Cookie Consent by TermsFeed

Neperlenkime lazdos, ponas Kubiliau

Kartais vis nesusilaikau ir parašau apie politiką.

Per radiją bent du kartus girdėjau Kubiliaus pasisakymą ir man norisi keiktis. Aš tikrai sunkiai susilaikau kai girdžiu taip kalbant:

„Dar viena priežastis to yra paprasti mūsų, Lietuvos, kompleksai. Tikiuosi, kad rasis jėgų tokią klaidą ištaisyti ir nepalikti sau ant sąžinės tikrai netinkamo atsisveikinimo su Lechu Kaczynskiu. Čia jau Seimo reikalas įvertinti, kas yra svarbiau: pagarba žuvusiam prezidentui, strateginė Lietuvos ir Lenkijos partnerystė ar mūsų vidinės nuoskaudos“, – Lietuvos radijui antradienį sakė A.Kubilius.

Kalba apie pavardžių rašymą. Bet tai gal eikite ponas Kubiliau ten, kur niekas tokių nesąmonių negirdėtų. Nusispjaukime ant savo valstybės ir sulįskime į šikną kitai valstybei tik dėl to, kad žuvo jos prezidentas. Mes turime SAVO kultūrą, savo papročius ir nenoriu jų keisti į lenkiškus tik todėl, kad Lenkijai nutiko nelaimė. 

Iš tiesų esu už tai, kad pavardės nebūtų rašomos taip, kaip tariamos. Bet palaikyčiau tą pusę, kad turi būti apsiribojama lietuviškos abėcėlės raidėmis. O jei priimtų su tokiom frazėm kaip Kubiliaus...

Ir dar vienas - Vilniuje nori gatvę pavadinti Kaczynskio vardu. Gal galime palaukti, kol viskas nusistovės ir tada blaiviu protu spęsti ar to reikia ar ne.

Palikite komentarąKomentarai
 • Lietuvis

  Na, gerai:-(... Tarkime - įteisintų tų pavardžių rašymą taip, kaip rašo jie, o ne taip, kaip tariame mes. Būčiau aš koks Lietuvos pareigūnas, ir man paduotų pasą... Kviesčiau jo savininką taip: "Pilietis, kurio pavardė KAC-Z-INSKY". Netarčiau"Č", bet sąmoningai tarčiau "C"- "Z" ir t.t. Na, marazmas, tai marazmas! Jie nori to marazmo, tai patenkinus jų liguistas užgaidas tą marazmą ir gautų/! Ar lietuviai turėtų mokytis svetimos gramatikos, gal net savo rašybą ir kalbą keisti dėl to, kad paskui piktadarį grobuonį Želigovskį priplūdo svetimšalių ordos!

 • petras

  Pritariu blogo autoriui. Mane irgi nervuoja šitas bandomas įteisinti barbarizmas. Net sovietiniais laikais nebuvo tokių čiūdų. Įdomu kaip rašosi lietuviškos pavardės ant lenkiškų pasų. Tikrai lenkijoj gyvena nemažai lietuvių...

 • Arvena

  http://www.facebook.com/?ref=home#!/video/video.php?v=435542363985&ref=mf

 • kitas Marius

  Vidmantai, 100% palaikau tavo nuomonę. Galiu sugalvot tik vieną pateisinimą Kubiliui - gal jis chroniškai neišsimiega, būtų nieko keista.

  Ar matėt Jakilaičio laidą 24/7, kurioje dalyvavo Ažubalis? Dar vienas puikus pavyzdys, tik šįkart priešingas - Jakilaitis pademonstravo "Filadelfijaus" lygio žurnalizmą, o Ažubalis šnekėjo net labai labai gerai. Net keista.

  http://tv.lrytas.lt/index.php?cid=19&ite...

  O "na" komentatoriui pasakyčiau:

  не путай лик божий с яишницей

 • na

  tokie nekalbantys lietuviskai jau vienetai. tuo dalyku nesistebejau niekad. pvz Naujoji vilnia ten i darba atvaziuodavo net is baltarusijos,dauguma ir pasiliko gyventi. Kazkas ismoko kalbet lietuviskai kazkas ne. Bet jei esi lenkas tai dar ne taisykle kad nemoki kalbet lietuviskai:)

  Yra toks tikras atvejis: Karta rukloje kazkas prisiko i pisuara. visus isrikiavo(30proc. lenku,20 proc rusu, ir like lietuviai) ir klausia kas prisiko i pisuara. Atsiliepe toks vienas ...ius is Jurbarko rajono. Sako as prisikau,nes galvojau,kad cia tualetas,tipo kaime turi tik budele su skyle:)

  Lenkai,rusai ir like lietuviai siko tvarkingai ten kur priklauso:)

  Isvada: lietuviu kalba ne sventa karve:)

 • Anekdotai

  *nacionalistas

 • Anekdotai

  Tolerancija nacijoms neišnyko, bet būnu labai piktas, kai tie patys Lietuvos lenkai, rusai ir kiti LIETUVOS kitataučiai nesistengia kalbėti lietuviškai net su tais, kurie jų gimtosios (? nors patys gimę ir augę Lietuvoje) kalbos nemoka. Jiems atrodo normalu, kad gyvendamas Vilniuje turi mokėti rusiškai ar lenkiškai.. Va taip tikrai nesąžininga. Ir jei šis pyktis prilyginamas nacizmui, tebūnie, aš toks.

