Cookie Consent by TermsFeed

Pirtis: klausimai ir pasiūlymai

Pasinaudosi komentaruose ne kartą siūlyta idėja - rašyti ne tik ką padariau ir kaip, bet ir ką planuoju ir kaip planuoju.

Tikiu, kad čia daug pirčių specialistų, todėl prašau papasakoti man savo idėjas.

Mano pirtis yra stačiakampė su tam tikra niša, į kurią įsistato pečiukas:

 

 

 

Pečiuką turiu koks yra. Jį man atidavė, todėl naujo pirkti neplanuoju. Kaminas yra toje vietoje, todėl apie išplanavimo keitimą diskusijoms taip pat ne laikas  :)

Pečiukas iš tiesų arti sienų (apie 10-15 cm), kurios dabar yra iš osb. Taigi, planuoju visas sienas ir lubas iš vidaus apklijuoti vata. Ji atlaiko 600 laipsnių temperatūrą ir tuo pačiu termoizoliacija. Sujungimai užsiklijuoja specialia juostele. Vėliau kažkada aplink pečiuką uždengsiu skarda. Dabar to nedarysiu grynai dėl finansų. Visą plotą iškalsiu dailylentėmis, grindis plytelėmis. Dar nežinau kaip daryti su durimis. Nesidomėjau kainomis, bet stiklinės, spėju daug brangiau už medines.

Dar vienas dalykas - lubos turėtų būti ne aukštesnės nei 230 cm.

Taigi, Jūsų pasiūlymai ir pastabos.

Palikite komentarąKomentarai
 • Robertas

  Kokius tarpelius palikti tarp gulto lentų?

 • Marius

  kažkada jau minėjau, kad neapkalinėk sienų aplink krosnelę jokia vata ir skarda. Aš savo pirties sienas ir lubas aplink pečių apdėjau kalcio silikato plokšte Silca. Puikiai sulaiko karštį, nebijo drėgmės ir kol kas nepakeitė savo išvaizdos. Montuojasi ir padirbama labai lengvai.

 • Darius

  2 rai: tas pats, paziurek desineje apacioje skilti "Nuorodos" kur jis yra nagus prikises :)

 • rai

  Vidmantai, stiklinės durys senukuose dabar po 450 Lt. Akcija. Ir aš pradėjau įsirenginėti pirtį, taip pat jau esančiose patalpose, taigi kažkiek domiuosi.

  Tarp dailylenčių ir aliuminės folijos būtinai turi likti 2-3 cm tarpas, nes kitaip ta folija neveikia.

  Yra tokia knyga "Gera pirtis". Ją esu parsisiuntęs iš interneto. Adresas http://darkenx.projektas.lt/view_post.ph...

  P.S. Gal čia tas pats Vidmantas iš rasyk.lt?

 • Marius

  man tos medžiagos pagal užsakymą parvežė viena Marijampolės statybinių prekių parduotuvė. Paieškosiu pakuotės su tiksliu pavadinimu

 • nuolaida

  Apie Silc nieko nesu girdėjęs. Kur galima daugiau pasiskaityti? Kur galima įsigyti?

 • Marius

  Del pirties

  1. Sienas būtinai padenk vata ir folija, sutaupysi galybę malkų arba elektros energijos, Išbandyta savo kailiu :);

  2. Sienas aplink krosnelę patarčiau apkalti spec nuo karščio saugančia medžiaga "SILC", nereikės ateityje apkalinėti jokia skarda. Apkalus vata, didelis karštis ir vandens garai prasiskverbia ir pro mažiausius plyšelis ir tada pirtyje skraido stiklo vatos mikro dalelės. Skarda ilgainiui nuo karščio juoduoja. SILC esu išbandęs pats.

