storio medienos reikes ir panasiai.

 • M...

  ps. tik su issorine baigta paprasta apdaila, koks butu pigiausias varijantas. Aciu

 • M...

  Pasakykit kiek galetu kainuoti 50m2 karkasinis namukas iki raktu padavimo:)) aciu

 • nesvarbu

  uz 10000 tukst. profesionaliu irankiu namui nenupirksi. :) 500 tukst. yra tikrai nesusipratimas, bet ir 300 tukst. daugokai. o faniera netinkamas pakeitimas OSB :)) tai visai kitos medziagu kategorijos. osb yra dregmei atspari, konstrukcine medziaga naudojama labai universaliai. ir karkasiniam name darant perdanga ne jos neapseisi, nes alternatyvu nera arba jos labai brangios.

 • profas

  .uzaugau karkasiniam siltas sausas.beje 1935 statybos.norisi nugriauti bet dar atrodo stoves kuri laika.norit lipdykit is visokiu blokeliu.kitas niuansas osb. jei negavot faneros gal ir pateisinamas sprendimas.ar jau visai smegenis praplove prekybininkai.namas kaip automobilis devisi ar murinis ar karkasas.500000 uz 150kv vejas.300000 norma.galima statyti ir patiems bet yrankiams teks paklot 10000.bet tuos galit parduot baige darba.patarimas pirkt profesionalius su megejiskais nesiterliokit nusipjaustysit nagus.

 • nuo

  Karkasinio foto čia rasi daug, nes tokį statau. O skydinio namo konstrukcijos daug silpnesnės, todėl jos tvirtinamos osb plokštėmis. Gaunasi tokie skydai.

 • m

  kame skirtumas skydinio nuo iprasto karkasinio? Ka manot apie modulinius namus?

 • nesvarbu

  tokiu kurie stato nuo iki reiketu labiausiai vengti.

 • minde

  gal kas zinot gera firma kuri stato karkasinius nuo pamatu iki raktu?Buciau labai dekingas

 • nuo

  Amerikoje karkasiniai namai daugiau skydiniai. Didelis skirtumas tarp tokio namo, kurį aš statau ir tarp amerikietiško.

 • nesvarbu

  rastinis namas yra labai gerai. labai, bet... ji vis tiek reikia siltinti. jis gerokai brangesnis negu karaksinis. pastatyti is dziovintos, geros paruostos medienos sienas, kainuoja kelis kartus brangiau. kas liecia draudima :). tiesa sakant kakrasini nama drausti yra beveik du kartus brangiau uz murini, nu bet cia ne namo, o aplinkybiu trukumas. be to niekaip nezinau kam cia ta nama i lietuv gabenti. cia statomi ne kiek ne bogesni. daug kas vezasi is Lietuvos, nes cia geri namai ir palyginus nebrangus. cia jei kalba eina apie skydinius. o jei kalba eina apie iprastus karkasinius, tai is vis nieko veztis nereikia. tik reikia gerai issidziovinti mediena. tai pirma - gero karkasinio namo prielaida. o namus turi statyti tie, kuri ismano. teisingai pasakyta. ir ne tik ismano kaip vini ikalti, bet supranta kokios ju savybes, kas jiems gerai, o kas ne.

 • Donatas

  Tai visgi kas geriau,kaip manot? Ar rastinis namas,ar amerikoje labai paplites karkasinis namas?

 • Andrius

  Atsakymai i kelis klausimus(blodinams) nama reikia drausti,tada nebaisus joks gaisras :),antra karkasinis namas su atgabenimu i lietuva kainuoja apie 300 000,medis-naturali,gamtos dovana zmogui!betonas,plytos,blokeliai......,ot artistai :),kazkas rase,jog nama turi surinkineti specialistas-jis visiskai teisus!aciu

 • nesvarbu

  nu su murinius namu dar daugiau sansu iklimpti. :))

 • eurika

  zinoma kas turi pinigu gali pasistatyti be priekaistu karkasini nama, deja kas ju turi.Siaip imti paskola ir begti ji statyti tikrai neverta, gali atsidurt gilioje bedugneje.Mano pazystamiem tikrai nepasiseke su karkasiniu namu!!!

