Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Aš pasistačiau namą už [pigiai] (3 dalis)

Na apžvelgus porą didžiausių išlaidų grupių nemažai „sutaupėm“. Eime toliau:

Pamatai

Nežinau tikslios kainos, bet komentaruose ne kartą skaičiau kaip po 700 Lt/m3 daro su viskuo. Tarkime, kad tai yra ta kaina, už kurią samdysime. Jei darysimės patys - sutaupysime dar daugiau. Taigi, namas mažęsnis per pusę, tai pamatų reiks apie 30% mažiau. Gauname apie 13 000 Lt. Vėl sutaupome tikrai daug - apie 19 000 Lt.

 

Langai, durys

Mažesnis namas - mažiau langų. Taupydami darome vienas lauko duris, mažiau terasinių langų, visur skaidrų stiklą. Tarkime, kad čia netaupome kokybės ir samdome tą pačią firmą. Gaunu kainą apie 8000 Lt. Sutaupome apie 14000 Lt. Sumokėjau už vienas duris 4000 Lt vien dėl to, kad projektuojant palikome per dideles duris. Atmetu šią sumą, po to padalinu iš dviejų, kai kur sumažinu langų kiekį, atsisakau matinio stiklo. Puikūs rezultatai.

 

Stogas

Rėžiame per pusę. Gauname 11 000, tiek pat sutaupome.

 

Mediena

Tarkim, kad paliekame statybos būdą tokį pat, kokį pasirinkau. Atsižvelgiame, kad mediena pigo kažkiek. Gauname 12 000 Lt. Sutaupome 9 000 Lt.

 

Išorės apdaila

11 000 Lt, sutaupome 6000 Lt

 

Vidaus pertvaros

Kažkiek sutaupome, nes įrengiau vos daugiau nei pusę namo. 12000 Lt. Sutaupome apie 3 000 Lt.

 

Pojektavimas

Jei imtumėm tipinį projektą - apie 2 000 Lt sutaupytumėm, bet šiaip nelabai daug čia galima sutaupyti. Tarkim, kad statome ir suradome pigesnį architektą. Sutaupome 2 000 Lt ir išleidome 11 000 Lt

Aš pasistačiau namą už [pigiai] (2 dalis)

Tęsiame toliau pigaus namo sąmatos skaičiavimus:

Žemė

Taip, aš permokėjau už žemę jei žiūrėti tik finansinę pusę. Dabar visi gudrūs komentuoti ir aiškinti, bet kur visi buvo tada? Tada visi NEŽINOJO kas bus. Nesigailiu, kad pirkau tada, nes nesu tikras, kad būčiau tam ryžęsis pora metų vėliau. Kitas dalykas - bankai tada paskolas duodavo lengvai - dabar ne. Todėl niekas negali pasakyti, ar apskritai turėčiau namą. Dabar žemė šioje vietoje kainuoja trečdaliu pigiau. Ne po 15 000, o 10 000 už arą.

Pažiūrėjau skelbimus ir pasirodo, kad galima rasti Vilniaus rajone (ne mieste) už 20 000 Lt 6 arų sklypą. Mažesniam namui jo pakaktų. Tarkim, kad vieta nelabai svarbi. Taigi, šioje vietoje dabar „sutaupome“ 150 000 Lt.

Jei perkeltumėm į kitą laikmetį ir į kitą vietą - kaina galėtų būti dar mažesnė. Štai draugas seniau Kauno rajone nusipirko 12 arų sklypą su sodo nameliu už 30 000 Lt. Juk galima ir jame pasistatyti buržuiką ir gyventi. Štai namas tik už 31 000 Lt.

Kadangi namą statome dabar ir iškart tai tarkim, tai sumokame už sklypą mūsų anksčiau minėtą sumą - 20 000 Lt.

 

Šidymo sistema

Pasirinkau geoterminį šildymą dėl daugelio priežasčių, tačiau alternatyvų yra ir daug. 100 m2 namą galima pašildyti tik židiniu. Tokiu atveju kaina būtų tik kokie 3000-4000 Lt. Kainas žiūriu internete ir neskiriu tam daug laiko ir analizės. Esu tikras, kad ne mažiau kaip 95% komentuotojų net nerašo sau detalios išlaidų suvestinės, todėl šis darbas būtų beprasmis.

