Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Balandžio 1-oji

 

Jaučiu, kad kasmet reikia rašyti, kol nedings visi lochai.

Suprantu visus pokštus, skirtus balabdžio 1-ąjai. Šiandien mačiau superinį juoką:

 • 40 Lt už 600 Lt vertės „Vilniaus energijos“ šildymo sąskaitą (geradovana.lt)

Bet visiškai šlykštūs bajeriai: 

 • Prasidėjus karui tarp Irano ir Jungtinių Valstijų bei Izraelio pajėgų, konfliktas gali peraugti į pasaulinį karą. (balsas.lt)
 • Stebėjimo kamera užfiksavo potvynio bangą prie Geležinio vilko gatvės tunelio Vilniuje (delfi.lt)
 • Lenino mauzoliejų siūloma perkelti į Grūto parką (delfi.lt)
 • Plėšikai iš kasos pavogė visus Kauno dramos teatro bilietus  (15min.lt)

Kam juokinga skaitant tokias naujienas? Tai, kad naujienų portalai negerbia savo skaitytojų mane žiauriai erzina. Žiūrėdamas ,skaitydamas ar klausydamasis naujienų noriu būti visiškai tikras, kad sužinosiu tikrus dalykus, o ne kaip mama nupjovė vaikui galvą ir išsivirusi suvalgė, tik todėl, kad kažkam trūksta fantazijos kaip linksmai praleistis balandžio 1-ąją.


TV serialai, kuriuos žiūriu (žiūrėjau). 3 dalis

The Wire

 

Kartas nuo karto vis atsiranda naujų serialų, aš atrandu senų ir pan. Geras serialas tai kaip geras filmas tik malonumas kur kas ilgesnis.

Pirmiausia apie tai, kas pasikeitė:

The Killing

Po praėjusio mano serialų aprašymo labai pakeičiau nuomonę. Tai labai neblogas serialas. Kartais nereikia daryti skubotų išvadų. Šiuo atveju apsilochinau. Pripažįstu ir labai laukiu naujojo sezono.

 

Sherlock

Antrasis sezonas tikrai nustebino. Tik trys serijos, bet dvi iš jų labai stiprios. Po pirmojo sezono tikrai neplanavau žiūrėti, bet gerai, kad netyčia pažiūrėjau. Tikrai labai geras antras sezonas ir laukiu trečiojo.

 

Spartacus

Baisus trečiasis sezonas. Akivaizdžiai lygių teisių ar galimybių institucijos užvaldė serialo kūrėjus. Bobos diktuoja ką daryti, kaunasi geriau už vyrus ir t.t. O jau aktorius... Suprantu, kad reikėjo pakeisti, bet ne į tokį berniuką saldainiuką. Nevykęs sezonas ir jei nieko nepakeis - gali nebebūti ketvirtojo.

 

Dabar apie tuos, kurių galite nežiūrėti:

 

Alcatraz

Kai nėra ką veikti. Realiai idėja gal būtų ir visai nieko... Pats visa rišantis siužetas vystosi tokiu greičiu, kad kiekviena serija atrodo lygiai tokia pat kaip ir prieš tai buvusi.

 

American Horror Story

Kažkur skaičiau, kad yra žmonių, kuriems patinka. Niekada nebuvau siaubo filmų mėgėjas, todėl esu žiauriai šališkas. Gal todėl ir nerašysiu vienu žodžiu ką apie jį manau  :)

 

Case Histories

Angliško stiliaus detektyvas. Gerai, gerai - australiško. Bet kuriuo atveju viskas vyksta lėtai, kasdieniškai, jokių super herojų ar super galių nebus. Man per lėtai, per nykiai. Nors kitame seriale (Awake) pagrindinis aktorius atrodo visai kitaip.

 

Grimm

Vampyrai, vilkolakiai... Ačiū ne.

