Cookie Consent by TermsFeed
Palikite komentarąKomentarai
 • dzn

  Kaimynai gal ir turi labai bloga sklypa, bet jie juk nemokejo uz ji 170000lt? As asmeniskai nei 1cm2 nesu linkes niekam dovanoti. Atsimenu, kiek aiskinomes su kaimynais del 0,5a, nors abu turim 1 ir 1,5 ha... Ir nieko - issiaiskinom, savaite piktai vienas i kita ziurejom, bet dabar jau seniai viskas pamirsta ir teisybe atstatyta.

 • nuo

  Na nereikia perlenkti lazdos :) Kaimynai turi labai blogą sklypą, nes jis padalintas į dvi dalis, po to namukui atskiras mažas plotelis ir sandėliukui ar vienas. T.y. 4 atskiros bylos. ) dėl manęs tai... nemirsiu dėl to :)

 • nuo

  Jei ne išlaidos - tai už bortelius. Nes tada ir vanduo nuo kelio gražiai toliau bėgs :)

 • smalsutis

  Vistiek keista, tegu kaimynai darosi geodezinius (kainos kritusios siaubingai) , vietoj to kad pyktusi su tavimi. Aisku, kaimynui gerai, nes vidmantas keliui paaukojo savo puse metro, kuriuos tas kaimynas ir uzgrobe kartu dar ir 1 metru (turi kelias but 4 m, o yra 3m). aisku kaimynas gali but geras vietoj 6 a turedamas 6.5. aro. Jis ir geodeziniu nesidarys, ner racijos. Cia man skamba vienareiksmiskai, kad kaimynas nepyktu as jam savo automobilio du ratus duosiu naudotis, tik nepyk kaimyne, sorry, dar zmona duok pasinaudot. Nezinau, pas mus greit viskas buvo sureguliuota, kelias toks ir cia, matmenys tokie, plotas toks . 5% daugiau nukrypt negalima. kaimynas raukesi raukesi, bet tujas turejo persisodinti nuo kelio. A ai koks buvo nelaimingas .. bet po pusmecio jau sveikinasi

 • nuo

  Priėjimą jiems būtinai reik palikti. Bet ji ant kampo, tai ją tvora apeisiu.

 • Darius

  o as daryciau, kad el. skydine butu ikomponuota i tvora, nes kitaip RST netures priejimo

 • draco

  na akmenį gali kas ir patraukti, bet galima suformuoti gražų vejos plotą, o aplink sudėti bortelius sulyg sklypo riba ir tada niekas nieko neprikiš, o ir visi iškart matys, kur sklypas, o kur kelias. Borteliai visą liniją pakeltų apie 15-20cm. Na išlaidos papildomos, bet tai galima visada vėliau padaryti.

 • nuo

  Pas mus 4 metrai pagal planą, bet realiai kokie 3. Man peštis su visais sodais nėra reikalo. Tačiau dėl akmens gera idėja.

 • smalsutis

  o as netraukciau tavo vietoj tvoros. Jei tu pasitrauksi, tai masinos vazines per tavo sklypa. ir atsiras tvarka , kad kelias cia ir turi but. jei rastu susitarsite su kaimynu , kad nuo jusu 3m kelio abu pasitrauksite per 0.5 m , tai taip. bet kitokiu atveju - labdara, mano sklypas , as uz ji sumokejau. Keista, bet pas mane kelio plotis geodeziniuose matavimuose 5m ir galinis sklypas.

 • nuo

  ačiū :)

 • Draco

  Bortelius visada lengva nukelti ir vel pastatyti :) O siaip tai linkiu kad niekas nebesutrukdytu uzbaigti statybu. Labiausiai tai nervina biurokratizmas, kuris trukdo kiekvienam pilieciui igyvendint savo svajone, kaip tau pasistatyti nama.

  Idomus man tavo blogas, todel seksiu ir toliau :) o jei kas saus galvon, parasysiu.

 • nuo

  Tu teisus dėl daug ko. Man blaiviai mąstyti vis dar trukdo kaiminystėje planuojančio statybas naglumas :)

  Šiaip kur normaliai keliai padaryti - jų plotis 6 m. Tai asfaltuoja 4, o po metrą lieka. Taip visur ya, kur naujai projektuojama. PAs mane sodai ir likę kokie 3 m.

  Bet kuriuo atveju planuoju atitraukti per gerą pusmetrį.

 • Draco

  uzmesk koki didesni akmeni ant kampo ir tegul vazineja ;) tik po pasivazinejimo keliaus i autoservisa.