 • na

  lenkai jau ennn metu nustume savo rasyba i antra plana. Dar kaziek vilniaus rajonas spardosi ir atrodo visiems kaip balta varna. Nors as esu pats pries tokias nesamones( vilniaus ar wilenska). Cia daugiau rajono valdzios neisprusimas. Bet uz laisva, pasaulyje placiai , raidziu pavardese naudojima.

  Nesakau,kad lenkai mazesni nacionalistai nei lietuviai. Bet nuo saves pradet reikia. Visuotine tolerancija tai sveikos visuomenes pradzia:)

 • na

  pamastymui http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/kgir...

 • Žiūrintis tolerantiškai

  Toks niuansas pamąstymui..

  Sakoma, kad lietuvių nacionalizmas yra blogai ir kad derėtų lietuvių abėcėlę nustumti į antrą planą.

  Tačiau tuomet ir lenkų (kurie yra Lietuvos piliečiai) lenkiškasis nacionalizmas yra taip pat blogai - jie irgi lygiai taip pag galėtų lenkiškąją rašybą nustumti į antrą planą.

  Aišku situacija primena "du ožiukai ant lieptelio", tačiau visai verta suprasti, kad problema iš abiejų pusių. O ne tik lietuviai arba tik lenkai prisigalvoja nesąmonių.

 • na

  neveltui lietuviai kas 4 metus balsuoja uz konservatorius:)nes konservatizmas tsikru lietuviu bruozas. Aisku aciu dedukui Basanaviciui uz gera,tesiog titanini darba,bet praejo virs 100metu o dauguma ir toliau su savo "motelom seselom" nori likti. Klumpiu gi neavit,nes yra patogesne maximine avalyne.Tai nafik tas šuškevičius jei pasaulyje jis tariamas kaip suskevicius:)visgi lieku prie didziosios lietuvos sienos idejos:)statykit ja ponai:)

 • Dali.us

  Aš irgi nepritariu tam lindimui..

  Visokie valdžios vyrai ir moteros kliedi apie kaškokias strategines parnerystes, teigiamą požiūrį į Lietuvą ir t.t., bet pažiūrėkim tiesai į akis: Lenkai per paskutinius 20 metų niekada nesielgė kaip geri parneriai ar kaimynai. Jie žiurėdavo tik savo pragmatiškų interesų ir kur jiems tai buvo naudingą.. ikišdavo Lietuvą.

  Na nepasisekė žmogui, užsilenkė truputi ankščiau laiko. Bet dėl to jį šventuoju laikyti ? Nemanau.. net patys Lenkai dėl jo diskutuoja.. ar vertas laidoti šalia Pilsuckio.

 • Dominykas

  Matosi, kad ryškiai neturi lietuviškų rašmenų savo pavardėje... net neįsivaizduoji, kaip užknisa, kai užsieniečiai elementariai neturi galimybių ir nepriima fakto, kad aš turiu ir ė ir ž ir nesugeba ištarti.

  Works both ways, eh? Ai, bet ne, mes lietuviai - mus turi visi gerbti, bet mums nereikia išlaikyti kitos tautybės žmogaus vardo kaip priklauso.

  Apie palaukimą ir blaivų protą, vistik, pritariu.

 • Žiūrintis tolerantiškai

  Beje, vap rašė neva įstatymas būtų tik apie tris simbolius: x q w. Taip nėra. Įstatymo projektas mini ne lietuvių ir klasikinę lotynišką abėcėles, o "lotyniško pagrindo rašmenis".

  Taigi ateitų ne tik x, q ir w, bet ir æ, ø, Ə, ß, Œ, Ħ, Þ ir pan.

  Beje, kadangi šį įstatymo projektą labiausiai stumia lenkų lobistai (nieko keisto, visgi gausiausia Lietuvos tautinė mažuma), jiems tos trys raidelės šiaip ar taip iki galo problemos neišspręstų (Gomułka, Rybczyński, Kieślowski ir pan).

 • Žiūrintis tolerantiškai

  Na, kad dalis Lietuvos piliečių norėtų spjauti į lietuvių kalbą - nieko labai keisto. Ne visi turi įsisąmoninę vienodas vertybes.