Tarkim, kad perkame kieto kuro katilą už 4000 Lt. Pridedame radiatorius į visus (tarkim 4) kambarius po 400 Lt. Dar vamzdžiai ir bendra suma grubiai 6000 Lt. Šiuo atveju sutaupome 57 000 Lt. 100 m2 yra žymiai mažiau nei 200 m2.

Neskaičiuokime nei kiek kainuos po to per mėnesį, nei kiek vargo bus, nei kaip dažnai reiks remontuoti, nei kaip efektyviai veiks.

Aš pasistačiau namą už [pigiai] (1 dalis)

Kaip ir visada, kai kažkur kažkas parašo ar kitaip pratransliuoja - atsiranda daugybė žmonių, kurie aiškina kaip jie pigiai pasistatė ir kaip nesuvokiamai daug aš sumokėjau už namą. Ta proga paskaičiuosiu kaip pigiai aš galėjau pasistatyti namą jei:

  • namą būčiau statęs kitu metu
  • namą būčiau statęs kitur
  • namą būčiau statęs mažesnį
  • namą būčiau ...

Dabar grubiai sugrupuotos išlaidos yra tokios:

170 000 Lt Žemė
62 950 Lt Šidymo sistema
41 628 Lt Pamatai
22 274 Lt Langai, durys
22 055 Lt Stogas
21 071 Lt Mediena
17 565 Lt Išorės apdaila
15 381 Lt Vidaus pertvaros
13 400 Lt Pojektavimas
11 838 Lt Grindų betonavimas
9 632 Lt Kitos
9 231 Lt Nuotekos
7 909 Lt Šiltinimas
7 806 Lt Santechnika
6 740 Lt Smulkios medžiagos
6 366 Lt Dokumentų tvarkymas
5 738 Lt Vidaus apdaila
5 504 Lt Elektra
4 311 Lt Vanduo
3 850 Lt Samdomi darbai
3 409 Lt Įrankiai
2 090 Lt Tvora
1 520 Lt Lauko darbai
1 292 Lt Transportas
1 161 Lt Pirtis
670 Lt Vagonėlis
624 Lt Ventiliacija
20 Lt Interjeras

Iš viso: 476 035 Lt

 

Na o dabar imkime visus „jei“ ir sumažinkime tiek kad visi liktų patenkinti gerokai mažesne bendra sąmata.

Liko visai visai nedaug

Iš tiesų liko labai nedaug iki įsikėlimo. Tik smulkmenos.

Bet pradėsiu nuo to, kad stebuklų būna. Tikrai. Vienas žmogus paskaitė blogą, parašė emailą ir pasisiūlė padėti. Ir atvažiavo. Iš Kauno. Ir dirbo. Gerai. Labai ačiū  :)

Sienos, lubos nudažytos, grindys sudėtos. Vanduo yra, šiluma taip pat. Beveik valio  :)  Planuojamas įsikėlimas po 3 mėn. atostogų (pavadinkime tai taip). Kai tai įvyks tikrai parašysiu ir pasigirsiu.

Kaip be foto?

Koridorius:

 

Virtuvė:

 

Svetainė:

Ataskaita: dažymas

Dažymas artėja link pabaigos. Iš tiesų liko dar gera diena ir bus baigta. Tada grindys ir visi smulkūs dalykėliai.

Pasirinkti dažus yra žiauriai sunku. Tiksliau ne dažys, o spalvas. Su dažais man pavyko gauti gerą nuolaidą ir klausimų nekilo. Pirkau Sadolin Interior 7.

Su spalvom, tai radom didesnė stendą, ir rinkomės iš jo. Po to šiek tiek pakoregavome spalvas paėmę paletę. Rinktis tik iš paletės yra dar sunkiau, nes kuo didesnis pasirinkimas, tuo sunkiau išsirinkti.

Priešpirtis. Jo langai į vakarus, patalpa nedidelė, todėl pasirenkant spalvą argumentai buvo: kuo šiltesnė ir šviesesnė. Tapo ryškiai geltonu. Foto spalva atrodo visai kitokia. Geriau atspindi virtuvės spalva.

 

Virtuvė. Virtuvės spalva jau buvo ne visai mano reikalas. Toks susitarimas - virtuvė ne mano teritorija, o darbo kambarys tik mano  :))  Iš tiesų taip žiauriai nėra pasiskirstymo, bet čia derybų buvo mažiausiai. Gavosi žiauriai ryškiai šviesi. Geltona geltona. Foto labai gerai matosi. Realiai tai priešpirčio ir virtuvės dažai yra tie patys.