  Na perskaiciau as per kelias dienas visa tavo statybu bloga ir galiu pasakyti, kad isties ispudingas darbas atliktas. Bet man buvo labai keista tvoros istorija, na kelias gal ir lenda ant tavo zemes, bet as tik vieninteli karta maciau tvora sulyg keliu Balsiuose (Vilnius) Rages gatves pradzioje. paskutini rudeni ten pradejo tiesti vandentieki ir kanalizacija, tai darbininkai taip arti kase tvoros, kad matesi, kur baigiasi pamatai - jiems nieko kito neliko, nes juk kelio tai nekas. Del tokiu dalyku gali atsirasti nuostoliu, gali reiketi perdaryti tvora. Na galima pamineti ir tas pacias masinas, nezinau, kaip ten situacija, bet jei vesies grunta, o savivartis netures kaip issukti, manau, kad geriau jis "uzlips" ant vejos, kuri po savaites bus lyg niekur nieko, nei ant tvoros ir ja sugadins.

  Siulau nepriimti mano siulomo sprendimo, bet perzvelgti kaimynu variantus, nes nezinau, ar atsiras toks, kur nebus palikta kazkiek nuo kelio.

  GERAS PATARIMAS - kad nevazinetu, palei kelia iskloti reikia bortelius, virs borteliu veja. Borteliu aukstis pakankamas, kad masinos neuzvaziuotu.

 • nuo

  Matai, elektros tiesimas čia jau mano reikalas. Aš galiu neleisti tiesti per mano sklypą. Bet žinoma, kad čia tik įstatymiškai. Realiai padarius žalią veją - per ją visi važinės, nes kelias siauras ir faina užvažiuoti kur patoiau.

 • Draco

  p.s. as suprantu, kad taip prarandi dali zemes... bet ji niekur juk nedingsta, gali uz tvoros tureti zalia veja, pasodinti kelis dekoratyvinius medzius - juk tai irgi siokia tokia "vizitine kortele" arba "kvietimas uzeiti" sveciams. Sveciu ant kelio nepastatysi, kol juos ileisi pro uzrakintus vartelius (na cia tik dar vienas pvz.), bet svarbiausia, kad visos komunikacijos yra tiesiamos butent tame ruoze.

 • Draco

  Tiesa sakant nezinau, kokiuose ar kur... Bet kai tiesia komunikacijas, tai jas tiesia palei kelia, bet ne ant kelio, todel as rekomenduoju daryti tvora 1m nuo kelio. Tokiu atveju niekas tavo tvoros negriaus, kai ties komunikacijas arba kai jas remontuos... Na juk supranti, kad per gyvenima buna tokiu dalyku. Paziurek kaiminystes namus - visi bus atitraukti nuo kelio. O jei ne, tai tam zmogui nepasiseke, kai atvaziuos kokie elektrikai statyti stulpo vietoj tvoros, ar tiesti vandentieki. Mano tevu sodo sklype yra el.stulpas, tai jis kaip tik tame metre ir tinka, o tvora iskarto uz jo.

  Na pagalvok logiskai :)

  (siulo tau bendravardis)

 • nuo

  Kokiuose teisės aktuose tai nurodyta?

 • Draco

  Tvora nuo kelio turi buti 1m atstumu. Todel, kad tas metras yra kelio dalis (salikele), tai kad tau negalima tvertis lygiai su keliu. Turi atitraukti. Juk jeigu visi tvertusi lygiai su keliu, tai visu tvoru kampai butu nuskinti

 • nuo

  Elektrikai turi jį pastatyti šalia sklypo, o ne sklype. Pas mane ant ribos pastatė. Išlenksiu tvorą toj vietoj, kad liktų išorėje.

 • Bambizas

  Obetnugitačiau jeigu rimtai - tai kaip iš tikrųjų yra su tuo elektros apskaitos skydu? Aš irgi tingiu ieškot įstatymų pataisų, bet logiškai mastant, elektrikai turėtų turėti laisvą priėjimą prie to skydo, o ne už tvoros...

 • PATYRES

  viskas gerai - ar aklas esi kad nematai jog kelias lanku eina, ilisdamas i tavo sklypa. Tai gal bl. leisk jiems per viduri kiemo vazineti - gal jiems taip patogiau bus ?

 • senis_saltis

  pagaliau visa eiga statybu perskaiciau (ir visus komentarus). neblogai. visai idomu.

 • noshell

  A kada persikelimas nusimato i nuosava busta ar siaip finansines problemeles?

 • Paulius

  Kampiniai tvoros kuolai ne tik del keliuko atrodo idomiai...Ivadini apskaitos skyda irgi planuoji uztvert?

