Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Šildymo kaina

Čia tiems, kad įdomu:

Už gruodį šildant namą (14-15 laipsnių) ir karštą vanadenį gavosi 433 Lt.

Teo ir internetas

Prirašiau tai, kaip bandžiau su Teo dėl interneto kalbėtis. Jei tai būtų mano įmonė - man būtų gėda už tokį darbą. Pasirodo gėda ir kai kuriems Teo darbuotojams. O tokius darbuotojus įmonės turi saugoti ir globoti  :)

Paskambino man Virgis iš Teo paskaitęs mano blogą. Net ne iš Vilniaus. Ir pakalbėjom labai gerai. Jau šiandien sulaukiau kito žmogaus iš Teo skambučio, kuris dviem sakiniais pasakė viską, ko gali reikėti: įrengimas nemokamas, pasirašius 3 metų sutartį. Greitis 4 megabitai. Kaina 29 Lt (telefono linija) + 34,xx (internetas).

Tikrai labai ačiū Virgiui, ne tik už atsakymus, bet ir už teisingą ir retai sutinkamą požiūrį.

Durų ir langų apdaila

Labiausiai nepatinkantis dalykas yra apdaila aplink duris, langus. Čia žaidimo labai daug. Užima labai daug laiko, o rezultatas nedidelis.

Pirmiausia pabandėmė tiesiog skersinukus susisukti ir prie jų gipsą, bet... gipsas plonas ir pasiraito. Supratau, kad taip nieko nebus ir reikia daryti kažkaip kitaip. Tada padariau taip:

 

Osb juostas prisisukau taip, kad jų kraštas būtų lygiai su stakta. Tada gaunasi, kad gipsas užeina ant staktos visu savo storiu.

Problema buvo kitoje pusėje, kur prie durų storis buvo minimalus ir osb buvo per stora. Teko pavargti kol sugalvojau sprendimą. Nusipirkai metalinę juostą, skirtą lygiam sienų tinkavimui. Maždaug taip atrodo: „_^_“. Kelių aukščių būna. Ir visai gerai man tiko.

Po to visus tarpus užpildžiau vata. Vata būtinai reikia užpildyti, nes šilumos skirtumas fan didelis:

 

Ir užsukau gipsu:

Mini ekskursija

Čia tokia mini ekskursija iš kurios, gal, nelabai daug kas matysis  :)

Čia pagrindinis įėjimas, pro kurį vis dar nevaikštome. Kol kas į namą patenkame per sandėliuką, nes ten privažiavimas geresnis. Dar montuosis viena pertvara ir atsiskirs tamboras. Vasarą jis nereikalingas, bet žiemą tikrai nesinori leisti šalto oro į visus namus.

 

Namo koridorius, ir ta pusė namo, kuri įrenginėjama. Suksime kairėn.

 

Patenkame į virtuvę ir saloną. Čia virtuvė:

 

Čia salonas:

 

Ir jo langai:

Internetas yra visur. Tuo ir pasidžiaukime

Labai džiugu, kad yra bevielis internetas. Mezon, Bitė, Omnitel, Erdvės... Tai reiškia, kad nebereikia laukti, kol kažkas iki Jūsų atves kabelį.

Nežinau, kada tiksliai kelsiuosi į namą, bet tikiuosi tai bus netolimoje ateityje. Negaliu keltis be interneto, nes mano darbas tiesiogiai su juo susijęs. O ir dirbu aš iš namų.