  3. Kaip kažkas sakė gultus būtinai pasidaryk atidaromus/išardomus, valymas supaprastės iki minumumo. Viršutinį padaryk tokį kad galėtum atsigulti visu ūgiu ir pločiu, vidurinį daryk tik atsisėdimui, paskutinis gali būti tik kaip pakopa arba siauras tinkamas tik vaikams atsisėsti

  4. Grindys- plytelės ir ant viršaus medinės grotelės ( nelabai supratau patarimo pirties grindis daryti šildomas).

  5. Sienas apkalti gali bet kokia mediena, viskas priklauso nuo finansinių galimybių. Asmeniškai aš sienas kaliau pušinėmis pusapvalėmis dailylentėmis, kol kas (2 metai aktyvaus naudojimo) nei sakai nei dar kokia blogybė neišlindo. Sakų gali nebijoti, nes jie jeigu ir išbėks tai nudžiūsta ir lengvai nusiima, kartą išbėgę nebebėga. Gultams liepa labai puikus pasirinkimas, tačiau dėl praktinių aplinkybių patarčiau rinktis juodalksnį, tamsesnis todėl sunkiau tepasi, liepa gražiai ir švariai atrodo tik iš pradžių vėliau tamsėja ir reikia gerokai vargti norint išlaikyti pirminį vaizdą;

  6. Privalomai ventiliacija, gali būti ir nemažas langelis tiesiogiai į lauką, tyras oras geros pirties rodiklis;

  7 .Jokių slenksčių tikrai nedaryk, tikrai gera pirtis turi būti nuolat maitinama šviežiu oru, ypač tokia kaip tavo kur pečiukas ir pakura bus pačioje pirties patalpoje, degimo metu išdega ir deguonis, tokioje pirtyje kaitinsiesi žymiai trumpiau. Per atvirą slenkstį jokių šilumos nuostolių nepatirsi nes šiluma ir "kaifas" ant viršutinių gultų.

 • ttt

  kada pradesit namo statybas laukiam nuotrauku ir aprasimo

 • Vytis

  Del pirtelės:

  1. Rekomenduoju nenuleisti sienu lentelių iki grindų. Galima net 20-30 cm (per 1 plytelę) paklijuoti sieną.

  2. Su pečiuku ir kaminu padaryk viską iki galo ir užtikrintai, esu matęs daug pirčių virtusių "nuodėguliais". Šiaip, 15 cm atstumas nuo medienos iki pečiuko labai diskutuotinas, jei diskutuosi su namą priimančiu gaisrininku.

  3. Gultus patarčiau daryti išardomus, arba bent su vyriais atkeliama horizontalią dalį. Labai palengvėja valymas.

  4. Dėl folijos pritariu pirmam , Tandem-ui.

  5. Kai kas namų pirtelėse dar daro aukštesnį durų slenkstį (~ 20 cm), kad mažensi šilumos nuostoliai varstant duris būtų (Viešosiose pirtyse tai uždrausta dėl saugumo). Man asmeniškai, nepatinka tas kliuvinys.

 • .

  Kam parduoti jei galima jame gyventi? Va tokie spekuliantai kaip tu ir uzsitrauke ant saves krize, turit ja ir dziaukites "pirkejai-pardavejai".

 • Bronius Dzukas

  manau, kad tamstos namas iki rudens pigs 10-20%. Reiktu parduoti kol nevelu.

 • .

  Panasu i tai kad atejo puikus orai statybos. Ar jau prasidejo naujas statybu etapas jusu name ?

 • nuo

  Sezono nepradėjau. Vis kažkaip morališkai neprisiruošiu. Nors tikrai jau reiktų :)

 • .

  Na va koks grazus pavasaris atejo. Jau ir lauko darbus pavyko pradeti... Gal kartais yra naujienu ir is statybu ? Itariu siemet ikurtuves bus ?

 • Roke

  Tai kaip statybos laukiam ziniu

 • nuo

  Geras klausimas. Dabar pagrindinė problema - skaudanti koja. Manau po poros savaitėlių pradėsiu kažką krapštyti

 • Too

  Kada bus atidarytas naujas statybu sezonas? :)

 • rimtas

  Butinai virsutini gulta padoraus plocio pagal save pasidaryk(gali su perspektyva :)) Kad gulint rankos nekarotu...Ir dar kad su vanta uzsimoti galetum. Duris irgi manau tik stiklines. Grindis arba sildomas(kainuoja),arba medines groteles. Dar tiesa su uzlipimu iki gulto gerai apskaiciuok aukscius, kad koju iki ausu kelti nereiketu.