 

Svetainė. Svetainę dažysime dviem spalvom. Neturiu konkretaus paaiškinimo kodėl, bet čia, matyt, emocinis dalykas - „noriu“. Vargo daugiau, darbo daugiau, o koks efektas pamatysime tik po to kai nudažysime. Kol kas tik lubos:

Grindų danga: laminatas

Nusprendėm, kad name dėsime laminatą. Gal kartais norisi ir natūralesnės medžiagos kaip parketas, bet ne visada gali sau tai leisti  :)

Apie laminatą žinau realiai tik du dalykus: jo kaina skirtinga ir jį gamina skirtingose valstybėse.

Patarkite kur greiausia pirkti, kieno gamybos, į kokius rodiklius atkreipti dėmesį?

Laminatą pirksime dviem etapais, todėl labai norisi po pusmečio ar metų rasti tokio pat.

Ataskaita: paskutinis šlifavimas ir dažymo pradžia

Deja šį kartą pamiršau nufotgrafuoti. Abi dienas. Labai pasistengsiu kitą kartą nepamiršti. Atsikeli ir ten nuvažiavęs dar nebūnu iki galo prabudęs  :)

Taigi, šį šeštadienį, beveik nieko nepadarėm išskyrus sienų šlifavimą. Bendras plotas virš 250 m2. Patikėkite - darbas ne iš lengvųjų. Jei filmuose, kur rodo pagreitintą kung fu išmokimą kai rankomis plauni automobilį ir darai sukamuosius judesius, būtų tiesa, tai jau būčiau visai kietas mušeika. Virgis irgi  :)

Sekmadienį Virgis susirgo ir teko vienam pradėti dažymo darbus. Pradėjau dažyti lubas. Pastebėjimas vienas - jei pradeda temti, tai neverta kankintis ir dažyti. Labai sunku kažką įžiūrėti net jei įjungtos lempos. O ypač dažant antrą sluoksnį.

Iki šiol nežinojau kuo skiriasi voleliai. Jų yra visokių tiek kainos, tiek medžiagų ir dydžių prasme. Man visada buvo gražu kai dažai būna pašiaušti. Tokiai faktūrai išgauti reikia naudoti medžiaginius ilgesniais plaukeliais volelius. Dar yra ir papildomas pliusas - jei gerai neparuošėte pagrindo - smulkius netikslumus gražiai užslepia.

Ataskaita: dar vienas savaitgalis glaistant sienas

Šitas savaitgalis praėjo visas glaistant sienas. Gerai, šlifuojant, gruntuojant ir glaistant. Šlifuojant būni pats purviniausias, o kartu ir pats balčiausias  :) Štai kelios foto:

 

Pasitaiko ir broko - kai klijuotos juostos atšoka, kai didesnis kiekis fugenfuller iškyla ir reikia šiek tiek perdaryti. Pavyzdys čia:

 

Iš tiesų skaitau visus komentarus. Ten rekomendavo Vetonit Siloite. Ir tikrai pabandysiu, kai darysiu kitas namo dalis. Kai kažkas paklausė kuo blogas Fugenfuller, tai galiu atsakyti iškart - jis beprotiškai greitai kietėja. Glaistant nelygumus, gali šiek tiek daugiau užsimaišyti, bet klijuojant juostas užmaišomas kiekis būna labai mažas. Tas lakstymas maišant užknisa juodai. Jei tik daugiau - jis sukietėja ir viskas. Šis dalykas tikrai labai šlykštus.  :)

Užskaitau patarimą prieš klijuojant, juostą sušlapinti (įmesti į kibirą su vandeniu). Tikrai limpa geriau.

Dar patarimas dirbantiems su fugenfuller - pasibandykite variantus, jei jo ant lubū pritepate pilną tarpą šiek tiek per skysto, jis iškyla ir gaunasi kalniukas. Tai arba užglaistote tik patį įdubimą ir juostą klijuojate pakietėjus, arba maišykite kietesnį. Tačiau pataikyti žiauriai sunku, o įskaitant greitą kietėjimą dar labiau apsunkinama situacija.

Darbai darbeliai ir bandymas spėti

Atsirado priežasčių ir teko susigalvoti deadline - per vasarį užsibaigti apdailą. Nepavyko iki naujųjų metų, bet nebuvo kažkokios konkrečios ribos. Ribos dingsta po metų ar pusantrų. Kovą operuos man kelią, todėl po to ilgokai negalėsiu visiškai nieko daryti. Paprašiau Virgio ir dviese maksimaliai stengsimės suspėti. Dirbsime tik savaitgaliais, bet nuo anksti iki vėlai. Pažiūrėsim ar pavyks. Bandysiu ir kiekvieną savaitę dėti info apie tai.

