Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Stogo konservavimas

Kadangi nespėjau užsidengti stogo, tai teko jį konservuoti. Ant stogo sukaliau osb plokštes ir viskas. Jį liko apskardinti, susikalti kaminėlius ventiliacijai ir židiniams. Dangą dengti galima tik ant sausos osb plokštės. Primenu, kad mano danga ruloninė dėl nedidelio stogo nuolydžio. Tai negalioja kitoms stogo dangoms.

Konservavimas yra pakankamai paprastas: nusiperkate pačio pigiausio ruberoido ir jį prisikalate prie stogo:

Stogas

 

Matosi, kad ruberoidas sudėtas iš viršaus į apačią vertikaliai. Pati danga dėsis iš apačios į viršų horizontaliai. Dabar didelio skirtumo nėrą, o taip lengviau nubėga vanduo ir sniegas.

Buvau gavęs pasiūlymų paprasta šiltnamių plėvele uždengti. Bet yra jos minusų:

  • Ji brangesnė. Plėvelės kvadratas kainuoja 3-4 Lt. Ruberoido iki 2 Lt.
  • Ant jos nepastovėsite kai pašals, nes bus žiauriai slidu
  • Ji ne tokia tvirta

Pavasarį visą ruberoidą nurinksiu nuo stogo ir sudėsiu normalią dangą.

Dar apie stogą

Na čia tikrai ne paskutinis įrašas apie stogą šiemet ir, juo labiau, apskritai. Taigi, stogas pilnai užkaltas OSB plokštėmis ir... Na apie tai kitą kartą, kai foto padarysiu  :)

Taigi, mano patapetas gavosi šiek tiek per žemas. t.y. kokiais 9 cm, todėl ant jo viršaus sukalėm po du penketukus. Iš tiesų tai gal ir gerai, nes bent po vieną labai verta. Kodėl? Nes parapeto viršų sutvirtina:

 

Tada ne tik plokštuma apsikala osb plokšte, bet ir parapetai iš vidaus. Vėliau šonai nusidažys ir taip bus apsaugoti nuo drėgmės. Štai taip darbas atrodo iš toliau:

 

Stogas buvo apsnigtas, tai jį teko valyti nuo sniego. Jooo... 170 kvadratų yra šiek tiek  :) Čia galutinis parapeto vaizdas (ten kur keistai atrodo - šiukšlė):

 

Na ir bendras vaizdas iš toliau:

 

Kaip ir minėjau, dabar stogas atrodo kitaip. Pasistengsiu kažkada padaryti foto ir aprašyti. Pasakysiu tik tiek, kad užsidengti nespėjau...

Detalės: Stogas

Jau esu rašęs apie pagrindą, sienas, langus ir duris. Atėjo laikas stogui. Aišku, kad dar visos detalės pildysis, nes sienos dar nebaigtos, stogas pasistūmėjęs daug toliau. Dabar apie stogo pagrindą, ant kurio gali būti tvirtinamas tiek bituminis, tiek skardinis stogas.

Gegnės dedamos tokios, kokias jums paskaičiuos konstruktorius. Pas mane buvo dedamos 70x200. Ant gegnių yra tempiama vėjo izoliacinė plėvelė. Ji pasižymi tuo, kad orą ir drėgmę praleidžia tik į vieną pusę - lauk iš namo. Plėvelė tempiama juostomis nuo apačios link viršaus. Juostos užleidžiamos viena ant kitos, taip bėgantis vanduo ar drėgmė nubėga žemyn. Galuose paliekama šiek tiek užlenkimams. Plėvelė prikalama makaronais. Nežinau kaip kitaip jie vadinami. Nelabai svarbu kokie jie - svarbiausia aukštis. Aukštis turėtų būti apie 25 mm. Pas mane 28. Taigi, makaronai kalami ant gegnių (išilgai). Taip plėvelė laikosi.

Kai užkalami makaronai, ant jų (skersai) kalami grebėstai. Pas mane tai 28x100 lentos. Lentos kalamosį kiekvieną makaroną. Makaronus galima tiesiog prikabinti, o grebėstiniai vinys turėtų eiti iki gegnių. Aš kaliau 120-ies vinimis. Taigi, į gegnę sulindo apie 64 mm. Manau per akis :) Grebėstinės lentos kalamos kas 20-30 cm. Aš namo stogą kalu kas 20, o terasos stoge - kas 30. Štai foto, kurioje viskas matosi:

Plėvelė nekalama ten, kur jos nereikia. O nereikia jos terasai, stogeliui, po kurio laukas. Štai stogo kelios foto:

 

Mano stogo danga - ruloninė (bituminė). Todėl ant gebėstų prisisuka dar osb plokštė. Jos storis priklauso ir nuo grebėstų tankumo. Pas mane 15-os. Jei kas nežino - osb plokštės yra 250x125 cm.