1. Teo. Soduose yra Teo laidai, telefono ryšys. Jie vedžioti prieš kokius 30 metų, bet yra. Vienas kaimynas turi įsivedęs. Jo namas apie 60 metrų nuo mūsų. Pradėjau nuo jų. Palikau jų puslapyje žinutę, kad noriu interneto. Gal greitai man paskambino. Pasakiau visą situaciją. Atsakymas buvo toks: per 5 darbo dienas mūsų specialistai nuvažiuos į vietą ir pažiūrės ar yra galimybė pasijungti. Po kokių 4 dienų skambina man, nes neranda kur namas. Pasakiau - surado. Po kelių dienų skambino dar kažkas ir dar kažko klausinėjo. Nepamenu ko, bet kažko neesminio. Dar po kelių dienų gaunu iš jų sms žinutę, kad pasijungti galimybė yra, jei nori - skambink pats jų mokamu numeriu. Mečiau šalin savo išdidumą ir pasiskambinau. Sėdinti prie telefono mergaitė man nesugebėjo atsakyti į paprastą klausimą: koks bus interneto greitis? Į tokį klausimą ji pradėjo kažką mekenti ir pasakė, kad per 5 darbo dienas su manim susisieks ir atsakys į šį klausimą. Praėjo dvi savaitės - man niekas neskambina. Skambinu pats dar kartą. Mergaitė man sako, kad pasijungti galimybės nėra. Papasakojau apie sms žinutę ir ankstesnę mergaitę. Tada ji sutiko, kad galimybė yra, bet man tektų dalį įvedimo mokesčio susimokėti. Į klausimą apie interneto greitį pagal plano pavadinimą sugebėjo surasti koks tai galėtų būti greitis. Bet atsakymo tikslaus vis tiek nepateikė. Tada paklausiau kito klausimo, kuris natūraliai kyla: kiek man papildomai kainuos įvedimas? Atsakymo ji neturėjo. Vardino skaičius nuo 400 iki 2000 Lt. Po to pati susiprato, kad pievas kalba ir pasakė, kad su mani per 5 darbo dienas susisieks. Po 2 savaičių man vėl niekas nepaskambino. Parašiau jų puslapyje nusiskundimą jų darbu. Niekas nesureagavo. Sveikinu Teo, jie iš 1 vietos nusileido į paskutinę. Beje, kiek supratau iš pokalbio su mergaitėmis, man jų interneta būtų kainavęs 72 Lt/mėn.

2. Erdvės. Paskambinau ir pasiteiravau dėl galimybės įsivesti jų internetą. Vyriškis pasakė, kad jų specialistai turi nuvykti į vietą ir pasižiūrėti kur yra jų bokštai, koks matomumas. Pažadėjo tai padaryti ir susisiekti per 10 dienų. Praėjo mėnuo - iš jų jokių žinių.

3. Mezon. Kadangi savo sandėlyje turime Mezon internetą, tai niekam nebeskambinau ir pasiėmęs nuvažiavau pasibandyti. Nudžiugau, kad veikia. Tiesa, greitis tik 1,5 Mbs. Nudžiugau, nes jau yra bent vienas tikrai veikiantis variantas, bet nuliūdau dėl greičio.

4. Bitė. Pažįstamas man pasiūlė pabandyti bitės internetą. Netgi davė routerį. Šį savaitgalį pasibandžiau. Bandžiau skirtingose namo vietose, prie uždarų ir atvirų langų. Greitis svyravo nuo 0,5 iki 3,5 Mbs. Dažniausiai matomas skaičius - 2 Mbs. Jei sutarsiu, kad man padės nusipirkti routerį su išorine antena, greitis turėtų siekti iki 6 Mbs. Juo labiau, kad netoli ta data, kai gretimais atsiras papildomas bitės bokštas.

 

Namie naudojuosi Skynet planu „Sky Silver“. Greitis oficialiai yra 30 Mbs į užsienį ir 100 Mbs Lietuvoje. Kelis rytus specialiai pasižiūrėdavai ir dažniausiai matomas skaičius 3,5 Mbs. Čia rytais apie 7-8 valandą. Vienintelį kartą tik pavyko pasiekti kiek daugiau nei 10 Mbs.

Gipso montavimas 4 dalis

Praėjusį kartą buvo įžanga, o dabar su vaizdais pavyzdys.

Susuktas gipsas aplink ir reikia nedidelės sienelės tarp jų. Nepamiršau jos, specialiai suku prieš tai šonus, taip taupydamas laiką ir gipsą. Kadangi lubų gipsas šioje vietoje skirtingų spalvų, tai puokiai matosi kad jis nepjaustomas.

 

Štai kaip atrodo profilis apačioje:

 

ir viršuje:

 

Ir štai gipsas:

 

Iš tiesų, pirmoje foto gipso tik vienas sluoksnis dar, todėl apačioje ir viršuje matomi palikti tarpeliai. Antrą sluoksnį užsukus, tarpeliai lieka labai nedideli.