Rašiau ne kartą, kad įrenginėju tik pusę namo. Kitą pusę palieku vėlesniems laikams. Pagrindinė priežastis - finansai, antrinė - laikas.

Buvo likęs gabaliukas nebaigto gipso, kuris labai jau erzino mane. Taigi, užsibaigėm tą vietą, kuri vėliau bus sujungimas padaryta-nepadaryta dalių. Tą vietą planuoju uždaryti iki to laiko, kai baigsiu. Foto prieš ir po:

 

Pasidarėm langų ir durų apdailą. T.y. apdaila buvo, bet reikėjo sudėti kampus ir po to išsilyginti.:

 

Šių patalpų gipso sujungimus dengiau ne tinkleliu, o popierine juosta. Tačiau ją klijuoti nėra taip paprasta kaip gali atrodyti to nebandžius. Antroji namo pusė bus tikrai greičiau ir geriau  :)

Šildymo kaina

Čia tiems, kad įdomu:

Už gruodį šildant namą (14-15 laipsnių) ir karštą vanadenį gavosi 433 Lt.

Teo ir internetas

Prirašiau tai, kaip bandžiau su Teo dėl interneto kalbėtis. Jei tai būtų mano įmonė - man būtų gėda už tokį darbą. Pasirodo gėda ir kai kuriems Teo darbuotojams. O tokius darbuotojus įmonės turi saugoti ir globoti  :)

Paskambino man Virgis iš Teo paskaitęs mano blogą. Net ne iš Vilniaus. Ir pakalbėjom labai gerai. Jau šiandien sulaukiau kito žmogaus iš Teo skambučio, kuris dviem sakiniais pasakė viską, ko gali reikėti: įrengimas nemokamas, pasirašius 3 metų sutartį. Greitis 4 megabitai. Kaina 29 Lt (telefono linija) + 34,xx (internetas).

Tikrai labai ačiū Virgiui, ne tik už atsakymus, bet ir už teisingą ir retai sutinkamą požiūrį.

Durų ir langų apdaila

Labiausiai nepatinkantis dalykas yra apdaila aplink duris, langus. Čia žaidimo labai daug. Užima labai daug laiko, o rezultatas nedidelis.

Pirmiausia pabandėmė tiesiog skersinukus susisukti ir prie jų gipsą, bet... gipsas plonas ir pasiraito. Supratau, kad taip nieko nebus ir reikia daryti kažkaip kitaip. Tada padariau taip:

 

Osb juostas prisisukau taip, kad jų kraštas būtų lygiai su stakta. Tada gaunasi, kad gipsas užeina ant staktos visu savo storiu.

Problema buvo kitoje pusėje, kur prie durų storis buvo minimalus ir osb buvo per stora. Teko pavargti kol sugalvojau sprendimą. Nusipirkai metalinę juostą, skirtą lygiam sienų tinkavimui. Maždaug taip atrodo: „_^_“. Kelių aukščių būna. Ir visai gerai man tiko.

Po to visus tarpus užpildžiau vata. Vata būtinai reikia užpildyti, nes šilumos skirtumas fan didelis:

 

Ir užsukau gipsu:

Mini ekskursija

Čia tokia mini ekskursija iš kurios, gal, nelabai daug kas matysis  :)

Čia pagrindinis įėjimas, pro kurį vis dar nevaikštome. Kol kas į namą patenkame per sandėliuką, nes ten privažiavimas geresnis. Dar montuosis viena pertvara ir atsiskirs tamboras. Vasarą jis nereikalingas, bet žiemą tikrai nesinori leisti šalto oro į visus namus.

 

Namo koridorius, ir ta pusė namo, kuri įrenginėjama. Suksime kairėn.

 

Patenkame į virtuvę ir saloną. Čia virtuvė:

 

Čia salonas:

 

Ir jo langai:

Internetas yra visur. Tuo ir pasidžiaukime

Labai džiugu, kad yra bevielis internetas. Mezon, Bitė, Omnitel, Erdvės... Tai reiškia, kad nebereikia laukti, kol kažkas iki Jūsų atves kabelį.

