Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Seniai seniai...

Ieškojau vieno savo foto albumo. Taip, tada nešdavau muilinės foto juostelę ir pasiimdavau visų foto po vieną. O dar seniau turiu kelias foto, kur esu mažas. Taigi, tas albumas, su senom foto, kurio ieškojau, atsirado. Pats mane atrado. Ir tada pagalvojau, kad didelė dalis tų nuotraukų, kurios popierinės, turi po trumpą istoriją. Nusprendžiau parodyti koks buvau mažas, po to kaip augau, kaip atminty įstrigę kai kurie daiktai mane lydi iki šiol. Kaip žmonės, kuriuos sutikau vaikystėje, yra šalia, netoliese arba facebooke  :)

Gal kai kurios istorijos bus nuobodžios, kai kurios linksmos. Bet tai bus proga man pačiam prisiminti kai kuriuos žmones, o jums papasakoti savo istorijas. Šeštadieniais  :)

Kartais keisti dalykai turi labai teisingą pagrindą

Man sukeldavo šypseną Windowsų nustatymuose: ką daryto kai paspaudžiu sleep mygtuką?

Niekada jo nenaudodavau ir nežinojau kam jis reikalingas. O dabar žinau. Kai klausimas: ką daryti kai nuspaudžiu power mygtuką? įgauna atsakymą: nieko, tada Sleep mygtukas pasidaro reikalingas ir gauna atsakymą: Hibernate.

O tai mane išmokė vaikas  :)

Koja koja...

Nuo durnumo vaistų nėra. Nespėjo pasveikti koja ir vėl panorau krepšinį pažaisti  :)

Teks dabar vėl kurį laiką pailsėti...

Neperlenkime lazdos, ponas Kubiliau

Kartais vis nesusilaikau ir parašau apie politiką.

Per radiją bent du kartus girdėjau Kubiliaus pasisakymą ir man norisi keiktis. Aš tikrai sunkiai susilaikau kai girdžiu taip kalbant:

„Dar viena priežastis to yra paprasti mūsų, Lietuvos, kompleksai. Tikiuosi, kad rasis jėgų tokią klaidą ištaisyti ir nepalikti sau ant sąžinės tikrai netinkamo atsisveikinimo su Lechu Kaczynskiu. Čia jau Seimo reikalas įvertinti, kas yra svarbiau: pagarba žuvusiam prezidentui, strateginė Lietuvos ir Lenkijos partnerystė ar mūsų vidinės nuoskaudos“, – Lietuvos radijui antradienį sakė A.Kubilius.

Kalba apie pavardžių rašymą. Bet tai gal eikite ponas Kubiliau ten, kur niekas tokių nesąmonių negirdėtų. Nusispjaukime ant savo valstybės ir sulįskime į šikną kitai valstybei tik dėl to, kad žuvo jos prezidentas. Mes turime SAVO kultūrą, savo papročius ir nenoriu jų keisti į lenkiškus tik todėl, kad Lenkijai nutiko nelaimė. 

Iš tiesų esu už tai, kad pavardės nebūtų rašomos taip, kaip tariamos. Bet palaikyčiau tą pusę, kad turi būti apsiribojama lietuviškos abėcėlės raidėmis. O jei priimtų su tokiom frazėm kaip Kubiliaus...

Ir dar vienas - Vilniuje nori gatvę pavadinti Kaczynskio vardu. Gal galime palaukti, kol viskas nusistovės ir tada blaiviu protu spęsti ar to reikia ar ne.

TV serialai, kuriuos žiūriu (žiūrėjau)

 


 

Serialai geriau nei filmai, nes jie tęsiasi ilgai. Kai geras serialas - tai iiiiilgas malonumas  :)

 

House

O taip, visi žino, visi matė. Bet vis tiek geras.

 

Nasha Russia

Taip, daugelis matė. Jis jau baigtas filmuoti, bet humoras teisingai geras. Buvo  :)

 

Californication

Taip, ir šį serialą rodo LT tv. Visas serijas žiūrint gal ir gali atsibosti, bet jis keistai įdomus.

 

Leverage

Pasakėlė. Negaliu sakyti, kad totalus šūdas, bet kai norisi pažiūrėti kažką, kas neapsunkins galvos ir norisi, kad gėris laimėtų - jis pats tas. Geriausių blogiukų kompanija daro gerus darbus. Ir jie nesustabdomi. Jiems nėra nieko neįmanomo.

