Cookie Consent by TermsFeed

Blogas

Poliklinika ir kortelės duomenys

Ar pastebėjote, kad poliklinikoje Jūsų klausia kokioje įstaigoje dirbate? Klausia ir kokias pareigas užimate. Ne gana to, visą šią info užrašo ant jūsų kortelės viršelio kaip labai svarbią informaciją.

Ilgai galvojau ir niekaip nesugalvojau kodėl mano gydytojams ar pačiai ligoninei turi rūpėti mano darbovietė. Absoliučiai nesuprantu koks skirtumas kokias pareigas aš užimu. Gal yra gudrių žmonių, galinčiu man tai pasakyti?

Aš pasistačiau namą už [pigiai] (4 dalis)

Na artėjame link pabaigos. Paskutinės ekonomiškumo pamokėlės ir taupymo būdai:

Grindų betonavimas

lygiai dvigubai mažiau. Tarkim, kad samdėme tuos pačius ir nedarėme patys. Jei darytumėm - tikrai sutaupytumėm. 5 500 Lt, panašiai tiek ir sutaupome.

 

Kitos

smulkių ir kitų mes juk neskaičiuojame? Sutaupome beveik 10 000 Lt

 

Nuotekos

Juk galima išsikasti pačiam duobę, įleisti 3 ritinius ir bus gerai. Tokiu atveju išlaidos tebus tik apie 500 Lt. Sutaupome beveik 9000 Lt, nes biologonio valymo įrenginiai brangesni gerokai.

 

Šiltinimas

Atpigusios medžiagos ir jų gerokai mažiau reikia. Sutaupome apie 4 000 Lt ir išleidžiame tik 4 000 Lt.

 

Santechnika

Tarkim, kad darome patys ir sutaupome apie 4 000 Lt. Jei reiktų daryti dabar - ko gero santechniką daryčiausi pats. Taigi, kaina 4 000 Lt

 

Smulkios medžiagos

Neskaičiuojam ir sutaupome beveik 7 000 Lt

 

Dokumentų tvarkymas, Vidaus apdaila, Elektra, Vanduo

Tarkim, kad čia viskas kaip ir lieka. Nieko nesutaupome. 22 000 Lt.

 

Kitų dalykų neskaičiuojame, nes tai ne namas (Tvora, Lauko darbai, ...) arba smulkūs labai.

 

Ir ką gi mes gauname? 100 m2 namas kainuoja tik 140 000 Lt. Taigi, permokėjau 340 000 Lt. Galima buvo pastatyti 3 namus vietoj vieno.

Aš pasistačiau namą už [pigiai] (3 dalis)

Na apžvelgus porą didžiausių išlaidų grupių nemažai „sutaupėm“. Eime toliau:

Pamatai

Nežinau tikslios kainos, bet komentaruose ne kartą skaičiau kaip po 700 Lt/m3 daro su viskuo. Tarkime, kad tai yra ta kaina, už kurią samdysime. Jei darysimės patys - sutaupysime dar daugiau. Taigi, namas mažęsnis per pusę, tai pamatų reiks apie 30% mažiau. Gauname apie 13 000 Lt. Vėl sutaupome tikrai daug - apie 19 000 Lt.

 

Langai, durys

Mažesnis namas - mažiau langų. Taupydami darome vienas lauko duris, mažiau terasinių langų, visur skaidrų stiklą. Tarkime, kad čia netaupome kokybės ir samdome tą pačią firmą. Gaunu kainą apie 8000 Lt. Sutaupome apie 14000 Lt. Sumokėjau už vienas duris 4000 Lt vien dėl to, kad projektuojant palikome per dideles duris. Atmetu šią sumą, po to padalinu iš dviejų, kai kur sumažinu langų kiekį, atsisakau matinio stiklo. Puikūs rezultatai.

 

Stogas

Rėžiame per pusę. Gauname 11 000, tiek pat sutaupome.

 

Mediena

Tarkim, kad paliekame statybos būdą tokį pat, kokį pasirinkau. Atsižvelgiame, kad mediena pigo kažkiek. Gauname 12 000 Lt. Sutaupome 9 000 Lt.

 

Išorės apdaila

11 000 Lt, sutaupome 6000 Lt

 

Vidaus pertvaros

Kažkiek sutaupome, nes įrengiau vos daugiau nei pusę namo. 12000 Lt. Sutaupome apie 3 000 Lt.

