Cookie Consent by TermsFeed

Blogas

Seniai seniai... 1 dalis: miegmaišiai

Visiems turistams turi būti pažįstamos brezentinės palapinės. Kažkaip tuo metu normaliai sugebėdavome jas nusinešti kur reikia, pasiklodavom miegmaišį ir miegodavom. 

Šioje foto įdomiausias esu ne aš, o miegmaišiai. Šiuos miegmaišius turiu iki šiol ir su jais važiuoju į gamtą. Juose nemiegu, bet juos pasitiesiu vietoj paklodžių. Nežinau kiek tiksliai jiems metų, bet, greičiausiai, panašiai kaip ir man. Gal todėl jie tokie... na tokie...?

Maitinimo kėdutė

Ar žinote kiek kainuoja medinė vaiko maitinimo kėdutė? Greičiausiai daugiau nei pagalvojote.

Sugalvojome nusipirkti pigiau, o tada prasidėjo iiiiiilgaaaa kelionė  :)

Mes nusipirkome per Ebay gerokai pigiau. Problema tik viena: jas pristatė tik į UK. Nusiuntėme Ričardui. Jis surado per UK skelbimus kad gabena krovinius į Lietuvą. Nuvežė į kitą miestą ir perdavė. Tai buvo gruodžio vidurys. Po to sekė pažadai, pažadai, pažadai, pažadai, pamiršimas įdėti į mašiną, siuntimas mikriuku į Marijampolę, tada paima tėvai, tada Gytis į Kauną ir šį šeštadienį jau patys pasiimsime ją Kaune. Tiksliau jas, nes pirkome su kitais draugais.

Štai tokia trumpa kėdučių kelionė, kuri truko daugiau nei 4 mėnesius. Ir viskas todėl, kad norėjome sutaupyti. Pasimovėme tik su siuntimu.

Seniai seniai...

Ieškojau vieno savo foto albumo. Taip, tada nešdavau muilinės foto juostelę ir pasiimdavau visų foto po vieną. O dar seniau turiu kelias foto, kur esu mažas. Taigi, tas albumas, su senom foto, kurio ieškojau, atsirado. Pats mane atrado. Ir tada pagalvojau, kad didelė dalis tų nuotraukų, kurios popierinės, turi po trumpą istoriją. Nusprendžiau parodyti koks buvau mažas, po to kaip augau, kaip atminty įstrigę kai kurie daiktai mane lydi iki šiol. Kaip žmonės, kuriuos sutikau vaikystėje, yra šalia, netoliese arba facebooke  :)

Gal kai kurios istorijos bus nuobodžios, kai kurios linksmos. Bet tai bus proga man pačiam prisiminti kai kuriuos žmones, o jums papasakoti savo istorijas. Šeštadieniais  :)

Kartais keisti dalykai turi labai teisingą pagrindą

Man sukeldavo šypseną Windowsų nustatymuose: ką daryto kai paspaudžiu sleep mygtuką?

Niekada jo nenaudodavau ir nežinojau kam jis reikalingas. O dabar žinau. Kai klausimas: ką daryti kai nuspaudžiu power mygtuką? įgauna atsakymą: nieko, tada Sleep mygtukas pasidaro reikalingas ir gauna atsakymą: Hibernate.

O tai mane išmokė vaikas  :)

Koja koja...

Nuo durnumo vaistų nėra. Nespėjo pasveikti koja ir vėl panorau krepšinį pažaisti  :)

Teks dabar vėl kurį laiką pailsėti...

Butautų Dvaro Šviesus

 

Butautų Dvaro Šviesus

 

Man šis alus asocijuojasi su labai teikiamomis emocijomis. Todėl jis negali būti neskanus. Mes jį gerdavome Užupio picerijoje, kur picos kepamos krosnyje. Ten ir aplinka gera ir picos kitokios ir šitas alus. Labai didelis pliusas  :)

Kai sąskaitos rašomos negalvojant

Kam rašomos sąskaitos faktūros? Sau (pardavėjui), ar kitiems (pirkėjui)?

Atsakymai:

 1. Pardavėjui
 2. Pirkėjui
 3. Pardavėjui ir pirkėjui

Atsakymas: mokesčių inspekcijai. Jei rimtai, tai pirkėjui (jei tai įmonė) ji yra reikalinga visada. Taip užpajamuojamos prekės.

Sąskaitoje faktūroje būna lentelė su tam tikrais stulpeliais. Jie skiriasi, bet visada būna pavadinimas ir kaina. Tačiau būna įmonių, kurios sugalvoja visokių dalykų, kad tik apsunkinti darbą kitiems. Kaip užpajamuoti prekes, kai gauni tokius laukelius:

 1. Kaina be pvm 
 2. Kaina su pvm
 3. Nuolaida procentais
 4. Kiekis
 5. Pvm procentais
 6. Suma be pvm
Atsakymas paprastas: imi skaičiavimo mašinėlę ir Sumą be pvm dalini iš kiekio. Gauni vieneto kainą. Jei su tuo jau visi susitaikė, tai atėjo laikas permainoms! Naujose sąskaitose vietoje „Suma be pvm“ padarykime „Suma su pvm“. Ir pajamuoti prekes tapo dar įdomiau: Suma su pvm daliname 1,09 (jei pvm 9%) ir daliname iš kiekio.

