Kadangi mano namas bus karkasinis, tai padėjau domėtis medienos kainomis. Paskambinau į dvi įmones, kuriose buvome jau užsakinėję. Pirmoje kaina 650 Lt už 1 m3, kitoje - 866 Lt + pvm. Pirmoje 25% drėgnumas, kitoje - 8%. Viena kartą darbą atliko gerai ir kartą blogai, o kita - visada gerai. Dar per kitą savaitę pamąstysiu, pasiklausinėsiu ir apsispręsiu. Linkstu link antrosios. Beje, nustebino tai, kad viena iškart gali atvežti, o kita po savaitės. Galvojau reiks laukti mėnesį ar porą.
Blogas
Bandau dalyvauti blogatrone ir rašau 5 įdomiausius mano skaitomus blogus:
Skautau iš viso 50 blogų, kurių ne maža dalis laaabai retai kažką beparašo :)
Update:
Koks ilgas, man pabodo vaikščioti. Bet radau kur jis užsiciklina. Todėl exit; ir pratęsiau :) Nustebau radęs net du linkus į savo blogą :)
P.S. Sorry už Blogatroną, bet man kažkaip taip tiksliau (lochatronas - blogatronas). Visi bėga ir niekas nežino kur ir kodėl :)
Šitas alu, ko gero, populiariausias Norvegijoje. Jo visur yra, jį daugiausiai perka vietiniai. Bent tiek sugebėjau pastebėti. Skonis neblogas, šiek tiek kartokas. Kam kartumas nebaisus - tiktų :)
Vertinimas: 6/10
Ar žinote tokią Turkijos krepšinio komandą? :) Pas mus galima jau rasti šio alaus parduotuvėse. Gaila ne visur ir atvežto iš Rusijos. Kai buvau Turkijoje - ragavau net trijų rūšių Efes alaus. Šis skanus, lengvas alus. Pas mus vežamas butelis primena Carlsberg butelį, tik rudas, tačiau reljefinis. Skanu gerti :)
Vertinimas: 7/10
Na pasirodo aš esu labai kantrus. Nuo birželio 7 dienos populiariausias postas yra sms pažintys. Jis jau sulaukė virš 130 komentarų. Na beveik tris mėnesius iškentėjau. Šilas zyzė, kad įdėčiau mokamus sms. Nu jam pavyko pasiekti savo. Pinigų man iš ten nereikia, noriu, kad tik nespamintų man puslapio. O jei jau spamins, tai tegu susimoka :))) Man jau pačiam įdomu ar kasnors per savaitę atsiųs sms žinutę ar ne. Protas sako, kad neturėtų, bet naktimis pasižiūrėjus kas darosi pasibaigus tv programoms... Taigi, eksperimentas prasideda. Jei prisiųs daug sms ir galėsiu tuos pinigus išsiimti, tai statysiu alaus už juos :))
Norite alaus - dėkite linkus į tą puslapį, kad jį dar aukščiau google paieškoje iškiltų :)
Daugiau nei du metus ruošiausi ir norėjau tokio projekto, kurį šiąnakt paleidome. Man pačiam labai patinka pakeliauti po Lietuvą, todėl šis projektas ypač arti širdies :))
Jūsų teismui miesteliai.lt. Info bus pastoviai pildoma, todėl kažkada tai turėtų virsti dideliu info šaltiniu apie Lietuvą.
