Cookie Consent by TermsFeed

Mokesčiai skirti autoriams

Kadangi vyksta žodžių karas, tai aš dar kartą apie tai  :) Tačiau šį kartą su klausimu-pasiūlymu ir vienu argumentu, kuris žudo.

Argumentas, kuris nežinau ar reikalauja didelių komentarų. Tie, kas mąsto, supras kodėl jis žudo:

„Nesuprantu kodėl šis įstatymas kelia tiek diskusijų. Jis gi jau yra seniai, dabar tik laikmenų sąrašą norima papildyti.“

Ir štai klausimas, kuris man seniai neduoda ramybės:

Ką yra padariusi LATGA-A A A A ir kitos panašios įstaigos, kad muzikantai gautų daugiau pinigų? T.y. ne gaudę, ne apmokesdinę, ne baudę, o kaip jie patys padėjo uždirbti? Todėl mano pasiūlymu gali pasinaudoti ne tik šios lodarių įstaigos, bet ir Kultūros ministerija, su švelniai tariant nelabai protingu vadovu.

Padarykite pagaliau puslapį, kur galėtų ateiti žmogus, pasirinkti autorių ir jam pervesti pinigų. Nežinau kaip tai vadinama lietuviškai, bet angliškai „donate“. Jei pinigai ne visi pasieks autorių - aiškiai parašykite kuri jų dalis juos pasieks. Tikrai nieko sudėtingo šiame projekte nėra, bet pagaliau visi autoriai padėkos tam, kas tai padarys.

Aš neperku muzikinių CD ir nepirksiu. Galiu tai vadinti „žalia“ idėja, galiu dar kitaip, bet esmė tame, kad man nereikia muzikinių CD. Man reikia mp3. O tai tikrai skirtingi dalykai. Deja, to nesupranta lodarių kontoros.

 

Beje, laišką su šiuo pasiūlymu išsiunčiau: kultūros ministrui Remigijui Vilkaičiui, kultūros ministerijos informacinės visuomenės plėtros skyriaus vedėjui Laimonui Ubavičiui, kultūros ministerijos autorių teisių skyriaus vedėjai Nijolei Janinai Matulevičienei, latga-a generaliniam direktoriui Edmundui Vaitekūnui.

Palikite komentarąKomentarai
 • Andrius

  Nu jau tokiso nesamones nesu girdejes... Tu manai kad tu jiems kaska paknisi prota ir tikrai galesi laisvai siustis ka nori, is kur nori??? Taigi ta "Donacija" (parama) ner ka ikurti ir tikrai nereik to krauti kulturos ministerijai. Autoriai patys turi rupintys savo pajamomis, o ne kulturos ministerija uz juos.

 • pkmk

  aš irgi manau, kad donacijas geriau patys autoriai savo puslapiuose pasidaro. nereikia tokių dalykų ant kultūros ministerijos krauti.

  nereikia, kad kiekvienas atskirai gamintų. gali kas nors padaryti bendrą portalą kaip aukok.lt panašiai.

  o, beje, įdomus puslapis: http://www.latga.lt/naudotojams/muzika/t...

 • scorps

  o kad LATGA kažką nuveiktų.. manau jau visi seniai supratę, kad neverta tikėtis. Išvis neaišku, ką jie veikia ir už ką ima pinigus, ir klausimas kaip (ir kokia dalis) tų pinigų pasiekia autorius.

 • scorps

  na, pamenu kartą jau pirkau skamp\'ų dainą - buvo išleidę albumą ir idėję į internetą, galima pasirinkti po vieną dainą, sms nusiunti ir gavęs kodą atsisiunti. Susimokėjau ten 3 ar kiek lt. ir nė kiek negaila. Pirkčiau analogiškai ir kitus (ypač lietuviškus) mp3 - tik kad kas padarytų kaip. Omnitelio muzikinė parduotuvė (nors nenagrinėjau) kažkaip skamba nelabai patikimai - nežinia kiek omnitelis "už paslaugą" komisinių pasiima.

 • osam

  Man ir gi CD nereikalingi, nes tik vietą užimą mėtosi po namus, o kai reikia vistiek siuntiesi iš neto o ne po belenkiek CD kuitiesi, kad rast. Iš atlikėjai galėtų sukurti kažką kitą, nes ta LATGA nieko gero niekam. Nes kaip žinau radio ir koncertų organizatoriai turi mokėti LATGAI kad leistų tą dainą paleisti.

 • Bukoptimistas

  realiai pats autorius savo svetainėje galėtų tokį dalyką pasidaryti ir pats imtis iniciatyvos

 • dariuxs

  Parama tai vadinasi...

 • tomashekas

  saunuolis! pilnai tau pritariu!!!