Cookie Consent by TermsFeed

Aš pasistačiau namą už [pigiai] (4 dalis)

Na artėjame link pabaigos. Paskutinės ekonomiškumo pamokėlės ir taupymo būdai:

Grindų betonavimas

lygiai dvigubai mažiau. Tarkim, kad samdėme tuos pačius ir nedarėme patys. Jei darytumėm - tikrai sutaupytumėm. 5 500 Lt, panašiai tiek ir sutaupome.

 

Kitos

smulkių ir kitų mes juk neskaičiuojame? Sutaupome beveik 10 000 Lt

 

Nuotekos

Juk galima išsikasti pačiam duobę, įleisti 3 ritinius ir bus gerai. Tokiu atveju išlaidos tebus tik apie 500 Lt. Sutaupome beveik 9000 Lt, nes biologonio valymo įrenginiai brangesni gerokai.

 

Šiltinimas

Atpigusios medžiagos ir jų gerokai mažiau reikia. Sutaupome apie 4 000 Lt ir išleidžiame tik 4 000 Lt.

 

Santechnika

Tarkim, kad darome patys ir sutaupome apie 4 000 Lt. Jei reiktų daryti dabar - ko gero santechniką daryčiausi pats. Taigi, kaina 4 000 Lt

 

Smulkios medžiagos

Neskaičiuojam ir sutaupome beveik 7 000 Lt

 

Dokumentų tvarkymas, Vidaus apdaila, Elektra, Vanduo

Tarkim, kad čia viskas kaip ir lieka. Nieko nesutaupome. 22 000 Lt.

 

Kitų dalykų neskaičiuojame, nes tai ne namas (Tvora, Lauko darbai, ...) arba smulkūs labai.

 

Ir ką gi mes gauname? 100 m2 namas kainuoja tik 140 000 Lt. Taigi, permokėjau 340 000 Lt. Galima buvo pastatyti 3 namus vietoj vieno.

Palikite komentarąKomentarai
 • edvardas

  ar bent vienas esate bandes ikurti imone ir statyti namus? Tai pabandykite ir suzinosit apie kainas. kiek algom isleisit kiek kitur irankiai irengimai, o mokesciai kur. o dar juk ir pelno imone turetu tureti bent pora simtu per menesi. negana to reikia apskaiciuoti kad istatymas ipareigoja duoti 10 metu garantijas ir jai kas nutiks tarkim po 7 metu tu turesi remontuoti savo lesomis ko nebuna kai darai pats. skaiciuokit kaip norit rasykit kaip norit bet skupas moka du kartus.

  beja turbut ne vienas neparaset kiek valandu praleidote statybu aiksteleje, kiek valandu prasedejote prie pc ieskodami meistru ir brigadu, kiek km suvazinejote ieskodami pigesniu medziagu, kiek nervu jums tai kainavo, kiek bemiegiu naktu planuojant ir negi tai nekainuoja? ivertinkit kad ir pagal dabartini savo atligi ir prisumuokite nes visa ta laika kol statetes namus patys o tai truko tikrai ne tris ar keturius menesius jus dirbote po 14 ar net 18 val per para taigi paskaiciuokite is naujo taupytojai nes as tikrai pats nestaciau ir nestatyciau nes turiu darba ir turiu 10 metu garantija uz tikrai prieinama kaina nes sioje srityje nesijauciu stiprus ir nezadu aukoti viso savo laiko kad galutineme rezultate paaisketu kad dirbau uz 30 centu per valanda.

  gero jums darbo

 • antoska

  ziauru kiek euru reikia ismesti dykaduoniams , kad gaut projekta su stat leidimu , pamatus ir sienas galima iskelt manau drasiai uz tuos parasus .

 • Vitalija

  Sveiki, kas gali padėti susirasti nedidelę įmonę, kuri atlieka vandentiekos ir nuotekos projektus. Patalpos plotas 21kv.m. Dėkoju

 • Rolandas

  Austrios alpese paimu kas reisa po 10 akmenu iau turiu appie 10kubu,siltinamas medziagas Vokietijoje turiu 150 kubu uz juokinga kaina.Mediena teks pirkt LT,juokas nebeims!

 • Rolandas

  Viska darau pats.Pameskit nuorodu kur medziagu nusipirkt uz rinkos kaina[ne uz lietuviska].