Prancūziškas alus į kolekciją. Pirmas čia :) Deja nieko labai apie jį negaliu pasakyti, nes skonis nėra neskanus, nėra labai skanus. vidutinis. Tinka gerti ir, ko gero, pirkčiau būdamas Prancūzijoje. :) Ačiū Vilijai
Vertinimas: 6/10
O liko pasakoti apie tai, apie ką išskaidžius daug neprirašysiu. Gal todėl sukišiu paskutinius įspūdžius į vieną postą ir užrišiu su Norvegija :) Kas neskaitė ankstesnių - apačioje yra nuorodos. Siūlau pradėti nuo jų :)
Mes per 4 (su trupučiu) dienas nuvažiavome apie 2000 km. Beveik visur kur važiavome šalia kelio buvo upė ar upelis. Ko jau jiems netrūksta - tai vandens. Jis atrodo neišsenkantis. Žinoma, gal visa tai todėl, kad mes keliavome per Norvegiją, kai centrinėje jos dalyje buvo didžiausios liūtys per 12 metų? Pradžio stojome, fotografavome kiekvieną kriokliuką, vėliau tik didesnius, dar vėliau tapome dideliais ponais ir be įspūdingų krioklių iš automobilio nelipdavome :)
Spėju todėl, kad daug kalnų ir nedaug dirbamos žemės, tai visa ji išdalinta žmonėms. Nėra dirvonuojančių laukų, nėra nerealiai didelių laukų. Visa teritorija išdalinta nelabai dideliais laukais žmonėms. Visur nupjauta žolė, visur viskas prižiūrėta. Šiek tike juokinga, bet jie traktorius laiko antrame aukšte. Sugalvojau tik vienintelį tam paaiškinimą - taip lengviau išvažiuoti žiemą.
Norvegijoje nėra daug radijo stočių. Bent taip pasirodė keliaujant. Kažkas girdėjo, kad Norvegai santūrūs, bet per radiją kalba neužsičiaupdami. Pirmą dienągalvojome, kad tik sutapimas, bet kaip rodo visa kelionė - ne. Jei įsujungtumėte mūsų rc ar m-1 ir muziką sukeistumėte su kalbomis, gautumėte maždaug Norvegijos radijo stotį. Iš tiesų ten dar blogiau, nes pagroja vieną dainą ir vėl žiauriai ilgai kalba.
Visi kalba, kad maisto produktų kainos Norvegijoje nenormalios. Iš dalies jie teisūs. Bet tik iš dalies. Nustebino, kad bananų kaina yra 10 NOK. Nedaug brangiau nei pas mus. Dar galima pirkti pieniškas dešreles, kurių 700 g pakuotė kainuoja 24 NOK. Įdomumo dėlei galiu dar kelių prekių kainas pasakyti. Prisimenu nelabai daug, bet... Bandelę galima nusipirkti už 9 NOK, duonos kepaliuką už 20-30 NOK, geriamo vandens 1,5 l - 16 NOK, Pepsi - 17 NOK, alus... Alus kainuoja nuo 22 iki 28 NOK. Tiesa, alus Oslo aerouoste duty free kainavo 39 NOK už 6 skardines po 0,3 l. Gerokai pigiau nei parduotuvėje. Visose parduotuvėse čekyje atsiranta papildoma suma - 0,10 NOK už kažką. Gal aptarnavimą? :) Nepastebėjau, kad mūsų parduotuvėse būtų taikomas kitoks nei 18% pvm. Pas juos maisto produktams - 14%, o alkoholiui 25%. Kažkaip nebuvo aktualu, todėl neiešokojau stipraus alkoholio, bet... kažkaip jo ir nepastebėjau parduotuvėse. :)
Norvegijoje visa tara yra superkama. Tarkim alaus skardinė kainuoja 1 NOK, Pepsi butelis - 2,5 NOK. Pepsi buteliai visi nutrinti, nes jie daugkartiniai. Skardines priduoti reikia nesuglamžius.
Mums šiek tiek aktualu alkoholio draudimo tema. Norvegijoje alkoholio parduotuvėse nenusipirksi nuo šeštadienio 18:00 iki pirmadienio. Taip pat sekmadieniais veikia tik mažos parduotuvėlės.