 

Pojektavimas

Jei imtumėm tipinį projektą - apie 2 000 Lt sutaupytumėm, bet šiaip nelabai daug čia galima sutaupyti. Tarkim, kad statome ir suradome pigesnį architektą. Sutaupome 2 000 Lt ir išleidome 11 000 Lt

Medicina Lietuvoje

Po operacijos trumpai sistema maždaug tokia:

1 savaitė visiška kojai ramybė
2-3 savaitės su ramentais
4 savaitė su įtvaru

taigi, po 4 savaičių krūvių nebuvimo iš kojos raumens mažai lieka. Koja taip pat būna mažai lanksti. Čia taip nutinka visiems ir nelabai ką gali padaryti. Tam yra sugalvota reabilitacija. Anksčiau siųsdavo iškart į sanatoriją ir ten kokias 3 savaites rimtai atstatinėdavo kojos raumenį ir judesius. Dabar situacija tokia, kad šeimos gydytojas rašo siuntimą pas reabilitologą, reabilitologas rašo rekomendaciją šeimos gydytojui, šeimos gydytojas siunčia ambulatorinei reabilitacijai. Jei reikia - po to į sanatoriją.

Ligoninėje man niekas apie reabilitaciją nieko nepasakė. Kai paklausiau - pasiuntė pas šeimos gydytoją. Šeimos gydytojo paklausus jis paaiškino procedūrą. Tai buvo penktadienį. Šiandien ryte paskambinus užsirašyti pas reabilitologą - po mėnesio. Man reabilitaciją reikia pradėti po pusantros savaitės. Jei paklausčiau medikų, kurie tokius kaip aš mato kasdien ir ne po vieną: ar būna, kad žmogui nereikia reabilitacijos po tokios operacijos, tikrai sulaukčiau atsakymo, kad ne. Tai kodėl tada man reikia eiti pas reabilitologą?

Aš pasistačiau namą už [pigiai] (2 dalis)

Tęsiame toliau pigaus namo sąmatos skaičiavimus:

Žemė

Taip, aš permokėjau už žemę jei žiūrėti tik finansinę pusę. Dabar visi gudrūs komentuoti ir aiškinti, bet kur visi buvo tada? Tada visi NEŽINOJO kas bus. Nesigailiu, kad pirkau tada, nes nesu tikras, kad būčiau tam ryžęsis pora metų vėliau. Kitas dalykas - bankai tada paskolas duodavo lengvai - dabar ne. Todėl niekas negali pasakyti, ar apskritai turėčiau namą. Dabar žemė šioje vietoje kainuoja trečdaliu pigiau. Ne po 15 000, o 10 000 už arą.

Pažiūrėjau skelbimus ir pasirodo, kad galima rasti Vilniaus rajone (ne mieste) už 20 000 Lt 6 arų sklypą. Mažesniam namui jo pakaktų. Tarkim, kad vieta nelabai svarbi. Taigi, šioje vietoje dabar „sutaupome“ 150 000 Lt.

Jei perkeltumėm į kitą laikmetį ir į kitą vietą - kaina galėtų būti dar mažesnė. Štai draugas seniau Kauno rajone nusipirko 12 arų sklypą su sodo nameliu už 30 000 Lt. Juk galima ir jame pasistatyti buržuiką ir gyventi. Štai namas tik už 31 000 Lt.

Kadangi namą statome dabar ir iškart tai tarkim, tai sumokame už sklypą mūsų anksčiau minėtą sumą - 20 000 Lt.

 

Šidymo sistema

Pasirinkau geoterminį šildymą dėl daugelio priežasčių, tačiau alternatyvų yra ir daug. 100 m2 namą galima pašildyti tik židiniu. Tokiu atveju kaina būtų tik kokie 3000-4000 Lt. Kainas žiūriu internete ir neskiriu tam daug laiko ir analizės. Esu tikras, kad ne mažiau kaip 95% komentuotojų net nerašo sau detalios išlaidų suvestinės, todėl šis darbas būtų beprasmis.

Tarkim, kad perkame kieto kuro katilą už 4000 Lt. Pridedame radiatorius į visus (tarkim 4) kambarius po 400 Lt. Dar vamzdžiai ir bendra suma grubiai 6000 Lt. Šiuo atveju sutaupome 57 000 Lt. 100 m2 yra žymiai mažiau nei 200 m2.

Neskaičiuokime nei kiek kainuos po to per mėnesį, nei kiek vargo bus, nei kaip dažnai reiks remontuoti, nei kaip efektyviai veiks.

Aš pasistačiau namą už [pigiai] (1 dalis)

Kaip ir visada, kai kažkur kažkas parašo ar kitaip pratransliuoja - atsiranda daugybė žmonių, kurie aiškina kaip jie pigiai pasistatė ir kaip nesuvokiamai daug aš sumokėjau už namą. Ta proga paskaičiuosiu kaip pigiai aš galėjau pasistatyti namą jei:

  • namą būčiau statęs kitu metu
  • namą būčiau statęs kitur
  • namą būčiau statęs mažesnį
  • namą būčiau ...