 • Nesvarbu kas

  Seip tai noreciau papriestarauti kad del kanalizacijos ileisit 3 bones ir viskas idomu kaip jus ta nama prisiduosit su bonem statybu inspekcijai. Ir seip jei belenkur darysit grezini ir kanalizacijos sulinius kasinesit tai reikes koreguoti projekta taigi vel islaidos. Dezute pastatyt gal ir nesunku bet viska isivedziot ir pasijungt ten kur reikai tikrai reik atsakyngai. Nes poto buna daugiau bedu negu naudos

 • rv

  mano asmenine patirtis:

  poliniai-greztiniai pamatai (65 tiesiniai metrai, ~20 m3 betono, armaturos kiekis - pagal projekta su dideliu atsargos koef.), be apsiltinimo ir vidaus uzpylimo smeliu - tai man kainavo 15K. Atliko samdyti zmones. O medziagos is tiesu kainavo tik tiek: 2K betonas, 4K paruosta/suvirinta armatura.

  Tad pasiskaiciuokit, kiek ir kur eilinis statytojas permoka.

  Brigados darba vertinu 8/10. Tiesa, darbai buvo padaryti per 5d., skaitau, greit, be atideliojimu ar velavimu.

  Toliau noreciau statybas testi savo rankomis, ir pirkti tik konsultacijas, tech. prieziura. Tik kaip surasti gera specialista, kuris patartu statybiniais klausimais?

 • Andrius

  remiuosi lrytas.lt esančia Tavo publikacija. Mano nuomonė apie kainas:

  nu paskaiciuokim: 433k-170k(=sklypas) bus 263k. Namas - 200 m2. Vid. m2 kaina = 1,3k O namas jau cia su sildymo sistema, su vandentiekiu. Nueikit i bet kuria lietuviu bendrove, kur karkasinius daro: uz 800lt/m2 gausit tik surinkta karkasa (jungimams naudojant metala :) ir uzdengta stoga. Uz 1,5k/m2 jau apsiltins ir osb plokstes prisuks, apdailins, bet grindys - cia jau papildomai teks moket. Zodziu, lietuviu statybu firmeles gyvena is "pagauciu" - apgauni, uzdirbi, ir lauki toliau, ka apgausi. Todel dauguma ir statosi patys.

 • epas

  Pritarčiau, kad 4 paskutiniai skirsniai „Aš pasistačiau...“ kertasi su ankstesniais. Man atrodo, kad tie, kurie skaitė nuosekliai (ar perskaitė visą statybos eigą nuo pradžio ligi pabaigos iškart), pasižiūrėdavo ir į datas. Labai nesunku palyginti Vidmanto statybą, tarkime su „Iki raktų“ pasiūlymais (1500 Lt/m2), bet tada reikia iš Vidmanto sąmatos atimti sklypo įsigijimo kainą. Na, ir ką gauname? Ogi lygiai tą patį - 300 k. Medžiagos „Iki raktų“ atveju - vienos pigiausių. Taigi, galima kalbėti tik apie tą skirtumą, kuris sumokamas už darbą. Turiu jų detalų (su medžiagom ir darbais) pasiūlymą pagal konkretų projektą ir darbų kaina yra 35 procentai visos statybos kainos. Tai, kadangi Vidmantas ne viską darė pats, o kai kur mokėjo (ir nemažus pinigus) ir tai įtraukta jo pateikiamoje sąmatoje, tai šis procentas sumažėja iki kokių 20, ar ir dar mažiau, procentų.

 • Anonimas

  Pritarčiau, kad 4 paskutiniai skirsniai „Aš pasistačiau...“ kertasi su ankstesniais. Man atrodo, kad tie, kurie skaitė nuosekliai (ar perskaitė visą statybos eigą nuo pradžio ligi pabaigos iškart), pasižiūrėdavo ir į datas. Labai nesunku palyginti Vidmanto statybą, tarkime su „Iki raktų“ pasiūlymais (1500 Lt/m2), bet tada reikia iš Vidmanto sąmatos atimti sklypo įsigijimo kainą. Na, ir ką gauname? Ogi lygiai tą patį - 300 k. Medžiagos „Iki raktų“ atveju - vienos pigiausių. Taigi, galima kalbėti tik apie tą skirtumą, kuris sumokamas už darbą. Turiu jų detalų (su medžiagom ir darbais) pasiūlymą pagal konkretų projektą ir darbų kaina yra 35 procentai visos statybos kainos. Tai, kadangi Vidmantas ne viską darė pats, o kai kur mokėjo (ir nemažus pinigus) ir tai įtraukta jo pateikiamoje sąmatoje, tai šis procentas sumažėja iki kokių 20, ar ir dar mažiau, procentų.