McDonald`s fanams būtų sunkiau. Paprastas dešrainis degalinėse kainuoja nuo 35 NOK, hamburgeris 70-150 NOK. Pigiausią hamburgerį mačiau Oslekur reklamavo kažkokią akciją - 30 NOK. Pigus greitas maistas :)
Dar trumpai apie Lysebotn. Tai vieta, kur yra skilęs kalnas, o tarp jų įstrigęs kiaušinio formos akmuo. Kempingas ten be proto brangus :) Ne gana to, jums teks kalnais ropštis, keliauti apie 7,5-10 km. Kelionė į vieną galą truks apie 2,5 val. Ant akmens užlipti drąsos užteks ne visiems arba atvirkščiai - pakaks sveiko proto to nedaryti. Paslydus ir nukritus, spėtumėte paskambinti savo mamai ir atsisveikinti :) Kai keliavome mes - buvo šalta ir visą laiką lijo. Grįžome šlapi, pavargę. Mane matyt perpūtė, tai po to kelias dienas sirgau senatvės liga - nugaros skausmu. :)
Dar pas juos viename regione prie kiekvienų namų stovi tokie namukai. Nesupratau jų paskirties, bet visų apačia siauresnė nei viršus:
Mane visada žavėjo tokios kapinės kaip Norvegijoje. Šviesi jauki pievutė su paminklais. Prie pat paminklo yra vietos gėlytei ar porai ir viskas. Sudeginkite ir palaidokite mane tokiose kapinėse (po to kai mirsiu):
Pabaigai klausimai ir atsakymai:
- Ar verta važiuoti į Norvegiją?
- Tikrai taip.
- Ką ten pasiimti?
- Palapinę, kilimėlį, šiltą miegmaišį. Taip pat daug maisto, kuris greitai negenda :)
* 2,28 NOK = 1 LTL, paprasčiausia skaičiuoti apvalinant, todėl tiesiog dalinkite iš dviejų.
Norvegija: Oro uostas
Norvegija: automobiliai
Norvegija: kempingai
Jau važiavau namo kai man paskambino draugelė ir pasiūlė ją nutempti. Jos mašina užgęso prie Elektrėnų. Pirma mintis buvo - na va per savaitgalį turėsiu ką į blogą parašyti. Kita mintis buvo - nu ir kas čia tokio nutempti automobilį? Pirma mintis, pasirodo, buvo teisingesnė.
Užsikabinau, pradėjau tempti, atrodo nieko tokio, viskas gerai. Moterys nejaučia pedalų, todėl mėgsta juos paspausti staigiau. Buvau tam pasiruošęs, nors tai ir nepatiko. Kai ji paspaudžia staigiau stabdį, automobilį meta į šoną. Na čia patirties stoka. Manote viskas? Nifiga :) Tik pradėjus važiuoti pasakiau, kad laikytų masę įjungtą. Gerai. Buvo kelio susiaurėjimas ar dar kažkas, kad greitį buvau sumažinęs nuo 90 iki kokių 70. Tada nutiko gal juokinga, gal ne, bet man kurį laiką rankos dar drebėjo. Jai pasirodė, kad kažkas smirda ir ji išjungė masę. O kas atsitinka vairui išjungus masę? Teisingai, užsikerta. Staigus truktelėjimas į dešinę. Gerai, kas aplink nebuvo mašinų ir spėjau pasukti į priešingą pusę. Taip išvengėm išlekimo iš kelio į griovį. Nekalbu, kad man vos neįvažiavo į šikną. :) Dabar tai šypsausi, bet tada nelabai :)
Taigi, kai jus temps - neišjunginėkite masės ir neištraukinėkite raktelių iš spynelės. Ir šiaip - negeskite :)