 

The Black Donellys

Pirmos serijos įtraukia. Šiuolaikiškas krikštatėvis, bet kitaip. Kuo toliau tuo labiau supranti, kad malama ir trinama. O baigiasi taip, kad galimas pratęsimas. O ar jis bus? Kažkodėl abejoju. Bet šiaip galiu rekomenduoti.

 

Hung

Keistai, juokingai, nepadorus filmas. Juk būti prostitutu paprasta! :) Galite žiūrėti, nes tai lengvas, linksmas ir neįpareigojantis serialas. Tiktai neblogas.

 

Breaking Bad

Ko gero geriausias pastaruoju metu žiūrėtas serialas. Šiek tiek šlykštokas, bet tikrai keistas ir geras. Nerašysiu apie ką, nes siužetas skamba labai banaliai. O serialas padarytas gerai.

 

Kadangi nežinau ką žiūrėti - rašykite ir siūlykite. O aš žiūrėsiu laisvalaikiu  :)

 

Pūstagalviai

Gal galite sugalvoti pavadinimą vairuotojui, kuris taip elgiasi? Iš tiesų jie trys ir mažai kuo skiriasi vienas nuo kito. Bet tiems, kas tingi skaičiuoti, tai parašysiu, kad paskutinis užstatė 15 automobilių. Mano smegenys per silpnos, kad suvoktų kaip taip galima daryti.

Mokesčiai skirti autoriams

Kadangi vyksta žodžių karas, tai aš dar kartą apie tai  :) Tačiau šį kartą su klausimu-pasiūlymu ir vienu argumentu, kuris žudo.

Argumentas, kuris nežinau ar reikalauja didelių komentarų. Tie, kas mąsto, supras kodėl jis žudo:

„Nesuprantu kodėl šis įstatymas kelia tiek diskusijų. Jis gi jau yra seniai, dabar tik laikmenų sąrašą norima papildyti.“

Ir štai klausimas, kuris man seniai neduoda ramybės:

Ką yra padariusi LATGA-A A A A ir kitos panašios įstaigos, kad muzikantai gautų daugiau pinigų? T.y. ne gaudę, ne apmokesdinę, ne baudę, o kaip jie patys padėjo uždirbti? Todėl mano pasiūlymu gali pasinaudoti ne tik šios lodarių įstaigos, bet ir Kultūros ministerija, su švelniai tariant nelabai protingu vadovu.

Padarykite pagaliau puslapį, kur galėtų ateiti žmogus, pasirinkti autorių ir jam pervesti pinigų. Nežinau kaip tai vadinama lietuviškai, bet angliškai „donate“. Jei pinigai ne visi pasieks autorių - aiškiai parašykite kuri jų dalis juos pasieks. Tikrai nieko sudėtingo šiame projekte nėra, bet pagaliau visi autoriai padėkos tam, kas tai padarys.

Aš neperku muzikinių CD ir nepirksiu. Galiu tai vadinti „žalia“ idėja, galiu dar kitaip, bet esmė tame, kad man nereikia muzikinių CD. Man reikia mp3. O tai tikrai skirtingi dalykai. Deja, to nesupranta lodarių kontoros.

 

Beje, laišką su šiuo pasiūlymu išsiunčiau: kultūros ministrui Remigijui Vilkaičiui, kultūros ministerijos informacinės visuomenės plėtros skyriaus vedėjui Laimonui Ubavičiui, kultūros ministerijos autorių teisių skyriaus vedėjai Nijolei Janinai Matulevičienei, latga-a generaliniam direktoriui Edmundui Vaitekūnui.

Nekenčiu balandžio 1-osios

Aš tikrai nekenčiu balandžio pirmosios, nes man nepatinka kai meluoja. Nesu nieko prieš pokštus, juokus ir pan. linksmybes. Tokia ir turėtų būti ši diena. O kai naujienų portalai rašo išsigalvotus straipsnius, kai per žinias skelbia netikras naujienas tada man atrodo, kad tai ne tik nepagarba kitiems, bet ir sau.

Laikmenų apmokestinimas

Daug skirtingų nuomonių dėl to. Kas nežino, tai nuo kiekvieno parduoto tuščio CD, DVD ir pan. yra mokamas mokestis „autoriams“ arba „kūrėjams“. Dabar nori apmokesdinti ir daugiau laikmenų. Pvz.: usb raktus.

Iš vienos pusės - smagu, autoriai gaus daugiau. Gerai, juk vistiek tuščiomis laikmenomis naudojamės ir muziką, filmus, kitą info, platiname.

Iš kitos pusės - kodėl aš turiu mokėti už tai, ko nedarau, arba nedarysiu. Turiu gal 5 usb raktus ir su 4 jų niekada nekopijavau, nedauginau muzikos, filmų ir pan. info. Tai kodėl turiu mokėti tą mokestį 5 kartus?

