Iš tiesų po operacijos yra trys tipai reabilitacijos:
- Vietinė poliklinikoje
- Ambulatorinė kitoje poliklinikoje (gal labiau specializuotoje)
- Sanatorija
Žingsniai turi būti pereiti paeiliui, bet nebūtinai visi iki galo.
Pirmą žingsnį perėjau:
- Magneto palaikymas ant kelio 7 kartai. 3 nemokami, kiti po 6,80 Lt
- Masažas 10 kartų. 2 nemokami, kiti po 6,80 Lt
- Kineziterapija 6 kartai. 2 nemokami, kiti po 17,60 Lt
„Nemokamos“ reabilitacijos pirmas etapas man kainavo 152 Lt. Jei būtų darę viską po 10 kartų, tai būtų kainavę 242,80 Lt. Magneto nedariau, nes vienintelė seselė atostogų išėjo, o kineziterapija ten tokia, kad namie lygia itaip pat gali pasidaryti. Netikite? 90% pratimų ant žemės, po to dviratis, kurio pedalus ir sveikom kojom sunku pasukti, o reguliavimas neveikia. :)
Na atėjo laikas antram. Einu pas reabilitologę. Ji paaiškina, kad surašys viską į knygelę ir man reikia eiti pas savo šeimos gydytoją, kad išrašytų siuntimus į ligonių kasas. Nueinu pas šeimos gydytoją, o ten pasirodo, kad neradbingumo lapelis išrašytas pagal ligos, o ne traumos kodą ir todėl jie negali manęs siųsti. O taip padaryta todėl, kad operacija buvo daryta ne iškart po traumos, o po metų. Paklausiau kaip įmanoma iškart daryti, kai po traumos turi praeiti mėnuo ar pora ir po to operacijai užrašo po pusmečio. Niekas nieko nežino. Nuvažiavau į ligonių kasas - ten man aiškina, kad jie niekuo dėti ir viskuo rūpinasi poliklinika. Daugiau į kalbas nesileidžia - darykite ką norite, kreipkitės į savo polikliniką.
Štai taip va ir esu aklavietėje. Ta proga viską gražiai surašysiu ir išsiųsiu registruotus laiškus ligonių kasoms, poliklinikai ir, gal, sveikatos ministerijai. Taip, esu tas, kuris užknisa visus, bet man stovėti eilėse po valandą, kad pasiųstų pa skitus atsibodo. Perėjau viską kol atsiradau aklavietėje. Todėl paprašysiu oficialaus išaiškinimo kaip man toliau elgtis.