Cookie Consent by TermsFeed

Detalės: Stogas

Jau esu rašęs apie pagrindą, sienas, langus ir duris. Atėjo laikas stogui. Aišku, kad dar visos detalės pildysis, nes sienos dar nebaigtos, stogas pasistūmėjęs daug toliau. Dabar apie stogo pagrindą, ant kurio gali būti tvirtinamas tiek bituminis, tiek skardinis stogas.

Gegnės dedamos tokios, kokias jums paskaičiuos konstruktorius. Pas mane buvo dedamos 70x200. Ant gegnių yra tempiama vėjo izoliacinė plėvelė. Ji pasižymi tuo, kad orą ir drėgmę praleidžia tik į vieną pusę - lauk iš namo. Plėvelė tempiama juostomis nuo apačios link viršaus. Juostos užleidžiamos viena ant kitos, taip bėgantis vanduo ar drėgmė nubėga žemyn. Galuose paliekama šiek tiek užlenkimams. Plėvelė prikalama makaronais. Nežinau kaip kitaip jie vadinami. Nelabai svarbu kokie jie - svarbiausia aukštis. Aukštis turėtų būti apie 25 mm. Pas mane 28. Taigi, makaronai kalami ant gegnių (išilgai). Taip plėvelė laikosi.

Kai užkalami makaronai, ant jų (skersai) kalami grebėstai. Pas mane tai 28x100 lentos. Lentos kalamosį kiekvieną makaroną. Makaronus galima tiesiog prikabinti, o grebėstiniai vinys turėtų eiti iki gegnių. Aš kaliau 120-ies vinimis. Taigi, į gegnę sulindo apie 64 mm. Manau per akis :) Grebėstinės lentos kalamos kas 20-30 cm. Aš namo stogą kalu kas 20, o terasos stoge - kas 30. Štai foto, kurioje viskas matosi:

Plėvelė nekalama ten, kur jos nereikia. O nereikia jos terasai, stogeliui, po kurio laukas. Štai stogo kelios foto:

 

Mano stogo danga - ruloninė (bituminė). Todėl ant gebėstų prisisuka dar osb plokštė. Jos storis priklauso ir nuo grebėstų tankumo. Pas mane 15-os. Jei kas nežino - osb plokštės yra 250x125 cm.

Palikite komentarąKomentarai
 • Dainius

  Nežinau ar tinkamai pasielgsiu, spręskit patys, bet gal ir statančiam ir skaitytojams pravers nuoroda, kurią radau, Jei ne , pašalinsit ją :)http://www.forumhouse.ru/forum63/thread3116.html http://foto.rambler.ru/users/blackk624/_photos/?p=1&sort=sort

 • Brydiss

  su statybom tai viskas puiku,bet kad reikes puse lemono permoketi tai jau ne kas:(

 • panele architekte moussy

  maza ta lietuvele... zioplineji po interneta ir vis ka nors atrandi net neieskodamas :)

 • nuo

  Bus pavasarį :)

 • Smalsutis

  O kur skyle ant stogo kaminui ir vedinimui ?

 • nuo

  Mano danga ruloninė. Tai svoris apie 8 kg + osb

 • jonasss

  taip jus visiskai teisus grebestu diametras priklauso ir nuo dedamos dangos svorio,plocio tarp gegniu,nuolydzio.as dejau profiliuota skarda grebestai 35x50,tarpai tarp gegniu 105 cm. nuolydis 45.o jei cerpes det tai manau butinai turi but grebestai 50x50,o koks tavo dangos svoris bus kv.metras ?uz cerpes turbut lengvesnis.

 • vytas911

  nu šiaip jo, kas 90cm gal ir per plačiai vien tik osb kalti.. aš dėjau kas 60, tipo ir vata tada patogiau tarp gegnių gula.. kita vertus kiek skaičiau tai pas tave bus lubos normalios, tai kaip suprantu tu jas ir šiltinsi, o ne stogą

 • nuo

  Nepatingėkite paskaityti ankstesnių įrašų

 • gince

  kiek bus namie kvadratu ir kie kambariu ar bus garazas

 • nuo

  Pas mane 90 cm tarp gegnių. Nežinau ar laikytų be grebėstų. Jei ir taip, tada gegnes reikia dėti maždaug kas 60 cm, kad osb sudūrimas eitų ant gegnių.

 • vytas911

  keletas pastebėjimų: šiaip ir aš plėvelę ruošiaus dėti tik ant namo dalies, bet kažkaip paskui pagalvojom, kad geriau bus jei pro dangą prasiskverbusi drėgmė neis tiesiai ant gegnių (danga betoninės čerpės), šiuo atveju prilydoma danga - kaip hidroizoliacija ir drėgmės pas tave tikrai nepateks (jei viskas bus ok padaryta). Grebėstų matmenys labai priklauso nuo stogo nuolydžio. Pvz pas mus nuolydis 45 laipsniai, tai grebėstai 50x50, laikymas manau panašus, bet kai reikia laipioti - batų priekiams daugiau vietos lieka iki plėvelės :))) šiuo atveju pas tave geriau tokios lentos. Ir dabar aplamai dėl grebėstų.. koks pas tave žingsnis tarp gegnių, kažkur rašei bet nepamenu? šiaip kai eina osb paprastai tų grebėstų išvis nereikia, geriau imi vienu numeriu storesnę osb plokštę ir tiesiai ant tų tavo vadinamų "makaronų", nors mes juos vadinom išilginiais grebėstais :)

 • nuo

  Jonai: matyt priklauso nuo dangos. Galima plonesnius, galima rečiau, bet tada osb plokštė turėtų būti storesnė. O grebėstų plotis ir storis priklauso nuo ir nuo atstumo tarp gegnių.

 • m

  super super. statydamas namą tikrai rašysiu bloge apie statybas - labai padeda kitiems :) juk pateikei tiek neoficialios pagalbinės informacijos. :)

 • jonasss

  metras sen ,metras ten, statybose ne rodiklis :))) o siaip manau grebestai galejo but ir smulkesni pvz:35x50. (pats dejau )nu cia jau medienos taupymas,o jei yra galimybes tai kodel ne,sviestu koses nepagadinsi :))) grazus stogas .

 • w

  jei jau papildant tai atstumas tarp grebestu kartais yra labai svarbus priklausomai nuo stogo dangos pvz dedant cherpes arba skarda cherpes imitacija atstumas turi buti tikslus kitaip shnipshtas gausis