 • karolis

  del statybininku. lietuvoje nera nei vieno, visi visi pridaro broko ir chalturu. 100proc. todel kas statos pats ne vien lituose esme visa broka zino. o kam pastate gal net nesuzinosit kiek lt pavogta, kiek nedadeta medziagu darbo irtt. visi nera isimciu

 • mintas

  Neteisinga filosofija žiūrėti atgal ir gailėtis to ką padarei. Todėl Vidmantai nepasiduok trolių atakoms, jie arba pavydi (labai dažnas biedno lietuvio požymis) arba kaip jau minėta, tai yra spekuliantai. Būtent už tai spekuliavimas ir buvo draudžiamas tarybiniais laikais. Aišku galima sakyti, kad viska reguliuoja rinkos ekonomika, taip, ten kur visko nesupirko spekuliantai, ten reguliuoja rinkos ekonomika, o kai visa rinka yra spekuliantų rankose, tai jokios rinkos ekonomikos nelieka, lieka tik didelis burbulas.

  Nesamonė, kad kur nors parduodamas naujos statybos pastatytas namas po 1000 Lt uz 1 kv. m. Dariau, kas toks busi? Spekuliantas ar tiesiog žaba dušit dėl to, jog Vidmantas tuoj įsikraustys į savo rankomis pasistatytą namą, o tu ir toliau sėdi, alų mauki ir apie tokį patį tik svajoji?

  Neįmanoma visuomet pataikyti ant palankiausios kainos, karatis reikia statytis būtent tada, nes vėliau kitomis aplinkybėmis, nors ir būtų pigiau bet jau negalėsi statytis. Toks gyvenimas, vienur išloši, kitur praloši ir nieko čia nepadarysi.

  Jei Vidmantai gali su banku atsiskaityti, tai tavo pasirinkimas geras, jei reikalai pajudės link asmeninio bankroto, reikalai šiek tiek prastesni, bet nepergyvenk, gyvenime svarbiausia ne pinigai o žinios, mokėjimas kažką daryti. Taigi po asmeninio bankroto praėjus penkiems metams pasistatysi dar geresnį namą.

  Na čia šiek tiek lyriškai nukrypau, norėdamas pasakyti, jog bet kokiu atveju nepralošei.

  Dar vienas niuansas, dėl statymo pačiam. Sugedo draugui signalizacija, atvažiavo meistrai ir nulupo 1000 Lt. Taip nutiko, nes jis nieko nesuvokė apie signalizacijas. Jei namą stateisi pats, nereikės kviesti specialistų, kurie nieko nežino apie tavo namo sandarą, viską galėsi susitvarkyti pats, taip sumažindamas namo ekspluatacijos išlaidas.

 • Giedrius

  to darius:

  Deja bet siaudinio namo statyboje jokios pleveles nenaudojamos siena susideda is medinio karkaso ir dvieju isorinio bei vidinio tinko sluoksniu, kuris pagal ekonomiskuma ir ekologiskuma gali buti tiek molio tiek kalkiu. Kadangi siaudai jau buna supresuoti iki nemazo tankio istacius i siena jie dar karta presuojami dideliu spaudimu, didelio tankio siaudu kitkos gaunasi ne tik kaip siltinancioji medziaga bet ir kaip karkaso palaikancioji, risancioji medziaga. Isorine siena dar galima apdengti metaliniu tinkliuku tai bus gera apsauga ne tik nuo grauziku bet ir karkasa sutvirtins. Tokia technologija jau seniai naudojama JAV ir kitose uzsienio salyse.

 • vytas.tel

  To darius: ekologiškas namas neišnyko, ir po truputį vėl atsigauna. Paguglink kad ir "straw bale house". Lietuvoj tą irgi darančių yra: http://www.siaudinukas.lt/. Bet ne tik iš šiaudų statyti ekologiškai galima: ir tavo minėtų rastų, ir molio, ir maišų, užpildytų gruntu.