 • XXX

  Gal galima tolimesnės eigos namo statymo, baisiai įdomu kas pasikeitė, ką dar pasidarėte

 • .

  Su Kovo 8-aja!!!

 • vonioje

  nu jo, kai uždusi tai tikrai nemažas diskomfortas :)

 • audrė - pcs inziniere

  butinai isspresk pirteles ventiliacija,t.y salto oro padavima. Nes to nepadarius uzdusi ir bus baisus diskomfortas. O stiklo durys i pirtele nera brangios, o efektas ir patogumas nepakartojamas....

  Patariu,nes pati sau projektuoju pirtele....

 • algis

  Jei skaitai rusiskai, nepatingek nueit i rusbani.ru foruma. Suzinosi, kad visiskai nieko neismanai apie pirties irengima :). Ir jei tik nepritruks kantrybes ten klaidziot, ne viena ideja rasi sau prisitaikyt. Ypac atkreipk demesi i ventiliacija. Metalinio peciuko patobulinimai irgi verti demesio. Sekmes

 • Kestas

  kas gali paskyti koksai turi buti tarpas nuo malkom kur, pirtes iki sienos, siena isklijotos klinkeriu, tik aplik kroski

 • nuo

  Tai ant plytelių trapus teks susidėti. Bet nemanau, kad grindys taip įkaistų

 • Vytas

  o nebijai, kad grindų plytelės nuo karščio įkais ir gausi "bėgom" nuo "laktos" iki durų bėgt?

 • manc

  mano pirtyje garine: sienos karkasines, prikimsta vatos - sienos 20 cm, lubos 30 cm, aplink peciu prie isorines sienos papildomai dar apie 5-10 cm vatos (labai atsparios karsciui, kur aplink metalinius kaminus vynioja)ir dar kazkokia aukstai temperaturai atspari plokste (kazkokio akmens drozliu ar pjuvenu); siaip tai siena yra taip: vata, karsciui atspari gipso plokste (kad lengviau butu folija pritvirtinti), folija, 2-3cm tarpas ventiliacijai, liepines dailylentes. jokiu impregnantu ar lako. gultai drebuliniai. grindys betoninines, sudeti drebuliniai mediniai padeklai (kad juos butu galima isimti ir isvalyti grindis), grindu viduryje ~5cm skyle i lauka ventiliacijai ir vandeniui isbegti (pirtis pastatyta ant briaunuotu perdengimo ploksciu, todel yra tarpas iki zemes). yra dvi reguliuojamos ventiliacines angos i lauka arti lubu. durys stiklines (pigios:), tarpas apacioje keliu cm svieziam orui ieiti, lempa pirtine (kad nebijotu karscio ir dregmes-brangi, rupuze)... tiek ziniu... kaitina gerai, temperatura laikosi, galva neskauda - oro cirkuliacija gera... geros pirties! :)

 • Marius

  Skirk nemažą dėmesį ventiliacijai. Aš toje vietoje truputį "suchaltūrinau" tad dabar nėra taip gerai kaip galėtų būti. Grindys pas mane plytelės, labai šaltos buvo (nors pirtyje ir 80C). Pasidariau medinius trapus. Dailylentės dėjau drebulines, po dviejų metų naudojimo dar nepatamsėjo. Gultai juodalksniniai, nes kad ir kaip bandytum išsaugoti švarius, vistiek susitepa. Juodalksnis tamsesnis, tad ne taip matosi. Savo jėgom darant su krosnele ir visom medžiagom gavosi ~2500Lt. Mano padarytos klaidos: ventiliacija, krosnelė (per mažai akmenų), nelabai kokybiškos dailylentės (buvo gerai neišdžiovintos, kai kur susiraitė), oro tarpo nebuvimas tarp folijos ir dailylenčių (nors nieko blogo dar nepastebėjau, bet nebe reikalo tai rekomenduoja). Pirtelės vaizdas: http://sodonamas.blogas.lt/pirtis-2-dali...