Tiesa, toje vietoje, kur suksis profiliai prie gilso, po gipsu yra specialiai palikti profiliai, kad suktųsi į juos. Vien į gipsą tvirtumo nebus. Kad būtų dar tvirčiau - aš prieš sukdamas profilį dar ir klijuoju. NEžinau ar tikrai to reikia, bet man atrodo, kad taip daug tvirčiau. Tiesa, prieš tepant klijus, būtina nuriebalinti (acetonas tam puikiai tinka).

Foto gerai matosi ir kaip pirmojo sluoksnuo sujungimai užtepami fugenfuller. Tepame tam, kad neliktų tose vietose įdubimų. Jei liks - tose vietose sukant gipsą, jis, greičiausiai, lūš.

Na o čia pabaigai kaip dabar darau ties sujungimu lubų ir sienos. Sienos plokštės viršų nupjaunu 45 laipsniu kampu. Ta vietą užpildysiu fugenfuller kai darysiu apdailą.

Komentaras: Gipso montavimas

Visada labai džiaugiuosi sulaukdamas protingų, išsamių komentarų. Kadangi vienas jų tikrai didelis, todėl atskirai dėkju doniui už jį. Jį talpinu kaip atskirą įrašą čia, kad visi atkreiptų dėmesį:

 

Patarimas darant karkasa apie duris naudoti uw profili paparasciau bus montuoti(nebus pjaustimu kurie matomi nuotraukoje su pertvara, sujungime ties kabeliu.I profili kur bus montuojamos durys ideti tokio pat plocio ir torio medini brusa (abiejuose sonuose ir virsuje), taip bus sutvirtinama konstrukcija i sumazinama vibracija darinejant duris.medinis karkasas yra kurkas tvirtesnis uz metalinius profilius todel ties durimis geriau ideti rimtesnius brusus. Sukant gipsa negalima kad gipso dvi plokstes sueitu ties duru kampais, nes laikui begant suskilines siules.

vietoj naudojamu varztu nusipirkit iranki profiliams rakinti taip nebereikes naudoti varztu sujungiant profilius.sutaupysit LT

Montuojant uw naudokite butinai vadinama teipa, lipni juosta prie profilio ji skirta sumazinti vibracijai triuksmui, ji klijuojama ant profilio montuojant tiek ant lubu ir grindu tiek ir ant sienos(jei betonas).

Pirma pilnai sumontuojamos lubos veliau pertvaros, nes kitaip kaip rase klausysite profiliu skambejimo.

Karkasiniuose namuose elektros laidai butinai turi buti ivelkami i gofra tai mazina gaisro tikimybe ir yra butina saugos priemone nuo gaisro.Pati gofra nera degi ji tik svyla ir leidzia kvapa(nekalbu apie auksta temperatura kai viskas dega atvira liepsna)uzsidegus laidui ji neleidzia saltiniui gauti pakankamai deguonies kad atsirastu atvira ugnis, todel ir vyksta svylimas. Montuojant laidus i profili pjaukite x forma ir atlenkita kampus taip sumazinsit galimybe supjaustyti kabelius lengviau vedziosis instaliacija.

Montuojant pertvara ant sildomu grindu(uw prie grindu)nereikes bijoti kad pataikysit i sildoma vamzdeli jei naudosit mazesnes gilzes ar diubelius pliu padarysit platforma.bet lengviausia pasizymeti kur eina vamzdis.tam nebutina subraizyti visu grindu tiesiog zinoti kaip ir kokia forma isdestiti sildomi mazdeliai:

pvz montuojant sildomas grindis pirma eile eina 15cm nuo sienos ir vingis gryzta atgal kas 15 cm (centrine asis)tai realiai tarpas apie 11 cm. istiesi metra ir matai ar vamzdis bus ar ne.

principe galima prirasyti dar, jei kam pades tai gerai...

Gipso montavimas 3 dalis

Kai pradėjau sukti gipsą, pirmose patalpose dariau vienai, dabar šiek tiek kitaip. Tuo pačiu galiu palyginti kaip geriau, kaip greičiau ir pan.

Dabartinis būdas skiriasi ne kardinaliai, bet tuo pačiu viskas kaip ir visai kitaip. Kadangi nesu sertifikuotas statybininkas, o tik mėgėjas, tai skaitau ir mokausi iš čia esančių komentarų. Man nėra gėda prisipažinti, kad kažką padariau ne iki galo gerai ar galėjau daryti kitaip.