Dabar grubiai sugrupuotos išlaidos yra tokios:

170 000 Lt Žemė
62 950 Lt Šidymo sistema
41 628 Lt Pamatai
22 274 Lt Langai, durys
22 055 Lt Stogas
21 071 Lt Mediena
17 565 Lt Išorės apdaila
15 381 Lt Vidaus pertvaros
13 400 Lt Pojektavimas
11 838 Lt Grindų betonavimas
9 632 Lt Kitos
9 231 Lt Nuotekos
7 909 Lt Šiltinimas
7 806 Lt Santechnika
6 740 Lt Smulkios medžiagos
6 366 Lt Dokumentų tvarkymas
5 738 Lt Vidaus apdaila
5 504 Lt Elektra
4 311 Lt Vanduo
3 850 Lt Samdomi darbai
3 409 Lt Įrankiai
2 090 Lt Tvora
1 520 Lt Lauko darbai
1 292 Lt Transportas
1 161 Lt Pirtis
670 Lt Vagonėlis
624 Lt Ventiliacija
20 Lt Interjeras

Iš viso: 476 035 Lt

 

Na o dabar imkime visus „jei“ ir sumažinkime tiek kad visi liktų patenkinti gerokai mažesne bendra sąmata.

Kai dingsta autobomilio numeris

Vakar dingo priekinias automobilio numeris. Spėju, kad pavogė kažkas, nes pametimo tikimybė man atrodo minimali. Kodėl tik vieną? Nežinau, gal kas sutrukdė, gal nespėjo?

Tokiu atveju reikia paskambinti ir pranešti policijai, o po to važiuoti į Regitrą. Ten gausite naujus numerius, naują techninį pasą. Kiek tokia nesąmoninga situacija kainuoja?

91 Lt - techninis pasas, automobilio numeriai
6 Lt - numerio rėmelis
2 Lt - techninės apžiūros lipdukai ir naujas lapas

Visiškai lygioj vietoj atsitikusi situacija ir -100 Lt.

Kaip tapau išmaniu

Išmaniu mane padarė Džiugas. Už tai jam esu be galo dėkingas. Kelias dienas prieš tai norėjau išmesti twitterį, nes retai ką ten randu naudingo. O vieną dieną Džiugas ten paklausia ar kam reikalingas iPhone 3g? Jis reikalingas daugeliui, bet retai kada būna, jog pasiūlo daiktą, kurio tau iš ties labai reikia. Dažniausiai tokie dalykai nutinka (jei nutinka) tada, kai nusiperki telefoną. Nebuvau išmanus, bet savo subyrėjusiu telefonu pastoviai tikrindavau paštą ir browsindavau. Dabar tą galiu daryti labai patogiai. Pasirodo Twitteris labai geras dalykas  :))

Trečiadienį įsijungiame radiją

Šį trečiadienį (kovo 30 d.) jei įsijungsite Lietuvos radijo pirmąją programą 15:05 išgirsite laidą „Mes, moterys“, kurioje kalbėsiu aš. Ir ne apie moteris, o apie šį blogą ir namo statybas :)

Labai ačiū už pakalbinimą :)

Jurga Ivanauskaitė „Sapnų nublokšti“

Jurga Ivanauskaitė - Sapnų nublokštiJurgos Ivanauskaitės knyga „Sapnų nublokšti“ vyksta taip: kažkas vyksta, sudomina, atsibosta, pasibaigia. Na čia gal kiek per stambiai suskirsčiau, nes pati knyga yra visai įdomi.

Jei trumpai apie knygą - ji visa apie lietuvius, apie neįtikėtinus sutapimus, susiėjimus. Nieko keisto, kad J. Ivanauskaitės romano veiksmas vyksta rytuose. Knygos istoriją pasakoja visi jos dalyviai. Iš pradžių tai atrodo įdomu, po to atsibosta, o po to stebiesi ir lauki kada tie dalyviai pasibaigs. Bet knyga ne bloga ir perskaitę laiko veltui neišmesite. Turbūt  :)

rašyk.lt - 10 metų

Pačiam sunku patikėti, kad jau 10 metų kaip egzistuoja rašyk.lt. Iš tiesų kiek ilgiau, nes startas buvo 2001 metų kovo 1 dieną. Neišsiplėsiu su priešistore ir nostalgiškais paašarojimais, bet noriu visus pakviesti į šiandien ir rytoj vyksiančius renginius. Tikrai bus gerai!  :)

Visą info rasite čia.