 • nesvarbu

  kvadrato kainos skaiciavimas nematant projekto ir nezinant kokie bus sprendimai, yra burimas is kavos tirsciu. pvz.galima deti bleka (skarda), kurios kaina apie 30 lt. uz kv. m. ir galima deti aliumines cerpes, kuriu kaina gerokai virs simto. reikia zinoti, koks projektas, po to koks gruntas (kokie bus pamatai). kokios medziagos bus naudojamos ir panasiai.

 • aleksandras

  koke kaina uz kvadrata. mano medcigos, be apsildimo.

 • nesvarbu

  a del tu ,,makaronu" ant plokstes. teisingai maziausiai 25 mm. bet smarkiai nepabrangs jei imsi 35 mm. lyginant skirtumo beveik nejausi, o oro tarpas didesnis bus geriau

 • nesvarbu

  ten negrebestai. grebestai ant stogo dedami. siaip jau problema ne dailylentes, nors ir joms tarpas reikalingas, kad butu vedinimas ir is ten istrauktu dregmes. kitaip sakant, kad is konstrukciju iseinanti dregme is karto butu isvedinama. jei prikalsi tiesiai ant osb (ar medzio plausu plokstes), tai dregme is vidaus eis i dailylentes. siaip jau dailylentes gerai nugruntuotos ir nudazytos is oro dregmes beveik nepaima. siaip jau Osb dedamos visame psaulyje ir ypac is vidines puses, nes ji nelabai laidi dregmei. technologija paprasta, reikia kad dregmes laidumas is vidaus i konstrukcijas butu mazesnis, negu dregmes laidumas is konstrukciju i lauka. kitaip ten prades viskas dregti, puti, atsiras pelesiai ir koks grybas, kuri panaikinti galesi tik vel ardydamas ir tvarkydamas siena. gali drasiai deti 12 cm. osb isorineje puse, jei is vidaus desi garui nelaidzia pleve, o dar jei uzsuksi osb is vis bus ramu. medzio plauso plokstes dedamos tik is isores, nes jos gerai isleidzia dregme. kalbant apie norvegija ten tikrai dedamos osb plokstes ir ant ju tiesiai sukama gipsktaronio plokste (lietuvoje dazniausiai dar dedamas metalinis karkasas). kitas variantas sukti ant pagrindinio medinio karkaso gipso plausu plokste, bet kakrkaas turi buti padarytas idealiai lygus (pries tai aisku turi buti garo izoliacija dedama). karkasiniu namu didziausia problema yra mansardos irengimas. bet ir taip parasiau daug, tai jau tingiu aiskinti. bet i perdangos irengima atkreipkit demesi

 • Darius

  Kuris gi cia namas ilgaamziskesnis? Norvegijoj karkasiniai namai stovi ir virs 60 metu. Ar apsiltintas murinis namas tomis paciomis medziagomis po 50 metu bus toks pats siltas kaip ir siandien????? Turbut teks ji apvilkti dar vienais marskiniais putplasciu ar panasiai.Ar nepasens dizainas? Ar sios dienos technologijos neatrodys priestvanines? Taip greit siai dienai keiciantis reikalavimams del ekologiskumo termo izoliacijos ir kuro sanaudu.Kiek zinau renovacija kainuoja brangiau 30 proc.Ir Senas batas visada bus senas.Galu gale ta seniena niekada netures pilies statuso kokia gi jos verte po 50 metu? Jaigu taip toli bandome ziureti lengvu konstrukciju nama nugriaut daug pigiau. Dar prie to paties,vaikus mokau buti savarankiskais pasirupinti savimi. Nama as pasistaciau, vaikai mane pranoks!!!!!

 • nuo

  Na man sakė nuo 2,3 iki 3,5 atrodo.

 • Mindaugas

  25mm. gali buti ir kitokio ismatavimo, bet nemaziau 25mm.