Sako kūryba ilgesnis procesas. Turbūt ir mažiau prognozuojama eiga. Taigi, dėl pamatų susitariau jau senokai, o darbai prasidėjo tik antradienį. Na turėjo prasidėti tik tik man išvažiavus, bet „laikėme technikos“. Po to pradėti turėjo pirmadienį, bet negalėjo tai antradienį tikrai. Na antradienį „tikrai“ pavyko. Nustumdė žemes, o tada skambina ir sako, kad reikia daug smėlio labai atsivežti, nes 80 cm iki nulio trūksta. Nulis - tai grindys. Viena mašina - 200 Lt. Reiks apie 20 mašinų. Nu nafik - dar 4000 Lt. Pasakiau, kad palauktų, aš pagalvosiu. Apskambinėjau viską, išsiaiškinau, kad pačiam vežtis iš karjero pigiau nebus. Tada man pasiūlė atvežti maišytos žemės. Jie kasa iš skirtingų vietų po nedaug ir ten būna visokio grunto. Skambinu meistrui, susikalbu, kad svarbiausia ne grynas juodžemis arba ne grynas molis. Susitariu, kad vežtų. Veiksmas vyksta trečiadienį. Iš ryto lekiu į sklypą, laukiu mašinų. Parodau. Pirma mašina tik juodžemis. Atvažiuoja statybininkai - aiškina, kad gaidys ir reikai tik smėlio arba žvyro. Skambinu meistrui. Pasirodo kažkas kažko nesuprato. Atvažiuoja antra mašina - tas pats juodžemis. Susitariu, kad vežtų smėlį ir žvyrą čia, o juodžemį kitur. Vakar nuvažiavau vakare - nieko. Tuščia kaip ir anksčiau. Šiandien skambinu, pasirodo šiandien ekskavatoriui pradūrė padangą ir neiko neveš. Skambinu meistrui ir klausiu gal ką jis surado. Pasirodo surado, bet tik šeštadienį veš. Bus didesnė dvigubai mašina, kaina 300. Šiandien išsimandė ir pravažiuos.
Tai va, tik tokie statybų reikalai.
Į Norvegiją keliavome su mintimi nakvoti palapinėje. Tokiu būdų taupytumėm pinigus. gavosi kaip gavosi, todėl dabar galiu šiek tiek papasakoti apie tai :)
Pirma taisyklė ieškant nakvynės - niekada nesustok pirmoje pasitaikiusioje vietoje. Mums tai padėjo sutaupyti ne mažai pinigų. Norvegijoje labai daug kempingų, kuriuose galima sustotis usavo palapine, kemperiu, išsinuomoti nakvynę kemperyje ar namelyje. Jei turite kempingų žemėlapį, tai gerai, bet ten pilna ir nedidelių privačių.
Pirmasis buvo būtent toks. Ten testovėjo tik pora namukų ir nė vienos palapinės. Susitarėme už nakvynę mokėti 100 NOK plius dušas nemokamai. Kalbėdami su savininku sužinojome, kad paprasti darbininkai uždirba nuo 15 000 NOK, o inžinieriai nuo 30 000 NOK. Na atlyginimai įspūdingi lyginant su mūsiškiais. Kadangi neturėjom kilimėlių, tai pasitiesėm kažkokį ploną dalyką ir dar miegmaišį ant jo. Po kitu miegojome. Buvo žiauriai šalta ir visas šaltis ėjo nuo žemės. Labai atsibogo vartytis, nes sušaldavo tas šonas, ant kurio gulėdavau. Iš pat ryto į šiltą dušą. Labai paprastai viskas įrengta.Norvegijoje daug namų su žole užsodintais stogais:
Antrąją naktį nusprendėme nakvoti namuke, nes visą dieną liko ir visur ant žolės telkšojo balos. Paieškoję radome namuką už 250 NOK. Labai nebloga kaina. Buvome dar labiau nustebinti, kai įėjome į vidų. Viskas tvarkinga, spintelė, indai, puodai, šaldytuvas, stalas, pakabos, dvi dviaukštės lovos, švari patalynė, radijatorius. Nerealiai. Tualetas kempinguose būna atskirame pastate. Daug kur tame pačiame pastate būna dušai ir virtuvėlė. Virtuvėlė su mikrobange ir t.t. Nepatikėsite, bet duše buvo šildomos grindys. Dušai mokami ir daug kur kaina yra 10 NOK už 5 min. Kaina visur ta pati, o laikas svyryoja nuo 5 iki 8 min. Čia buvo tiesiog dėžutė, bet ji neįjungdavo ir neišjungdavo nieko. Kas maudėsi, tai nemokamai.