 

Terra Nova

Kita planeta, dinozaurai. Pirmoji serija nežadėjo daug blogo, bet po to supratau, kad viskas yra labai blogai. 3 ar 4 serijas pamatęs galutinai nusprendžiau nebežiūrėti.

 

The River

Dingo mokslininkas, niekas nerand,a bet šeima išvyksta ieškoti. Ir randa. Čia stebuklai tik prasideda. Nemėgstu siaubo, nelabai mėgstu mistiką. Ate po pirmosios serijos.

 

The Secret Circle

Patiko Heroes? Gal patiks ir šis. PEr daug mistikos, burtų ir dar visokių dalykų. Skip.

 

The Tudors

Kostiuminė drama, kokių yra ne mažai. Tačiau, kaip ir dauguma, pastatyta pigiai ir visiškai neįdomiai. Atsiprašau tų, kam patiko, bet šis serialas yra nevykęs.

 

Person of Interest

Šaudo, gaudo, bėga, muša. Policija nepagauna, banditai nenugali. Nemirtingas superherojus jūsų tuščią laiką šiek tiek praskaidrins. O šiaip galite ir nežiūrėti.

 

Na o dabar apie tai, ką verta žiūrėti ir kas įdomu:

Wilfred

Visiškai nuplaukęs ir pamišęs serialas. Labai labai nuplaukęs, perspėju. Kažkuo panašus į „United States of Tara“. Jei nebijote drąsaus požiūrio į gyvenimą, jei norite kažko stipriai kitokio - pažiūrėkite. Man labai patiko.

 

Awake

Peržiūrėjau 4 serijas ir iki galo nesuprantu ar jis bus geras ar ne. Kažkas turi keistis, nes dar po 4 serijų jis labai atsibos. Detektyvas, tiriantis tą pačią bylą skirtinguose savo pasauliuose: vienas be šeimos, antras be sūnaus, trečias be žmonos. Kuris tikras?

 

Hell on Wheels

Vesternas. Tikrai geras, tikrai įdomus, tikrai vertas dėmesio. Man atrodo viskas įtikinama, ir pakankamai tikroviška. Štai ir Domui labai patiko. Jis nepatingėjo daugiau parašyti.

 

Luck

Rekomenduoju ir šį. Arkliai yra labai gerai, hipodromas įtraukia, mafija kariauja. Ne visai taip, bet tikrai dėmesio vertas ramus ir tuo pačiu labai azartiškas serialas. Vien tik pagrindinio aktoriaus pavardė turėtų paskatinti žiūrėti - Dustin Hoffman.

 

Homeland

Wow... Superįspūdingai. Sezono pabaiga šiek tiek nuvylė, bet iš esmės super serialas labai arti tikėtinos tikrovės. Šnipai, slaptieji agentai neįdomu? Pažiūrėkite ir pamatysite kad tai yra kažkas. Labai rekomenduoju.

 

The Wire

Šis įrašas su daug stiprių serialų. Tačiau pagalvojęs nutariau pirmąją vietą skirti šiam. Jis pakankamai senas, bet tikrai labai geras. Taip arti žemės, kad kartais liūdesys persikelia į sapnus. Policija ir narkotikai. Labai rekomenduoju.

Stilingi, bet nebūtinai

„Šis apdovanojimas neturi nieko bendro su stilingumu, elegancija ar mada (jei turėtų, mes tokio apdovanojimo niekada nebūtume gavę). Apsidovanojimų vajus skirtas blogeriams pasikelti reitingus google, pasidalinti skaitytojų srautais ir šiaip susireikšminti.“

commonsense.lt

 

Buvau alaus ir todėl man skyrė šitą dalyką. Reikia dalintis tuo, ką skaitai, tai, kuo galime ir reikalinga dalintis. Nedovanosiu šito daikto atgal commonsense.lt, nedovanosiu Rokiškiui, kuris jų kasdien po kelis gauna, nedovanosiu atviriausiam ir drąsiausiam ministrui Remigijui Šimašiui iš tų, kuriuos pamenu, nes jų taip pat daug gauna. Dovanosiu tiems, kas mano manymu, susilaukia per mažai dėmesio, o jo yra verti. Todėl skaitykite juos  :)

 

Dirbu mama. Vieni ja dirba, kiti tuo gyvena, treti nežino kas tai. Visiems čia bus naudonga ir įdomu. Tikrai.