O jei jau apmokesdinate galimybę, o ne faktą, tai:

  • pieštuku, tušinuku, kreidutėmis galima rašyti ir perrašyti knygas. Anglimi taip pat galima rašyti. Norint ir vinimi. Tą galima daryti popieriuje, ant lentelių ir t.t.
  • kopijavimo aparatais galima knygas dauginti
  • skenavimo aparatai visi iki vieno prisideda prie knygų skaitmenizavimo.Reiškia galima ir dauginti
  • telefonu galima gotografuoti knygas, filmuoti. Nekalbu apie fotoaparatus, vaizdo kameras. Atmeskime tuos, kurie neturi savo atminties
Nesvarbu kas ką daro, bet galimybės apmokesdinti negalima!

Pozityvas

Čia nuotaikai pakelti. Sekmadienį to ir reikia. Ar mylit ją jūs?

 

Login 2010 pasibaigus

Atsigaunu. Login geriausias dalykas - susitinki žmones, kuriuos susitinki labai retai, o čia dar ir pabendrauji visą vakarą :)

O jei apie patį renginį, tai renginys vykęs. Tuo džiaugiuosi.

O dabar reikia pabambėti? Na, kad organizatoriai idėjų pasisemtų. 

Man nepatinka tai, kad viskas yra labai platu ir nieko konkrečiai. T.y. galima rasti daug įdomių pranešimų, bet jie apie žiauriai skirtingus dalykus.

Nusivylimas didžiausias man Sture Udd pranešimas „Mobiliųjų kodų taikymas versle ir kasdienybėje“. Aš pamačiau kas tas mobiliųjų kodas, bet... taip ir nesužinojau kodėl jis toks, kuo jis išskirtinis,kuo negeras barkodas ir t.t. Arba aš nesupratau, arba jis taip ir nepasakė pačios esmės. O kad galima daryti tą, aną, trečią - niekam neįdomu. Medžius galima pjauti rankiniu pjūklu, kirviu, peiliuku. Kai nežinai kodėl - nežinai ką rinktis.

Antras pagal blogumą pristatymas buvo D. Liulio (iš pigu.lt). Rekomenduoju pasiskaityti plačiau. Galiu pasakyti tą patį: nepykite Dainiau, bet sėdėjau antroje eilėje ir viską puikiai girdėjau, bei mačiau. Nežinau ar dėl jaudinimosi, ar tikrai nebuvo normaliai pasiruošta, bet vaizdas buvo toks, kad kai kurias skaidres jis mato pirmą kartą. Skaitymas iš lapų ir ieškojimas juose ką dar pasakyti sudaro įspūdį, kad viską rašė ne jis ir rašė prieš pat ateinant. Kitą kartą (jei toks bus), pasiruoškite skaidres taip, kad iš jų būtų ne tik žmonėms aišku, bet ir jūs nepamirštumėte ką reikia kalbėti. Jis turėjo kalbėti apie ateitį (nes tokia tema), o kalbėjo apie dabartį. Kokie pigu faini, kokie jie geri, bet... Naudos iš 10 skaidrių lygiai tiek, kiek galima pasakyti per 5 minutes. Dar per 15 galima buvo pasakyti labai daug ir naudingų dalykų. Deja...

Į diskusiją tikrai nereikėjo kviesti diskusijos rėmėjo atstovo M. Butkaus ir Radiocentro atstovo E. Janušo. Pirmasis beleką kalbėjo, o antrasis gavo žodį tada ,kai niekas nebesitikėjo išgirsti jį kalbant. Tiesa, nereikėjo ir moderatoriaus. Pakako D. Paršonio ir R.Baryso. Dvi skirtingos nuomonės ir gavosi diskusija. Abu atėjo pasiruošę (atrodo tik jie pasiruošę ir buvo). Galite pasiskaityti ir Martyno Žilionio nuomonę apie tai. Čia Džiugo mintis, kad socialiniai tinklai kuria turinį buvo ne visai teisinga. Taip, jie grupuoja, rūšiuoja, bet turinio gero jie sukuria tikrai nedaug. Jei nebus gero turinio - socialiniuose tinkluose nebus ką rūšiuoti. Todėl visa tai priklauso nuo kokybiškos žiniasklaidos.

Nustebino Ignite sesija. Nesitikėjau, kad bus taip marga, taip įvairu. Kai kurie labai gerai pristatinėjo, kai kurie turėjo gerą turinį, o Mindaugas pristatė ne tik kokybiškai, bet ir vienintelį realiai naudingą, tikrą atvejį. 

