Cookie Consent by TermsFeed

Mobiliojo ryšio operatorių apgaulės?

Iš tiesų ar tai apgaulė, ar ne - spręsti kiekvienam. Tą man pasakė ir ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Tiksliau jie pasakė, kad niekas nedraudžia to daryti, o ar tai "gražu" jie dabar svarsto ir diskutuoja.

Apie ką mes čia? Nežinau ar kiti tai pastebėjo, bet aš į tai atkreipiau dėmesį visai neseniai. Kai skambini ir žmogus būna be ryšio (ar telefonas išjungtas) teta pasako: "telefonas yra išjungtas arba už ryšio zonos ribų". Bet kartais kai tai pasako pokalbio laikas skaičiuojamas, o kartais ne. Atkreipiau dėmesį, kad laikas skaičiuojamas kai aš skambinu į Omnitel tinklą. Negaliu tvirtinti, kad jie vieninteliai taip daro, bet kai skambinu į Tele2, to nebūna. Ką tai reiškia? O tai, kad už tokį pasakymą vieni operatoriai ima pinigus, o kiti - ne.

Pasiskambinau į RRT, nes norėjau sužinoti ar tai normalu. Pasirodo - taip. Jų argumentai dabar yra tokie: tau skaičiuoja pinigus, nes žmogui po to pranešama apie praleistą skambutį. Tai kaip ir tavo tikslas pasiektas - tu žmogui pranešei, kad skambinai.Mano argumentai kiek kitokie: aš negavau to ko norėjau - nepakalbėjau su žmogumi. Jei norėčiau informuoti apie tai, kad skambinau ar ieškau - nusiųsčiau žinutę. Atsakymas neįtikino manęs: "na tai nereikia siųsti sms, nereikia maigyti". Taip, bet man dažniausiai iš tokio pranešimo lygiai nulis naudos. Tiksliau minusinė, nes nuskaičiuoja pinigus. Jei man sms kainuoja 15 ct, o pokalbis 17 ct? O jei man sms nemokami? Nekalbu apie tai, kad operatoriai iš tokios žinutės gavėjo, už informavimą taip pat ima pinigus.

Man tai atrodo nesąžininga. Ką manote jūs?

Palikite komentarąKomentarai
 • Arvis

  Berods tas kuris buvo ne ryšio zonoje gauna žinutę kad skambino toks ir toks.... ir ta žinutė jam jau yra apmoketinama.

 • nuolaida

  Jie neapmokesdina manęs, nes nesu jų klientas. Bet jie siunčia signalą lyg būtų atsiliepęs žmogus ir tada man pinigai skaičiuojami.

 • Milda

  Reikia pasieškoti, ar paslaugose Omnitel ir kiti operatoriai nurodo, kad toks dalykas yra apmokestinamas. Jei nenurodo, tada apgavystė.

 • tOMAS

  tOKIU APGAULIU IR AS ESU RINKEJAS

  pVZ PER RADIJA REKLAMA SAKO PIRKITE OPELI SU VOKISKA KOKYBE, BET TAI NEREISKIA JOG JIS PAGAMINTAS VOKIETIJOJE, O IS TIKRO lENKIJOIJE

  aRBA SEB BANKAS, KAI NULUPO UZ KORTELES BLOKAVIMA 30 LT TAI PASIDOMEJAU IR RIMCIAU JU FINTUS

  uZ PALUKANU PASKAICIAVIMA IMA 90 CNT, O KAI SUTARTIS BAIGIASI IR AUTOMATISKAI PRATESIA ATIDARO NAUJA SASK IR IMA VEL APIE 90 CNT, TAI VIENO ZMOGUI KAPEIKOS BET PER VISUS SUSIDARO OI OI

 • gedas

  Šia paslauga abonentas, kuriam skambinate gali išsijungti. Omnitel tai vadinasi "skambučių valdymas".

  skambinančiajam iš kokio jis bebūtų tinko skaičiuoja kaip už minutę, o informavimas SMS zinute nieko nekainuoja.