Stogas

Stogo darbai lyg ir tęsiasi. Mano meistras susikrovė daiktus ir dingo. Ne pirmas kartas, tik dažniausiai palikdavo savo cisus daiktus, o dabar susirinko.

Per savaitgalį su Virgiu baigėm kalti osb plokštes. Liko užkalti parapetus (nemažai ir jų užkalėm), sukalti kaminėlius. Tada reiks apskardinti. Liks tin dangą pakloti. Kolkas nežinau ką su ja daryti, nes šlapia ir vargu ar išdžius  :/

Apie stovinčius ir judančius darbus

Visų pirma pasiguosiu, kad meistras nuo šešadienio visiškai nieko nepadarė. Sekmadienį jam reikėjo išvažiuoti, vakare grįžo. Grįžo be rakto, nes jį paliko pas kažkokią savo sugyventinę, kuri jo nebeįsileido. Sekmadienį vėlai važiavau tik dėl rakto. Pirmadienį su juo kalbėjau telefonu, tai sakė normaliai sekasi. Antradienį kalbėjau, sakė dar visko turi ir, kad atvažiuočiau trečiadienį. Trečiadienį nekėlė telefono. Šiandien ryte planavau važiuoti, bet užvažiavus į degalinę ir prisipylus kuro, mano mašina sugalvojo nebesikurti. Taigi, teko pėsčiom grįžti namo, pasiimti brolio ir važiuoti jau į darbą. Per pietus nuvažiavau - nieko nedaryta, jo nėra. Pakalbėjau su kaimynais, kurie dar ten gyvena, pasirodo jis tik nakvoti grįžta, o dienomis jo nebūna. Taip visą šią savaitę. Palikau kitą spyną ir pasakiau, kad jei jos nepakeis, tai teks senąją nudaužti. Suprantu, kad prisnigta ir gal ant stogo nėr kaip lipti, bet yra kitų darbų, plius nuo stogo nuvalius sniegą, jis greičiau nutirptų.

Tuo pačiu reikia terasai metalo konstrukcijas ruošti. 120x120 kvardatines kolonas pakeičiau 108 apvaliais vamzdžiais, o tarp jų turi įsivirinti U raidės konstrukcijos, kurios vėliau laikys terasos grindis. Jas taip pat sugalvojau pakeisti apvaliais vamzdžiais. Priežastis paprasta - sutaupysiu daug pinigų (nes vamzdžius galiu gauti pigiau). Problema - neaišku ar atlaikys krūvį. Taigi, turiu draugą Virgį, kuris mokėsi statyboje ir tokius dalykus išmano. Paprašiau ir paskaičiavo. Terasa sudaro trys dalys po 3x3 metrų. Taigi, kiekviena iš čių dalių gali drąsiai atlaikyti 8 tonas. Manau pakankamas svoris :) Taigi, kitą savaitę bandysiu organizuotis šių konstrukcijų atvežimą ir suvirinimą.

Kodėl noriu dar šiemet pradėti terasą? Pagrindinė priežastis - reikia sunaudoti medieną iki paliekant viską žiemai. Jos nemažai sueis terasos stogui.

Čia paveikslėlis kaip yra daroma terasa:

Kelios foto

Čia kelios penktadienio (9 d.) nuotraukos. Pradėjom ant stogo kalti osb plokštes, bet orai... Rrrrrr... kaip pikta, bet ne tik šalta, bet sninga ir šąla. :(

Iš priekio:

 

Iš gatvės pusės:

 

Iš nugarinės pusės:

 

Iš miško pusės:

 

Kaip pavogti medieną

Trumpa (jei pavyks) pamokėlė kaip reikia vogti medieną.

1. Pirmiausia gaukite užsakymą arba susigalvokite ką norite pasitatyti. Tarkime stogą ndideliam sandėliukui, pirtelei ar pan.

2. Apeikite, pavažiuokite apykinkes ir susiraskite kur kažkas turi dug medienos.

3. Galite patys, galite kažką samdyti, bet pasiruoškite naktinei kelionei. Geriausia patys, nes tada tiksliau galėsite paskaičiuoti kiek ko jums reikia. Pasiimkite kirvuką.

4. Nukeliaukite naktį (geriausia ne anksčiau pusės pirmos) į vietą, nužiūrėkite per kur geriausia išnešti - tvorą, vartelius... Svarbiausia neiti ant kelio, nes gali kažkas pastebėti.