Kaip vyksta kryžminio kelio raiščio operacija

Pasirodo ne toks jau retas įvykis, kai trūksta kryžminis kelio raištis. Priekinis. Galinis trūksta maždaug 10 kartų rečiau. Kadangi priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcinė operacija pasitaiko dažnokai, tai ją gali atlikti ne taip jau mažai gydytojų (ne būtinai gerai, bet gali). Tuo tarpu galinio raiščio - tik keli Lietuvoje.

Daug žmonių gyvena su vienu kryžminiu raiščiu. Iš tiesų tada galima vaikščioti, net lengvai bėgti, tačiau visada kelias nėra stabilus. Jo stabilumą tokiu atveju palaiko kelio raumenys. Matant kaip žmogus be kryžminio raiščio vaikšto, laipioja atrodo, kad jis gali ir sportuoti. Taip galvojau ir aš, bet jausmą, kai neturi vieno iš kryžminių raiščių galima suvokti tik tada kai pats jo netenki. Nesi bejėgis, bet tuo pačiu esi gan apribotas.

Kai sugalvojate operuotis, pirmiausia reikia pasidaryti magnetiniį rezonansą. Su traumatologo siuntimu jis „nemokamas“. Jei norite gauti nuotraukas - teks sumokėti ne taip jau mažai. Kad viskas būtų dar šlykščiau - nuotraukos po išvados surašymo - kainuos brangiau. Sistema sugalvota kaip pasiimti kuo daugiau pinigų.

Po to susirasti gydytoją. Pirmiausia patekau į Lazdynų ligoninę, kur mano nuomonė apie ten buvusį gydytoją tokia: jaunas, pageriantis (veidas paburkęs, raudonas lyg pachmielingas), svolačius. Paskutinis punktas todėl, kad atėjus net nepažvelgė į mano nuotraukas, neapžiūrėjo kelio ir pradėjo aiškinti, kad eilėje čia laukti reiks metus, per tą laiką man sąnarys sudils ir bus blogai labai. Bet jis gali privačioj klinikoj už 2000 Lt atlikti šią operaciją be jokių eilių. Jei jis Lietuvoje būtų vienintelis - neturėčiau kur dėtis, tačiau dabar pasirinkimas yra ir pas jį būčiau ėjęs tik paskutiniu atveju. Gaila, kad nepamenu jo pavardės.

Galvojau apie įvairius variantus - tame tarpe operuotis Kaune. Taip jau nutiko (ačiū), kad patekau į Raudonojo kryžiaus ligoninę pas labai gerą gydytoją. Gerą ne tik pagal jo patirtį, bet ir pagal požiūrį į žmogų.

Dar prieš operaciją tenka pasirinkti nuskausminimo būdą. Jie yra trys - pilna narkozė (jūs užmigdomi, ją taiko retai), antrasis - dalinė (duria į stuburą ir atjungia nuo juosmens, o visą operacijos laiką būnate sąmoningas) ir trečiasis - vietinis (užšaldo tris nervus ir nebejaučiate tik operuojamos kojos). Trečiuoju atveju visą operacijos laiką jus po truputį į veną leidžiami vaistai, todėl galite snūduriuoti ar net miegoti. Operacija praeina daug greičiau.

Kadangi Lietuvoje nemokamo gydymo nėra, tai jums teks išleisti apie 142-173 Lt steriliems paklotams, adatoms ir pan. dalykams.

Taigi, operacija trunka apie 2 valandas. Jei laiką skaičiuoti nuo išėjimo iš palatos iki grįžimo atgal - apie 4 valandas. Jos metu absoliučiai neskaudėjo. Vienu metu pradėjau kažką jausti, bet dar šiek tiek vaistukų į veną ir vėl tvarka. Iš kart po operacijos jaučiausi žvalus ir gerai nusiteikęs. Praėjus 2-3 valandoms pradeda praeiti nuskausminimas ir atsiranda skausmas. Vienas dūris į užpakalį ir vėl ramu. Dar vienas prieš miegą. Nepamiršau paprašyti ir pasikišti po koja pagalvės, todėl išmiegojau labai neblogai. Miegoti trukdo tai, kad koją sunku pasukti, paversti, negalima rasti patogios pozos.

Operacijos metu padaromi 5 pjūviai, išimama iš raumens sausgyslė ir iš jos padaromas raištis. Nežinau kaip jį daro, bet daro ne ant jūsų kojos. Po to jį prisuka varžtais. Dažniausiai titaniniais, kurio vieno kaina yra apie 160 Lt.

Nėra taip baisu kaip galvojau, tačiau labiausiai nervina reabilitacija, kuri tik tik prasidėjo  :)