  Likę operatoriai mano žiniomis šią paslaugą jau senai turi. Omnitel įvedė vėliausiai.

  neginu tiesiog išsijungiu nereikalingas paslaugas, operatoriam kazkaip tai reikia suktis kai kainos zemiau tinklų sujungimo mokesčio... (vap esi teius, tik mokestis didesnis)

 • ma

  rtt-tik s tirti

 • ma

  apgaudineja visi.kodel anlijoje to nera?20sv pasipyldau-40sv premija gaunu.vat taip.

 • vap

  Nežinau, kaip ten yra iš tikrųjų, bet kiek teko girdėti, tai vienas operatorius kitam už sujungimą turi sumokėti (sakykime 10 ct) ir nesvarbu ar žmogus atsiliepė ar ne, bet sujungimas buvo. Tad jei neatsiliepė žmogus operatorius eina į minusą.

  Todėl dabar padarė a la sujungimo mokestį, kuris netaikomas, jei skambini savo tinkle (nereikia mokėti kitam operatoriui).

  Būtent atėję į rinką Tele2 ir pasiūlė mažas kainas ir prisiviliojo daugiau tokių žmonių, kurie daugiau gauna įeinančių skambučių, o ne išeinančių. Tokiu būdu, jie darosi pliusą. Kai visų operatorių kainos pasiekė dugnus teko galvoti iš kur imti pinigus.

 • Arm

  As nezinojau sio dalyko, tikrai tai yra nesazininga, keista kad RRT taip ramiai i tai reaguoja, nes nelogiska sistema.

 • nuo

  Aš rašyti į Omnitel nelabai galiu, nes nesu jų klientas. O kai skambina man ir siūlo savo paslaugas - visada primenu jų planą Asmeninis. O į RRT emailą parašysiu

 • Antanas

  Nezinojau. Jeigu tai tiesa tai labai idomu. Siulyciau tema isplesti,nes man rodos cia ne man vienam idomu

 • galvazmogupuosia

  Vidmantai, padaryk mums, skaitytojams šventę. Parašyk atitinkamą raštą į RRT ir lai jie savo atsakymą išdėsto raštu.

  Jeigu skambutį priimantis žmogus užsisakė paslaugą (gauti SMS, jei jis nepasiekiamas), lai už tai moka. Skambinantysis čia ne prie ko.

  Yra ir kitas variantas. Parašyti į "Omnitel" (raštą, ne emailą) ir paklausti, kodėl priskaičiavo už tai, kas neįvyko. T.y., kuris sutarties punktas tai numato, kokie tokio paskaičiavimo įkainiai ir t.t. Bus labai įdomu.

 • Omnitel

  Pis* duetą per visus galus

 • SpX

  cia gal offtopic, bet. man 1 minute kainuoja 6ct, o sms 15k bet! skambinant i tele2, zmogus gauna premija 11ct :) ar tai normalu ? :) as sumoku 6 jis gauna 11 :)

 • Pinigas

  buna, kad norint susisiekti su zmogumi, kuris po darbo buna isjunges telefona ir miega, tokiu budu informuoji ji 10 ir daugiuau kartu :D kaina atitinkama. cia mano manymu yra nesamone, ypac jei vieni ima mokesti kiti ne... o jei dar tas kur gauna pranesima kad skambino ir uz tai susimoka :D tai vapscia, gaunasi. pokalbis neivykes, saskaitos pas abu :D

 • pow

  žinoma nesąžininga. Skambinsiu dabar į kitą operatorių penkist kart ir ką man nuskaičiuos po 50ct? (pas mane toks planas) o tas gaunantysis gi irgi sumokės už pranešimą apie praleistą skambutį... nebent jie nebeima už tuos pranešimus.

 • reboot

  Palaikau Jūsų nuomonę! Nežinau kaip spręsti. RRT man atrodo lyg suinteresuotų asmenų šaika.