Romualdas Cukuras. Jis stato namą. Kartais susigalvoja nebūtų dalykų ir nieko neklauso, kartais dėl kiekvienos smulkmenos tariasi, bet svarbiausia - žmogus daro! Jis stato namą ir kartais netingi apie tai parašyti. Tiesa, galėtų kartais ir detaliau, išsamiau, bet jis tai daro ilgai ir vis dar daro. Daugybė namų statytojų baigia po piermo ar antro mėnesio supratę, kad statyti namą yra viena, o rašyti blogą apie tai...

Laukinės foto. Gražu miela ir teisinga. Taip turi daryti žmogus, užsiimantis fotografija, galintis jums surengti fotosesija. Gerai pavyzdys visiems.

 

Pasirodo, kad aktyvių ir įdomių blogų išties labai nedaug belikę. Mano sąrašuose. Ką daryti?  :)

Knygos. Fiodoras Dostojevskis „Broliai Karamazovai“

Perskaičius vieną F. Dostojevskio knygą norisi dar. Šį kartą „Broliai Karamazovai“. Dar viena įspūdinga knyga. Ji gyva, emocinga ir  - rusiška. Suraskite dar šalį, kurios žmogus turėtų tiek daug išdidumo, kad spjautų į viską, o per save neperliptų. Labai sunku apibūdinti puikią knygą, rasti žodžių, kuriais galima teisingai ją apsakyti.

Menas ne tik aprašyti kas vyksta, bet ir nerašyti to, kas ir taip visiškai aišku. Paskaitykite. Būtinai.

Kodėl padidėjo sąskaitos už šildymą? #16

Perimu estafetę, nors rašysiu ne apie tai, kodėl padidėjo, o kodėl sumažėjo sausio mėnesio sąskaitos.

Vilniaus energija bandė išsipirkti reklama, bet pagaliau pamatė, kad su tokiu jos kiekiu pradėjo dar labiau erzinti žmones. Išeitis viena - nutraukti reklamą. Atjoja A. Zuokas ant balto žirgo ir pareiškia, kad pareikalaus nutraukti reklamą. Daug žmonių ploja. Tačiau juk yra tokių, kuriems koktu nuo tokių viešųjų ryšių?

Sausį pagaliau prasidėjo tikrieji šalčiai. Tiksliau sakant, tik paskutinėmis sausio dienomis buvo iš tiesų šalta. Ką tai reiškia žmonėms? Dar didesnes sąskaitas? Nustebsite, kokias mažas sąskaitas gausite. Vilniaus energija sugalvojo kaip vienu šūviu nušauti du zuikius.

Pirmasis zuikis. Jūs gausite mažesnes sąskaitas nei tikėjotės. Tokiu būdu kaip ir nebelieka priežasties įniršiui. Dar geriau - jūs apsidžiaugiate, jūsų pyktis dingsta.

Antras zuikis. Vilniaus energija gauna didesnes pajamas už sausio mėnesio šildymą.

O viskas labai paprasta ir lenkiu galvą prieš tuos, kas tai sugalvojo. Jūs dabar mokate ne už visą sausio mėnesį, o už dalį jo. T.y. keliomis dienomis mažesnį laiko tarpą. O būtent jis ir buvo pats šalčiausias. Konkrečiu man žinomu faktu - Šeškinėje tai buvo padaryta 27-ą dieną, o tai yra maždaug 5 dienom anksčiau. Paskambinus namo ūkį aptarnaujančiai Šilėjai (o ji aptarnauja labai didelę Vilniaus dalį), atsakymas buvo daugiau nei aiškus - gauta komanda iš Vilniaus energijos. Štai ir sumažėjusios sąskaitos. Kaip gi gauti daugiau pajamų? Nuo vasario pirmos padidėja šildymo kaina. Kuriomis kainomis mokėsite už šalčiausią sausio galą?