Trečioji naktis buvo suplanuota vietovėje, kuri pavadinta Lysebotn. Ji kaip ir buvo kelionės tikslas. Apie ją vėliau. Padarėme klaidą neapsistodami toliau nuo jos. Artimiausias kempingas buvo apie 40 km nuo vietovės. Nutarėme paaukoti daugiau pinigų, bet nakvoti vietoje. Nustebome, kai šeimininkai pradėjo meluoti, kad nėra vietų, paskutinis kambarys, o atvažiavę turistai vis tilpdavo į naujus. Mes gavome 2 mažus kambariukus. Tai buvo patys baisiausi kambarėliai, kuriuose teko nakvoti. Na gerai, gal ir teko dar baisesniuose, bet aš nepamenu jau :) Kambario ilgis nesiekia 4 m. sukalta viena ilga lova ir čiužiniai, kadangi po 2 m ilgio, netilpo, todėl vienas buvo užkeltas ant kito. Baisiai čia - juk gali atstoti pagalvę :) Kambarip plotis - 180-190 cm. Nedidelis praėjimas lieka pro lovas. Ne gana to, lobos eina žemėjančios (kaip palėpėje). Prie aukščiausios sienos - apie 210, o žemiausios - 70 cm. Durys be spynų, spynos išlaužytos ir nelabai kaip darinėjasi. Kito kambario durys padoresnės, bet taip pat nerakinamos. Spėkite kiek sumokėjome už tokius du kambariukus. Nepatikėsite, bet 900 NOK.
Ketvirtoji naktis buvo jau nebetoli nuo Oslo. Jei gerai pamenu tai miestelis vadinosi Drammen. Sunkokai sekėsi rast kempingą, bet su vietinių pagalba po geros valados suradome. Palapinė - 140 NOK. Naktis buvo labai šalta. Pirma naktis kai sušalo ir miegantys šiltuose miegmaišiuose. :) Atsikėliau apie 6, nes miegoti buvo per šalta. Pasivaikščiojau aplinkui, o nuo 8 pradėjome kelti ir likusius. Šis kempingas buvo ant upės kranto, girdėjosi pravažiuojantys traukiniai. Netrukdė. Bet šiaip labai tvarkingai įrengtas ir prižiūrimas kempingas.
Gal ir keista, tačiau pas juos tualetuose niekur nerasite užrašų „tualetinio popieriaus į klozetą nemesti“. Pas juos visur normalus muilas, normalūs tualetai. Nežinau kodėl pas juos tualetai neužsikišą, bet spėju, kad popierius normalus naudojamas. Dar Norvegijoje vandens čiaupai keisti - ten rankenėlės karštam ir šaltam vandeniui nesisukalioja, o kilnojasi :)
* 2,28 NOK = 1 LTL, paprasčiausia skaičiuoti apvalinant, todėl tiesiog dalinkite iš dviejų.
Neseniai nuskambėjo skandalas apie tai, kad su dviračiu bandę įlipti į autobusą žmonės buvo iš jo išprašyti ir už tai vairuotojui papurškė dujų. Visi keleiviai išsibėgiojo per langus.
Tuo metu pagalvojau, kad šiaip chebra nelabai normalūs. Gal taip ir buvo. Nebuvau - nemačiau. Bet galėjo būti ir taip, kad vairuotojas juos pasiuntė nx ar bandė išstumti pro duris. Mūsų žurnalistai pasako tik faktą, kad įvyko toks incidentas, o kaip jie tai pasako ir kurią dalį įvykio - čia jau prasideda nuomonės formavimas ar skamdalų paieška (kas iš principo labai panašu).