 • nuo

  Kurioj vietoj?

 • valdas

  o polesterolo putu vietoj vatos negalima det?

 • mn

  isiklok pirti nebrangiomos plytelemis ir medinius trapus susiklok

 • Rolandas

  Ruošiausi statyti pirtį gal 4 metus, visą tą laiką skaiciau literatūrą ir stengiausi pabūti kuo daugiau pirčių. Geriausios yra sios : http://www.pirtininkas.lt/pirtininkas/

  ir

  http://www.saunaclub.lt/bib.php?kalba=lt

  9 iš 10 pirčių yra nevykę surogatai, daugeliu atvejų tai brangios firmų statomos pirtys.

  Kad nekartot grubių klaidų būtina nurodytose gerose pirtyse apsilankyti.

 • nuo

  rimtai: čia nėra filtravimo automatinio. :) Jei nuoroda naudinga - netrinu jos :)

  http://www.gerasgaras.lt/index.php?objec...

 • rimtai

  http(dvitaskis)//www(taskas)gerasgaras(taskas)lt/index.php?object.content/action.view/id.203

  Naudingas puslapis. Sakau is patirties, nes ir pats dariau. Isties reikia gerai apmastyti ventiliacija.

  Sienos vata-folija-2cmlystveles oro tarpui-dailylentes.

  Dailylentes juodalksnis, liepa, drebule. Juodalksnis tamsokas, bet naudojant vantas ne taip matosi spalvos pasikeitimas.Grindys kazkaip noretusi kad siltesnes butu.

 • nuo

  Pas mane nuolydis į kraštą eina, nes ten bus čiaupas.

 • Tandem

  geriausia daryt plyteles su dieliu nuolydziu i centra ir deti medini padekla kad islugintu

 • Sojeris

  kiek teko buti pirciu, niekur grindys plytelem neklojamos...medis, is bedos plyteles su mediniais padeklais.

 • Tandem

  Na ner ten tos kvadraturos dauf pirty, savaitgali vaziuosiu i pirty, kur tikrai laaaaabai gera ir zmogus viska is sirdies padare, paklausiu kiek plevele kainavo ir kur pirko

 • Rolandas

  Apie pirtis labai daug informacijos internete. Butina susitikti su šio forumo http://www.diskusijos.pirtininkas.lt/index.php šeiminiku Ramūnu.Jo pirtis netoli Vilniaus.

 • nuo

  Tikiu, kad brangi. Todėl dar rezgu mintį tik aplink pečiuką ją dėti, o kitur paprastą foliją su popieriu kitoj pusėj.

 • dariuxs

  folija garsa izoliuoj? Kokio storio ta vata ? siaip ta gera su folija gan brangi yra ...

 • nuo

  O jei dėti tik foliją, tai ji yra ir garo izoliacija, ar po apačia reikia kažką dar dėti?

 • nuo

  Tai ši vata yra su folija vienoje pusėje. Dėl liepos turėsiu omeny. O dėl ventiliacijos, tai taip, yra numatytas ištraukimas ir dar yra langelis pirtyje.

 • Tandem

  Na is praktikos galiu iskart pasakyt, kad visas sienas ir lubas atspindincia folija ir butinai!!!!!! asiku visi prades rekt kad nereik ir t.t. bet reik nors tu ka :) iskart pasikeicia aukstos temperaturos issilaikymo laikas. Nuo sienu tai yra tokios plokstes , kur susisuka dvi su 5 cm tarpu ir atsitveria nuo sienos, siena negauna karscio , o karstis per ta tarpa pakeliamas i virsu. Kalk liepinen lentelem, graziausiai atrodo ir yra sviesiausios, nedenk jokiais gruntais net ir speceliais, liepa labai grazi issilaiko daugeli metu ir neskylineja. Taip pat i pirti pastatyk ventiliacija, kad po maudyniu galetum greit istraukti dregme