 • gintaras

  o kokio storio turi buti tie grebestai

 • Mindaugas

  ant plokstes dedami grebestai ne tam, kad ten reikia lyginti, bet tam kad sienoje reikalingas oro tarpas, kad siena kvepuotu. Dailylentes siek tiek sutraukia dregmes is oro, jei jos nesivedins, zymiai sutrumpes ju ilgaamziskumas, netgi gali pradeti pelyti ir t.t. Dar dedama difuzine plevele ant plokstes, kad nepatektu dregme is isores, bet galetu isleisti dregme is vidaus.

 • gintaras

  kaip apkalti karkasini nama is lauko medinem lentelem gal galima kalti tiesiai ant osb plokstes ar butina daryt ta rema lyginimui pvz jeigu sienos lygios ir girdejau kad dar deda plevele ant plokstes po lentelem

 • Anonimas

  noriu statyti karkasini nama kokio storio plokste reikia apkalti karkasa is isores ir vidaus

 • Mindaugas

  Atsakysiu i visus is karto: 1. Naudoja zole, nes yra tokios tradycijos, + nedarko naturalaus kalnu gamtovaizdzio raudoni ar zali ar dar belekokiu spalvu stogai... 2. vata dedasi tokia pat kaip ir i standartinius stogus, nes yra oro tarpas virs vatos, kuris ventiliuja stoga, bet jei ziuresi smulkiau i ta reikala, tikrai kazkiek silciau, + sunkus stogas suteikia papildo stabilumo ( is dalies). Stogas tikrai zymiai nepabrangsta, nes zemes ant stogo nekainuoja daugiau nei kazkokia kita danga. Papildomai dedasi tik bitumine rulonine danga, grubleta plastmase (vadinamas platonu, nes nezinau kaip lietuviskai) ir apie 15 cm. zemiu su durpemis. Bet pagrindine priezastis visgi lieka tradicija + nedarkomas krastovaizdis su spalvotais stogais! 3. jau kazkas rase, bet tai yra faktas, kad vietose, kur yra namas arti namo padaromi praejimai ant stogu ir sukelia ten avis ( del ozku negirdejau). Juk nevisur pamatysi toki regini, kur avys ganosi ant stogu :-), + papildoma nauda, nes nereikia vasara sienauti zoles ant stogo. 4. Preiziuros reikia, nes jei nesienausi zole uzaugs virs metro ar netgi prades medziai audti! ( teko ir tokios matyti) :-)

 • w

  na chia manau labiau del fun ir turistu fotkinimo nes siaip apzeldintiems stogams naudojamos tokios zholes ir kulturos kurios neauga dideles ir nereikia joms ten prieziuros ir pjovimo

 • nuo

  Ir kartais ožkas ant stogų užkelti reikia, kad nuvalgytų. Aš rimtai mačiau tokį dalyką :)

 • w

  yra didele praktine puse nes toks stogas 1) nereikalauja jokios prieziuros plius yra ilgaamzis (aisku jei gerai irengtas) 2) yra garas zilumos izolatorius t.y susitaupo ant vatos ir t.t beda tik ta kad gerai padaryt kainuoja kokius 4-5 kartus brangiau nei tavo stoga..

 • nuo

  Aš manau ten tokie papročiai. Norvegijoje gal net didžioji dalis privačių namukų su tokiais stogais :) Gal yra ir kažkokia praktinė pusė, bet jei ji yra, tai kodėl kiti taip nedaro? :))

 • T.

  ...o kodel naudojamo zole vietoje cerpiu ar kitokiu stogo dangu?