Anksčiau dariau tokia eiga:

 1. lubų profiliai
 2. sienų profiliai
 3. laidai
 4. gipsas

Dabar darau taip:

 1. lubų profiliai
 2. laidai
 3. lubų gipsas
 4. sienų gipsas
 5. sienų profiliai

Ir tas ir tas būdas turi minusų, o tuo pačiu ir pliusų.

+ Pirmuoju atveju viską galima pasidaryti vienam, o po to pasikvietus kažką į pagalbą sukti tik gipsą.

+ Antruoju atveju luboms sutaupoma gipso ir laiko, nes nereikia plokščių pjaustyti. T.y. tik galus nupjauni kiek per ilga ir viskas. Darbas beveik be atliekų.

+ Antruoju atveju sienoms taip pat sutaupoma gipso, nes perimetrą susuki beveik be atliekų. Išsimeta tik langai. Na dar jei skiriasi gipsas ir osb patalpose - ten taip pat kažkiek. Bet realiai labai mažai kas lieka.

- Antruoju atveju lubas suki eilėmis. T.y. pasuki gipsą, tada montuoji pertrvaros profilį, prakiši laidus ir taip toliau. Galima tiesiog laidus prakišti per gipsą, o profilius po to prisukti, bet aš esu tas, kuris kai daro, nori, kad būtų tikrai gerai. Viena kryptimi eina lubų profiliai ir per gipsą prie jų galima prisukti, o kita - deja. Todėl ten dedu skersinius.

Šildymas

Manau įdomu yra skaičiai. Dabar name būnu kokias 3 dienas per savaitę. Elektra naudojama apšvietimui ir vandeniui. Dar, žinoma, šildymo sistemai. Prieš mėnesį nusirašiau skaitiklių parodymus ir dabar jau žinau kie man kainuoja šildymas, kai name negyvenu. Negyvendamas name laikau 14 laipsnių. Tiek man per akis, atvažiavus dirbti visiškai nešalta, nereikia prisirengti daug. Vandeniui elektra reikalinga pripompuoti ir šildyti. Kartą per savaitę vandens temperatūra pakeliama iki 70 laipsnių, taip dezinfekuojant talpą.

Na o dabar skaičius. Man per mėnesį namo išlaikymas tokiomis sąlygomis kainuoja apie 150 Lt.

Atėjo žiema

Kad žinotumėte, jog esu gyvas - pora foto  :)

Vaizdas į miško pusę:

 

Vaizdas šie ktiek į kitą kampą:

Renkame toliau informaciją apie pirtis

Šiandien buvau susitikęs su žmogumi, kuris suteikė daug naudingos informacijos. Man galvą skaudėjo dėl kelių dalykų:

 1. Kaip apsaugoti nuo krosnelės karščio sienas
 2. Kaip įrengti oro judėjimą

Mano pirtis atrodo maždaug taip.

O čia vaizdas kaip turi būti oro judėjimas:

 

Svarbu, kad būtų krosnelei oro padavimas. Čia neuždaroma. Reikia kad po gultais būtų oro ištraukimas. Ant jo dažniausiai daromos priveriamos grotelės, bet neuždaroma iki galo niekada. O viršuje yra ištraukimas, kuris atidaromas tik tada kai pirtis nebeveikia. T.y. vėdinimui.

Žemiausias gultas yra apie 45 cm aukštyje nuo grindų. Jei ant žemės dedamos grotelės, tai galima daryti 50. Antras aukštas + 45 nuo pirmojo.

Dailylentes kalti geriau vertikaliai, nes tokiu atveju mažiausia tikimybė drėgmei patekti tarp jų.

Kadangi krosnelė labai arti kraštų, sugalvojom kaip apsisaugoti nuo gaisro. OSB pakeisiu cemento plokštėmis Knauf Aqwapanel. Jos nebijo drėgmės, ugnies. Tada dvi sienas apklijuosiu klienkerinėmis plytelėmis, o vieną pamūrysiu su oro tarpu. Ten kur metaliniai profiliai - niekas negręsia, o štai kur lauko siena - reikia saugotis.