  Alternatyvų ne taip jau ir mažai, tik reikia pardavėjų ir statybininkų makaronus nuo ausų ir akių nusiimti ;)

 • Rimas

  dar karta pasikartosiu, nereikia kabint makaronu, kad statybinykai statantys uz 1000lt/m2 nedaro klaidu, galbut jas speja paslepti tai cia panasiau i teisybe butu. 90% statybinyku lietuvoje yra skeltanagiai pijokai, kurie neisvaziavo i uzsieni, todel dirba pigiai, klaidas paslepia ir geria, labai geria. sakau tai is patirties.teko susidurti su atvejais kai per 5 metrus nukreivina 5 cm, o po to slepia.

 • nuo

  dariau: dėl hamako ir kitų dalykų tikrai nusišnekėjai

 • xs

  nerijau uz 1000 lt uz kvad m. iki raktuko? Tai ir sienos bus nutepliotos ir grindys sudetos? Ir fasadas padaryta? Be to, varza sienu nemazesne 5 ?

  Jei tiap palik konktaktus...

 • darius

  to Giedrius:

  nustokit su tais ekologiskais namais. Koks skirtumas kas karkase sudeta, jei is abieju pusiu pleveles? OSB dedama tam kad karkasa sutvirtinti, o ne apsiltinimui ar dar kokiam kitam tikslui. o gal tu siulai nedet garo izoliacijos?:) ekologiskas namas isnyko sulig siuolaikinem technologijom. medienoj chemikalai, visur pleveles, putos, hermetikai, osb plokstes ir t.t. tokiam karkasiniam name medziu net nekvepia. ekologiskas butu rastinis namas be jokiu apsiltinimu ir izoliaciju. bet jis nebus labai siltas.

 • darius

  to Nerijus:

  va cia suprantu. kai statoma savo jegom tam, kad tikrai sutaupyt. kad neimt paskolos. tada yra prasme istesti statybas laike. daryt juodus darbus paciam. jei atvirai, tai uz Vidmanto pamatu kaina, galima pastatyt visa dezute be apdailos darant paciam. ir ploto dydis sitoj vietoj nedaug ka reiskia. kaina keiciasi keliais procentais.

  p.s. dar labai idomi investicija SS. ar buvo bent megejiskai skaiciuota, kada tai atsipirks? nes realiai tai niekada. reikejo normaliai apsiltinti nama ir sildyt elektra. patogiau, paprasciau, teisingiau, pigiau. nes po keleto metu, SS naudingumo koef. bus artimas el. radiatoriaus. kodel - skaityt literatura pries svaistant pinigus vejais.

 • darius

  galima cia tusciai gincytis permokejo-nepermokejo iki begalybes. pirmiausia reik isivardinti tiksla, kuri buvo norima pasiekti statant paciam. manau visi sutiks, kad tikslas buvo sutaupyti. o gavosi atvirksciai. net tuo metu, kai buvo pradetas statyti sitas namas, uz sitokia suma buvo galima gulet hamake, rukyt ir dalinti nurodymus. ir gyventi po puses metu pilnai irengtam name. plius karkasas ne su samariezais susuktas butu. siuo metu pilna firmu, kurios stato \'iki rakto\' iki 1000 lt/kv.m karkasinius-skydinius namus. tai siulau pamastyt, koks tolkas buvo p...tis kelis metus, isleisti tokia suma, pridaryt kruva klaidu ir vis tiek dar neturet kur gyvent. nekalbant apie aplinkos tvarkyma, interjera ir t.t. netgi jeigu paskaiciavus, kad pats statydamas isleisi +- panasiai tiek, kiek siulo firmos, to aryt paciam neapsimoka. ne tas nasumas, ne tos laiko sanaudos, ne tie irankiai. gaunasi megejiskai. tik jeigu realiai gaunasi zenklus sutaupymas, tada apsimoka paciam kazka krapstyt. na o jei gaunasi brangiau nei firmos siulosi, ir dar padarai kreivai - tai belieka patylet is pagarbos atvirumui. gerai kazkas rase, sitas blog\'as puiki knyga tiems, kurie masto statyt nama. daug info, kaip nereikia daryt ir kur reikia taupyti pinigus.

 • Nerijus

  As stataus nama viska savo rankomis, sutaupiau tikrai nerealiai nerealiai daug... Patariu ir kitiems susimastyt... niekada negalvojau kad galima nama pasistatyti gaunant vidutini atlyginima... Bet tai realu.