5. Susirinkite norimą kiekį ir išsitempkite į mišką:

6. Nuneškite apie 50-70 m, viską sukraukite kur tankesnė vieta:

7. Kirviu prikirskite eglišalių ir jais uždenkite medieną. Taip pat prikirskite krūmų ir užmetykite ant keliuko.

8. Ištempkite kelis brusus į priešingą pusę nei patys nuėjote. Taip nukreipsite priešinga kryptimi. Geriausia į kelio pusę:

Jūsų planas turi pavykti, jei tai darote ne 3-ią kartą. Taigi, trečią kartą pavogus medieną suradome. Gal aš esu blogas žmogus, bet jei netyčia pagaučiau ar sužinočiau kieno tai tikrai darbas, aš sulaužyčiau rankas. Taip ilgai negalėtų nieko vogti. 

Detalės: langai ir durys

Mes langus ir duris rinkomės pilnai, o tada visą tą dalyką pastatydavome ir atrodydavo lyg užsipildydavo siena. Plius langai ir durys turi stovti savo vietose, o kitos konstrukcijos jei šiek tiek pasislinks - nieko baisaus. Štai lango foto:

Šoninės konstrukcijos surišamos po dvi. Gali būti be jokio tarpo tarp jų - o gali su. Foto yra vienas šonas toks, o kitas kitoks. Vidinės dalys yra tokio aukščio, kokio aukščio bus langas, o išorinės - iki pat viršaus. Ant vidinių gulsis lango viršus, bei statysis atramos, todėl viršus turi būti tikrai tvirtas. Viršus rišamas panašiai kaip kolonos pirmos dvi dalys, todėl įdedu kolonos paveikslėlį:

 

 

Taigi, du brusai surišami per vidurį įterpiant penketukus. Kaip guldoma - matoma foto:

Detalės: siena

Na ne visai apie visas sienas čia surašysiu. Atskirai iškelsiu postą apie langus ir duris. Visoms namo sienoms naudojau 5x15 medieną.

Kolonos. Pirmiausia geriausia išsikelti visus kampus. Kampuose galima naudoti brusus 15x15. Aš kolonas susisukinėjau pats (tiksliau su draugais). Nupaišiau namo kampą iš viršaus. Čia aiškiai matosi kaip iš trijų 5x15 brusų susukama kolona:

 

 

Raudonai sužymėjau stamenus sienų brusus. Jei įsivaizduojate - kolona nebūtų tvirta dėl dviejų lygiagrečių brusų nesurišimo. Taigi, pradėti reikia nuo jų surišimo, o jau tik po to prisukti trečiąją. Jų surišimui naudojami penketukai 5x5x15. Mes supjaudavome iš 5x15 likučių. Iš priekio atrodo taip (penketukai raudoni):

 

 

Pradžioj pastatytas kolonas prisikalsite bet kokiais bruseliais ar lentutėm iš dviejų šonų prie pagrindo. Taip jis stovės. Vėliau visi kampai turi tvirtintis tais pačiais brusais, įleistais į sienas. Turi būti 45 laipsnių kampas. Geriausia, kai įsileidžia ir į kolonas. Taip tvirčiau. Čia pavyzdys:

Jei į koloną įleidžiate, tai skersinis prisisuka varžtais, o prie pagrindo - metaliniais kampukais. Kai iš abiejų pusių taip susiriša - kolona laikosi tikrai stabiliai. Skersiniai turėtų eiti ir į viršų - remtis į gegnes ar murlotus.

Antras žingsnis - susirinkti langų ir durų konstrukcijas. Apie tai parašysiu vėliau.

Trečias - susistatyti likusias sienos atramas. Įprastai statomi kas 60 cm - t.y. tarp jų lieka 55 cm tarpas. Būtent tokius tarpus vėliau bus lengviausia užpildyti akmens vata - jos toks plotis.

Ketvirtas - tatmenas konstrukcijas susitvitinti skersiniais. Foto matosi skersiniai.

Jei gerai žiūrite - matysite ir prikaltų laikinų konstrukcijų. Jos reikalingos pradžioje, o vėliau nurenkamos. Dažniausiai tadak aitrukdo arba kai prireikia jų kitur. :)

Kaip galima pakeisti gegnes

Kadangi pavogė kelias gegnes, vakar ieškojau iš kur jų gauti. Po kelias gegnes niekas nepjauna, o 7x20 dydžio kitur neradau. Taigi, sugalvojau, kad vietoj vienos gegnės 7x20 naudosime susuktus du 5x15 ir vieną 5x5. Gaunasi 10x15 ir dar 5 ant viršaus. Turėtų laikyti.

Šiandien dar Virgis pastebėjo, kad vienoj vietoj langas linksta. T.y. viršutinė atrama šiek tiek per silpna. Toje vietoje yra labai didelis langas. Nusprendėme viršų ir šonus papildomai sustiprinti. Kai padarys - įmesiu foto.