Gal man gali kažkas paaiškinti kam ir kodėl galėjo šauti tokia mintis į galvą?

Kalnapilis Dvarų

 

Kalnapilis Dvarų

 

Nusipirkau nepastebėjęs, kad tai nealkoholinis. Tik paragavęs pradėjau skaityti atidžiau, nes skonis, švelniai tariant, nekoks. Pilku ant pilko parašyti "Nealkoholinis" tikrai "gudrus" sprendimas. Nekalbu apie sprendimą turėti skirtingų rūšių alų: Dvaro ir Dvarų, kurių vienas alkoholinis, o kitas ne. Neskanus.

Ponoro Nefiltruotas Kaimiškas Tamsusis

Ponoras. Nefiltruotas Kaimiškas. Tamsusis Biržietiškas. O skonis tai stipriai degintų grūdų. Man jis nepasirodė blogas, o Virgis su Raimonda raukėsi. Blogiausia jo savybė - plastikinė tara.

Stiklinėj taroje jis tikrai neblogas

Neperlenkime lazdos, ponas Kubiliau

Kartais vis nesusilaikau ir parašau apie politiką.

Per radiją bent du kartus girdėjau Kubiliaus pasisakymą ir man norisi keiktis. Aš tikrai sunkiai susilaikau kai girdžiu taip kalbant:

„Dar viena priežastis to yra paprasti mūsų, Lietuvos, kompleksai. Tikiuosi, kad rasis jėgų tokią klaidą ištaisyti ir nepalikti sau ant sąžinės tikrai netinkamo atsisveikinimo su Lechu Kaczynskiu. Čia jau Seimo reikalas įvertinti, kas yra svarbiau: pagarba žuvusiam prezidentui, strateginė Lietuvos ir Lenkijos partnerystė ar mūsų vidinės nuoskaudos“, – Lietuvos radijui antradienį sakė A.Kubilius.

Kalba apie pavardžių rašymą. Bet tai gal eikite ponas Kubiliau ten, kur niekas tokių nesąmonių negirdėtų. Nusispjaukime ant savo valstybės ir sulįskime į šikną kitai valstybei tik dėl to, kad žuvo jos prezidentas. Mes turime SAVO kultūrą, savo papročius ir nenoriu jų keisti į lenkiškus tik todėl, kad Lenkijai nutiko nelaimė. 

Iš tiesų esu už tai, kad pavardės nebūtų rašomos taip, kaip tariamos. Bet palaikyčiau tą pusę, kad turi būti apsiribojama lietuviškos abėcėlės raidėmis. O jei priimtų su tokiom frazėm kaip Kubiliaus...

Ir dar vienas - Vilniuje nori gatvę pavadinti Kaczynskio vardu. Gal galime palaukti, kol viskas nusistovės ir tada blaiviu protu spęsti ar to reikia ar ne.

Kupiškėnų Šventinis

 

 

Keisto skonio alus, nes skonio kaip ir nelabai daug. Jis neblogas, bet tokia pakuotė, šampano butelis su šampano kamščiu prašosi daugiau.

Tamsaus alaus degustacija

Su Virgiu paįvairinome vakarą ir pasidarėme tamsaus alaus degustaciją. Tikrai įdomi atrakcija, todėl netingėkite ir jūs :) Svarbiausia yra vienoda tara.

Nevertinome alaus pagal atskirus parametrus. Padarėm dviem etapais:

 1. Tiesiog visą alų sudėliojom nuo skaniausio iki neskaniausio.
 2. Spėjom kuris alus yra kuris
Darėm būtent tokia tvarka, nes atspėti pavadinimai veikia reitingavimą. Dėl skonio nesiginčijama, juo labiau, kad jį veikia tiek maistas, tiek pašaliniai kvapai, tiek nuotaika. Šiuo atveju tai tiesiog tos dienos alaus reitingas sukurtas mano ir visi alūs turėjo vienodas sąlygas. Tiesa, 4 iš 6 atspėjau. Koją pakišo tai, kad buvau tikras Chodovar alaus saldumu. Pasirodo jis nesaldus. Virgio vieta skliausteliuose
 1. Chodovar (2)
 2. Baltijos (5)
 3. Samson (3)
 4. Kunigaikščių (6)
 5. Kaštonų (1)
 6. Porteris (4)
Iki kitos degustacijos  :)

Gavno Hvedeol

 

Gavno Hvedeol

 

Šitą alų įdedu visiems matomu būdu tik dėl pavadinimo. O skonio aprašyti normaliai negaliu, nes jis spėjo parūgti kol sugebėjau atsiimti lauktuves iš Vilijos.  :)