Man patiko viena citata: malkomis kūrenama krosnelė visada prišildys pirtį. Vienos greičiau, kitos lėčiau. Tuo skiriasi nuo elektrinių. :)

Žemės darbai 3

Čia šiek tiek apie kitus žemės darbus  :)  Pradėjau savo sodininko karjerą. Pasodinau kelias trešnes:

 

Ir šiek tiek aviečių, gervuogių:

 

Avietes ir gervuoges tikrai teks perkelti kažkada, o trešnės gal ten ir liks. Kaimynė įkalbėjo dėl aviečių. Jos du kartus per metus duoda uogų. Kai atėjau išsikasti aviečių, įpiršo gervuogių, o po to ir trešnių. Trešnėms dar daug augti iki uogų, bet... bala nematė  :)

Žemės darbai 2

Kadangi buvo atvažiavęs traktorius, nusprendžiau tai išnaudoti ir paprašiau nustumtu juodžemį nuo tos vietos, kur bus automobilių parkavimo vieta. Kitą dieną atvežė 4 dideles mašinas žvyro.

 

Aikštelę darysiu 5 m pločio. Joje statysiu pavėsinę. Šalia - voljerą. Kitas aikštelės krašto ilgis jau priklauso nuo vartų vietos ir pločio. 

Kelias prie mano sklypo yra tik 3 m pločio. Dar pusmetriu atitraukta mano tvora ir gauname 3,5 m. Šiuo atveju 7 m pločio vartai yra pats tas. Jie nė kiek ne per platūs. Čia atsižvelgiant, kad į sklypą teks įvažiuoti sunkiajam transportui. Man su ne visai maža mašina (Ford Galaxy) pakanka vienos vartų dalies.

Žvyrą išlyginsiu, taip pasikels ta vieta ir bus geras pagrindas vėlesnei dangai. Dar nežinau ar pilsiu paprasčiausią skaldą, ar dėsiu trinkeles, ar akmenimis išdėliosiu...

Žemės darbai

Buvo geri orai, tai stengiausi kuo daugiau apsikuopti lauke. Info šiek tiek vėluoja nuo realybės, bet nedaug  :)

Atvažiavo traktorius, kuris užstūmė duobę, likusią po vandentiekio tiesimo. Didelis galvos skausmas man buvo  ji. Tada šiek tiek palygino sklypą. Viso išlyginti nepavyks, nes reiks dar vežtis papildomai žemių. Na bent pusę  :)

Jau kažkada rodžiau tokį vaizdelį:

Tokio sulaužyto polistirolo apie 10 metrų. Taip nutiko todėl, kad toje vietoje buvo žemiau nei kitur ir ten stovėjo vanduo. Per žiemą atplėšė polistirolą ir sulaužė. Taigi, teko jį pakeisti ir užvežti žemių, žvyro. Toje vietoje planuoju kažkuo iškloti taip, kad ten galima būtų laikyti skalbinius, malkeles ar pan. Ta vieta po stogu, todėl reikia išnaudoti. Tos pusės nebaigiau, bet dabar ji atrodo taip:

 

Dar šiek tiek prastumdė, o po to rankomis palyginome siaurą dalį prie kelio:

 

Na ir čia dalinai palygintas plotas prie lauko terasos:

Terasos tvarkymas

Terasa yra tokia vieta, kuri statant labiausiai užsikrauna. Juk ten viskas po stogu ir viskas šalia. Tačiau atėjo laikas viską sutvarkyti. Lentos buvo užkastos žvyru, o tai reiškia puvo. Tai dar vienas darbas iš tų, kuriems ilgai ruošiamasi ir niekaip nekyla rankos pabaigti.

Lauke sustatėm padėklus, o ant jų sukrovėm viską kas dar gali praversti.

 

Uždengėm plėvele. Visa kita buvo šiukšlės. Daug. Tai kas degė - sudeginom, o kas ne - į maišus ir į konteinerį. Daug sudeginom ir daug šiukšlių buvo. 13 maišų:

 

Na ir tada liko švari terasa. Leisiu lentoms pradžiūti ir tada impregnuosiu kelis kartus. Prieš dengiant terasą, ant žvyro patiesiu agro plėvelę ir užkasiu. Tada neaugs žolės iš apačios.