Cookie Consent by TermsFeed

Renkame toliau informaciją apie pirtis

Šiandien buvau susitikęs su žmogumi, kuris suteikė daug naudingos informacijos. Man galvą skaudėjo dėl kelių dalykų:

 1. Kaip apsaugoti nuo krosnelės karščio sienas
 2. Kaip įrengti oro judėjimą

Mano pirtis atrodo maždaug taip.

O čia vaizdas kaip turi būti oro judėjimas:

 

Svarbu, kad būtų krosnelei oro padavimas. Čia neuždaroma. Reikia kad po gultais būtų oro ištraukimas. Ant jo dažniausiai daromos priveriamos grotelės, bet neuždaroma iki galo niekada. O viršuje yra ištraukimas, kuris atidaromas tik tada kai pirtis nebeveikia. T.y. vėdinimui.

Žemiausias gultas yra apie 45 cm aukštyje nuo grindų. Jei ant žemės dedamos grotelės, tai galima daryti 50. Antras aukštas + 45 nuo pirmojo.

Dailylentes kalti geriau vertikaliai, nes tokiu atveju mažiausia tikimybė drėgmei patekti tarp jų.

Kadangi krosnelė labai arti kraštų, sugalvojom kaip apsisaugoti nuo gaisro. OSB pakeisiu cemento plokštėmis Knauf Aqwapanel. Jos nebijo drėgmės, ugnies. Tada dvi sienas apklijuosiu klienkerinėmis plytelėmis, o vieną pamūrysiu su oro tarpu. Ten kur metaliniai profiliai - niekas negręsia, o štai kur lauko siena - reikia saugotis.

Man patiko viena citata: malkomis kūrenama krosnelė visada prišildys pirtį. Vienos greičiau, kitos lėčiau. Tuo skiriasi nuo elektrinių. :)

Palikite komentarąKomentarai
 • R5

  E44

 • Dariuss72

  Knauf aquapanel plokštės atsparios karščiui iki 70 laipsnių. Pasidomėk dar šiomis plokštėmis http://www.cembrit.lt/Default.aspx?ID=25... prekiauja Senukai. Dar yra tokios, bet nėra aiškumo dėl atsparumo drėgmei: http://www.stiksas.lt/index.php?mid=44

  Tau jau kažkas siūlė pasikonsultuoti su www.pirtininkas.lt. Matau, kad tavo schemoje nėra jo forume aptariamų sprendimų. Jie tikrai logiški. Dabar pats perdarinėju savo pagal gamintojų ir visų pardavėjų nurodytas schemas įrengtą pirtelę į kažką panašesnio į www.pirtininkas.lt. Tu dar gali spėti įsirengti tvarkingai :).

 • Virgis

  reikės kopijuoti visą adresą su skaičiukais...

 • Virgis

  Diskusijos apie pirties įsirengimą:

  http://www.biteplius.lt/lt/2forum.showPo...(712825736

  http://www.biteplius.lt/lt/2forum.showPo...(1149699164

  Kubilai

  http://www.biteplius.lt/lt/2forum.showPo...(1395931489

 • petriukas

  kada gi įkurtuvės?

 • Marius

  na jaučiu geriausiai tau į konkrečius klausimus atsakys būten šios medžiagos pardavėjas :)

 • nuo

  Na aš gal skaitau praleisdamas info, bet vis tiek neradau konkrečios informacijos :)

 • nuo

  Paieškojau apie jas info, bet jos beveik nėra. Kiek jos atspindi šilumos. T.y. koks skirtumas tarp židinio ir kitos pusės?

 • Marius

  1. sienų/lubų apsaugojimui nuo krosnelės pabandyk panaudoti kalcio silicato izioliacinę plokštę SILCA, kažkada jau buvau minėjęs apie ją. Pats savo pirties sienas ir lubas ją esu padengęs kol kas savybės nepasikietė. Montuojasi lengvai ir greitai.

  2. Oro padavimas pas mane per pirties durų apačią, sienoje viršuje padariau atidaromą langelį. Oro dar nebuvo pritrūkę :)

 • Darius

  Butu idomu pamatyti, nors ir neirengtos, pirties nuotrauka