 • nuo

  Na aš ne pintą, o virintą tinklą, o vėliau tujomis. Lauk akcijų ir galima tinklą nebrangiai paimti

 • :o)

  o kaip gerai zmones tvora tveria. man irgi reikia, zadu pinta tinkla 1.5-2.00m imti ir keliolika aru apjuosti. paskui apzeldinti tujom. praverstu jau pasistaciusiu mintys, kainos ar kokie pasiulymai:)

 • nuo

  Be gretimo sklypo savininko sutikimo prie sklypo ribos (tvoros konstrukcijoms neperžengiant sklypų ribos) tvoras galima statyti: 1) statytojo sklypo šiaurinėje pusėje (tarp (>)315° ir (<)45º) - ažūrinę tvorą, kurios kiaurymių plotas didesnis už 50% bendro tvoros ploto (įskaitant ir stulpų bei tvoros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą, plotą) (toliau - kiaurymių plotas); 2) statytojo sklypo rytinėje (tarp 45° ir 135°) ir vakarinėje (tarp 225° ir 315°) pusėse: ažūrinę tvorą, kurios kiaurymių plotas didesnis už 25%; 3) statytojo sklypo pietinėje pusėje (tarp (>)135° ir (<)225°) – tvoros tipas nereglamentuojamas.

 • prosyger to zzz

  aciu ponas (panele). Va tokiu istatymu zinovu ir norejau pasiklausti, kurie kompetetingai atsakytu i mano nesamoningus klausimus, nes esu tinginys ir tingiu skaityti desimtos pataisos vienuoliktus papildytus apskrities virsininko isakymus del mazareiksmiu statiniu statybos sodu bendrijose. Baisiai idomu, bet neskaitau :)

 • Aleksandras

  Su keliais tam tikru niuansų taip pat yra. Aišku, jei tas kelias palyginus neseniai klotas ar šiaip ne daug naudojamas, tai gal ir nėra tiek daug problemų. Pas mus kaime buvo atvejis, kai kelias nuo neatmenamų laikų ėjo per privačias valdas. Daug jo kas naudojosi - nuo vietinių gyventojų ar šiaip prie upės pravažiuojančių, ir iki gaisrininkų. Ir visi seniausiai pamiršo, kad tas kelias buvo "kažkieno kiemas". Kol galiausiai savininkų neužkniso visokie bespridelšikai ir marozai naglai važinėjantys naktimis (ir ne tik naktimis) - ir užtvėrė tą kelią, kuris buvo tiesiog trumpesnis pravažiavimas. Rezultate bylinėjosi 3-4 metus, nors ir buvo kelias kartus (skirtingose intstancijose) įrodyta, kad kelio ten išvis neturėjo būti ir jis buvo padarytas tik savo reikmėms.

 • zzz to prosyger

  istatymus pasiskaityk o ne nesamones snekek, jei tvora statai sodu bendrijoje rastiski sutikimai su kaimynais ir pacia sodu bendrija reikalingi, apskus kas nors ir bus tavo tvora ivertinta kaip nelegali statyba, o baudos zinai kokios, rajone iki 5000 Lt, mieste iki 100000 Lt

 • Mantas

  Savo zemej kaimyno sutikimas nereikalingas. Taigi nedarykit klaidos ir nestatykit tvoros grynai ant ribos, nes tuo atveju kaimyno parasas pagal lt istatymus reikalingas. Girdejes atveju kaip susipykus kaimynam del tvoros be parasu buna daug problemu..

 • prosyger

  o is vis kam reikalingi sutikimai, jei ant savo zemes nori tvora pastatyti? Suprantu, jei esi sklypo ir bendrasavininkis, tai gal tada reikia...

 • nuo

  Neklausiau aš sutikimų jokių. Turiu tik vieną kaimyną, iš kitų pusių yra kelias arba miškas. Tvora bus 1,50 m tinklas

 • Megciau

  Kodel reiktu kazko nemegti, avt svetimo i dangu ziuriu lietuviai priprate joti. zmogus nusipirko zeme ir ja norisi naudotis, panasu kad priesais esantis kaymynas per daug issipletes is savo erdves, tai gal jo reiktu nemegti?

 • Ieva

  Tai kaip tu tą tvorą ant kelio statysi? Turėsi per vieną dieną visą padaryt, nes jeigu bus gabalais, nugriaus pravažiuojantys. O ir apskritai, kaip jie važiuos? Nu tikrai nemėgčiau tokio kaimyno..;)

 • Rolandas

  Ar reikejo rastisku kaimynu sutikimu del tvoros statybos, kokio aukscio tvora?

 • Tandem

  Pazystamas jausmas :) kai dariau geodezinius matavimus, ribozenklis buvo vidury kelio :D o kitas pas kaimyna bulviu lauke, bet nieko viska be pykciu issaiskinom :)