Taigi, vakar grįžo su dviračiu mano brolis labai piktas. Jis bandė neminti į kalną, o užvažiuoti visuomeniniu transportu vieną stotelę. Vienas troleibusas uždarė duris prieš mosį, autobusas keleivius suleido tik per priekines duris, tam, kad pro jas neįliptų dviratininkas. Kai atvažiavo visiškai tuščias zemagrindis troleibusas, vairuotojas pradėjo rekti, mol pizdink iš čia. Tada prisiminiau ir anksčiau įvykusį įvykį ir pagalvojau, kad gal iš tiesų tas vairuotojas daunas buvo ir stumdė juos ar pasakė kažką nekokio :) Suprantu, kad tai nepateisina pačio fakto, bet...
Taip pat dar prisiminiau Vilijos postą apie jos kelionę.
Taigi, gal reiktų visiems dviratininkams specialiai pradėti lipti į visuomeninį transportą, kad vairotojus paerzinti? :))
Kalbėjo kalbėjo ir nutarė - rugsėjo pirmąją niekur nebus galima prekiauti alkoholiu. Yra daug už ir prieš, todėl nesivelsiu. Norvegijoje nuo šešadienio 18:00 iki pirmadienio draudžiama prekiauti alkoholiu parduotuvėse. Eisime link to, matyt. Man tai yra ruduo, mokslus jau senokai baigiau, bet rugsėjo pirmąją dažniausiai nueiname į kabaką alaus. Dabar alaus kabakuose nebenusipirksim. Na nusipirksiu dieną prieš ir gersiu namuose.
Bet aš apie tai, kokie cirkai dėl alkoholio prasidėjo. Vakar pasijuokėme, kad parduotuvės gali padaryti akciją: pirk čipsų už 6 Lt ir alaus gausi nemokamai :) Šiandien jau vyksta kalbos, kad kavinės leis atsinešti savo alkoholį. Vaizdas turėtų būti juokingas. Juk niekas nesineš po maišą alaus. Visi nešis po butelį ar kelis degtinės. Štai tau ir girtų mažiau ir vaizdas gražus :)
Vienas seimo narys Matulas sugalvojo dar vieną nesąmonę (mano nuomone): uždrausti automobiliuose turėti atidarytą alkoholio tarą. Mol vieta jam tik bagažinėje. Manau, kad jei uždrausti jį apskritai laikyti automobiliuose, išspręstumėm ir kamščių problemas. Būtų daug dviratininkų ir pėsčiųjų. Žmonės sveikesni ir stipresni.
Būtų graudu, jei nebūtų juokinga, nes Masiulis (nesupratau tik kuris, bet greičiausiai liberalas) pasakė, kad jei Matulas pasiūlys šią pataisą, jis pasiūlys savo, kuria būtų uždrausta kunigams gerti vyną. Jie gi dabar viešoje vietoje vidury dienos alkoholį geria :)
Tai ką, gersite rugsėjo pirmąją ar ne?
Tęsiu apie Norvegiją. Automobilį užsisakę buvome iš Lietuvos. Turėjo būti Ford Focus. Ne tas mažiukas, bet didesnis. Atvykus tokio nebeturėjo todėl pakeitė į kitą. Negali pykti nes tai buvo Volvo s40 + dyzelis. Labai puiki mašinytė.
Pagrindiniai keliai labai puikiai sutvarkyti ir suženklinti. Išsukus į mažesnius - danga puiki praktiškai visur, bet kelio plotis... Vietomis jame gali prasilenkti su autobusu, o vietomis net du lengvieji neprasilenktų. Kas 100 m daromi nedideli praplatėjimai tam reikalui. Dažniausiai siauri keliai eina serpantinais į kalnus. Jei kelyje važiuoja kemperi, dažniausiai už jo susidaro eilutė 2-3 automobilių. Kartais pakanka ir vieno. Nė visnas vairuotojas nepypsina, nespigina faromis, nebando lenkti. Visi ramiai važiuoja iš galo. Kai kemperis privažiuoja platesnę vietą, jis pasitraukia ir sustoja. Praleidžia kitas mašinas ir važiuoja toliau. Vairavimo kultūra pavydėtina. Jei nutinka taip, kad į vieną pusę veda dvi juostos, tai antra būna visada tuščia: jei kažkas aplenkia kitą automobilį, prieš jį persirikiuoja vėl į pirmą juostą.