 • Rimas

  to EDMUNDAS

  proto ribose bet ant projektavimo labai netaupyk, geriau lauzk projektuotojus ant geresnio rezultato,

  aisku leisk jiems kazkiek pasireiksti, patikek jie gali tave maloniai nudziuginti (jeigu ne pacius pigiausius samdeisi:))

 • Edmundas

  Puikus tavo statybų dienoraštis, puikus ir visas tnklapis! Komentuoju gal antrą kartą (ar trečią?). Čia radau gerą palaikymą savo svajonei - pasistatyti namą. Tai va, mano traukinys jau pradėjo riedėti: nusipirkom sklypą (1,2 ha), tapom ūkininkais (tiksliau - žmona ūkininkė, o aš bernas), dabar dirba projektuotojai. Pinigėliai jau byra... O tavo dienoraštis tikrai įkvepiantis! Optimistinis tikslas - dar šiemet įsikelti į naują namą :)

 • Giedrius

  Dar jeigu butum karkasa apsiltines vietoj vatos ir pleveliu visu bei osb siaudu kitkomis butum turejes tos pacios o gal net didesnes silumines varzos ekologiska nama tik su daug mazesnem islaidom.

 • nuo

  vytas911: tai va, problema tame, kad visi skaičiuoja tik didžiausias išlaidas kurias pamena. Tada gauna kvadrato kainą vieną. Jei skaičiuoti viską detaliai - visai kitaip atrodo galutiniai skaičiai. Jei būčiau pirkęs viską senukuose, sakyčiau permokėjau už medžiagas, bet didžiąją dalį pirkau per pažįstamus ar derėdamasis, todėl kainas gavau tikrai geras.

 • xs

  kaip nebutu keista paskaiciavau savo kvadrato kaina...

  kad butu gyventi galima(sienos nudazytos grindys sudetos ir pns), su minimaliais baldais (miegamieji ir salonas) ir dujiniu sildymu ........... vieno kvadratinio metro kaina su viskuo apie 1.786 Lt. Skirtumas, tas kad prie namo statybos prisidejau tik ieskodamas darbininku ir juos priziuredamas bei deredamasis del medziagu kainu... Geriau isleistu pinigu neskaiciuoti, nes galva iskausta...

 • vytas911

  Skaitau blogą (ir pats statausi namą) nuo pradžių, t.y. realiai kartu su Vidmantu :) O ir būsena panaši - namas dar ne visas įrengtas, vos ne visus darbus dariau pats, daug padėjo tėvas, dėdė. Taigi nebeištvėriau ir pabandžiau suskaičiuoti ir pats viską. Iškarto sakau - vedu visas smulkmenas iki varžtelių, netgi daugiau - palūkanas ir kita. Taigi teko kažkiek sąrašą pramėtyti ir palyginau. Savo didžiam nustebimui gavau didesnę kainą vienam kvadratui 1778Lt/m2 (mano namas mažesnis per pus - 90m2). Panašu, kad suveikia tas dydžio koeficientas - sienas pailginti vienu kitu metru praktiškai prideda nedaug sumos, o plotas didėja sparčiau. Tiesa, jeigu įvertintume, kad pas Vidmantą dar ir geoterminis šildymas, o pas mane KK, tai skaičiai dar labiau pasikeistų.

  Dėl sklypo - pamenu kai rinkaisi ir pirkai. Aš jau turėjau ir lyginau kainas tavo perkamo ir maniškėje sodų bendrijoje. Mano subjektyvia nuomone kažkiek permokėjai, nes tarkime man ta vieta neatrodo tokia patraukli, bet ką čia lyginti vietas - kažkam gera vieta yra tik miesto centras, o kažkam tik nuošali sodyba. Su sklypu aišku laimi mano kaina, bet mano ir sklypas pirktas 2005, tai ką čia lyginti...

  Žodžiu pats iki šio pasiskaičiavimo žiūrėjau gan skeptiškai į Vidmanto išlaidas, bet pasirodo kad be reikalo :) Panašu, kad +- išleidom vienodai :) Na, o kai kurie komentarai tai tikrai... žemiau kritikos ribos.

 • Rimas

  Visi komentarai raginantys nestatyti namo patiems yra parasyti arba statybininku arba nekilnojamo turto ale vystytoju*, nes jie is to gyvena. Na statybininkas bent sukuria produkta, o va NT vystytojas tai 100% socialinis parazitas, gyvenantis is kitu sukurto produkto, pats jis nieko nesukuria nebent NT burbula, kaip isitikinome visi.

  Todel tokie cia ir rasineja kad neverta statyt nes patys beveik vagia pinigus, todel ju ir neskaiciuoja.