Gegnės ir kaip jos dingsta

Neseniai paskambino meistras ir pasakė, kad kažkas per naktį pavogė 5 gegnes. Nežinau ar pažįstamas jausmas, bet man nusviro rankos. Tiesiogine to žodžio prasme. Atrodo kas čia tokio, bet gegnių nenuvažiuosi į Senukus ar Ermitažą ir nenusipirksi. Jas reikia užsakinėti, kad išpjautų, po to reikia kažkaip atsivežti, nes kiekviena jų po 6 m. Ir dar kainuos 400-500 Lt.

Pikta iki negaliu, nes vakar meistrui sakiau, kad reikai susikelti visas gegnes, o jis kažką trynė, kad jam padės vietinis alkoholikas. Jie vakarais sugeria. Atrodo akivaizdu, kad jis prie vagystės prisidėjęs, bet jis yra remontavęs mūsų butą, kitą butą, kaime namą... Nieku niekas nedingo.

Iš kitos pusės, tai meistras per savo kvailumą vakar supjovė tris gegnes. Ketvirtis namo turi būti uždengtos 620 cm gegnėmis. Taigi, jas reikia durti. Šeštadienį kalbėjau, kad kitam ketvirčiuo tereikia 450 cm gegnių. Taigi, ten nupjauni, prie kitų pridedi. Tai jis sekmadienį iš pat ryto supjovė tris gegnes. Jau dviejų trūko. Na bet be dviejų žinojau kaip galima apsieiti, o dabar jau 7-ų trūkumas.

Detalės: pagrindas

Na sugalvojau kelis postus sudėti su smulkesnėm detalėm ir paaiškinimais kaip tiksliai ką dariau, kaip tvirtinamos detalės ir pan. Tikiu, kad pakankamai greit atsiras ekspertų, kurie aiškins kaip čia lėvai viskas ir t.t. Turbūt kiekvienas turi savo būdus ir požiūrį, tik ne kiekvienas sugeba patylėti arba protingai patarti.

Pradėsiu nuo pagrindo. Kai pamatai jau buvo paruošti, visą perimetrą apklojom ruberoidu. Kadangi atsiranda tarpai tarp sujungimų - geriau dėti dviem sluoksniais. Ši procedūra reikalinga, tam, kad apsaugoti namą nuo drėgmės kilimo per pamatus. Pamatai yra betoniniai ir per juos eina drėgmė. Pradėtų pūti mediena. Tada ant viršaus per visą perimetrą susukami brusai. Vėliau prie jų tvirtinsis namo sienos. Brusus galima sukti inkariniai varžtais. Taip pat galima iškart įbetonuoti strypus. Pliusas - nereiks gręžti, minusas - reiks taikyti kur gręžti skyles.Sukama ne perpamatų vidurį, o taip, kad maždaug centimetras išlįstų į pamatų išorę. Vėliau ant pamatų dėsis putoplastas (5 cm), o ant sienų apkalimas. Apkalimo apačioje bus skarda vandeniui nubegti ir ji turi būti ne mažiau 2 cm atsitraukusi nuo pamatų. Kitaip pamatai šlaps.

Pagrindas

Nuotraukoje matosi viskas: pamatai, ruberoidas, paguldytas brusas, prisukimo taškai. Nepamenu kokio ilgio inkarinius varžtus naudojau, bet storis buvo 12. Galima kiaurai gręžti, iš viršaus sukalti ir prisukti. 

Gegnės

29-a statybų diena. Šiandien pradėjom kelti gegnes. Sukėlėm lygiai pusę, antrą pusę tik impregnavome. Kitas gegnes reiks patrumpinti ir prailginti. Trumpinimas būtų kaip ir dzin, bet dalis gegnių yra per trumpos. Toje vietoje reikia 620 ilgio, o visa mediena 600. Na ryt susikelsime likusias.

Šiandien tik meistras pasakė, kad gal su voveliu medieną impregnuojame. Bus greičiau. Ir jis buvo teisus. Labai :)

Kadangi dalis Jūsų laukė foto - sukeliu jas :)

Gegnės nepritvirtintos, o tik sukeltos į viršų. Vienam jas užsikelti - misija neįmanoma :)

Artimiausiu metu įmesiu kai kurių detalių foto ir papaišymų. Taip bus bent kažkokia reali nauda  :) 

27-a statybų diena: sienos

Na šiandien ryte meistras turi pabaigti sienas. Vakar jau buvo beveik visos sienos baigtos. Liko porą brusų prisikalti. Šiandien, rytoj meistro nebus, nes jam reikia išvažiuoti. Jis norėjo savaitgalį, bet savaitgalį neturėtų lyti, o šiandien ir ryt praneša lietų.

Savaitgalį planuojama impregnuoti ir susikelti ant viršaus gegnes. Tada jau meistras išsistumdys jas kaip reikės. Vienam užsikelti 200x70x6000 brusus pakankamai sudėtingas darbas.