Vilniaus energija visiems bando pudrinti smegenis iš ko susideda kuro kaina. Bet čia juk net ne apie kainą, o apie tyčiojimąsi iš žmonių.

 

Pasiskaitykite kas jau buvo rašyta:

SEB gyvybės draudimas arba kaip uždirbti nedirbant


Lentelė tikra, iš mano gyvybės draudimo.

 

Esu apsidraudęs gyvybės draudimu. Kasmet gavęs ataskaitą susimąstau:

Kodėl kažkas nedirbdamas gali gauti užmokestį? Galima žodį „nedirbdamas“ pakeisti į „dirbdamas atvirkščiai“. Įsivaizduokite, jūs pasamdote darbuotoją, kuris gauna atlyginimą nepriklausomai nuo jo rezultatų. Jis gali ne tik nedirbti, bet dirbti atvirkščiai. T.y. švaistyti jūsų pinigus. Pabandome dar labiau konkretizuoti:

 1. Įmonė kasmet gauna pinigų. Šiuo atveju 1016,48 pinigus.
 2. Pasamdėte darbuotoją, kuriam mokate kiek daugiau nei 20% įmonės gaunamų pinigų.
 3. Darbuotojas dirba atvirkščiai ir sugeba praūliavoti beveik 25% įmonės gaunamų pinigų.
 4. Valstybė įmonei dovanoja daugiau nei 28% gautų pinigų.

Iškart kyla klausimai:

 1. Kodėl tiek daug moka darbuotojui?
 2. Kodėl dirbant atvirkščiai negalima atimti iššvaistytų pinigų į darbuotojo atlyginimo?
 3. Gal tokio darbuotojo visai nereikia?
 4. Prie ko čia valstybė?

 

Iš tiesų 4-as klausimas yra kertinis, leidžiantis SEB gyvybės draudimui nebankrutuoti. Yra dvi esminės sąlygos:

 1. Valstybė kompensuoja dalį gautų nuostolių
 2. Jei nutrauksite sutartį - jums teks grąžinti valstybei gautas kompensacijas. Vieniems minimalus terminas 10 metų, kitiems dar ilgesnis.

 

Kas dėl manęs, man liko tik 12 įmokų ir šis valstybės išlaikomas darbo atvirkščiai fabrikėlis praras vieną klientą.

Be televizoriaus

Mano žmona labai mėgsta filmus. Kai per tv rodo kokį filmą - dažnai sakau, kad matytas daug kartų. O ji stebisi kaip aš, kuris per tv mažai kada žiūri filmus, tiek matęs.

Buvo laikai, kai mokiausi mokykloje, universitete. Tada visas laisvas laikas buvo prie tv ir kompiuterio. Net žaisdamas kompiuteriu galėdavau matyti ką rodo televizorius. Ir taip ne vienus metus. Taigi, dabar televizija rodo mažai nematytų tais laikais filmų.

Mano draugai, tai vienas, tai kitas atsisakydavo televizorių. O aš sakydavau, kad man gerai prie jo pagulėti kai grįžtu pavargęs ar kai noriu nieko neveikti. Bet tv juk narkotikas, kuris įtraukia ir po to pats nesupranti kokį šūdą žiūri.