Nežinau, kada tiksliai kelsiuosi į namą, bet tikiuosi tai bus netolimoje ateityje. Negaliu keltis be interneto, nes mano darbas tiesiogiai su juo susijęs. O ir dirbu aš iš namų.

1. Teo. Soduose yra Teo laidai, telefono ryšys. Jie vedžioti prieš kokius 30 metų, bet yra. Vienas kaimynas turi įsivedęs. Jo namas apie 60 metrų nuo mūsų. Pradėjau nuo jų. Palikau jų puslapyje žinutę, kad noriu interneto. Gal greitai man paskambino. Pasakiau visą situaciją. Atsakymas buvo toks: per 5 darbo dienas mūsų specialistai nuvažiuos į vietą ir pažiūrės ar yra galimybė pasijungti. Po kokių 4 dienų skambina man, nes neranda kur namas. Pasakiau - surado. Po kelių dienų skambino dar kažkas ir dar kažko klausinėjo. Nepamenu ko, bet kažko neesminio. Dar po kelių dienų gaunu iš jų sms žinutę, kad pasijungti galimybė yra, jei nori - skambink pats jų mokamu numeriu. Mečiau šalin savo išdidumą ir pasiskambinau. Sėdinti prie telefono mergaitė man nesugebėjo atsakyti į paprastą klausimą: koks bus interneto greitis? Į tokį klausimą ji pradėjo kažką mekenti ir pasakė, kad per 5 darbo dienas su manim susisieks ir atsakys į šį klausimą. Praėjo dvi savaitės - man niekas neskambina. Skambinu pats dar kartą. Mergaitė man sako, kad pasijungti galimybės nėra. Papasakojau apie sms žinutę ir ankstesnę mergaitę. Tada ji sutiko, kad galimybė yra, bet man tektų dalį įvedimo mokesčio susimokėti. Į klausimą apie interneto greitį pagal plano pavadinimą sugebėjo surasti koks tai galėtų būti greitis. Bet atsakymo tikslaus vis tiek nepateikė. Tada paklausiau kito klausimo, kuris natūraliai kyla: kiek man papildomai kainuos įvedimas? Atsakymo ji neturėjo. Vardino skaičius nuo 400 iki 2000 Lt. Po to pati susiprato, kad pievas kalba ir pasakė, kad su mani per 5 darbo dienas susisieks. Po 2 savaičių man vėl niekas nepaskambino. Parašiau jų puslapyje nusiskundimą jų darbu. Niekas nesureagavo. Sveikinu Teo, jie iš 1 vietos nusileido į paskutinę. Beje, kiek supratau iš pokalbio su mergaitėmis, man jų interneta būtų kainavęs 72 Lt/mėn.

2. Erdvės. Paskambinau ir pasiteiravau dėl galimybės įsivesti jų internetą. Vyriškis pasakė, kad jų specialistai turi nuvykti į vietą ir pasižiūrėti kur yra jų bokštai, koks matomumas. Pažadėjo tai padaryti ir susisiekti per 10 dienų. Praėjo mėnuo - iš jų jokių žinių.

3. Mezon. Kadangi savo sandėlyje turime Mezon internetą, tai niekam nebeskambinau ir pasiėmęs nuvažiavau pasibandyti. Nudžiugau, kad veikia. Tiesa, greitis tik 1,5 Mbs. Nudžiugau, nes jau yra bent vienas tikrai veikiantis variantas, bet nuliūdau dėl greičio.

4. Bitė. Pažįstamas man pasiūlė pabandyti bitės internetą. Netgi davė routerį. Šį savaitgalį pasibandžiau. Bandžiau skirtingose namo vietose, prie uždarų ir atvirų langų. Greitis svyravo nuo 0,5 iki 3,5 Mbs. Dažniausiai matomas skaičius - 2 Mbs. Jei sutarsiu, kad man padės nusipirkti routerį su išorine antena, greitis turėtų siekti iki 6 Mbs. Juo labiau, kad netoli ta data, kai gretimais atsiras papildomas bitės bokštas.

 

Namie naudojuosi Skynet planu „Sky Silver“. Greitis oficialiai yra 30 Mbs į užsienį ir 100 Mbs Lietuvoje. Kelis rytus specialiai pasižiūrėdavai ir dažniausiai matomas skaičius 3,5 Mbs. Čia rytais apie 7-8 valandą. Vienintelį kartą tik pavyko pasiekti kiek daugiau nei 10 Mbs.