 • Mindaugas

  Visada prosom. Esu Nrvegijoje rekonstraves namuka, kuriame buvo padidintas salonas, tai nuemes lauko dailylentes sienu konstrukcijos buvo kaip naujos, nors namui 18 metu. Namas statytas pries 18 metu, bet visa konstrukcija ir medziagos naudojamos ir dabartineje statyboje. Taigi tai yra tikrai laiko patikrinta kokybe. Keletas namu kuriuos teko statyti, kai kuriose nuotraukose matyti, kaip atrodo medzio plauso plokstes (juodos arba zalios) http://www.epigone.lt/darbai/ Jei kils klausimu, su malonumu galiu patarti: [email protected]

 • nuo

  Labai ačiū už protingą komentarą. Tikrai labai pasidomėsiu dėl to :)

 • Mindaugas

  Staciau 5 metus karkasinius namus Norvegijje, bet neteko deti nei viename name OSB ant sienu. Osb yra nelaidi medziaga, taigi dregme patekusi i konstrukcija negali deramai issivedinti. Tam naudojome medzio plauso plokstes. Pats staciau karkasini priestata pas save ir naudojau tik medzio plauso plkstes, dregme tikrai siek tiek pateks i konstrukcija, per medzio plauso plokstes ji labai gerai issigaruoja. Cia tik siaip pastebejimas...

 • nesvarbu

  manau, kad vokieciai isiveze mediena is rytu europos ja padziovina ir is jos daro. reikia susirasti lentpjuve su dziovykla, pasneketi su virsininku ir nusipirkti jau padziovinta. beje ziemos pradzioj kirsta mediena pati geriausia. o jei bijot del medienos kokybes, pirkit klijuota pagrindinems laikancioms konstrukcijoms. zinoma man sunku ivertini koks bus sildymas, kokia vedinimo sistema (o jis musu gyvenimo kokybei yra svarbiausia), vamzdynai, radiatoriai, santechnikos aksesuarai, kokia mediena (maumedis, pusis, egle), pagaliau net nezinau kiek bus standinamas karkasas (ar OSB bus tik is vienos puses, ar abieju). cerpes bus bitumines, keramikines ar betonines. net nezinau viena auksto ar su mansarda bus namas, o ka jau kalbeti apie konstrukcinsiu sprendimus, kurie yra nepaprastai svarbus. todel labai sunku ivertinti kainos adekvatuma. bet 500 tukst. uz karkasini 150 km.m. nama yra tikrai labai daug. jei ruosciausi tiek isleisti namui, tikriausiai statyciau rastini.

 • Artūras

  Na nesakau kad 500 000 yra pigu (150 kv. yra begaražo), bet man labai aktualu kad būtų tikrai normaliai paruošta mediena, su lietuviška yra problema nes visi žino tik "savo" standartus o kai reikia duoti garantiją tada nelabai ką gali( vokiečių įmonė karkasui duoda 30 metų garantiją beje stogui taip pat stogą dengia tik čerpemis). Na jeigu gryžtant prie kainos tai Jūsų pastatytas namas su pilna vidaus ir lauko apdaila? Pas vokiečius už šitą kainą visa pilnai lauko ir vidaus apdaila ir apdailos lygis ne iš pigiausių medžiagų, štai todėl ir renkuosi šitą namą.

 • nesvarbu

  na 500 tukst.uz 150 kv.m. nama yra siek tiek daugokai. bent jau mano nuomone. i ta 15o tikriausiai ieina ir garazas, taigi plotas tampa 120 kv.m. tokio namo savikaina koks 120 - 150 tukst.lt. permoki tokia suma. pagalvok ar nevertetu susirasti kitu kurie pastatys ir irengs uz 250 tukst. o uz likusius suruosi ikurtuves :)) ka tik baigem 186 kv.m. nama uz 280 tukst. litu. pastatytas nepriekaistingai.

 • Artūras

  Na dėl karkasinio ir skydinio tikrai negaliu ginčytis kurio kokie privalumai, bet ta įmonė (******)su kuria kalbuosi duoda 30 metų garantiją visam karkasui (jeigu namas tikrai labai vaikščiotų tokios garantijos neduotų), namukus pristato vokiečiai, surinkinėja irgi ne lietuviai (lietuviams neleido nes vokiečiai taiko savo garantiją, nepasitiki)visus darbus su pilna vidaus įranga atlieka per tris mėnesius, gaunasi kad nereikia veikytis statybininkų, nereikia saugoti kad kažko nerisuks ar pavogs, o kaina 150 kv.m. su pilna apdaila kažkur 500000, taigi tai nepats pigiausias variantas bet manau kad geriau truputį brangesnis negu turėti bėdų (po lietuvaičių statymo). O gel gaisro tai jau kiti minėjo kad gali sudegti bet kas...net ir seimas..:).