Po to kai persikraustėm į namą, sąmoningai atsisakiau televizoriaus. Kai jo nėra - nereikia ir žiūrėti. Jau kokie 8 mėnesiai kai televizorių matau tik svečiuose. Ir tik dabar kaskart suprantu kaip gerai, kad mes jo neturime. Pirmą mėnesį atsisėdus prie stalo, kambaryje ar nieko neveikiant vis ieškodavai distancinio. Stiprus įprotis buvo :)

Dabar man iš televizoriaus trūksta tik vieno - krepšinio rungtynių. Bet pasirodo galima ir be jų gyventi. Kartais pakanka nueiti į salę, ar pas draugus pažiūrėti. Kartais internetu, bet kokybė ten nežavi.

O kokie jūsų santykiai su televizoriu?

Kaip išgyventi be MS Office?

Tema, kuria retai kada rašau  :)

Iš tiesų jau kokie 3-4 metai, kai aš gyvenu be Microsoft Office. T.y. be Excel ir Word. Tikrai nesakau, kad visi gali be to gyventi, bet koks 90% - drąsiai. Ir kaip gi išgyventi?

Tam yra dvi alternatyvos, kurias naudoju:

1. Google docs. Naudoju ne todėl, kad jis būtų žiauriai gerai, bet todėl, kad dokumentus galiu pasiekti iš bet kur, bet kam parodyti, vienu metu gali redaguoti keli žmonės ir pan. Yra viskas ko reikia paprasčiausiems dokumentams ir visa tai - online. T.y. Viskas vyksta gyvai internete. Be interneto - nepavyks  :)

2. Open Office. Iš tiesų ji turi tam tikrų nelabai gerų dalykų, kurių daugelis net nepastebės. O šiaip turi viską, ko reikia 90 ar daugiau procentų žmonių. Ji nemokama ir veikia labai neblogai. Jos dėka ir perėjau nuo MS produkto. Juk ne mažiau kaip 90% jūsų naudojasi nelegaliai nulaužtomis MS Office versijomis.

Kadangi būna tokių atvejų, kai nė vienas mano išvardintų įrankių nerodo tvarkingai MS Office dokumentų., tai tokiems atvejams yra nemokamos Word viewer ir Excel viewer. Jos neleidžia redaguoti, o leidžia tik peržiūrėti, spausdinti gautus dokumentus.

Vincas Mykolaitis-Putinas „Sukilėliai“

Mokyklinė literatūra. Vincas Mykolaitis-Putinas „Sukilėliai“. Patarimas apsileidėliams kaip aš - paskaitykite dabar. Sužinosite arba prisiminsite kaip buvo ir kodėl. Manote dabar blogai gyvenate? O vat mūsų laikais... :)  5 dienas per savaitę dirbti ne sau - buvo normalu. Kai kam. Kai kam atrodė, kad ir 6 dienas dirbti normalu. Kantrūs tie lietuviai buvo. Panašiai kaip dabar, bet jau kai išeina...

Parama ir reikalavimai

Vieną dieną klausiau radijo ir šovė tokia mintis. Padiskutuokime?

Kai jums reikia paskolos - einate į banką. Pildote prašymus. Pasirašote sutartį, kurioje yra daug visokių sąlygų. Iš tiesų 99% žmonių net nežino ką pasirašo, nes bankų sutartys didelės ir prirašytos smulkiai. Bet ne apie tai čia. Jūs sutinkate mokėti palūkanas ir to laikotės. Jei nemokate laiku - su jumis paskolos sutartis nutraukiama, kreipiamasi į antstolius ar teismą.

O jei jūs esate bedarbis - jums reikia valstybės paramos. Einate į darbo biržą. Ten pildote prašymus. Kartais tenka eiti į seniūniją, Sodrą. Visur tas pats - pildote prašymus. O kiek sąlygų valstybė iškelia? Gal jau supratote apie ką bus kalba?

Gyvenime yra dalykų, kurie nebūtini ir be kurių galima išgyventi. Yra dalykų, kurie ne tik nebūtini, bet ir tam tikra prasme trukdo. Pavyzdžiui alkoholis ir rūkalai. Tai legalu, bet be jų kiekvienas gali gyventi visiškai pilnavertį gyvenimą. Tai yra pramogos. O kas jei duodama paramą valstybė iškeltų sąlygą, kad visą paramos gavimo laikotarpį žmogui draudžiama vartoti alkoholį ir rūkyti? Pagauna - nutraukia sutartį ir nebemoka paramos. Tam tikrais atvejais galima dar griežčiau - turi grąžinti jau gautą paramą ar baudą sumokėti.