Visi keliai labai aiškiai sužymėti kelio ženklais. Visur yra nuorodos į miestelius, vietoves. Visi įspėjamieji ženklai pasikartoja. Svarbiausi ženklai yra didesni.
Labai daug tunelių. Per 2 valandas gali pravažiuoti 10 tunelių. Pinigų jiems, aišku, atsirado tik todėl, kad jie turi naftos. Jie to ir neslepia. Matėme net žiedą tunelyje.
Kai kurie keliai ar tuneliai yra mokami. Kurie ir kodėl - sunku nuspėti. Tiesiog privažiuoji kioskelį ir susimoki kiek prašo. Kaina svyruoja nuo 20 iki 160 NOK. Kažkaip dažniau 160 :)
Norvegijoje yra labai daug keltų. Yra vietų, kur be kelto nenusigausi, o yra kur be kelto važiuosi dieną ar dvi. Keltų kainos nuo 118 iki 200 NOK. Jie ima už automobilį ir už žmones. Vairuotojo neskaičiuoja. Pagal ką skaičiuoja kainą - sunku atspėti. Visuose keltuose yra labai tvarkingi tualetai. Mes kėlėmes kokiais 6-iais keltais. Vienur susimoki prieš įvažiavimą į teritoriją, kitur prieš įvažiuojant į keltą, trečioj vietoje - kelte. Viena kartą iš mūsų pinigų nepaprašė :) Neklausėme kodėl :)
Serpantinai būna laabai ilgi, būna laabai statūs. Bet nebūtinai :) Stačiausias kalnas buvo ko gero 18 laipsnių. Kai į jį važiuoji, atrodo, kad 40. Kur nėra tunelių - esi priverstas ilti aukštyn ir po to leistis. Kaip taisyklė - keliai labai siauri.
Kai mūsų automobilyje perdegė lemputė - šypsenos iš veidų išgaravo. Išėmus pamatėme, kad ji ne xeoninė. Uch... Naujak ainavo „tik“ 138 NOK.
Dar keliuose pilna avių. Kartais - karvių. Jų niekas neriša ir jos vaikšto kur tik nori. Na ne visai kur nori, nes per labai stačius kalnus neužlipa, o kitur mažos tvorelės yra. Bet jų vaikščiojimo retirotija milžiniška. Kadangi tvorelės ant kelio neužtversi, tai keliuose įmontuoti metaliniai kilimėliai. t.y. metalinės plokštelės su dideliais tarpais. Automobilis laisvai pravažiuoja, o avims kojos pralenta, tei negali pereiti.
Važiuojant keliu, temparatūra keičiasi nuo +3 iki +20. Aukštai dažniausiai būna 6-8 laipsniai, o apačioje 14-16. Foto matosi kokią temperatūrą rodo automobilis.
Grįždami į aerouostą pakeliui papuolėme į kamštį. Iš galo važiavo gaisrinė ir kas buvo keista - tik su įjungtom lemputįs, be jokių sirenų. Visi automobiliai tvarkingai eglute pasiko į šonus ir gaisrinei neprireikė sustoti. Ji nepypsino ir neskeidė jokių garsų. Jei kažkas nepastebi, tai patys vairuotojai papypsina jiems. Visa tai vyko labai greitai ir be jokių nesąmonių. Pasirodo užsidegė automobilis, vežęs drabužius.
* 2,28 NOK = 1 LTL, paprasčiausia skaičiuoti apvalinant, todėl tiesiog dalinkite iš dviejų.