 • viktoras

  pilnai pritariu karkasiniu namu statybai.Ekologiski,greitai ir svariau statomi,pigesni,lengviau perplanuojami ir renuovojami.Minusai tokie-mazesne uz murinio namo garso izolacija ir didesnis namo vaiksciojimas.Be to Lietuvoi dar nemaciai standartizotu medziagu tokiu namu statybai.Pats esu 4 metus states tokius namus USA.O del gaistro-tai sudegti gali viskas.

 • nesvarbu

  gerai pastatytas tikras karkasinis namas yra geresnis uz skydini. jis geriau ,,suvarzytas" todel konstrukcijos tvirtesnes ir labiau atsprios ivairioms apkrovoms. be to suteikia daugiau laisves priderinant nama savo reikmems. bet tam zinoma reikia geru statybininku, o su jais sunku, nes kiekvienas mokantis ikalti vini mano, kad gali pastatyti nama. skydiniai zinoma surenkami greiciau ir saugiau, bet iseina brangiai. juo labiau, kad i namo kaina neina dazniausiai pamatas, todel kaina dar labiau auga. be to statydamos skydinius namus labai svarbu, kad butu pasirenkama geri, o ne pigiausi ir greiciausi statyno budai, nes firmos labai taupo kokybes saskaita

 • Artūras

  Aš irgi nutariau statyti karkasinį, turiu kelis pažystamus kurie gyvena karkasiniuose namuose ir visai džiaugiasi ekologiškas, švarus, šiltas. Aš pats dabar gyvenu mūriniam name ir tikrai nemanau kad mūriniai yra geresni ir neturi problemų. Tik vat su lietuviais statybininkais labai nesinori kovoti jau turiu kartų statybų patirtį, dabar domiuosi skydiniais namais kurie gaminami gamyklose, sutaupoma laiko statyboms, nereikia saugoti statybininkų kad nevoktų ir viską sudėtų, o ir kvalifikacija juk nevisada gali iš karto patikrinti. Taigi susiradau vieną įmonę kuri veža vokietijos įmonės namukus projektai visai neblogi "vokiškai praktiški" bandau kažką daugiau sužinoti apie juos atrodo SOMA vadinasi, svarbiausia terminai tai pora mėniasių iki raktų atidavimo, ir vokiečių kokybe labiau pasitikiu, bandysiu toliau pasidomėti.

 • ps

  as tai uz medimi namuka. Mano mama jau 40m.mediniam gyvena ir dziaugiasi.

 • nesvarbu

  as pats statau namus. savo rankomis ir juos parduodu. sau statysiu tik karkasini nama ir ne vien del kainos. pastatyti gerai karkasini nama yra sunku todel nemanau, kad kaip teigia straipsnio autorius tai patartina daryti patiems. vien irankiai kainuos nemazus pinigus, o kokybe bus siaip sau. tiesiog jeigu kas nors mano, kad murinis namas gali stoveti kiek nori tai labai klysta, susidevi murinio nami ivairus komponentai, tokie kaip siltinimo medziaga, beje, net ir putu polistirenas, nes jis smarkiai ,,vaiksto". karkasinis namas yra sveikesnis, ekologiskesnis, lengviau rekonstruojamas (beje jei kas domites karkasiniu namu statybos istorija, tai tikriausiai zinoti, kad gerai, is geros medienisdar ix a. pastatyti namai, stovi kuo puikiausiai. kazkas klause kiek kainuotu 80 - 100 kv.m. namas. viskas priklauso nuo projekto, vieno auksto ar dvieju, bus karkasas standinamas osb plokstem is vienos ar is dvieju pusiu. kokia siltinimo medziaga ir t.t. pabaiga viena pastaba pirmiausiai susiraskit gerai ismananti apie karkasinius namus zmogu (ne ta, kuris zino kaip ikalti vini, bet toki, kuris skaiciuoja kiek ko reikia, kaip racionaliai pasirinkti ismatavimus, zino kaip turi buti daromi sujungimo mazgai, nes kiek susiduriu viskas buna pakabinta ant metalo, o tas nera labai gerai) pasitarkit su juo ir tik tada eikit pas architekta, nes jis pabraizyti, arba kaip daznai sako statybininkai, nupaisyti gali bet ka. o statybu aiksteleje suzinai, kad tas labai brangu, tas labai sudetinga, kad butu tikrai gerai ir svarbiausiai tvirta ir stabilu ir t.t. sekmes zmonems statant karkasinius namus