Danielius Defo „Robinzonas Kruzas“

Danielius Defo - Robinzonas KruzasDar viena jaunystės spraga. Danielius DefoRobinzonas Kruzas“. Visi žino, bet ne visi skaitė. Juk aš buvau toks ne vienintelis?  :)  Buvau matęs ne vieną filmą, filmuką... Iš tiesų viskas buvo kiek kitaip. Kaip? Paskaitykite. Tikrai verta dėmesio knyga. Skaitoma labai lengvai, su šypsena. Ar žinote kiek metų Robinzonas Kruzas praleido negyvenamoje saloje?

Tikint wikipedia, Čilės valdžia 1966 metais salą, kurioje D. Defo apgyvendino Robinzoną kruzą, pervadino jo vardu.

Aleksandras Diuma „Grafas Montekristas“

Aleksandras Diuma - Grafas MontekristasVaikystėje praleidau tą laiką kai visi skaitė. Užlopiau skylę ir perskaičiau A. Diuma knygą „Grafas Montekristas“. Visus tris tomus. Suprantu, kad knyga jaunimui. Pirmas tomas labai normaliai susivalgė, netgi labai įtraukė vietomis. Antras tomas - nuobodus ir pertemptas. Trečias - banalus ir visiškai nykus. Taip, žinau, kad nesu literatūros žinovas, bet tai man ir suteikia teisę sakyti tai, ką aš gavoju ir kaip man atrodo perskaičius. Tai knyga, kurios savo vaikams nesiūlysius skaityti.  :)

Anglija: pirmas kartas

Ačiū Viliui. Pagaliu nuvažiavau į Angliją, kur visi bėga, o aš - atostogavau.

Nustebino tai, kad jau pirmą dieną supratau kodėl žmonės ten bėga ir kodėl ten gyvena kitaip. Tai nėra tik piniginiai reikalai, sunku viską surašyti tiksliai ir konkrečiai. Tiems kas ten buvo gali būti ir neįdomu, bet tiems kas ne - galbūt...

Buvau tik Nottinghame ir jo apylinkėse, todėl mano įspūdžiai nėra tokie kaip iš Londono ar kelionių po visą Angliją. Viską skaidau į mažas dalis, kad neužknistų skaityti vieno ilgo įrašo  :)

 

 

Kai kurie dalykai ten tiesiog logiški. Tarkim pėstieji eina per gatvę beveik visada per pėsčiųjų perėjas, bet žiūri į mašinas, o ne šviesoforo signalą. Policininkai tai mato, bet visiškai nekreipia dėmesio. Jei gatvė tuščia - kodėl pėstieji turi laukti?

Autobusų stotelės nusuktos ne į gatvės pusę, o į šaligatvio. Atrodo keistai, bet visai logiška - tokiu būdu pėstieji nestovi viena koja gatvėje, neaptaškomi šlapiu oru.

 

 

Gyvenau šalia seniausiojo pasaulyje futbolo lygos klubo. Stadionas, į kurį nenuėjau. Deja, nebuvo jokių rungtynių. Gal kas gali pasakyti kodėl pas mus taip nėra? Futbolo stadionas, firminė klubo parduotuvė, klubo baras (!!). Viskas logiška ir suprantama. Viskas taip kaip turėtų būti.

Įdomus faktas - visos gulbės yra Anglijos karalienės nuosavybė.

 

 

Šalis, kurioje yra daug tolerancijos, mandagumo ir mažai pykčio. Šalis, kurioje jautiesi lyg Lietuvoje, nors ne viskas taip pat.