  *-(istikruju tai NT vystytojas yra nelabai ka nusimanatis apie pastatus zmogelis, galima pavadinti socialinis parazitas, kuris isivaizduoja viska zinantis, o labiausiai igudes yra pinigu paemimo srityje.)

 • cv

  Vidmantai - Jusu sis projektas yra chrestomatinis pavyzdys kaip nereikia statyti namo. Idomu bankas Jus priverte apsidrausti gyvybe ar ne?

 • nuo

  Iš tiesų nedaug. Statybose negeriu, o talkų nebuvo labai daug.

 • Zydrius

  Vidmantai, parasyk kiek per tuos statybos metus isleidai alui :). Ar nebutu iseje puse namo:))

 • agurkas

  temos akmenu nuo sirdies nenustums, kaskiek permokejai bet miegi ramiai fsio ...

 • Blakis

  Galima skaičiuotis procentaliai, tada būtų tiksliausia. Kiek sutaupytum pirkdamas prastesnę/pigesnę prekę skaičiuoti neverta, o savo darbu taupyt gali labai daug. Jei manysim kad namo kainą sudaro apie 50% medžiagos, tai sutaupyt pačiam dirbant galima kitą 50. Bet: tai teorinis skaičiavimas, nes galima pridėti aibę niuansų kada tavo darbas bus daugiau ar mažiau vertas + ne visų vienodi sugebėjimai ir galimybės.

  Planuoju statant namus viską pats darytis, samdysiu nebent ekskavatoriuką ar pagalbinius žmones, be paskolų. Kiek susitaupys matysim vėliau, bet pusę sumos tai tikrai :)

 • Virgis

  Petriuk, tiek komentatoriai, tiek Vidmantas nuėjot į kraštutinumus. Todėl ir siūlau, trint kitas temas (o ne komentarus), kas būtų, jei būtų. Nes per daug sekso, kad realiai kažką suskaičiuot, kiek šiandien kainuotų tie pamatai, kiek medis ir t.t. Viena aišku, kad sklypai pakrito kainoje apie 30 proc. Kitos diskusijos, neturint realaus pagrindo - bevaisės. Arba lai kas nors ima realius skaičius pagal Vidmanto sąrašą ir skaičiuoja.

 • BBD

  Gerai viskas surašyta gudručiams.

 • MK

  Statausi apie 100kv nama. Kai viskas baigsis parasysiu kas ir kaip, jei laiko bus netgi bloga gal sukursiu. Dauguma darbu darau pats, kiek imanoma vyksta taupymas su medziagomis ir kitka, nes statoma be paskolos. Pvz. langu paketus gavau pusdykiai nes pazystamos firma bankrutavo, daug maz atsirinkau dydzius kurie man tinka ir palei juos padariau langu nisas name, po to susiradau staliu kuris gamina kokybiskus medinius langus, rezultate gavosi mediniai langai plastikiniu langu kaina.

  Aplamai tai statant tikrai daug galima sutaupyti jei iseina kazka pakombinuot neprarandant kokybes bet tam reikia laiko, o laikas velgi pinigai.

 • petriukas

  o gal koks nors vienas tikras ekspertas galetu pasakyti, kiek pigiau butu statyti nama. Bet zinoma ne pagal nuogirdas, o realia samata.

 • pirkau masina

  tai as savo masina tik kaip pavyzi paminejau, bet taip buvo ne tik su mano masina... visos masinos tam tikru metu kai kainos eme kristi labai smarkiai nukrito kaina, ir to nei vienas pirkejas negalejo numatyti... taip pat ir su namais ar su kitu nekilnojamu turtu - nei vienas nebutu tada pirkes per buma jei butu zinojes kad uz metu vos ne dvigubai atpigs.

 • sim

  su masinu kainomis ieskoti paraleliu yra totali nesamone. naudotu masinu kainos niekada nebuvo ir nebus burbulines. beto tokiu paciu 10 metu senumo masinu nebuna, kaip nebuna identisku pardaveju. reikia kalbeti apie vidutines pardavimo kainas, o ne apie konkrecius atvejus.

  tik aklas zmogus negalejo nematyti tokio nerealaus burbulo. nors gal dar ir siandien kai kam atrodo, kad statybininkas turetu uzdirbiti kokiu 7k litu.

  http://www.youtube.com/watch?v=hqOn5XEm8...