  Daug keisčiau, kad bandoma visiškai apversti senas ir daugeliui brangias vertybes, jas marginalizuojant, beveik uždraudžiant. Stengiantis pavaizduoti tarsi kosmopolitinės vertybės yra nekvestionuojamos.

  O antrasis pagal rangą valstybės vadovas šiuo atveju aišku gretina nesusijusius dalykus. Bando eiti džokeriu - o gal pasiseks. Pro duris nepriima, gal pralįs pro langą. Nesolidu, bet ko tik nepadarys dėl savo tikslo.

  Bet manau kad manipuliacija nepraeis.

 • smalsutis

  o as pries nelietuvisku raidziu rasyma. Nifiga rasyti kinietiskai musulmoniskai, hebrajiskai pasuose. Noreciau pamatyti Jav pase ąžuolas petraitis. manau cia lenkai isikalineja, kodel as turiu skaityti zydiskai, hebrajiskai, ar lenkiskai Lietuviskam pase ? O dar ne taip ištarsiu, tai paduos į teismą. Musu politikai megsta lysti i subine. Pvz priememe EU konstitucija pirmi, net neturedami vertimo is Anglu kalbos. Sekancia diena po priemimo puse seimo nariu jos net nemacius akyse. Faktas .

 • osam

  Man tai kvailai atrodo, kai filmuose Jon (Džon) vardą verčia kaip Jonas. Aš esu už kad vardus ir pavardės rašytų tokios kokios jos ir yra. Aišku be kringelių ir t.t., bet lotyniškomis raidėmis (q,x, w ir t.t.) O gatves manau tikrai reikia pavadinti lietuviškai visgi Lietuva, geriau mirusiam prezidentui paminkliuką kokį ar kažką tokio. Bus ir gražiau ir geriau, bus galima gėlių padėti, žvakučių.

 • nuo

  Galiu pasakyti, kad nes1mones kalbate. Man visiškai nesvarbu kokia žmogaus tautybė, koks tikėjimas, seksualinė orientacija. Bendrauju su visokiais ir man svarbu koks žmogus. Aš galiu pasakyti, kad lochas yra žydas, lenkas, lietuvis, bet ne todėl, kad jis žydas, lenkas, lietuvis, o todėl, kad jis lochas. O savo kultūros saugojimas nėra nacionalizmas.

 • na

  ponas puslapio autorius tsikras nacionalistas. nenustebciau jei vaiksciojo su tai kaimo jurgiais rekaudamas lietuva lietuviams.

  visada stebino tsikru lietuviu noras uzdaryti Lietuva. tai pirmyn su didziosios lietuvos sienos projektu ir saudykit sniegienas nes jos ne lietuves.

  as esu pasaulio pilietis ir man nekliudo kad mano pavarde (su su č ) taria kaip C.man nesvarbu ar salia kinas ar turkas. o tsikriems lietuviams svarbu.

  neonacizmo proverziai tai menkavertiskumo kompleksas ir tiek.

  Puikiai pamenu 1991m. kaip tsikri lietuviai norejo lenkus,rusus i vagonus susodint ir isvezti.O dabar tsikri lietuviai patys energetikos uki ir visa kita rusams atidave.

 • nuo

  O kuo jie skiriasi žiūrint iš mūsų kalbos pusės?

 • vap

  Bet tai kiek žinau kalba eina ne apie kringelius ir panašius dalykus, o tik tris papildomus ženklus: q, w, x.

 • Marius

  O kas trukdo rašyt dvi v pvz. Pavvel ? Ar čia ne tik dėl w toks ažiotažas bereikalingas ?

 • Anekdotai

  Tik tuos kringelius sunku skaityti, pvz, pabandyk šituos (paprastas pasisveikimo žodelis "labas")

  Γεια σας - graikiškai;

  Прывітанне - gudų;

  नमस्ते - hindi kalba;

  こんにちは - japonų;

  העלא - jidiš k.;

  שלום - hebrajų k.;

  سلام - persų k.;

  Sėkmės!

  Ir jei jau lyst, ten kur nesueina, tai visiem iš karto, nes vėliau teks teisintis dėl diskriminacijos.

 • Daalius

  Gal tuoj ir airijon emigravę Mūsų tautiečiai panašų projektą ten prastums, tik reik kubilių į lėktuvą įsodint.

 • zhirmis

  naudojasi kacynskio mirtimi tam kad prastumt projekta

 • nuo

  Kringelių rašymas turi minusų - ne visi juos gali parašyti ir neaišku kodėl vienus galima, o kitų negalima. O čia postas apie tai, kad tokie sprendimai turi būti priimami atsiribojant nuo konkrečios kitos tautos ir juo labiau nuo vardan žuvusių.

 • m

  Apriboti pavardžių rašymą tik lietuviškomis raidėmis yra kvaila. Visų kringelių vartojimas pavardėms rašyti kalbos nenumenkintų ir nesukeltų jai jokios grėsmės.