Erichas Marija Remarkas „Juodasis obeliskas“

Perskaičiau Erichas Marija RemarkasJuodasis obeliskas“. Ir ką galiu pasakyti? Gera knyga. Skaitydami tikrai nusišypsosite.

Krizė? Va tada buvo krizė, kai vos vieną markę kainavusi prekę šiandien kainuoja 200, rytoj 500, poryt 1 000... 8 000 000 ir taip be galo. Iš tiesų su galu, nes vieną dieną 1 000 000 000 000 virto viena marke. Kai kas iš tos infliacijos daug laimėjo, kai kas pralošė.

Bet knyga ne apie tai. Knyga apie obeliską. Juodąjį. Vieniems jis yra prisiminimai, kitiems - darbo vietos žyma, tretiems - vieta „nusilengvinti“, ketvirtiems - vieta pasiglamžyti, penktiems - užšaldyti pinigai... Knyga lyg ir ne apie jį, bet tuo pačiu be jo knyga būtų visiškai kita.

Labai rekomenduoju visiems.

Login kvietimą laimėjo

Labai ačiū visiems, kurie parašė savo nuomonę ir patarė.

Trumpai mano nuomonė apie pasiūlytus alus, kurių esu ragavęs:

Vilniaus alus. Taip, jis tikrai geras, tačiau parduotuvėse yra net 5 rūšys. Visas alus skanus, o man skaniausias kvietinis arba šviesus. Moterims labai rekomenduoju tamsų su žolelėmis. Taip pat bealkoholinis yra vienas geriausių.

Varniukų alus skanus, labai tinka neišrankiems, neturintiems didelių reikalavimų alui.

Kanapinį alų gėriau, bet tikrai nebepamenu jo skonio. :)

Raudonųjų Dobilų man patiko. Beje, pusę bokalo bemojuodamas rankomis netyčia išpyliau.

Hubertus alus tikrai neblogas. Jei kalba apie Hubertus Medžiotojų.

Utenos Porteris. Dėl skonio nesiginčijama, bet man šitas alus labai nepatiko.

Kalnapilio Pilsneris. Na atsigerti karštą dieną jis tinka. Bet Kalnapilis pasižymi savybe - jo daugiau (dažniau) pagėrus ėda rėmuo. Bent man.

HBH Juozo. O šitas alus man labai patinka. Jis labai skaniai geriasi. Tamsus man kiek prastesnis, bet esu už šviesų. Visada, būdamas pajūrį, nuvažiuoju.

Rinkuškių alus man patinka ne visas. Tiesa, jį gėriau tik butelinį. Biržuose pirkau Širvenos  :) 

Utenos alus nėra toks blogas, kaip atrodo iš taros. Čia jei kalbama apie butelinį dabar parduodamą. Skardinėse skonis gan stipriai skiriasi nuo butelinio ir man butelinis labiau patinka. Nors perku jį labai retai.

Horn. Jo daug rūšių ir jos skiriasi. Nesuprantu tų, kurie geria vienos gamyklos ar prekinio ženklo alų. Horn, man atrodo, daugiausiai skirtinų alaus rūšių išleidęs ir numarinęs alaus prekinis ženklas.

Avilio medaus alus. Man nelabai patinka saldūs alūs. Man atrodo, kad alus turi turėti kartumo. Esu gėręs, kai dar jie buvo ir Vilniuje.

Švyturio Nealkoholinis. Blogiausias mano gertas alus „be alkoholio“.

BiGe pilstomo alaus tikrai daug. Ne visas geras ir skanus, bet dauguma - taip. Ne mažai rūšių išragavau ir pats.

 

Po sudėtingų skaičiavimų ir dalinai atsitiktinai išmėtytų komentatorių štai trejetukas. Deja, pakvietimą turiu tik vieną... :(

  1. 2010-03-13 14:29 Zichfridas. Pats labai mėgstu šią vietą. Ten daugiausia skanaus alaus 
  2. 2010-03-11 11:10 AudriusD. Detalus ir argumentuotas komentaras.
  3. 2010-03-12 09:27 Antanas.Būtinai apsilankysiu toje vietoje.
  4. Kitiems, už priminimą apie Šiaurės miestelyje esančią Vilniaus alaus parduotuvę.

Neturiu emailų, tai Zichfridai, parašyk man emailu ir persiųsiu tau kvietimą.

Mielai su kitais išgersiu alaus afterpartyje arba tarp renginio pabaigos ir afterparty pradžios. Bent pernai ten buvo smagiausia  :)