 • Mind

  Mano nuomone nama reikia statyti sau, o ne vaikams. Vaikai statys savo. Duok Dieve, jei mums visiems pasisektu sulaukt paskolos issimokejimo:)

 • Virgis

  A tamstos manot, kad po gero gaisro murinis namas dar bus tinkamas atstatyti? Kazkaip nuosirdziai abejoju...

 • Anonimas

  gal kas gali rekomenduoti gera firma pastatancia karkasini nama iki uzbaigtumo

 • nuo

  Jei tinka tipinis namas, pasidomėk lenkiškais. Ten tikrai pigiau bus.

 • Inga

  skaitau apie karkasinius namus, noreciau statyti. gal kas pasakytu, kiek mazdaug 80 - 100 kvadratiniu metru kainuotu?

 • john

  good luck

 • zem2

  Mano, kaip patyrusio statybininko, nuomone geriausiai statyti nama is fibo bloku.Sie blokeliai turi daug privalumu. BUTINAI tureti savo priziuretoja

 • manc

  nu del gaisro... mano pirtele buvo puikiai istepta nedegiais ir t.t. skysciais, impregnuota ir pan., sienose buvo gera akmens vata, nedegančio plastiko stogas... po kilusio vidinio gaisro, kuris truko nepilna valanda, liko tik sienu gabaliukai ir pamatai... nuodegulius tvarkiau savaite... galejo gaisrininkai leisti sudegti iki pamatu ;) siaip medis gerai dega, o jei dar gerai isdziuves:) statysiu murini nama - gal but is keraminiu blokeliu, kas cia zino...

 • Vilius

  Man irgi atrodo kad geriau jau iki pamatu, tai bent nebus darbo, kad "muro"likucius griaut. juk griovimo darbai kainuoja;-)

 • nuo

  Gaisras - taip. Bet šiaip dabar medis impregnuojamas spec. skysčiu, kuris nuo didelio karščio putoja ir realiai slopina ugnį. O tarpuose akmens vata yra nedeganti. Šiaip jei geras gaisras, iš mūro irgi ne kažin kas :)

 • vytas911

  na tokie karkasiniai kokie statomi dabar - tikrai šimto metų dar neturi... ruošiamės statytis ir mes taigi reikėjo šitą pasirinkimo etapą irgi pereiti :) buvom pusiau apsisprendę karkasinį, bet laabai tėvai trupino ant smegenų :)) ir tiesa pasakius vieno argumento aš negalėjau atremti - jeigu (neduok Dieve) gaisras - karkasas eina iki pamatų.. mūras kaip ne kaip liks. Bet čia pilnai sutinku, kad "jeigu bobutė būtų su..." :) žodžiu kiekvieno teisė rinktis

 • nuo

  Taip. Ne viskas. Bet betoniniai namai atėjo kada? :) O karkasiniai stovi ir po šimtą metų :)

 • T.

  ooo... dėl to ilgaamžiškumo, tai tamsta tikrai suklydot! Nori, kad ir Tavo vaikai visą gyvenimą už namą mokėtų? Mano supratimu, geriau pastatyti ilgaamžišką namą, o vaikai jau darys su juo ką norės. Norės parduos, gaus pinigų galės savo statyti, norės jame gyvens. Žiūrėdami kitų šalių patirtį pamirštame, kad ne viskas, kas tinka "ten" tinka ir čia.