 • pirkau masina

  isiterpsiu ir as i jusu diskusijas del kainu... as pvz pirkau masina uz 12000lt, nepraejus nei pusmeciui po pirkimo tokia pat masina kainavo jau 7000lt... tai ka tai reiskia pagal jusu diskusijas kad as permokejau todel kad pirkau tada o nelaukiau dar puses metu kad GAL nukris kaina? niekas siandien nezino kas bus rytoj, ir jei tada vidmantas state ieskodamas geriausiu to meto kainu- tai jo namas tikrai pastatytas isleidziant kaip galima maziau pinigeliu.

  va pasistatys kasnors po 20 metu nama, tada viskas kainuos centus, ir tada gales vidmantui parasyti kad va as pasistaciau nama 100 kartu pigiau nei jis :D

  nu gi juokas ima :)

 • g12

  Petriuk: depends. Komentavimas nuo trolinimo skiriasi, o yra tokia populiari ir madinga nuostata trolinimą iš interneto šalinti :)

 • petriukas

  Virgiui: kodel taip is karto kritiskai - trinti komentarus. O ka kazkas blogo komentuoja? Nu sumokejo Vidas daugiau negu tai kainuoja dabar ar del to reik trinti komentarus? Man pvz. butu idomu, jeigu kazkas pradetu panasu namo statybos proekta siandein , su sendieninem kainom ir patirtimi paiimta is Vido, kad nepakartoti kazkokiu klaidu. Juk sukaupta tikrai nemaza baze ziniu, kuria galima panaudoti. Zinoma tabaze pas kitus yra platesne, bet jei ja slepia ne nori isduoti savo "patentuotu" igudziu.

  As pvz labai dekingas Vidui uz atviruma ir bendravima su kitais komentuotojais, priimant kritika, tokia kokia ji yra.

 • Virgis

  Vidmantai, mažiau kreipk dėmesio ir trink šituos lyginimus, kas būtų, jei teta turėtų ūsus. Pas mane irgi keli kaimynai ateina ir rypuoja, kad aš labai brungiai pirkau sodą (100.000), kai jie, prieš kelioloka metų juos ėmėm po 30.000 LTL. Tai ką man dabar daryt? Laiko mašin išradinėt? Galima sakyt, kad ekonomika vystosi cikliškai, bet lauk dabar to ciklo, kad vėl bus viskas pigiau...

 • Mantas

  bet reikia pripazinti kad ir pakilimo laikais pirkti sklypa sodu bendrijoje uz 170klt buvo tiesiog kvaila ir nepamastyta visiskai.

  Save cia gali pasiguost kad tavo namas didesnis, tvora apsitveriai uz 3klt :D bet jis vistiek nera niekuom isskirtinis. Neatsimenu kiek pas tave sienos apsiltintos bet ivertinus kiek sumoki uz 14 laipsniu temperaturos palaikyma tai manau kad prastai izoliuota, o sildimas pasirinktas geoterminis, vel nelabai logiskas sprendimas.

 • Mindaugas

  O jeigu būtum išsikasęs bunkerį savomis rankomis, apdengęs viršų šakomis, o viduje vieną vienintelę buržuikę pasistetęs, būtum iš viso į 126 Lt sutilpęs:):)

  Jei rimtai, tai manau, jog laikmetis laikmečiui nelygus, o namas namui nelygus - aš, pvz., remontuodamas 3 k. butą savomis rankomis, sumokėjau apie 50000 Lt, bet labai nemažai kur taupiau, bet be jokios abejonės, galėjau jį persitapetuoti, padažyti esamas grindis ir langus, išvalyti apkiautusį klozetą ir vonią, perdažyti ten, kur reikia, nusipirkti pacius reikiamiausius ir pigiausius baldelius ir sakyti, jog tai yra kapitalinis remontas, kurį galima padaryti už max. 5000 Lt.

 • Tomas

  matai, kiek būtum sutaupęs :) o dar parduotum du atliekamus namus ir gautųsi, kad nemokamai namą pasistatei :))

 • smalsutis

  Blyn, butu man vienas namukas atitekes :(

 • nuo

  petriukai: jei skaitytum visus čia paliekamus komentarus - suprastum :)

 • petriukas

  Vidmantai, labai jau trauki per danti skeptikus :)9 Tikejausi racionalesnes analizes. Su santechnikos gamyba, nuotekomis uz 500 tikrai perlenkei lazda. Berto prie ko cia 100 kvadratu, juk tavo namas ne 100.